• مشکی
 • سفید
 • سبز
 • آبی
 • قرمز
 • نارنجی
 • بنفش
 • طلایی
انجمن ها > انجمن معارف > صفحه اول بحث
لطفا در سایت شناسائی شوید!
معارف (بازدید: 3458)
چهارشنبه 6/5/1389 - 22:58 -0 تشکر 215623
قوم برگزیده از دیدگاه یهودیان چه كسانی هستند؟

قوم برگزیده؟!
از كتاب مقدس یهودیان نژاد پرست
در آموزه های اسلامی و آیات قرآن كریم، گروهی از قوم بنی اسرائیل، كافران بنی اسرائیل خوانده و معرفی شده اند. از جمله ویژگی های این گروه آن است كه خود را -به اشتباه -از همه ی ابنای بشر برتر و نژاد ویژه ای می دانند كه سایر انسان ها، باید در خدمت آنها باشند.در اینجا، به اختصار، مواردی از این تفكر را به خوانندگان گرامی ارائه می كنیم.منبع این عقاید، كتاب تلمود؛ كتاب مقدس یهودیان نژاد پرست است.پیشاپیش از تعابیر توهین آمیز به كار رفته در متن پوزش می طلبیم.

«نطفه ی غیر یهودی ها، نطفه ی حیوان است».

«همان طور كه انسان بر حیوان برتری دارد، یهودیان نیز بر سایر ملل برتری دارند».
«ریختن خون غیر یهودی، در واقع قربانی كردن در راه خدا محسوب می شود».
«ما قوم برگزیده ی خداییم و به همین خاطر خداوند دو جور حیوان برای خدمت به ما خلق كرد:یكی حیوانات بی شعور مانند بهایم و دیگری حیوانات باشعور كه همان غیر یهودیان هستند».

«خانه غیر یهودی به منزله ی طویله است».

«فقط به یهودیان به چشم انسان می توان نگاه کرد.خارج از یهودیان همگی حیوان هستند».
درباره ی ملت های روی زمین، نوشته شده است:«گوشت شما از گوشت خر است و نسل شما از نسل حیوانات. بدین سبب، فرزندان مبارك و خجسته ی حق، همانا یهودی اند و تبار آنها كه در كوه سینا رشد و تكثیر كرد از هر نوع نجاست و پلیدی به دور است».
«سایر انسان ها به تمام معنی، بی محتوا و از نژاد پست هستند.آنها فقط برای خدمت به یهودیت زنده اند، آنان حیوانات كوچكی هستند.

پی نوشت :

*برگرفته از :ماهنامه ی دانش پژوه، ش 56، ص7.
از آنجا كه وجود چنین تعالیمی در یك كتاب دینی واقعاً غیر قابل باور است و ممكن است دسته ای از خوانندگان در صحت انتساب این جملات به تلمود دچار تردید باشند، علاقه مندان را به مطالعه ی كتاب «تاریخ یهود، آیین یهود»كه یك یهودی ضد صهیونیست (اسرائیل شاهاك)آن را نوشته است، دعوت می كنم.مترجم این كتاب، رضا آستانه پرست است.ترجمه ی دیگری از این كتاب با نام «تاریخ یهود، مذهب یهود»موجود است كه مرحوم مجید شریف آن را به فارسی برگردانده است.

منبع: نشریه ی موعود شماره ی 101

یاران مردانه رفتند؛ اما هنوز تکبیر وفاداری‌شان از مناره‌های غیرت این دیار به گوش می‌رسد. یاران عاشقانه رفتند؛ اما هنوز لاله‌های سرخ دشت‌های این خاک به یمن آنان به پا ایستاده‌اند.

 انجمن فرهنگ پایداری


پنج شنبه 7/5/1389 - 11:26 - 0 تشکر 215744

بسم الله
با سلام و تشکر از بحثتون
فقط یه نکته
در قرآن اشاره ای داریم که خداوند متعال خطاب به بنی اسرائیل فرمودند : ما شما را بر عالمیان فضیلت دادیم
البته اگه اشتباه نکنم
خب مراداین آیه چی هست ؟ یعنی بازم همون حرف بنی اسرائیل درست از آب در میادش؟

يکشنبه 10/5/1389 - 18:52 - 0 تشکر 217135

سلام
دست مدیر فرهنگ پایداری بی درد که این بحث رو زد. یکی از چیزهایی که صهیونیسم امروز خیلی روی آن مانور می دهد همین موضوع است که ما قوم برتریم و باید همه برای ما بردگی کنند و به همین بهانه هم می خواهند سرزمین مقدس فلسطین که به نظر آنها ارض موعود است به زور به دست بیاورند.
اما داستان چیست؟
اصلا چه کسی گفته که اینها قوم برترند؟ در پاسخ بعدی خواهم گفت.

