• مشکی
 • سفید
 • سبز
 • آبی
 • قرمز
 • نارنجی
 • بنفش
 • طلایی
انجمن ها > انجمن مهدویت > صفحه اول بحث
لطفا در سایت شناسائی شوید!
مهدویت (بازدید: 1204)
جمعه 4/4/1389 - 10:3 -0 تشکر 207199
پنجمین قرار عاشقی (صدقه ای برای جانان)

به نام خدا

 

 

اَلسَّلامُ عَلَیکَ حینَ تَحمَدُ وَ تَستَغفِر

سلام بر تو؛ آن گاه که (خدا را) می‌ستایی و آمرزش می‌خواهی،

 

اَلسَّلامُ عَلَیکَ حینَ تُصبِحُ وَ تُمسی

سلام بر تو؛ آن هنگام که روز را آغاز می‌کنی و آن گاه که روز را پشت سر می‌‌گذاری

 

اَلسَّلامُ عَلَیکَ فی الَّلیلِ إذا یَغشی وَ النَّهارِ إذا تَجَلّی

سلام بر تو در شب؛ آن گاه که (تاریکی‌اش گیتی را) فرو پوشد و در روز؛ آن گاه که روشنایی‌اش آشکار گردد

 

یكى از اعمالى كه سید بن طاووس، رحمة الله علیه، به آن بسیار اهمیت مى‏داد، صدقه براى حفظ وجود مقدس امام زمان، ارواحنا فداه، بوده است چون یكى از تكالیف زمان غیبت، صدقه دادن ‏براى حفظ وجود مبارك امام زمان، ارواحنا فداه، است.

 

به طور كلى صدقه آثارى دارد یكى اینكه صدقه نمایشگر صداقت ایمان مؤمن است كه با انجام آن نشان مى‏دهد تا چه حد در وادى ایمان و خداپرستى صادق است و از این طریق نیازمندیهاى مؤمنان رفع مى‏گردد و رفاه عمومى به وجود مى‏آید و همچنین صدقه یكى از عوامل سازندگى انسان نیز هست چنانكه قرآن مى‏فرماید: خُذ مِن اَموالِهِم صَدَقَةً تُطهِرُهُم و تُزَكِیهِم بها.1 اى رسول ما! تو از مؤمنان صدقات را دریافت كن تا بدان صدقات نفس آنها را پاك و پاكیزه سازى.

 

مؤمن صدقه را باید یا براى فایده و غرضى كه در نظر دارد بدهد و یا براى حفظ نفس خود و یا محبوب و عزیزى كه بسیار نزد او گرامى است و چه محبوبى بالاتر از امام زمان، كه اصلاح بسیارى از امور دینى و آخرتمان بستگى به وجود و سلامتى آن حضرت دارد و این مطلب به دلیل عقل و نقل ثابت است كه هیچ شخصى عزیزتر و گرامیتر نیست و نباید باشد از وجود مقدس امام زمان، ارواحنا فداه، بلكه حضرتش باید محبوبتر از نفس خودمان باشد و اگر چنین اعتقادى نداشته باشیم در ایمان و معرفتمان نسبت‏به آن حضرت ضعف و خللى وجود دارد. لذا سید ، رحمة الله علیه، به فرزند خود سفارش مى‏فرماید كه: ابتدا كن به صدقه دادن براى آن حضرت قبل از اینكه براى خود و عزیزانت صدقه بدهى.

 

باید توجه داشت كه آن حضرت هیچ احتیاجى به صدقه و دعاى ما ندارد بلكه از شؤون بندگى و اداى بعضى از حقوق بزرگ آن حضرت است و خود یك نوع اظهار محبت و دوستى به آن جناب است، و این عمل راه و سببى است براى جلب رضاى پروردگار و حصول قرب به خداوند در قضاى حوائج و دفع بلا. لذا آثار صدقه به انفاق كنندگان آن مى‏رسد مخصوصا اگر انفاق براى اظهار محبت و دعا براى وجود مقدس امام، علیه السلام، باشد.

 

ياد خدا آرامبخش قلبهاست...

