انجمن ها > انجمن سياسي > صفحه اول بحث
لطفا در سایت شناسائی شوید!
سياسي (بازدید: 9626)
شنبه 8/10/1386 - 15:24 -0 تشکر 21102
ویروس important ؛ ویروس سیاسی!

سلام دوستان.
حال شما خوبه؟
اخیرا ویروسی در سیستم من اومده به نام important که ویروسی سیاسی هست و جملاتی رو بالای صفحه نمایش میده که تحت تاثیر تبلیغات هستند و بعضی ها هم با هم تناقض دارند!!!
عده ای فقط اینها رو میخوانند و بعد ها هم از همین ها فقط برای بلند کردن صدایشان و نظام را به باد انتقاد گرفتن استفاده میکنند.
بنده این جا جملات این ویروس تا حدودی مضحک را میگذارم و به آنها پاسخ میدهم.خوشحال خواهم شد اگر دوستان به پاسخ های من پاسخ بدهند.
یا علی.


 

 

شنبه 8/10/1386 - 15:52 - 0 تشکر 21105

با سلام.
اولين جمله

"چرا حکومت ايران شيعه انتخاب شده است؟ براي اينکه از اتحاد بين کشورهاي اسلامي(سني) جلوگيري نمايد. و بين آنها اختلاف بياندازد "
خب...
حکومت ايران تا قبل از صفويه حکومتي سني مذهب بود و مردم ايران هم تحت فشارهاي هاي حکومتي اکثرا يا سني شده بودند يا در حال تقيه بودند(فردوسي).ميگويند سلطان محمود(يا مسعود دقيقا مطمئن نيستم)غزنوي انگشت در دهان ميکرد و بيرون مياورد و در جهت باد ميگرفت و سپس سعي ميکرد در جهت باد بوي شيعيان را استشمام کند و آنها را بکشد.البته گمان ميرود بيان اين جمله در تاريخ براي بيان عداوت وي با شيعه بوده چنان که اين جمله چندان تطبيقي با عقل ندارد.
در دوران صفويان که مذهب رسمي شيعه انتخاب شد شيعيان خود را نشان دادند و عده اي هم شيعه شدند.از آن موقع به بعد به خاطر عدم عداوت با اهل تسنن  و تشیع توسط حکومت و آزادی تبلیغ در ايران شمار شيعيان رو به فزوني رفت.
پس از انقلاب اسلامي هم چون مردم شيعه بودند و هستند(قريب به 85 درصد(و از کل مردم حدود 95 درصد مسلمان؛طبيعي بود و هست که مذهب؛شيعه باشد و دين؛اسلام.
سه جمله ي پشت سر هم و با يک مضمون:

خدا انسان را دوست دارد و دين را براي خوب و راحت زندگي کردنش فرستاده نه سخت زندگي کردن"
هر ديني که زندگي را بر انسان سخت کند. آن دين خدايي نيست بلکه شيطاني و ساخته ستمگران است
اگر شما مسلمانان به سختي زندگي مي گذرانيد. بدانيد که مسلمان نيستيد "

اين دوست خوبمان قرآن را طبق اين جمله قبول دارد:

اسلام راستين فقط در قرآن است. کتب اسلامي يا تحريف شده اند و يا از اول منحرف بوده اند""

ايشان حتي زندگي انبيا در قرآن و پيامبر در تاريخ را مرور نکرده است.قرآن ميگويد هزار سال؛پنجاه سال کم؛950 سال نوح دعوت کرد؛8 نفر به او ملحق شدند.در آن کشتي فقط 8 نفر با نوح بودند.پيامبر را اين همه اذيت کردند.در صدر اسلام مسلمانان را تکه تکه کردند.بني اسرائيل کاري کرد که موسي آنها را لعنت کرد.ائمه ي معصومين ما همگي به سختي زندگي کردند.وجود مقدس امام حسين(ع) فداي دين شدند.