در راه رسيدن به oooooj

با مردم مهربان باش چرا که هنگام سقوط با همان مردم روبرو خواهي شد 

يکشنبه 10/5/1389 - 18:54 - 0 تشکر 217137

اینها برای اثبات برتری خودشان به تورات استناد می کنند و البته برای ما مسلمان ها به آیاتی مثل 47 بقره، 122 اعراف، 140 جاثیه، 16 دخان
خب وقتی ما با این آیات مواجه می شویم ممکن است بگوییم حرفشان درست است وگرنه چرا خدا فرمود ما بنی اسرائیل را برتری دادیم.
اما در پاسخ بعد خواهم گفت که این برتری آن چیزی نیست که آنها گمان می کنند.
با ما همراه باشید ...

در راه رسيدن به oooooj

با مردم مهربان باش چرا که هنگام سقوط با همان مردم روبرو خواهي شد 

يکشنبه 10/5/1389 - 18:55 - 0 تشکر 217140

از دیدگاه قرآن، قوم یهود در مقطع زمانى خاصى و آن هم در قلمرو جغرافیایى خودشان بر سایر اقوام برترى و منزلت و جایگاه ویژه‏اى یافتند؛ زیرا اگر منظور از این آیات، برترى و فضیلت این قوم در تمام اعصار و بر تمام جهانیان باشد، با آیه‏اى كه امت مسلمان را بهترین امت در میان مردم مى‏داند، منافات خواهد داشت.

در راه رسيدن به oooooj

با مردم مهربان باش چرا که هنگام سقوط با همان مردم روبرو خواهي شد 

يکشنبه 10/5/1389 - 18:56 - 0 تشکر 217141

حتی در خود تورات هم آیاتى را مى‏توان یافت كه صراحت دارند براین‏كه خداوند قوم یهود را از بین اقوامى كه در آن سرزمین خاص زندگى مى‏كردند برگزید. حتى آیه‏اى كه معمولاً استفاده انحصارگرایانه از آن مى‏كنند، ظهور در خلاف آن دارد. در سفر تثنیه آیه‏اى وجود دارد كه بیان مى‏كند كه خداوند از بین همه اقوامى كه در روى آن زمین ساكن بودند یهود را برگزید (تثنیه، 7:6).

علماى یهود ضمیر اشاره‏اى را كه در این آیه وجود دارد نادیده مى‏انگارند و در نتیجه، آن را انحصارطلبانه تفسیر مى‏كنند؛ غافل از این‏كه این آیه به قومى اشاره دارد كه در آن سرزمین ساكن بوده‏اند. آیات قبل هم مؤید همین معناست. به طور خلاصه، مضمون آنها از این قرار است كه خداوند بنى‏اسرائیل را امر مى‏كند كه وارد اورشلیم شوند و بت‏ها و قربانگاه را ویران كنند و به آنها هشدار مى‏دهد كه مبادا بناى دوستى و رفاقت با این قوم بریزند و دستور مى‏دهد كه تنها با یكدیگر معاشرت كنند.

در راه رسيدن به oooooj

با مردم مهربان باش چرا که هنگام سقوط با همان مردم روبرو خواهي شد 

يکشنبه 10/5/1389 - 18:57 - 0 تشکر 217142

اگر به قرآن کریم هم دقت کنیم می بینیم که از نظر قرآن هم فضیلت و برترى قوم یهود پایدار نماند و به خاطر اعمال ناشایست و خلاف شرعى كه انجام دادند، از این موهبت الاهى محروم شدند و سرنوشت‏شان به تعبیر قرآن این‏گونه رقم خورد كه تا روز قیامت میان آنان عداوت و دشمنى برقرار است و فساد در زمین را پیشه خود خواهند ساخت (مائده، 64). به خاطر كفر ورزیدن به آیات الاهى، كشتن ناحق انبیاى خدا، عصیان و تعدى و تجاوز تا ابد خوار و ذلیل خواهند بود و مجازات سنگینى در قیامت در انتظار ایشان خواهد بود (همان، 41). آنان از رحمت حق تعالى بى‏بهره‏اند و لعنت ابدى خدا و پیامبرش شامل حالشان خواهد شد (بقره، 88 ؛ نساء، 52) و به سبب تكفیر عیسى، در عذاب دنیوى و اخروى گرفتار مى‏شوند (آل‏عمران، 56؛ اعراف، 167).

در راه رسيدن به oooooj

با مردم مهربان باش چرا که هنگام سقوط با همان مردم روبرو خواهي شد 

يکشنبه 10/5/1389 - 18:58 - 0 تشکر 217143

و این هم شد سرنوشت آنها که آنان به پیمان و عهدى كه با خدا بسته بودند وفا نكردند و خداوند نیز آنان را گرفتار محنت‏هاى بى‏شمارى كرد. قرآن در این باره مى‏گوید: «اى فرزندان اسرائیل، نعمت‏هایم را كه بر شما ارزانى داشتم به یاد آورید و به پیمانم وفا كنید تا به پیمانتان وفا كنم و تنها از من بترسید» (بقره، 39). بر طبق گفته‏هاى قرآن و كتاب مقدس عبرى، یهودیان به عهد خود وفا نكردند و دستورهاى الاهى را نادیده گرفتند «و چون از فرزندان اسرائیل پیمان محكم گرفتیم كه جز خدا را نپرستند... آنگاه جز اندكى از شما همگى به حالت اعراض روى برتافتید» (همان، 83).

