• مشکی
 • سفید
 • سبز
 • آبی
 • قرمز
 • نارنجی
 • بنفش
 • طلایی
انجمن ها > انجمن مهدویت > صفحه اول بحث
لطفا در سایت شناسائی شوید!
مهدویت (بازدید: 3839)
شنبه 19/4/1389 - 12:38 -0 تشکر 210716
معرفی كتاب مهدویت

به نام خدا

سلام

 دوستان عزیز شما میتونید كتابهای مهدویت را در این تاپیك معرفی كنید.

خلاصه ای از كتاب رو هم بیان كنید.

با تشكر التماس دعا

كجاست منتظر تو؟ چه انتظار غریبی
تو بین منتظران هم عزیز من چه غریبی
عجیب تر كه چه آسان‏‏‏‏‎‎‎‎,نبودنت شده عادت
چه كودكانه سپردیم دل به بازی قسمت
چه بیخیال نشستیم چه كوششی؟ چه وفایی؟
فقط نشستم و گفتم خدا كند كه بیایی؟!  
* اللهم عجل لولیک الفرج *
شنبه 19/4/1389 - 12:39 - 0 تشکر 210717

به نام خدا


نام کتاب: پیچک انحراف
(زمینه‌های سیاسی، اجتماعی و فرهنگی گرایش برخی از مردم به مدعیان مهدویت و نیابت در دو قرن اخیر)

نویسنده: جواد اسحاقیان
ناشر: بنیاد فرهنگی حضرت مهدی موعود عجل الله تعالی فرجه الشریف؛ تابستان 1388؛ چاپ اول.
آموزه پربار مهدویت ـ که منشأ بسیاری از برکات معنوی در بعد فردی و اجتماعی می‌باشد ـ از اطمینان و آرامش فردی گرفته تا آرمان عدل و توحید جهانی و نیز رشد و تکامل و رسیدن به هدایت حقیقی در سایه انسان کامل، همگی از جلوه‌های نورانی این بحث است. اما مانند هر استعداد و ظرفیت مثبت ـ که می‌تواند مورد سوء استفاده قرار بگیرد ـ این آموزه سرشار از قابلیت و ظرفیت نیز، متأسفانه گاهی مورد طمع دشمنان، غافلان و جاهلان قرار گرفته است؛ خصوصاً در دو قرن اخیر که نشانه‌های بیداری اسلامی در امت‌های اسلامی مشاهده می‌شود و امید بازگشت به تمدن اسلامی و نجات از استبداد و استکبار به چشم می‌خورد، دشمنان با انگیزه بیشتری به دنبال تخریب مهدویت از درون بوده‌اند، از این رو فرقه سازی را در دستور کار خود قرار داده‌اند ـ و پس از انقلاب شکوهمند اسلامی که تأثیرات فراوان داخلی و خارجی در جهان به وجود آورد ـ تلاش‌های گسترده‌تری در جهت تخریب آن انجام داده و می‌دهند.
همین دغدغه باعث شده تا نویسنده محترم کتاب، زمینه‌های گرایش برخی از مردم به انحرافات مربوط به مهدویت را در قالب کتاب، ارائه نماید. از ویژگی‌های این کتاب، معرفی برخی آسیب‌ها و انحرافات دهه‌های اخیر به صورت جزئی و مصداقی می‌باشد. همچنین بررسی و تحقیق میدانی ـ که در بین سنین و اقشار مختلف انجام شده است ـ به این مجموعه اضافه گشته و در مجموع تلاش شده است که ریشه‌های اصلی ایجاد و انحراف در مدعیان و پیروان و گمراهان، معرفی گردد، ‌البته به لحاظ رعایت موازین شرعی و اخلاقی و قانونی، نام برخی از گروه‌ها و جریانات، به صورت حروف رمزی و اختصاری آمده است که در صورت لزوم برای آشنایی بیشتر با آن گروه‌ها می‌توانید از مراکز مربوط، جزئیات را پیگیری نمایید.
برخی از فصل‌های خواندنی این کتاب عبارتند از: زمینه‌های گرایش عده‌ای از مردم به مدعیان شیخیه، بابیه، بهاییه، قادیانیه و سودانی؛ ویژگی‌های شخصی و شخصیتی مدعیان، نقشه‌های شرکت استعمار و دشمنان اسلام، دیدگاه متون دینی دربارة عوامل انحراف مدعیان و پیروان آنها.

