ورزش و تندرستی (بازدید: 431)
پنج شنبه 24/4/1389 - 22:30 -0 تشکر 211530
8 برنده بزرگ جام جهانی 2010

نوزدهمین دوره جام جهانی هم با انجام بازی شماره 64 در ژوهانسبوگ به پایان رسید و تا اسپانیایی ها ، خوشحال ترین مردم جهان در جولای 2010 باشند.

به گزاش عصرایران ، اسپانیا ، هر چند جام جهانی را بالای سر برد و تک تک بازیکنانش بر آن بوسه زدند ، تنها برنده این رقابت زیبا و نفسگیر نبود ؛ جام جهانی 2010 آفریقای جنوبی برندگاه دیگری هم داشت که بسیاری شان نهان اند و ناپیدا و اندکی هم آشکار و جلو چشم:
 


1 - فیفا

فدراسیون جهانی فوتبال (فیفا) ، فارغ از این که کدام تیم جام را به خانه ببرد ، همیشه برنده اصلی تمام دوره های جام جهانی بوده است.
برآوردها حاکی از ان است که فیفا ، در این دوره از مسابقات حدود 3 میلیارد دلار سود کرده است.

فروش حق امتیاز پخش تلویزیونی بازی ها ، تبلیغات ، پورسانت اسپانسرها ، بلیت فروشی مسابقات و ده ها سرفصل ریز و درشت درآمدی دیگر ، فیفای بعد از آفریقای جنوبی را ثروتمند از فیفای قبل از آن کرده است.

مسابقات آفریقای جنوبی ، پر آب و نان ترین دوره جام جهانی برای فیفا بوده به طوری که در مقایسه با جام گذشته ، 60 درصد افزایش درآمد داشته است.

 


2 - آدیداس

شرکت آلمانی سهامی عام "آدیداس" که از 1948 فعالیت خود را آغاز کرده ، در جریان بازی های 2010 آفریقا ، حسابی کار و کاسبی اش سکه بود.

این شرکت ، امسال هم توپ بازی ها که "جابولانی" نام داشت را تولید کرد و اسپانسر و تهیه کننده لباس های تعدادی از تیم های حاضر در جام از جمله ژاپن ، آلمان ، اسپانیا و ... بود.

گزارش ها حاکی از آن است که تنها در دو روز منتهی به بازی "آلمان - اسپانیا" که آدیداس لباس هر دوتیم را تهیه کرده بود ، حداقل 6 میلیون یورو از پیراهن های مارک آدیداس به فروش رفت و جالب این جاست که 43 درصد پیراهن های آلمان و اسپانیا با این مارک ، در آسیا و مخصوصاً جنوب شرقی آسیا به فروش رفت!

اما خوش شانسی بزرگ آدیداس این بود که روی اسب برنده شرط بندی و پیراهن های تیم ملی اسپانیا را تهیه کرده بود و حالا مدیران این شرکت می توانند روی یک فروش فوق العاده و رویایی بر روی پیراهن ها اسپانیا (که اینک یک ستاره به نشان یک بار برنده شدن در جام جهانی بر آنها نقش بسته است) حساب ویژه ای باز کنند و حسابی پول پارو کنند.
در آمد سالیانه آدیداس 12 میلیارد یورو بر آورد می شود ، یعنی در هر ساعت یک میلیون و 370 هزار یوروی ناقابل!

هرگز اين چهار چيز را در زندگيت نشكن

.......................اعتماد ، قول ، رابطه و قلب ؛

.....................................يرا اينها وقتي مي شكنند صدا ندارند ، اما درد بسياري دارند ...

...چارلز ديكنز ...
پنج شنبه 24/4/1389 - 22:30 - 0 تشکر 211532


3 - ووووزلا

مبدع شیپور پلاستیکی بدصدا 38 سالگی خود را به عنوان یک مرد ثروتمند جشن خواهد گرفت.
"نیل فن شالکیک" که با گل کردن ووووزلا ، شهرت و ثروتی به هم زده ، طی گفت و گویی در پاسخ به اینکه گردش مالی حاصل از فروش این شیپور چقدر بوده است ، تنها خنده کرده و گفته است: "دارم ثروتمند می شوم."