با اين اوصاف کدام پيامبري و کدام امامي خوب زندگي کرده است؟دنيا محل آسايش است؟نص صريح قرآن مخالف اين حرف است پس جملات ايشان که ادعاي آسوده بودن در دنيا را براي دين داران ميکند باطل است.
خب من 4 جمله را بيان و رد کردم.حال؛چند جمله مينويسم و شما آنها را با دليل رد کنيد يا صحبت هاي من را مورد بحث قرار دهيد.
يا علی.

 

 

شنبه 8/10/1386 - 16:17 - 0 تشکر 21109

سلام.

"دین فعلی مردم چند قرن پیش توسط صفویان و به نقشه استعمار اختراع شده است. ظاهراً خدا پرستی و باطناً بت پرستی است"

"نماز, روزه, حج موجب افزایش فساد شده اند. زیرا آخوند ها یاد داده اند تا توسط آنها گناه شویی کنیم. و با خیال راحت گناه بکنیم"

"اگر حکومت اسلامی بیش از 5 سال دوام آورد یا باید به علی شک کنید یا به آن حکومت اسلامی"

"حکومت اسلامی ما به منظور تضعیف جهان اسلام و تقویت اسرائیل تاسیس شده است. آیا نتیجه جز این مشاهده کرده اید"

یا علی.


 

 

شنبه 8/10/1386 - 19:5 - 0 تشکر 21116

در مورد جمله ی دوم :

همه حتی دانشمندان هم می دونند که نماز ، روزه و حج حالات روحانی

بسیار زیبایی در هر انسانی بوجود می آورد و باعث میشود از اینکه گناه

بکند ، احساس شرم داشته باشد و اگر کسی به اصل نماز توجه داشته

باشد و واقعا اهل نماز و روزه باشد فساد نخواهد کرد.

از نظر روانشناسی کسی که با خدا باشد و اهل نماز باشد دارای یک

وجدان آگاه خواهد شد که باعث می شود فرد حتی طرف گناه نرود.

به نظر من آخوندها یکی از ارکان مهم در جامعه ی ما می باشند که با

سخنرانی های خودشان مردم را از وضع جامعه آگاه می کنند و در دین کمک

بسیاری به ما می کنند و اگر هم در جایی می بینید که ضد آنها حرف

می زنند بخاطر تبلیغات ضد اسلام ها هست.

یادمون نره که:

 ((خواست ضد اسلامی ها از بین بردن دین و روحانیت است))

((هر کس از ياد من غافل گردد، دنيا بر او سخت مي گردد.)) --- سوره طه آيه 124

يکشنبه 9/10/1386 - 2:16 - 0 تشکر 21189

سلام دوست عزیزم

قبل از اینکه کامل جملات رو بخونم این جمله به ذهنم رسید که اسلامی که ما داریم ساخته پادشاهان صفوی است. و نه اسلام حقیقی. البته قرآن تحریف نشده ولی خیلی از سنت هایی که به عنوان سنت های صدر اسلام نامیده میشود تنها ساخته دست صفویان بوده. البته من این نکته را از خیلی از بزرگان شنیدم که با عقل هم جور در میاد.

هر سلام خداحافظي اي هم دارد.

 

يکشنبه 9/10/1386 - 11:11 - 0 تشکر 21221

سلام دوستان.
خانم آبی بیکران؛لطف میکنید چند نمونه از سننی که زاده ی افکار پادشاهان صفوی است و الان ما به عنوان سنت در صدر اسلام داریم؛نام ببرید؟البته با دلیل و منطق بگویید که خلق این سنت به نفع پادشاهان صفویه بوده است و البته باز هم باید دلیل بیاورید که چرا متفکران و مورخان آن زمان حاضر به سکوت شده اند و تناقض همه ی این سنت ها را با قرآن هم ثابت کنید.
جدا از همه ی اینها سنت هایی که ما الان به عنوان سنت های صدر اسلام میشناسیم همه با دلیل و منطق توجیه میشوند.اگر مایل باشید بنده حاضرم تک تک این سنت ها رو بیان کنم و با دلیل ثابت کنم در جامعه ی آن زمان این سنت باید میبوده و بوده.
منتظر پاسخ شما هستم.
یا علی.