كجاست منتظر تو؟ چه انتظار غریبی
تو بین منتظران هم عزیز من چه غریبی
عجیب تر كه چه آسان‏‏‏‏‎‎‎‎,نبودنت شده عادت
چه كودكانه سپردیم دل به بازی قسمت
چه بیخیال نشستیم چه كوششی؟ چه وفایی؟
فقط نشستم و گفتم خدا كند كه بیایی؟!  
* اللهم عجل لولیک الفرج *
شنبه 19/4/1389 - 12:43 - 0 تشکر 210718

به نام خدا
نام کتاب: دلایل عقلی و نقلی امامت و مهدویت
تدوین: رحیم لطفى ناشر: بنیاد فرهنگی حضرت مهدی موعود

باور به امامی که تداوم‌بخش جریان نبوت، برخوردار از عصمت و علم برتر و نیز منصوص و منصوب از سوی خداوند است، نقطه آغاز اختلاف در حوزه عقاید و کلام اسلام محسوب می‌شود؛ به گونه‌ای که می‌توان ادعا کرد قبول یا رد چنین عقیده‌اى، منشأ دیگر عقاید و احکام متفاوت مذاهب اسلامی است.
اگرچه در حیطه مکتب اسلام، مذاهب و فرقه‌های گوناگونی چون امامیه، اشاعره، معتزله، ماتریدیه، جعفرى، شافعى، مالکى، حنفی و ... پدید آمده، ولی مهم‌ترین انشعاب فرق گوناگون اسلامی از ناحیه مسأله امامت است که تمام این صف بندی‌ها را به دو صف اصلی اهل تشیع و اهل تسنن تقسیم می‌کند.
شیعه برای اثبات الهی بودن منصب امامت و نیز خلافت بلافصل حضرت علی(ع) و یازده فرزندش:، دلایل عقلی و نقلی فراوانی دارد؛ هم‌چنان که براساس دلایل متقنى، به وجود امام حیّ اما غایب، ایمان آورده است. کتاب دلایل عقلی و نقلی امامت و مهدویت تألیف رحیم لطیفی در دو بخش دلایل عقلی اثبات مهدویت و دلایل نقلی اثبات مهدویت به اثبات این مسأله مهم و اساسی می‌پردازد.
در بخش اول با مطالبی چون برهان لطف و اثبات مهدویت، برهان امکان اشرف و اثبات مهدویت، برهان واسطه فیض و اثبات مهدویت و برهان انسان کامل و اثبات مهدویت و در بخش دوم با آیات و روایات به اثبات این موضوع می‌پردازد.

كجاست منتظر تو؟ چه انتظار غریبی
تو بین منتظران هم عزیز من چه غریبی
عجیب تر كه چه آسان‏‏‏‏‎‎‎‎,نبودنت شده عادت
چه كودكانه سپردیم دل به بازی قسمت
چه بیخیال نشستیم چه كوششی؟ چه وفایی؟
فقط نشستم و گفتم خدا كند كه بیایی؟!  
* اللهم عجل لولیک الفرج *
سه شنبه 29/4/1389 - 19:40 - 0 تشکر 212868

«ملاقات با طاووس بهشت حضرت مهدی(عج)»

فهرست عناوین و مطالب این کتاب:

