• مشکی
 • سفید
 • سبز
 • آبی
 • قرمز
 • نارنجی
 • بنفش
 • طلایی
انجمن ها > انجمن حوزه علميه > صفحه اول بحث
لطفا در سایت شناسائی شوید!
حوزه علميه (بازدید: 2332)
سه شنبه 22/4/1389 - 17:9 -0 تشکر 211211
اگر روسری ام را بر ندارم...

حجت الاسلام والمسلمین دکتر مرتضی آقا تهرانی در دوران اقامت امریکا، امامت جمعه شهر نیویورک و مسئولیت موسسه اسلامی آن شهر را به عهده داشت. خاطره ای که پیش روی شماست، در زمان مسئولیت ایشان در موسسه اسلامی شهر نیویورک رخ داده است...

یک روز جلوی در موسسه دختر خانم جوانی جلوی من را گرفت و اظهار داشت: می خواهد مسلمات شود.

سوال کردم چه اطلاعاتی پیرامون اسلام دارید؟ گفت: به نتیجه رسیده ام مسلمان شوم. پیشنهاد مطالعه  چند کتاب را دادم، کتاب ها در اختیارش گذاشته شد؛ بعد از مدتی با اشتیاق به نزدم آمد و گفت: کتاب ها را خوانده و می خواهم مسلمان شوم.

باز چند کتاب دیگر هم به او دادم و گفتم: اینها را هم مطالعه کنید.این کار چند بار همینطور ادامه پیدا کرد. مطمئن بودم جامعیتی از اسلام و مکتب تشیع از مطالعه کتاب ها برایش حاصل شده است. یک روز همین دختر با عصبانیت وارد موسسه شد و گفت: اگر همین الان شهادتین را برایم نخوانید، داخل شهر می روم، داد میزنم و اعلام می کنم، من مسلمان هستم تا همه متوجه بشوند و به این طریق اسلام می آورم. شور و اشتیاق این دختر موجب این شد تا به او قول دهم در مراسم جشن بزرگ میلاد امام حسین (ع) در موسسه ایشان بیایند و مراسم تشرف به اسلام را برگزار کنیم.

روز میلاد امام حسین(ع) مراسم جشن برپا شد و شیعیان زیادی هم در جلسه شرکت کردند، به عنوان یک میان برنامه اعلام کردیم یک دختر فرانسوی مقیم نیویورک با اطلاع و آگاهی دین اسلام و مکتب تشیع را برگزیده و مراسم تشیع الان برگزار می گردد.

در این میان شخصی از داخل جمعیت بلند شد و گفت: اصلا این دختر از اسلام چه می فهمد که می خواهد مشرف بشود؟ بنده نیز سوالی را مطرح کردم و گفتم هرکس جواب را می داند پیرامون آن توضیح دهد؟ سوال درباره مسئله «بداء» بود که از اعتقادات مسلم ما شیعیان است.هیچکس جوابی نداد! سوال را از این دختر پرسیدم؟ توضیحاتی پیرامون آن به جمعیت ارائه داد.

سپس در جلوی جایگاه قرار گرفت؛ پس از اقرار به شهادتین و ارایه عقاید به او، اذان درگوش راست و اقامه در گوش چپ او خوانده شد. رسما به اسلام و مکتب تشیع گروید و نام او را «رقیه» نهادیم.

چند روزی از این قضیه گذشت تا اینکه همین دختر را با حجاب کامل اسلامی هم راه با مرد و زنی دیدم، به نظر می آمد پدر و مادرش باشند. در خیابان جلوی مدرسه با ما برخورد نمودند.

آن مرد و زن (پدر و مادرش) با زبان فرانسوی شروع به سر و صدا کردند؛ چرا دختر مارا مسلمان نموده اید؟ به او بگویید حجابش را بردارد... سر و صدا باعث شد عده ای دور ما جمع شوند. در همان حین، احساس کردم این دختر تازه مسلمان الان در شرایط سختی است و خیال کردم دارد خجالت می کشد. به موسسه رفتم و زنگ زدم ایران دفتر آیت الله مظاهری و پرسیدم: آیا در چنین شرایطی اگر اصل دین شخص در خطر باشد به نظر شما اجازه می دهید روسری را بردارد؟ در این مورد خاص ایشان فرمودند اشکال ندارد. به سرعت برگشتم و به این دختر گفتم: با یکی از مراجع تقلید صحبت کردم و در مورد شما فرمودند: اگر دین شما در معرض خطر است اشکال ندارد و شما می توانید روسری را بردارید، آنچه در جواب شنیدم این بود: دختر تازه مسلمان به من گفت: این حکم از احکام ثابت و اولیه است یا از احکام ثانویه و بنا بر ضرورت است؟ گفتم از احکام ثانویه می باشد. تا این را شنید، گفت:« اگر روسری خود را برندارم و بخاطر حفظ حجابم کشته شوم آیا من شهید محسوب میشوم؟»  گفتم: «بله!»  گفت: « والله روسری خود را برنمی دارم هرچند در راه حفظ حجابم جانم را از دست بدهم.» البته بعد از این ماجرا خانواده او نیز با مشاهده رفتار بسیار مودبانه دخترشان از این خواسته صرفنظر کردند.