جمعه 4/4/1389 - 10:9 - 0 تشکر 207200

یا مهدی

ایامى كه در مدرسه علمیه بعثت‏ سكونت داشتم طلبه‏اى كه نزد من موثق بود، راجع به صدقه دادن براى وجود مقدس امام زمان، ارواحنا فداه، مى‏گفت: شبى از حرم حضرت رضا، علیه‏السلام، به طرف مدرسه مى‏آمدم، در آن شب بسیار براى امام زمانم دعا كردم و در فراقش اشك ریختم، در وقت‏برگشتن از حرم به بازار سرشور رسیدم كه فقیرى جلوى مرا گرفت و از من چیزى خواست هرچه دست در جیب لباسهایم كردم چیزى پیدا نكردم مگر یك «پنج ریالى‏» آن را با آنكه كم بود با شرمندگى به آن فقیر دادم و نیت كردم كه این صدقه براى حفظ وجود مقدس امام زمانم باشد.

فرداى آن شب هنگامى كه براى حضور در درس به بازار سرشور رسیدم یكى از كسبه كه قبلا مرا مى‏شناخت تا چشمش به من افتاد مرا با صداى بلند صدا زد، وقتى كه نزد او رفتم گفت: دیشب چه عملى انجام دادى؟!

گفتم: مگر چه شده است؟

گفت: دیشب در عالم رؤیا دیدم حضرت بقیة‏الله، ارواحنا فداه، سوار بر اسب سفید رنگى هستند و وارد بازار سرشور شدند و جمعیتى پشت‏سر آن حضرت در حركت‏بودند كه فرمودند: آمده‏ام جزاى فلان طلبه را بدهم (و اسم تو را بردند)من با شنیدن این خبر دلم شكست و متوجه محبت و مهربانى امام زمانم شدم و گفتم دیشب من براى آن حضرت صدقه ناچیزى دادم.

و همچنین سید بن طاووس، رحمة‏الله‏علیه، در كتاب «امان‏الاخطار» در ضمن دعایى كه براى صدقه دادن در وقت‏ سفر ذكر مى‏كند مى‏نویسد: اَللهُمَ اِنَّ هَذِهِ لَكَ وَ مِنكَ وَ هِىَ صَدَقَةٌ عَن مَولانا المهدی، عجل‏الله‏ فرجه، وَ صَلِّ عَلَیهِ بَینَ اَسفارِهِ و حَركاتِه و سَكَناتِه فِى ساعاتِ لََیلِه وَ نَهارِه وَ صَدقَهٌ عَمَّا یَعنِیهِ اَمرَهُ وَ مَالا یَعنیهِ وَ مَا یُضمِنه و ما یُخلِفُه.

خدایا! این (صدقه) از آن تو و براى توست و صدقه‏اى براى سلامتى مولایمان م‏ح‏م‏د، عجل‏الله‏تعالى‏فرجه‏الشریف، مى‏باشد، و بر او درود بفرست آن هنگام كه در سفر است و در تمام حركتها و استراحتهایش، در تمامى اوقات شب و روزش و صدقه‏اى است‏ براى هرچه كه متعلق به اوست.

یكى از علماى اهل معنا مى‏فرمود: چه در هنگام سفر و چه در هنگام حضر، وقتى كه صدقه براى وجود مقدس امام زمان، مى‏دهید این دعا - دعاى فوق - را بخوانید.

1. سوره توبه (9)، آیه‏103.

برگرفته از كتاب: امام زمان و سید بن طاووس. سید جعفر رفیعى.

ياد خدا آرامبخش قلبهاست...

جمعه 4/4/1389 - 18:34 - 0 تشکر 207316

سلام
مرسی علیرضای خوب
ممنونم که به مهدویت و قرار عاشقی ارزش قائلید...به امید روزی که مهدویت اینهمه حداقل ظاهری غریب نباشه

یا علی

پروردگارا آنگونه زنده ام بدار که نشکند دلی از زنده بودنم و آنگونه بمیران که به وجد نیاید کسی از نبودنم

جمعه 4/4/1389 - 18:37 - 0 تشکر 207318

اگر مردم ندیدم روی ماهت یابن زهرا
نویسم روی قبرم جمله ای را :
که این خاک جوانی است،..
که مرد از داغ هجران ...
پس از عمری غریبی ،...
خجل ماند از شهیدان...
بیا مهدیااااا
بیا مهدیااااااا
بیاااا دردم دوا کن