 

 

دوشنبه 10/10/1386 - 0:58 - 0 تشکر 21374

سلام به همه ایرونیهای عزیز

خیلی خوشحال شدم که شما رو تونستم توی این سایت واسه خودم کشف کنم.

چند نمونه از سننی که زاده ی افکار پادشاهان صفوی است و الان ما به عنوان سنت در صدر اسلام داریم؛نام ببرید؟البته با دلیل و منطق بگویید که خلق این سنت به نفع پادشاهان صفویه بوده است

ببینید شما وقتی پس از 800 سال حکومت سنی ها بر ایران بخواهید شیعه را وارد ایران کنید و بعضی از مردم هم بخواهند از مذهب سنی به مذهب شیعه گرایش پیدا کنند , خواه ناخواه دچار مشکل می شوید. مطمئنا سالها از حضور آخرین امام در جامعه گذشته و کسی نیست که از متن دقیق زندگی پیامبر و تفسیرهای او از قرآن صحبتی آورد. حضور کتاب هایی چون نهج البلاغه و البته قرآن در اون شرایط خیلی کمک می کنه ولی خود پیامبر هم گفتند که قرآن نیاز به مفسر دارد و مفسر قرآن اهل بیت ایشان هستند.هستند؟ حتما شما هم میگید بله و حتی بزرگترین مفسران قرآن هم نمی تونن معنی کامل قرآن رو ادا کنند.و اسلام واقعی را نزد مردم آورند. همه اینها در شرایطی ست که بگوییم شاهان صفوی (و نمایندگان آنها) در کمال صداقت دست به جمع آوری سنت های شیعه زده اند.

به نظر می رسه شما اهل تاریخ خوندن هم باشین. پس حتما میدونین که محمود غزنوی از ابتدا سنی نبوده و برای کسب اجازه از خلفای عباسی برای حمله به هند و کسب رضایت ایرانیان مسلمان که تعداد زیادی بوده اند دست به تغییر مذهب داد. و داستان جالب و عبرت آموزی دارد.و اینگونه که از رفتارهای شاهان عباسی نیز نمایان بوده است بندگان مخلص خدا نبوده اند و افراد مومنی لقب نمی گرفته اند.(بجز شاه سلطان حسین که به قولی به خاطر دیانت ایران را از دست داد.) پس چه دلیلی داشته که شیعه را دین ومذهب رسمی ایران کنند؟ و این هم به این شدت و مراقبت. فقط صرفا به خاطر اینکه به امام علی ع عقیده داشتند؟ نه این طور نیست.

و در طول تاریخ هم تا به حال به ندرت دیده شده که پادشاهی کاری کند که برایش سود و منفعتی نداشته باشد.

یه جمع بندی بکنم. گردآوری سنت های 800 سال پیش , بصورت دقیق امکان پذیر نیست. و جالب تر آنکه آن گردآورنده انسان معمولی بوده است نه یک معصوم.

البته باز هم باید دلیل بیاورید که چرا متفکران و مورخان آن زمان حاضر به سکوت شده اند

.اگر فرض کنیم با صداقت کامل آن جمع آوری ها انجام شده پس مورخان نباید چیزی بنویسند. و اگر فرض کنیم که با صداقت انجام نشده (ممکن است از سوی پادشاه و یا افرادی که مسوول بوده اند شیعه را فراگیر کنند) لازم نیست که کسی کاملا متوجه شود که تغییراتی در مورد سخنان پیامبر و احادیث او و تفسیر حقیقی ایشان از قرآن بوجود آمده. و عده ای هم که تا جایی شک برده اند به این مسئله باعث شده اند تا ما هم اکنون در آن مورد بحث کنیم. و تا نباشد چیزکی مردم نگویند چیزها.پس مطمئنا افرادی شک برده اند در این مورد.

تناقض همه ی این سنت ها را با قرآن هم ثابت کنید.

