فرهنگ پایداری (بازدید: 584)
يکشنبه 10/5/1389 - 13:51 -0 تشکر 217010
سردارشهید محمودکاوه

گفتم:اصلاچرا باید این قدر خودمون و زجر بدیم وپسته

 

بشکنیم،پاشیم بریم بخوابیم.باوجود این که اوهم مثل من

 

تانیمه شب کار میکردوخسته بود،گفت:نه اول ایناروتموم

 

می کنیم بعد میریم می خوابیم؛هرچی باشه ما هم بایداندازه

 

خودمون به بابا کمک کنیم.یادم هست محمود مدام یادآوری

 

می کرد:نکنه از این پسته هابخوری!اگه صاحبش راضی

 

نباشه،جواب دادنش توی اون دنیا خیلی سخته.اگرپسته ای

 

از زیرچکش درمیرفت و این طرف و آن طرف می افتاد،

 

تاپیداش نمی کردونمی ریخت روی بقیه پسته ها،خاطرش

 

جمع نمی شد.موقع حساب کتاب که می شد،صاحب پسته ها

 

پول کمتری به ما می داد؛محمود هم مثل من دل خوشی از

 

او نداشت ولی هربار،ازش رضایت می گرفت و می گفت:

 

آقا راضی باشین اگه کم و زیادی شده.


امام خمینی(ره): مظهر قدرت ایران شهدا هستند.

          کربلای جبهه ها یادش به خیر       سرزمین نینوا یادش به خیر               

 

       "شادی روح امام و شهدا صلوات"          

 

                                               

 
 
يکشنبه 17/5/1389 - 15:52 - 0 تشکر 219024

دستت درد نکنه قشنگ بود...حواسمون به حساب و کتابمون باشه !

دوشنبه 18/5/1389 - 18:15 - 0 تشکر 219391

این هم عکس شهید کاوه

          کربلای جبهه ها یادش به خیر       سرزمین نینوا یادش به خیر               

 

       "شادی روح امام و شهدا صلوات"          

 

                                               

 
 
شنبه 13/6/1389 - 8:56 - 0 تشکر 227454

سعید عاكف پژوهشگر دفاع مقدس در گفت‌وگو با خبرنگار ایثار و شهادت باشگاه خبری فارس «توانا» اظهار داشت: جنگل‌های آلواتان واقع در بین منطقه پیرانشهر _سردشت، منطقه ناامنی بود كه تا فردی آنجا را از نزدیك نبیند نمی‌تواند عظمت كاری را كه شهید كاوه در آن منطقه انجام داد، درك كند. 


وی با بیان این كه این عملیات، سخت‌ترین عملیات تاریخ دفاع مقدس بود كه متأسفانه كمتر سخنی از آن به میان آْمده است، گفت: كاری كه شهید كاوه در این منطقه انجام داد منجر به آزاد شدن جنگل آلواتان از دست ضدانقلاب شد. 


این پژوهشگر دفاع مقدس تصریح كرد: این عملیات اوایل تابستان سال 62 آغاز شد و قرار بود تا به سرمای پاییز نرسیده، كار به اتمام برسد ولی نقشه عملیات بر اساس آنچه كه از قبل طراحی شده بود به پیش نرفت و پاكسازی منطقه از دست ضدانقلاب در سرمای آبان‌ماه انجام شد. 


عاكف با بیان اینكه اصلی‌ترین پایگاه ضد انقلاب، در همین منطقه قرار داشت كه به ریاست قاسملو اداره می‌شد، گفت: ضد انقلاب ضمن این كه كتاب‌های درسی‌شان متفاوت با كتاب‌های درسی كل كشور بود، در منطقه سردشت حكومت خودمختار تشكیل دادند. 


وی با اشاره به جنایت‌های قاسملو، عنوان كرد: در یكی از مراسم‌های عروسی، سر 10 تن از بچه‌های سپاه را در مقابل چشم‌های قاسملو از تن جدا كردند ولی وی خم به ابرو نیاورد. 


این پژوهشگر دفاع مقدس ادامه داد: در ابتدای كار، فرماندهی عملیات به عهده شهید ناصر كاظمی بود ولی به علت شهادت وی در منطقه بادین‌آباد (منطقه‌ای در اطراف پیرانشهر) مسئولیت فرماندهی عملیات به عهده شهید بروجردی قرار گرفت و شهید بروجردی نیز این وظیفه را به عهده شهید كاوه محول كرد. 


عاكف با بیان این كه اگر گفته شود بروجردی، محمود كاوه را می‌پرستید حرف بی‌راهی نیست، خاطرنشان كرد: با وجود اینكه قرارگاه حمزه سیدالشهدا قبول نكرده بود كه فرمانده عملیات به عهده محمود كاوه باشد اما شهید بروجردی با مسئولیت خودش تمام كار را به شهید كاوه سپرد. 


وی تأكید كرد: جنگل‌های آلواتان به قدری برای ضدانقلاب ارزشمند بود كه اعلام كرده بودند اگر این منطقه توسط بسیجی‌های جمهوری اسلامی ایران گرفته شود ما ناموس خود را در اختیارشان قرار خواهیم داد و این مطلب اوج اقتدار ضد انقلاب را در آن منطقه می‌رساند. 


این پژوهشگر دفاع مقدس خاطرنشان كرد: شهید محمود كاوه به همراه یارانش با مقاومتی همه‌جانبه بعد از پاكسازی منطقه از دست ضد انقلاب، در اقدامی غافلگیرانه به زندان دولته حمله‌ور شدند و تمام زندانیان را نیز از دست ضدانقلاب نجات دادند. 

برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.
 • وبگردی