کتاب و کتابخوانی (بازدید: 1206)
شنبه 2/5/1389 - 18:13 -0 تشکر 213979
معرفی کتاب گرکدن

کرگدن
rhinoceros
 نویسنده : اوژن یونسکو (1909 رومانی- 1994 فرانسه)
مترجم : جلال آل احمد
انتشارات : مجید
199 صفحه
 کتاب نمایشنامه ای از اوژن یونسکو است.
برانژه و ژان، دو دوست قدیمی هستند که در یک روز تعطیل، در کافه ای نشسته اند و با هم گپ می زنند. ژان به سبب ظاهر نامرتب، برانژه را مورد انتقاد قرار می دهد و از او می خواهد با کنار گذاشتن مشروب، به شب نشینی هایش پایان دهد و زندگی اش را سروسامان بدهد. در این هنگام گرد و خاک زیادی راه می افتد. کرگدن بزرگی از مراتع نزدیک شهر می گذرد. وجود کرگردن، چنان برای اهالی شهر عجیب است که تمامی توجهات را به خود مشغول می کند.
موضوع اصلی کتاب هم همین است. یعنی کرگدن و تبدیل شده اهالی به کرگدن
تا حالا فقط یه بار چند سال پیش یک نمایش نامه از بهرام بیضایی خوانده بودم چون خیلی اهل خوندن نمایش نامه نبودم. ولی این کتاب رو پسر عمه ام برام فرستاده بود و توصیه کرده بود که حتمن بخونم. فکر نمی کردم خوشم بیاد ولی برعکس خیلی هم جالب بود.
اوژن یونسکو به مجموعه داستان با این موضوع داشته است که بعدن اون رو به این صورت نمایشنامه در می یاره. مترجم هم جلال آل احمد هست که ترجمه بسیار روانی را ارائه کرده است. در کل هم کتاب خوبی بود.

پنج شنبه 25/6/1389 - 22:54 - 0 تشکر 232168

متشکککککککککککککککرم!!!!!!!!!!!!!!!!

یک نیمه ی من شعور افلاطون است، یک نیمه ی دیگرم دل مجنون است،،،من بر لب تیغ راه رفتم یک عمر،این رنگ حنا نیست به پایم، خون است

 


برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.
 • وبگردی