ممکن است شما کتابی بنویسید. ولی تمام رفتارهایتان را که در آن کتاب نمی نویسید.و حتم بدانید درک ما تا آن اندازه نیست که بتوانیم تمام رفتارهای اسلامی را از قرآن برداشت کنیم. مطمئنا من و شما و حتی خیلی از بزرگترین مفسران قرآن هم نمی تونن معانی بعضی از آیات کتاب آسمانی را درک کنند.پس دنبال این نباشید که کسی بتونه این تناقض ها رو پیدا کنه. البته با توجیه کردن همه چیز برای خود انسان حل شدنی ست. ولی توجیه کردن جواب خوبی برای تبادل نظر نیست.

جدا از همه ی اینها سنت هایی که ما الان به عنوان سنت های صدر اسلام میشناسیم همه با دلیل و منطق توجیه میشوند.

چون به خیلی از احکام دین به طور علمی دست پیدا نکرده ایم نمی توان بگوییم با منطق آن را می پذیریم. مثلا همین غسل کردن یا وضو گرفتن. چرا فقط به یک ترتیب خاص می توان وضو گرفت؟ آیا دلیل علمی و منطقی می توان پیدا کرد؟ شاید زمانی که امام معصوم ظهور کند.

اگر مایل باشید بنده حاضرم تک تک این سنت ها رو بیان کنم و با دلیل ثابت کنم در جامعه ی آن زمان این سنت باید میبوده و بوده.

پیش بینی من این است که شما با منطق و نظر خودتان آنها را ثابت می کنید نه با دلایل قانع کننده برای من. ولی اگر اینگونه نیست مشتاقم که دلایل شما را بدانم. فقط بگویم که من کتابی ندارم که از روش این سنت ها رو از شما بپرسم. و ذهنم هم مرا یاری نمی کند. شما خود مثال بزنید. هر کدام را که فکر کردم قانع نمی شوم به شما خواهم گفت تا دلیل بیاورید.

متشکرم.

هر سلام خداحافظي اي هم دارد.

 

دوشنبه 10/10/1386 - 8:39 - 0 تشکر 21402

سلام.
مطمئنا سالها از حضور آخرین امام در جامعه گذشته و کسی نیست که از متن دقیق زندگی پیامبر و تفسیرهای او از قرآن صحبتی آورد
فرق حضور با ظهور در این است که امام معصوم(عج) حضور دارند اما غایبند که غبتشان با ظهور به اتمام میرسد.به فرض که شاهان صفوی میخواستند سنت های دروغین بیاورند،آیا امام معصوم(عج) در جامعه حضور ندارد؟آیا جلوی تحریف دین جدش را نمیگیرد؟کاری که امام معصوم(عج)میکند این است که به نایبان عام خود می آموزد تا آنها به شاگردانشان بیاموزند که حقیقت مخفی نماند.امام معصوم(عج)با بهره گیری از علم لا یزال الهی بر همه چیز چز چهار علم آگاه است پس بر سنت های پیامبر نیز آگاه است.
به علاوه آیا مولفان نباید منبعی را ذکر کنند؟و آن منیع نباید معتبر باشد؟چنان که امروز پرداختن به اعتبار آن منابع را علم رجال در علوم حوزه مینامیم.
علما؛فقها؛متفکران در هر زمانی حضور داشته اند و نمیتوان وجود و نقش آنها را منکر شد.
بنده هنوز هم متوجه نشده ام از دیدگاه شما چرا تغییر مذهب صورت گرفت؟
سنت هایی که ما امروز میشناسیم؛نمیتوانند زاده ی افکار شاهان باشند چون منفعتی برای آنها ندارند.با وجود این همه مانع در راه جعل سنت؛خلق سننی که در آن زمان کارایی ندارد چه سودی دارد؟
پادشاهان همیشه متکی بر نیروی نظامی خود بوده اند و به رضایت مسلمانها که شما فرمودید هیچ توجهی نمیکردند.اگر محمود غزنوی میخواست به هند حمله کند؛نیازی به جلب رضایت مردم نبود!
کما اینکه در زمان همان سلطان محمود و مسعود افرادی چون قاضی بست بوده اند که از انحراف دین جلوگیری کنند.
و در مورد سنت ها و بیان و اثبات آنها:
ابتدا من گفتم شما سننی را بیاورید و بطلانشان را ثابت کنید ولی شما حتی کوچکترین چیزی را بیان نکردید که بگویید جعلی است و از طرفی از من میخواهید سنت های پیامبر را بیان کنم و اثبات کنم؛در حالی که پیش داوری فرموده و پیشاپیش اثبات بنده را رد میکنید.این در حالی است که من چنین ادعایی نکردم که سنت ها جعلی اند بلکه شما بودید! حال از من میخواهید نقیض حرف شما را ثابت کنم وقتی خود حرفی نمیزنید.بنده گفتم در مقابل اینکه شما بگویید فلان سنت جعلی است و اینکه شما تناقض آن با قرآن ثابت کنید؛و سود آن برای صفویه را معلوم کنید؛من هم سنت ها را بیان خواهم کرد و اثبات هم میکنم.اما اینطور من نه وقتش را دارم و نه در آن سودی میبینم.
یا علی.


