انجمن ها > انجمن طنز و سرگرمی > صفحه اول بحث
لطفا در سایت شناسائی شوید!
طنز و سرگرمی (بازدید: 425)
دوشنبه 28/4/1389 - 13:31 -0 تشکر 212490
بچه كنكوری

بچه كنكوری

دیروز یك بچه كنكوری را دیدم كه زار زار گریه می كرد دلم به حالش سوخت گفتم بچه كنكوری چی شده كه این طوری داری گریه می كنی گفت كنكور خیلی سخت بود همه سوالاتش غلط بود گفتم یعنی سوالات كنكور غلط بود ولی جوابهای تو درست بود یا اینكه  تو درست درس نخونده بودی گفت من درس خونده بودم سوالات غلط بود حالا بگذار برات تعریف كنم تو قضاوت كن اول كه روی صندلی نشسته بودم استرس نداشتم بی خیال بودم انگار نه انگار كه كنكور داشتیم بعدش ناگهان مراقب جلسه با صدایی تكان دهنده گفت بچه ها شروع كنید  من اولش دو سه دقیقه ای مات و مبهوت به اطرافم نگاه كردم بعدش با عجله بسته سوال و پاسخ نامه را از روی زمین برداشتم  وای چشمتان روز بد نبیند دقیقا 5 دقیقه با پلاستیك ور رفتم نزدیك بود سوال و پاسخنامه یكجا پاره بشود و تمام امید و آرزوهایم یك جا با خاكستر یكسان شود خلاصه دفترچه عمومی را باز كردم ادبیات : به نظر من اگر یك متخصص ادبیات را هم می آوردند صد نمی زد آخه یكی به طراحان محترم كنكور بگوید مگر ما می خواهیم شاعر بشویم كه این همه سوال قرابت توی كنكور دادین آخر معنی كلمات زبان مادری مان را چرا از ما می پرسند چرا باید واج و تكوا‍ژ یاد بگیریم آخر چرا؟؟؟؟؟ كسی كه دكتر می شود باید در محیط شاعرانه با شعری زیبا بیمار خود را درمان كند؟ یا یك وكیل با شعری قانونی از موكل خود دفاع می كند؟عربی برایم خیلی جالب بود چون چیزی از آن سر در نیاوردم به همین دلیل به سرعت از آن گذشته تا وقت را برای خود ذخیره كنم دینی تنها درس خوبی بود كه توانستم به چند تایی از آن جواب بدهم چون فقط همین چند تایی از سوالات قابلیت پاسخ گویی داشت ولی بقیه سوالات از بیخ و بن مشكل داشتند فقط من یك انتقاد نسبتا بزرگ دارم اگر طراحان محترم كنكور می خواستند ما آیه حفظ كنیم میگفتند تا ما بدانیم و غافل گیری انجام نشود مثلا طراح محترم كنكور اول آیه را داده گفته آخر آیه چه مفهومی دارد خوب من بیچاره از كجا بدانمزبان شیرین فارسی و عربی كم بود انگلیسی هم اضافه شد كه انبوهی از كلمات خارجكی چشمانم را به خود خیره كرده بود در این هنگام دنیا به دور سرم چرخید سرم را روی پاسخنامه گذاشتم و به خواب شیرینی فرو رفتم چون دیشب اصلا نخوابیده بودم و فقط به رتبه تك رقمی و دكتر شدنم فكر می كردمبا صدای لطییییییییییییییییییف مراقب از خواب پریدم وقت دفترچه عمومی به پایان رسیده لطفا برگه پاسخنامه را بالا بگیریدواااااااااااااااااااااااااااااااااای به خودم روحیه دادم و گفتم اشكال ندارد توی اختصاصی ها جبران می كنی و رتبه تك رقمی می شویشما می دانید ریاضی و فیزیك را در كنكور داده اند تا ما به آنها توجهی نكنیم من هم به احترام طراحان محترم كنكور به آنان توجهی نكردم و با خیالی آسوده به سراغ زیست و شیمی رفتماز میان انبوهی از سوالات زیست تنها به شماری اندك اكتفا كردم كار من دلیل محكمی داشت آن هم به محكمی اراده من برای تك رقمی شدن آن هم اینكه تقریبا هشتاد درصد سولات تركیبی است یعنی سوالات از كتاب دوم  گزینه 1و2 از كتاب سوم گزینه 3 از كتاب پیش و گزینه چهارم كاملا خارج از كتاب تشریف داشتندو اما آخرین درس كنكور ، شیمی بیش از نیمی از سوالات مسئله و استوكیومتری و .... بودند كه من از جواب دادن به آنها معذورم بقیه سوالات هر كدام مشكلی داشتند كه در حال حاضر یاد آوری آنان برایم سخت است و برای شما خسته كنندهحالا به نظر شما مشكل از من است یا كنكور؟!؟!؟!من كاملا كنكور را برای شما تحلیل كردم حالا نوبت شماست كه تصمیم خود را بگیرید كه در كنكور شركت كنید یا نه

پنج شنبه 31/4/1389 - 23:46 - 0 تشکر 213491

اگه بگم كه باور نمىكنید!
من كنكور سال ٨٩ سراسرى رو خیلى آسون دادم اما نمىدونم چرا بعضى ها قضیه ى كنكور رو این همه بد جلوه میدن؟ مگه چیه؟ یا قبول میشى یا نمیشى!

زندگی چیدن سیبی است باید چید و رفت / زندگی تکرار پاییز است باید دید و رفت

زندگی رودی است جاری که هرکه آمد شادمان / کوزه ای پر کرد و رفت . . .

پورتال بندری های خونگرم

دوشنبه 4/5/1389 - 9:50 - 0 تشکر 214569

كنكور همینه كه هست،كاریشم نمیشه كرد.

                                               .:: بسیج دانشجویی دانشگاهمون ::.

                  

برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.
 • وبگردی