سينما و تلویزیون (بازدید: 462)
شنبه 2/5/1389 - 15:6 -0 تشکر 213934
سیاسی‌ترین فیلم تاریخ سینمای ایران

تحقیقات سیاسی‌ترین فیلم تاریخ سینمای ایران با عنوان «اینجا غبار روشن است» به كارگردانی ابوالقاسم طالبی و تهیه‌كنندگی محمد خزاعی به نیمه رسید.
به گزارش برنا، «اینجا غبار روشن است» عنوان فیلم جدید «ابوالقاسم طالبی» است كه با موضوع انتخابات ریاست جمهوری سال گذشته و حوادث پس از انتخابات ساخته می‌شود.

بر اساس این گزارش، طالبی که نگارش فیلمنامه این فیلم را خود برعهده دارد، این روزها مشغول تحقیقات پیرامون موضوعات آن است که نیمی از آن انجام شده‌است.

همچنین، این کارگردان در کنار پژوهش، کار فیش‌برداری را نیز انجام می‌دهد و با پایان تحقیقات، نگارش فیلمنامه «اینجا غبار روشن است» را آغاز می‌کند.

براساس این گزارش، تهیه‌کننده این پروژه سینمایی پیش از این عنوان کرده‌بود که با پایان نگارش فیلمنامه، این فیلم شهریورماه وارد مرحله پیش تولید جدی می‌شود و تاکنون حضور امیر كریمی به عنوان مدیر فیلمبرداری و محمد صنعتی به عنوان مدیر تولید قطعی شده‌است.

«اینجا غبار روشن است» که لقب سیاسی‌ترین فیلم تاریخ سینمای ایران را به خود نسبت داده هفتمین فیلم بلند طالبی به حساب می‌آید.

ابوالقاسم طالبی كارگردانی فیلم‌های سینمایی «دست‌های خالی»، «جنگ كودكانه»، «عروس افغان»، «نغمه»، «آقای رئیس جمهور»، «ویرانگر» و مجموعه‌های تلویزیونی «به كجا چنین شتابان» و «بازگشت پرستوها» را در كارنامه هنری خود دارد.

برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.
 • وبگردی