در راه رسيدن به oooooj

با مردم مهربان باش چرا که هنگام سقوط با همان مردم روبرو خواهي شد 

يکشنبه 10/5/1389 - 19:1 - 0 تشکر 217144

اما نکته جالب دیگری که یهود آن را منحصر می کنند در مورد سرزمین موعود است:
از آنجا كه یهودیان معتقدند كه خدا در قوم و زمین حلول كرده، به وحدت خدا، قوم و سرزمین معتقدند. از سرزمین اسرائیل به عنوان زمین پروردگار، سرزمینى كه خدا باید از آن مراقبت كند و سرزمین برگزیده یاد شده است. خدا در سرزمین برگزیده ساكن است و این سرزمین مقدس بر همه سرزمین‏هاى دیگر برترى دارد چون سرزمین قوم برگزیده است. تعالیم تورات تنها در این سرزمین عملى مى‏شود و سكونت در آن به مثابه ایمان است: «كسى كه داخل سرزمین اسرائیل شود مؤمن به حساب مى‏آید، اما كسى كه بیرون آن به‏سر مى‏برد انسانى است كه خدایى ندارد.» در تلمود نیز آمده است كسى كه بیرون از سرزمین اسرائیل زندگى كند مثل بت‏پرستان است و نیز آمده است هركس چهار ذراع در سرزمین اسرائیل بپیماید از گناه پاك مى‏شود و یا این‏كه ساكنان آن بیمار نخواهند شد و آمرزیده خواهند گشت.

شعایر دینى یهود ارتباط زیادى با سرزمین موعود دارد، به گونه‏اى كه نماز باران و غیره در سرزمین موعود باید انجام گیرد. دعاها و مراسم عید فصح حول محور خروج از مصر و ورود به سرزمین موعود دور مى‏زند. یهودیان وعده ملاقات در عید سال بعد را در اورشلیم به هم مى‏دهند و از بین هیجده دعا مهم‏ترین آن دعایى است كه متضمن آمدن ماشیح در آخرالزمان به سرزمین موعود است. حتى در زمان حاضر بعضى از یهودیان جهان به دنبال تربت سرزمین موعودند تا بعد از مرگش بالاى قبرشان بگذارند (المسیرى، 5، 78).

در سرزمین موعود تاریخ پایان مى‏پذیرد، زیرا یهودى‏ها تحت رهبرى ماشیح به آن‏جا برمى‏گردند. همچنین سرزمین موعود مركز جهان است، هم‏چنان‏كه یهودیان در بین بیگانگان به‏سر مى‏برند. صحبت‏هاى فراوان پیراون مسئله سرزمین به اندیشه‏اى الاهى تبدیل شده است.


این تفکرات آنها که در مورد سرزمین موعود است در واقع برخاسته از همان تفکر برتر بودن خودشان است. لذا به خودی خود اعتبار خود را از دست می دهد.

در راه رسيدن به oooooj

با مردم مهربان باش چرا که هنگام سقوط با همان مردم روبرو خواهي شد 

يکشنبه 10/5/1389 - 19:3 - 0 تشکر 217146

دوستان عزیز مطالبی که ا ز نظرتان گذشت، از خبرگزاری فارس نقل شده بود:

http://www.farsnews.com/newstext.php?nn=8507050134

به نقل از فصلنامه هفت آسمان شماره 26

از سایر دوستان هم می خوام نظرشون رو در مورد قوم برتر بیان کنند. این موضوع ظاهرا محل بحث خیلی از ماست.
شاید بهتر باشه بحث رو اینطور ادامه بدیم که چرا ما شیعیان خودمان را فرقه ناجیه می دانیم و دیگران را گمراه؟
ملاک برتری ما شیعه اثنی عشری بر سایر ادیان و مذاهب چیست؟ آیا ما قوم برتریم؟
منتظر جوابهای شما هستم.

در راه رسيدن به oooooj

با مردم مهربان باش چرا که هنگام سقوط با همان مردم روبرو خواهي شد 

يکشنبه 10/5/1389 - 19:56 - 0 تشکر 217161

بسم الله
با سلام
یعنی این برتری که برای قوم یهود ذکر شده است برتری ذاتی نیست که همواره برای آنها باقی بماند بلکه ناشی از علل و اسبابی است که با زوال ان علل این برتری هم به پایان رسیده است؟
درسته دوست عزیز؟

برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.