او در سال 2001 کار خود را با تولید 500 وووزلا آغاز کرد. یکسال بعد یک شرکت از ایده این شیپور خوشش آمد و 20 هزار نمونه از آن را خریداری کرد و ووووزلا به اروپا ، آمریکای لاتین و روسیه صادر شد و در جریان جام جهانی 2010 ، به عنوان ساز سنتی آفریقا که البته به صورت پلاستیکی تولید می شود به شهرتی جهانی رسید ؛ هر چند که بازیکنان تیم ها ، شکایت داشتند که ووووزلا اعصاب و تمرکزشان را به هم می ریزد.

البته ناگفته نماند که در این میان چینی ها هم به عنوان نماینده پنجم آسیا در جام جهانی 2010 حاضر بودند و حتی در فینال نیز حضور پر رنگ و پرصدایی داشتند.

چینی ها که از آب هم کره می گیرند با تولید روزانه 50 هزار ووووزلای پلاستیکی توسط شرکت " جیینگ پلاستیك" و رساندن آنها به آفریقای جنوبی ، برنده دیگر این تورنمنت بودند.

رونق ووووزلا ، در ماه های اخیر صنعت کار و بار پلاستیک سازی چین را سکه کرده بود.


4 - آفریقای جنوبی

کشوری که هنوز نامش یادآور سال های پرمحنت آپارتاید است و تا سال 1994 ، سیاه پوستان حق رأی نداشتند ، در کمتر از دو دهه از پایان آپارتاید ، یکی از بزرگ ترین رویدادهای بشری را میزبانی کرد و در آن سیاه و سفید و زرد و ... از همه نژادها و قاره ها ، به یک رقابت جهانی پرداختند و درآمد سرشاری را نصیب اقتصادش کردند.

ورزشگاه های مجهز که کم از بهترین های جهان مدرن نداشتند ، نظم و نظام تحسین برانگیز این میزبانی تاریخی ، حفظ امنیت بازی ها و توریست ها و ... به آفریقای جنوبی حیثیتی دوباره داد و جنوبی ترین کشور قاره سیاه  که داشت به همراه رهبر بزرگش آرام آرام فراموش می شد را بار دیگر به صدر آورد.

بی هیچ تردیدی ، نه فقط آزادی و آبروی آفریقای جنوبی که حتی همین میزبانی افتخارآمیز نیز مدیون مرد بزرگی است که 27 سال از عمرش را در زندان های نژاد پرستان گذراند و سرانجام نه فقط خود ، که ملتی را از بندهای آپارتاید رهانید: نلسون ماندلای دوست داشتنی.

هرگز اين چهار چيز را در زندگيت نشكن

.......................اعتماد ، قول ، رابطه و قلب ؛

.....................................يرا اينها وقتي مي شكنند صدا ندارند ، اما درد بسياري دارند ...

...چارلز ديكنز ...
پنج شنبه 24/4/1389 - 22:31 - 0 تشکر 211533


5 - آکواریوم دریایی شهر اوبرهاوزن

تا کنون نام هیچ حیوانی مانند هشت پای معروف آلمانی با جام جهانی گره نخورده بود. "پل" که در آکواریوم دریایی شهر اوبرهاوزن زندگی می کند ، اغلب نتایج بازی های تیم ملی آلمان ، از جمله برد در برابر آرژانتین و باخت در مقابل اسپانیا را به درستی پیش بینی کرده بود.

حال بماند که پشت پرده ماجرا چیست ولی هر چه هست ، آکواریوم اوبرهوزن ، به خاطر ابتکار مسوولانش ، اکنون پر رونق تر از گذشته است و زمینه درآمدزایی آن قاعدتاً بهتر شده است.

به هر حال ، آلمانی ها با این هشت پا ، دکان و بازار خوبی برای خود درست کرده بودند.

- بازیکنانی که خوش درخشیدند

خرید و فروش بازیکنان و پولی که به جیب آنها می رود ، تابع مستقیمی است از نمایش های بازیکنان در میدان های رقابت و چه جایی بهتر از جام جهانی تا
"نام و نان" ، خودی نشان دهند و برای قراردادهای بعدی ناز بیشتری کنند؟!

