ارتباطات و فن آوری اطلاعات (بازدید: 379)
جمعه 25/4/1389 - 19:53 -0 تشکر 211814
محبوب ترین آسیب پذیری ها

بنا بر گزارش اخیر M86، محبوب ترین آسیب پذیری ها در نزد خرابكاران، آسیب پذیری های مربوط به Adobe، IE و جاوا است.

بنا بر اطلاعات ارائه شده در گزارش M86 Security Labs، بیشترین آسیب پذیری های مورد سوءاستفاده مربوط به Adobe Reader و Internet Explorer بوده اند، ولی آسیب پذیری های مربوط به جاوا نیز روز به روز بیشتر مورد علاقه هكرها و خرابكاران قرار می گیرد.
از 15 آسیب پذیری كه دارای بیشترین سوءاستفاده در شش ماهه اول سال 2010 بوده اند، پنج آسیب پذیری مربوط به IE و چهار آسیب پذیری مربوط به Adobe بوده است.
همچنین در لیست 15 تایی مذكور، آسیب پذیری هایی به چشم می خورند كه بر Microsoft Access Snapshot Viewer، Real Player، Microsoft DirectShow، Ssreaderو AOL SuperBuddyاثر می گذارند. بیشتر آسیب پذیری های موجود در لیست مذكور بیش از یك سال از عمر آنها می گذرد و توسط تولید كنندگان نرم افزار اصلاح شده اند. به همین علت است كه متخصصان امنیتی همواره به كاربران اهمیت به روز رسانی به موقع و نصب اصلاحیه ها در اسرع وقت را یادآوری می كنند.
با توجه به اطلاعات ارائه شده در گزارش مذكور، در شش ماهه نخست سال 2010 تعداد بیشتری از آسیب پذیری های جاوا به صورت فعال مورد سوءاستفاده قرار گرفته اند و این امر نشان دهنده علاقه روزافزون هكرها به جاوا به علت محبوبیت آن در بین كاربران است. در متداول ترین بردار حمله، كاربرانی كه از یك وب سایت قانونی بازدید می كنند با استفاده از iFrame پنهان و یا یك كد جاوااسكریپت به یك صفحه وب آلوده هدایت می شوند كه حاوی یك Java applet خرابكار است.certcc.ir

هرگز اين چهار چيز را در زندگيت نشكن

.......................اعتماد ، قول ، رابطه و قلب ؛

.....................................يرا اينها وقتي مي شكنند صدا ندارند ، اما درد بسياري دارند ...

...چارلز ديكنز ...
برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.
 • وبگردی