انجمن ها > انجمن سياسي > صفحه اول بحث
لطفا در سایت شناسائی شوید!
سياسي (بازدید: 600)
چهارشنبه 2/4/1389 - 13:14 -0 تشکر 206877
هاشمی:من با شعار مرگ بر آمریكا مخالفم

هاشمی روز شنبه جزییات بیشتری از رابطه خویش با مقام معظم رهبری بیان کرد.

هاشمی رفسنجانی پس از یک سال گذشت از نامه به رهبر انقلاب بالاخره سکوت خود را شکست و گفت: انتظار من و همه دلسوزان واقعی نظام این بود که رهبری عکس‌العمل نشان دهند. چون من تنها نبودم.

به گزارش تبیان رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام در گفت وگو با ماهنامه مدیریت ارتباطات در پاسخ به این سؤال که آیا تاکنون به بازنشستگی به معنای کناره گیری از مسئولیت های سیاسی فکر کرده اید؟ گفت: مایلم. الان سن من در حدی است که مایلم این گونه شود. ولی هنوز می ترسم عوارض بد سیاسی داشته باشد و به نوعی قهر تلقی شود.

آیت الله هاشمی افزود: یکی از کارهای که می خواستم بعد از ریاست جمهوری بکنم و نتوانستم انجام دهم این بود که در سفرهای خارجی که می رفتم، خیلی جاها را نشان کردم که بعداً بروم ببینم و جهانگردی کنم که نشد. اگر بخواهم به سفر خارجی بروم باید جمع زیادی از پاسداران همراه من باشند و آنجا هم که می رویم شورای تأمین نیرو می آورند و همیشه زحمت دارد.


رئیس مجلس خبرگان رهبری درباره نامه بحث برانگیز خود به رهبری انقلاب قبل از انتخابات تصریح کرد: همه می‌دانستند که نسبت به دیگر نامزدها بی‌طرف هستم کاری نداشتم که مردم به چه کسی رأی می‌دهند. ولی همه می‌دانستند که روحیه کاری من با این شیوه اداره جامعه سازگار نیست. متأسفانه در مناظره، آقای احمدی‌نژاد حرف‌هایی را زده بود که غیرواقعی بود، انتظار من و همه دلسوزان واقعی نظام این بود که رهبری عکس‌العمل نشان دهند. چون من تنها نبودم. در آن مناظره شما نوعی ستیز با روحانیت را مشاهده کردید که به بهانه مخالفت با من، آقای خاتمی، آقای ناطق نوری و آقای کروبی که رؤسای جمهوری و رؤسای مجلس بودیم، همه دستاوردهای انقلاب را حراج گذاشت و این گونه القا کرد که روحانیت در اداره جامعه کارایی ندارد.

وی ادامه داد: در سالگرد رحلت امام در مرقد به ایشان گفتم حرف‌های ناقص گفته‌اند. ترجیح می‌دهم خودشان اصلاح کنند وگرنه ناچارم توضیح بدهم. چند روز هم صبر کردم و جوابی ندیدم. پس از آن نامه‌ای تهیه کردم. چون می‌بایست جواب آن حرف‌ها داده می‌شد. می‌گویند چرا قبل از انتخابات نامه را دادم. این سؤال دیگر سفسطه است چون مگر ایشان هدفی غیر از انتخابات در طرح آن مباحث خلاف واقع داشت؟ نامه را تهیه کردم و در آخرین فرصت قبل از انتخابات که عصر سه‌شنبه بود، برای رهبری فرستادم. چون اگر سه‌شنبه می‌دادم، روزنامه‌ها چهارشنبه می‌نوشتند و اگر چهارشنبه‌ می‌دادم پنجشنبه کسی حق نداشت بنویسد. چون فرصت تبلیغات تمام می‌شد. می‌خواستم جواب آن حرف‌ها را بدهم. در کنار آن کارها، در رفت و آمد و اخبار موثق، شور و اشتیاق مردم را می‌دیدم.

رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: به هر حال در همان فرصت باقی‌مانده برای رهبری معظم فرستادم و متأسفانه در آن فاصله 2 ساعته باقی‌مانده نامه به ایشان نرسیده بود، چون جوابی به من نرسیده بود. در آخرین لحظاتی که می‌خواستم خدمت ایشان بروم، منتشر کردم. وقتی رفتم، ایشان گفتند: داشتم نامه شما را از کامپیوتر می‌خواندم. یعنی پس از اینکه پخش شده بود هم، هنوز متن اصلی را ندیده بودند

پرسیدم از نظر شما چگونه بود؟ گفتند: از لحاظ محتوا هیچ ملاحظه‌ای ندارم و فقط یک نکته دارم که آقای احمدی‌نژاد شخص شما را به فساد متهم نکرد و درباره بچه‌های شما گفت. گفتم: فضا به گونه‌ای بود که اگر چه از من اسم نبرد، اما همه چیز متوجه من شد. ایشان گفتند: واقعاً هیچ ملاحظه‌ای روی نامه ندارم ولی اگر جای شما بودم، بعد از انتخابات منتشر می‌کردم.

آیت الله هاشمی افزود: گفتم: خواست خدا بود که شما تا قبل از انتشار نبینید، چون اگر می‌خواندید و به من می‌گفتید، منتشر نمی‌کردم و این مناسب نبود. چون اگر بعد از انتخابات منتشر کنم دو حالت دارد: اگر آقای احمدی‌نژاد شکست بخورد که درست نیست با ایشان درگیر شوم. چون اخلاقاً کار درستی نیست. اگر هم پیروز شود که اصلاً درست نیست با منتخب مردم درگیر شوم و جشن انتخابات را در کام مردم تلخ کنم ولی الان حق من است که جواب بدهم و دادم. ایشان هم در مقابل این منطق من اعتراض نکرد.


هاشمی درباره اینکه به نظر می رسد این نامه رابطه شما با رهبری انقلاب را دچار تغییرات کرده است، گفت: نه، ایشان صراحتاً گفتند که هیچ ملاحظه‌ای درباره محتوای نامه ندارم. حتی در همان جلسه گفتند: به حق از من انتظار دارید که جواب بدهم. صلاح ندیدم که پیش از انتخابات جواب بدهم، چون روی حضور مردم تأثیر می‌گذارد ولی بعد از انتخابات جواب می‌دهم. حتی گفتند که به آقای احمدی‌نژاد هم گفتم که حرف‌های ناحقی زدید و جواب شما را می‌دهم. واقعاً هیچ وقت ایشان به خاطر نامه از من گله نکردند، چون روابط ما به گونه‌ای است که اگر گله هم داشته باشند، می‌گویند. الحمدلله همکاری 60 ساله ما به گونه‌ای است که با هم رودربایستی نداریم.

هاشمی در برابر این توضیح که برخی می خواهند به بهانه نامه شما را مقابل رهبری قرار دهند، تصریح کرد: اینها در سیاست طبیعی است. گروهی که وارد بازی‌های سیاسی می‌شوند از این حرف‌ها زیاد می‌زنند، ولی همیشه واقعیت‌ها خود را بر احتمالات سیاسی تحمیل می‌کند و دیر یا زود همه چیز مشخص می‌شود
او درباره ملاقات های خود با رهبری انقلاب هم گفت: قبلاً هفته ای یک بار ملاقات رایج و حتمی داشتیم. بعداً که کارها کمتر شد دو هفته یک ملاقات داریم که معمولاً دو ساعت طول می کشد که گاهی تا شام است. اگر مسأله ای هم پیش بیاید، تلفنی یا حضوری بین دو هفته صحبت می کنیم.

آیت الله هاشمی در بخش دیگری در پاسخ به این سؤال که برخی روحانیون ما یک زمانی با رادیو داشتن مخالف بودن و الان با وب سایت داشتن و به همین دلیل است که در اطلاع رسانی محدودیت داریم گفت: باید بگویم اصولاً جامعه ما به خاطر سنتی بودن و گرفتار خشک مقدس بودن و متعصبی بودنش همیشه چند گام از دانش و علم عقب است .البته اسلام برعکس است.

وی با بیان اینکه من خودم از اینترنت استفاده می کنم ادامه داد: من شخصاً بیشتر از سایت های خبری استفاده می کنم و گاهی هم بی بی سی می بینم

رئیس مجمع تشخیص مصلحت با بیان اینکه بی بی سی در کار رسانه ای خود حرفه ای عمل می کند در عین حال خاطر نشان کرد: مایل نیستم هیچ وقت از آن رسانه استفاده کنم.

آیت الله هاشمی در خصوص آزاد سازی ماهواره گفت: اگر بخواهیم جلوگیری هم کنیم نمی توانیم.الان شما می دانید که دشمنان ما هزینه های زیادی انجام می دهند تا فیلتر شکن درست کنند که اصلاً نشود سانسور کنیم. اشکال بعدی هم که ایجاد می شود این است که الانسان حریص علی ما منع.