در این دوره از مسابقات ، بازیکنانی مانند مسعود اوزیل، توماس مولر،لوئیس سوآرز،دیه گو فورلان ،کایسوکه هوندا و آسموا ژیان با بازی های خوبی که انجام دادند ، نظر بسیاری از تیم های معروف و ثروتمند اروپایی را به خود جلب کرده اند و طبیعتاً در فصل های آتی لیگ های برتر اروپایی ، شاهد قراردادهای میلیاردی آنها با باشگاه های نامدار خواهیم بود کما این که تیم میلان ، خواهان هوندای ژاپنی است و رئال مادرید هم در پی مولر آلمانی.

بازی های آنان ، هر چند برای کشورشان آب نداشت و تیم هایشان را قهرمان نکرد ، اما برای خودشان نان که داشت!

هرگز اين چهار چيز را در زندگيت نشكن

.......................اعتماد ، قول ، رابطه و قلب ؛

.....................................يرا اينها وقتي مي شكنند صدا ندارند ، اما درد بسياري دارند ...

...چارلز ديكنز ...
پنج شنبه 24/4/1389 - 22:31 - 0 تشکر 211534


7 - اروپا

تا قبل از جام جهانی 2010 آفریقای جنوبی ، آمریکای لاتین و اروپا ، هر کدام با 9 قهرمانی در جام های جهانی ، این افتخار را به طور مساوی بین خود تقسیم کرده بودند ولی در این دوره ، اسپانیا با قهرمانی اش ، جام را به اروپا برد تا نتیجه تاریخی برندگان جام جهانی ، 10 بر 9 به سود قاره سبز تغییر کند و نکته ان که اروپایی ها ، نه تنها قهرمانی که عنوان های دومی(هلند) و سومی(آلمان) را هم به خود اختصاص دادند تا رقیب دیرینه آنها یعنی آمریکای لاتین ، با وجود بزرگانی چون برزیل و آرژانتین ، بی نصیب و دست خالی ، آفریقای جنوبی را به مقصد آمریکای جنوبی ترک کنند.


8 -  اسپانیا

و سرانجام ، تیم ملی اسپانیا ، برنده دیگر این مسابقات بود که با آمیزه ای از تاکتیک و تکنیک و البته با اندکی چاشنی شانس توانست قهرمان شایسته جام جهانی 2010 باشد و برای اولین بار جام جهانی فوتبال را به خانه ببرد.

هرگز اين چهار چيز را در زندگيت نشكن

.......................اعتماد ، قول ، رابطه و قلب ؛

.....................................يرا اينها وقتي مي شكنند صدا ندارند ، اما درد بسياري دارند ...

...چارلز ديكنز ...
پنج شنبه 24/4/1389 - 22:32 - 0 تشکر 211535

بعد از تحریر:
در ایران هم ، بی هیچ شکی ،"همراه اول" برنده جام جهانی 2010 بود که با برگزاری نظرسنجی های پیامکی درباره نتایج مسابقات ، مخصوصاً از طریق برنامه "یک جهان- یک جام" صدها میلیون پیامک از مردم گرفت و با درآمدی میلیاردی ، قطعی پیامک ها در سال گذشته را جبران مالی کرد!

موفق باشید.

هرگز اين چهار چيز را در زندگيت نشكن

.......................اعتماد ، قول ، رابطه و قلب ؛

.....................................يرا اينها وقتي مي شكنند صدا ندارند ، اما درد بسياري دارند ...

...چارلز ديكنز ...
جمعه 25/4/1389 - 14:53 - 0 تشکر 211729

اینها همه کپی برداری از سایتهای دیگه است.اینکار را همه بلند انجام بدن؟

جمعه 25/4/1389 - 17:14 - 0 تشکر 211770

با سلام

الحق که درستن همشون.
ولی ایرانسل هم دنبال همراه اول دو میزد

 
جمعه 25/4/1389 - 18:58 - 0 تشکر 211791

خیلی خوب ممنون از تهیه كننده عزیز

برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.
 • وبگردی