آنها عازم فرانسه بودند و با همان حال به طرف فرانسه روانه شدند، آدرس یک مرکز دینی که دوستان ما در آنجا بودند به او دادم و بعدا هم متوجه شدم که الحمدلله با یک جوان مسلمان فرانسوی ازدواج نموده است.

تو اگر در تپش باغ خدا را ديدي، همت کن و بگو ماهي ها حوضشان بي آب است 
  
سه شنبه 22/4/1389 - 17:21 - 0 تشکر 211214

خوشا به حال كسانی كه دین خود را به جان می خرندو جان خود را در راه اسلام فدا میكنند

سه شنبه 22/4/1389 - 19:51 - 0 تشکر 211230

سلام

http://www.tebyan.net/index.aspx?pid=17257&threadID=168313&forumID=722

 

 

يه سري به خدا بزنيم

خيلي زود

بي بهانه...

شنبه 26/4/1389 - 22:5 - 0 تشکر 212122

خدایا توفیق علاقه به دین و دینداری را به ما هم عطا کن

ماندگارباشید

يکشنبه 27/4/1389 - 16:29 - 0 تشکر 212329

چون خودش دینشو انتخاب کرده ارزشش رو می دونه
ولی اینجا توی ایران خیلی از جونا از دینشون زده شدن

پنج شنبه 31/4/1389 - 8:5 - 0 تشکر 213209

papilon721 گفته است :
[quote=papilon721;572250;212329]چون خودش دینشو انتخاب کرده ارزشش رو می دونه
ولی اینجا توی ایران خیلی از جونا از دینشون زده شدن

دوست عزیز با سلام و درود به شما

اینکه زدگی در دین وجود دارد قبول دارم ولی با نگاه جزء و تعمیم به کل خیلی اشو خیر

در مورد دین و گرایش به آن باید عرض کنم

راه انتخاب دین و مذهب برای همه باز است و کسی راه پذیرش آزادنه دین و مذهب را بر دیگری نبسته است، زیرا دین که از یک سلسله اعتقادات قلبی ریشه و مایه می‏گیرد، ممکن نیست تحمیلی باشد.
زور و اجبار در اعمال و حرکات ما می‏تواند اثر بگذارد اما نه در افکار و اعتقادات و امور درونی و قلبی. با تهدید و به کار بردن اسلحه می‏توان کسی را مجبور کرد از جایش بلند شود یا فحش بدهد، یا حرکت‏های زشت انجام دهد، یا نماز بخواند یا پول خرج کند، ولی نمی‏توان به او گفت:مجبوری به خدا یا پیامبر یا امام اعتقاد و ایمان داشته باشی، زیرا اعتقاد و ایمان امر درونی و قلبی است که از راه‏های خاص ایجاد می‏شود، نه از طریق تهدید و ارعاب و اجبار.

منبع : سایت جواب 

   

مدیر انجمن حوزه علمیه 

تماس بامن:

forum:www.mahdiyavar.mihanbb.com

e-mail:ya_lasaratelhosain@yahoo.com


 

جمعه 5/6/1389 - 12:4 - 0 تشکر 224892

بحث تکراریه که!!!
کاش همه جا اینطوری باشه که بتونن بر اساس باورها و اعتقاداتشون عمل کنن
نه از روی اجبار، به زور پدر مادر، به اجبار قانون های حکومتی، عرف....

يکشنبه 7/6/1389 - 12:11 - 0 تشکر 225466

بسم رب المهدی
ایران در تفهیم فلسفه ی احکام ضعیف عمل می کنه اما دلیل این که شما مجبورید همچون مسلمانان عمل کنید رای اکثریت و اسلامی بودن نظام است
هر چند خیییییییییییییییلی جاها از قوانین اسلامی کشور تبعیت نمی کنید
اللهم عجل لولیک الفرج

لبيک يا خامنه اي 

در کشور عشق مقتدا خامنه ايست          فرماندهي معظم کل قوا خامنه ايست

ديروز اگر يوسف عزيز مصر بود   امروز عزيز دل ما خامنه ايست

 

دوشنبه 8/6/1389 - 15:1 - 0 تشکر 225815

بحث سر همین "اکثریت" ه دیگه!
که الان نیست!سه شنبه 9/6/1389 - 4:23 - 0 تشکر 226096

جناب akhsiakhsi
هیچ كس در جامعه مجبور نیست كاری رو انجام بده...شما هم نمیتونید مجبور كنید...نتایج اجبار رو هم دارید و داریم میبینیم...دوران این قلدری ها به سر رسیده...كدام حكم اسلامی در جامعه هست كه افراد به اجبار اجراش میكنند یعنی به قول شما چون مملكت مسلمونیه مجبورن انجام بدن؟؟؟...شما یك مورد بفرمایید اگر پیدا كردید ما هم آشنا بشیم...!

سه شنبه 9/6/1389 - 12:54 - 0 تشکر 226224

با سلام ودرود بر این خواهر كه با ایمانی محكم بر اعتقاداتش ثابت قدم بوده وحاضر است برای احیای اعتقاداتش تا پای جان ایستادگی كند

وَ مَن یَتَوَكَّل عَلَى اللهِ فَهُوَ حَسبُهُ
برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.