پروردگارا آنگونه زنده ام بدار که نشکند دلی از زنده بودنم و آنگونه بمیران که به وجد نیاید کسی از نبودنم

دوشنبه 7/4/1389 - 11:6 - 0 تشکر 207711

سلام

اللهم عجل لولیك الفرج

 
دوشنبه 7/4/1389 - 22:27 - 0 تشکر 207890

بسم‌الله‌الرحمن‌الرحیم

السلام علیک یا مولای یا صاحب الزمان

سلام

برای سلامتی و تعجیل در ظهور آقا امام زمان صلوات

امام زمان(علیه السلام) مى فرماید: «اكثر و الدعاء بتعجیل الفرج».
«براى نزدیك شدن ظهور و فرج، بسیار دعا كنید.»
********************************

ای روح دعا،سلام مهدی

سالهاست نگاهم پشت پنجره ای که متعلق به فرداست قاب گردیده و گردو غبار هجران بر آن سایه افکنده عمریست که برای آمدنت بی قرارم. یابن الزهرا ببین از فراقت سخت بارانی ام ببین ثانیه ها چگونه از هجر تو بغض کرده و به هق هق افتاده اند .

آقا جان حیف نیست ماه شب چهارده پشت ابرهای تیره و پاره پاره پنهان بماند؟ حیف نیست دیده را شوق وصال باشد ولی فروغ دیده نباشد ؟

بیا و قرار دل بی قرارم شو بیا و صداقت آینه را به زلال آبی نگاهت پیوند بزن بیا تا سر به دامانت بگذارم و عقده های چندین ساله ام را باز کنم تو که معنای سبز لحظه هایی بیا. بیا که از هجرت چون اسپندی بر آتشم.

یوسف فاطمه؟ کی طنین دلنواز انا بقیه الله تو از کعبه مقصود ، جانها را معطر می نماید؟ کی کعبه به خود می بالد و زمین بر قامت دلربایت طواف عشق می گزارد؟ برای آمدنت تمام دلهای عشاق دنیا را به ضریح چشمانت ، چشمهای قشنگ و عباس گونه ات گره زده ایم و در مراسم اعتکاف شبهای فراق برای گرفتن حاجتمان دست به دعا برداشته ایم.

آقا جان؟برای آن لحظه که سبز پوش با پرچم یا لثارات الحسین (ع) در انتهای افق غباری بر پا می شود و تو با ذوالفقار حیدرو سوار بر اسب سپید قصه ها می آیی لحظه ها را به سوی باد می سپارم.

بگذار صادقانه بگویم کهنسالترین آرزوی دلم آرزوی وصال توست. آرزویی که برای به دست آوردنش تمام کلافهای عمرم را به بازار معشوق فروشان برده ام و خودم را در جرگه خریداران یوسف زهرا (س) قرار داده ام.

نازنینم تو زیباترین دلیل برای شبهای قدرو شب زنده داریهای منی تو. ضیاء عین و دلیل امن یجیب منی.

آقا جان؟ کاش می شد واژه ها را شست و انتظار را تفسیر کرد ولی افسوس .

می دانی مرز انتظار کجاست ؟ آنجا که قطره اشکی منتظر سدی از دلواپسی ساخته و قطره قطره انتظار را ذخیره می کند، آنجا که وجودش چون جرعه ای آب از تشنه ای رفع عطش می کند. آن گاه که می فرمایید اگر شیعیان ما مرا به اندازه قطره آبی بخواهند هر لحظه ظهور من نزدیکتر می شد .

حس می کنم نزدیکی آنقدر نزدیک که با آمدن یک نسیم می توان تو را احساس کرد و بوئید .