 

 

دوشنبه 10/10/1386 - 23:51 - 0 تشکر 21541

سلام آقاي شجائتي...

حالتون خوبه؟

خوشحالم دوباره شما رو ميبينم. فكر كرديم حالا حالاها بايد منتظر باشيم تا بعد از امتحانات شما رو ببينيم...

من هيچ اطلاعي راجع به اين موضوع ندارم فقط اومدم كه باشم..!

موفق باشين.

يا علي.

انگار پاي ثانيه ها سنگ مي‌شود  

وقتي دلي براي دلي تنگ مي‌شود

سه شنبه 11/10/1386 - 2:16 - 0 تشکر 21553

سلام دوستان عزیزم

تشکر از شما جناب شجاعتی

ولی با صحبتهایی که شما فرمودین من یه جورایی فکر کردم که پست قبلی من رو اصلا نخوندید. یا خیلی جاهاشو.

شورش و قیام توسط مردم شکل می گیره. و مردمی مسلمان چرا باید در برابر پادشاه مسلمان خویش که رضایت خلیفه را نیز برای انجام کارهایش می گیرد قیام کنند و دست به شورش بزنند؟ و این یکی از مهمترین دلیل های یک پادشاه برای تغییر دین خودش می باشد. من این مسئله رو از خودم نمی گم.مورخان ثبت کرده اند و در کتابهای تاریخی نیز موجود است. البته کتابهای ریشه دار. نه کتابهای تاریخی که صرفا برای تحکیم اسلام و انقلاب نوشته میشود.

من دو مرتبه می گویم. اگر می دونستم و یقین داشتم که فلان سنت زایده خیال صفویان بوده که خوب بود.مهم اینه که نمی تونم کتمان کنم که همچین چیزی هست و همینطور مشخص نیست که چه روشی حقیقی بوده و چه روشی حقیقی نبوده.

و همینطور نیر اشاره کردم که حتی ممکن است  هیچ قصدی برای تحریف در سنت های حقیقی اسلام نباشد. ولی به خاطر گذشت 800 سال (بیش و کم) واقعا ممکن نیست که بتوان عین حقیقت را بازگو کرد. البته برای خدا هیچ چیز غیر ممکن نیست.

و در مورد حض.ر آخرین امام.مگر مسیح ع که این روزها نیز سالگرد تولد اوست و همینجا بر او درود می فرستم , کشته شد؟ و مسلمان ها و فرقه هایی از مسیحیت اعتقاد دارند که او زنده ماند و زنده است.ولی در میان مردم حضور گذشته خودش را نداشت. پس چرا اجازه داد شریعتش به تحریفات کشیده شود؟

هر سلام خداحافظي اي هم دارد.

 

سه شنبه 11/10/1386 - 6:13 - 0 تشکر 21562

ممنون از بحث خوبتون. یه کمی میشه در مودر خود ویروس توضیح بدید؟ من یه چیزی در تابناک خوندم میخوام ببینم آیا این همونه؟


برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.