فصل اول: ولادت آیینه تمام‌نمای جمال الهی حضرت مهدی(عج)، حالات ملکه دنیا و آخرت والده امام عصر(عج)
فصل دوم: در بیان اسامی و القاب و کنیه حضرت بقیة الله(عج).
فصل سوم: ذکر آیاتی در شان حضرت بقیة الأنبیاء(عج).
فصل چهارم: در ذکر چند حدیث از اخبار معتبره در بیان سیرت و سلوک حضرت مهدی(عج).
فصل پنجم: بیان اوصاف شمایل و خصایص حضرت مهدی(عج)، خصایص و سیرت صاحب الامر(عج).
فصل ششم: غیبت حضرت بقیة الله(عج)، نجم ثاقب، نورافشانی امام(عج)، فلسفه غیبت حضرت حجت(عج)، اما چند وجه درباره فلسفه غیبت، تکلیف در غصر غیبت چیست؟
فصل هفتم: انتظار و منتظران حضرت مهدی(عج)، منتظران واقعی چه کسانی هستند؟، وظایف منتظران حضرت خلیفة الانقیاء(عج)، انتظار فرج چیست؟
فصل هشتم: نواب خاص و عام خاتم الاوصیاء حضرت مهدی(عج)، نواب عام حضرت مهدی(عج).
فصل نهم: طول عمر قیم الزمان حضرت مهدی(عج)، شباهت حضرت با سه تن از پیغمبران، انسان چقدر عمر می‌کند؟، اعتقاد دانشمندان درباره طول عمر، عمر جاودان و جوانی پایدار، نمونه‌ای از معمرین دنیا.
فصل دهم: همسر و فرزندان و اقامتگاه حضرت مهدی(عج)، اقامتگاه حضرت مهدی(عج).
فصل یازدهم: علامات ظهور خلف صالح حضرت مهدی(عج)، حدیث امیرالمومنین(عج)، روایت حمران بن اعین، خطبة البیان، امتحان الهی، دجال و سفیانی، هشدار به منتظران حضرت مهدی(عج)، فرق میان معجزه و سحر، و اما سفیانی، زمان جنبش، ارتش سفیانی، عاقبت ستمکاران، عاشقان یوسف زهرا(ع).
فصل دوازدهم: مدینه فاضله موعود، مهدی(عج) ولی الله، حکومت جهانی مهدی(عج)، وقایع ظهور حضرت مهدی(عج)، محل ظهور، مهدی(عج) و ملائکه، یار و یاوران جوان، زنان و مردان، سن مهدی(عج)، مدت سلطنت، مهدی(عج) و هفت معجزه، نزول عیسی(ع)، قتل دجال، عاقبت ابلیس، تکامل در ظهور حضرت مهدی(عج)، عدالت و امنیت، تکمیل علوم، خشونت و مهربانی.
فصل سیزدهم: حضرت مهدی(عج) و ایرانیان، چراغ تشیع، مردان فارس، آغاز حکومت بقیة الله، حفظ ایران توسط امام عصر(عج)، حضرت مهدی(عج) و اهل قم، قم حرم اهل بیت(ع)، انتقام خون حسین(ع)، قم در بهشت، قم قائم مقام حضرت حجت(عج)، پرچم‌های خراسان تا قدس، روایت طالقان.
فصل چهاردهم: جهان پس از حضرت مهدی(عج)، ظهور دولت حقه آل محمد(ص)، حدیث مفضل بن عمر.
فصل پانزدهم: امام حسین(ع) و حضرت مهدی(عج)، قائم و عاشورا، یاد حسین(ع) و نخستین کلام مهدی(عج)، یاران امام مهدی(عج) اصحاب امام حسین(ع)، لثارات الحسین(ع)، دعای ندبه و یاد امام حسین(ع)، یاد مهدی(عج) در زیارت عاشورا، گریه امام مهدی(عج) در تشرفات.
فصل شانزدهم: شرایط زیارت معشوق، ای عاشقان جمال و مشتاقان کعبه وصال دوست، اعمال و آداب مخصوصه، دستور عارف میرزا جواد آقاملکی تبریزی، نسخه عریضه به امام زمان(عج).
فصل هفدهم: ملاقات با طاووس بهشت، سینه‌زنی حضرت مهدی(عج) در عزای امام حسین(ع)، ناله‌های امام سجاد(,)، دعا و ختام.

كجاست منتظر تو؟ چه انتظار غریبی
تو بین منتظران هم عزیز من چه غریبی
عجیب تر كه چه آسان‏‏‏‏‎‎‎‎,نبودنت شده عادت
چه كودكانه سپردیم دل به بازی قسمت
چه بیخیال نشستیم چه كوششی؟ چه وفایی؟
فقط نشستم و گفتم خدا كند كه بیایی؟!  
* اللهم عجل لولیک الفرج *
برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.