خوب می دانم که آخر دل سنگ و طلسم نحس قصه را می شکنی و آنگاه زمان وصل و جان نثاری می رسد پس بیا از پس کوچه های انتظار ، در تبسم تو بغض چندین ساله ام را می شکنم .محبوبم هر روز که می گذرد بیشتر از قبل دلم برایت تنگ می شود .عشق تو سراسر وجودم را فرا گرفته و اگر دلم را بشکافی بر لوح آن نام تو حک گردیده و کنون ای بهار عشق می ترسم از خزان عمر. می ترسم از ندیدنت بگو که تا خزان من آیا فرصت بهار دیدن است؟

یابن الزهرا کاش می دانستم که کجا و کی دلها به ظهور تو آرام خواهند گرفت به جانم سوگند که تا طلوع صبح صادق به انتظار خواهم ماند و لحظه ها را با تمام سنگینی به دوش می کشم و سکوت ثانیه ها را به ازای فریاد زمان تحمل می کنم فقط برای رسیدن به لحظه باشکوه وصالت .

آقا جان ؟در وادی انتظار زمان را بنگرکه چگونه از هجر تو هچون شمعی ذره ذره آب می گردد.کی می آیی؟که کران تا بیکران دلم را برایت چراغانی کنم و چشمانم را فرش قدومت نمایم .

بیا که بهار هم بی صبرانه مشتاق آمدن توست و قلبم جویبار اشکهاییست که هر روزو شب برای فراق تو ریخته می شود .

یاس سفیدم بیا که با ظهورت آیه و النهار اذا تجلی تأویل گردد.بیا که چشمه سار وجودم سخت خشکیده و فریاد العطش برآورده بیا تا از نرگس چشمانت عطری برای سجاده ام بگیرم . بیا و مرا زائر شهر قاصدکها کن . بیا دلم برای ورود هر عشقی غیر از عشق تو بن بست است و دیده ام جز برای فراق تو نمی بارد .

آقا جان؟ به حق کوچه و چادر خاکی بیا بیا کهسیّد علی ما تنهاست و چاهی ندارد که با او غصه هایش را در میان بگذارد .

تا تو بیایی مروارید چشمانم را برای سلامتی ات صدقه می دهم و برای آمدنت روزه سکوت می گیرم و با جام وصال تو افطار می نمایم .نذر کرده ام تو بیایی تا جان شیرینم را فرش قدمهایت نمایم. پس بیا که نذر خود را ادا نمایم . تا تو بیایی انتظار را قاب می کنم و بر لوح دلم می کوبم فریاد را حبس می کنم و به سکوت اجازه حضور می دهم در نبود تو جام تلخ فراق را سر می کشم و سر به دوش هجران می نهم و برای آمدنت دعا می کنم . و به خدای کعبه می سپارمت و چشم به راهت می مانم . کاش می شد که خدا اجازه ظهورت می داد . کاش می شد که در این دیار غربت و میان موج غم ها به سکوت سرد و سنگین رخصت خاتمه می داد . کاش دیده ناقابل ما فرش گیسوی تو می شد . کاش می شد انتظار منتظر به پایان رسد . کاش می شد تو هم از انتظار خسته شوی و برای فرج دعا کنی . کاش می شد .

منبع : http://emamreza7.blogfa.com

اللهم عجل لولیك‌الفرج

 

الهی به حق فاطمه ،عجل لفرج مولانا صاحب الزمان

پنج شنبه 10/4/1389 - 15:31 - 0 تشکر 208507

به نام خدا

سلام

آرزو!

امشب دوباره سمت دل خسته رو کنم

از درد بی نهایت خود گفتگو کنم

با یادت ای تمامی دار و ندارمن!

دل را رها زوسوسه و های و هو کنم

مقصود من تویی و تویی آرزوی من

شرح فراق روی ترا، مو به مو کنم

دستی به سمت روشن آیینه ها برم

یعنی:حضور سبز ترا آرزو کنم

زیباترین بهار منی هر زمان که من

با آفتاب و آینه ات، روبه رو کنم

حیف است حیف!عمرکه بیعشق بگذرد

باید تمام عمر ترا جستجو کنم

تا از در کرامت بی انتهای تو

کسب مقام و منزلت و آبرو کنم

میآیم از نهایت غربت به سمت نور

تاکی به دردغربت دیرینه خوکنم!

 

 وبلاگ من ....وبلاگ پيامبران رحمت

 

امام صادق(ع) فرمود:به دنبال مونسى بودم كه در پناه آن, آرامش پيدا كنم, آن را در قرائت قرآن يافتم.

برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.