وی درخصوص این نقل قولی که از ایشان وجود دارد که اگر شعار مرگ بر آمریکا را نگوئیم می توانیم فشارهای بین المللی در جنگ را کمتر و در حوزه نظامی پیشرفت کنیم گفت: بله. من ذاتاً با حرف های تند و فحاشی ها مخالفم و آنها را مفید نمی دانم.من در همان سال های اول انقلاب هم مخالف بودم که در مجامع عمومی کسی شعار مرگ بدهد. مثلاً در اجتماعات ما مرگ بر بنی صدر شعار داغ مردم بود که در نماز جمعه خواهش کردم که نگویند.

شکر لله شیعه ای نامی شدیم
اهل جمهوری اسلامی شدیم
از خمینی درس عشق آموختیم
در تنور جنگ و جبهه سوختیم
بیعتـی کـردیم بـا سیـد علی
راه حـق در قول و فعلش منـجلی

 
چهارشنبه 2/4/1389 - 22:59 - 0 تشکر 206947


رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: به هر حال در همان فرصت باقی‌مانده برای رهبری معظم فرستادم و متأسفانه در آن فاصله 2 ساعته باقی‌مانده نامه به ایشان نرسیده بود، چون جوابی به من نرسیده بود. در آخرین لحظاتی که می‌خواستم خدمت ایشان بروم، منتشر کردم. وقتی رفتم، ایشان گفتند: داشتم نامه شما را از کامپیوتر می‌خواندم. یعنی پس از اینکه پخش شده بود هم، هنوز متن اصلی را ندیده بودند

در این پارگراف اشارتی است مهم !

 

 


بني الاسلام علي الکلمتين,کلمة التوحيد و توحيد الکلمة

چهارشنبه 2/4/1389 - 23:53 - 0 تشکر 206962

كاشكی دروغای این خبر رو می دونستید كجاست

جمعه 4/4/1389 - 13:10 - 0 تشکر 207220

«همه می دانستند كه نسبت به نامزدها بیطرف هستم. كاری نداشتم كه مردم به چه كسی رأی می دهند».

این عبارت بخشی از اظهارات اخیر آقای هاشمی رفسنجانی است كه چند روز پیش در گفت وگو با ماهنامه مدیریت ارتباطات عنوان شده است. نفی حمایت آقای هاشمی از میرحسین موسوی در حالی است كه از طرف دیگر موسوی شخصاً سال گذشته در بحبوحه تبلیغات انتخاباتی اعلام كرد «من به حمایت آقای هاشمی رفسنجانی از خود افتخار می كنم».

از سوی دیگر مرور نامه 20 خرداد 1388 مهدی كروبی به هاشمی نیز مؤید نظر میرحسین موسوی است. كروبی در آن نامه گله مندانه كه دو روز قبل از انتخابات در رسانه ها منتشر شد، می نویسد: «همان گونه كه جنابعالی اطلاع دارید همه اصلاح طلبان و علاقه مندان به اسلام و انقلاب همت خویش را مصروف این معنا كرده اند كه در اوضاع و احوال عمومی كشور «تغییر» ایجاد كنند و به صورت های مختلف اعم از نامزدی یا حمایت از نامزدی خاص در انتخابات 22 خرداد 88 كشور را از شرایط فعلی نجات دهند... متأسفانه برخی از نزدیكان و بستگان شما با شایعه پراكنی قصد دارند یكی از دو صدای اصلاح طلبان در انتخابات را خاموش كنند و با پخش خبرهای كذب و شایعات ناروا درباره انصراف اینجانب از رقابت های انتخاباتی آب به آسیاب مخالفان اصلاحات بریزند. من البته قصد ندارم با بردن نام افراد خاص از نزدیكان و بستگان شما نقش آنان را در برهم زدن وحدت اخلاقی اصلاحات اعلام كنم و ترجیح می دهم پس از پایان انتخابات با هم در یك جلسه دو نفره درباره این موضوع صحبت كنیم، اما ضمن تأكید بر دغدغه هایی كه شما هم درباره انتخابات دارید اعلام می كنم این روش دوستان سبب نقض قواعد اخلاقی انتخابات آزاد می شود و اتحاد فكری و تاریخی اصلاح طلبان را مخدوش می كند. حتماً به یاد دارید كه همه ما درباره جایگاه ریاست مجلس خبرگان رهبری پس از درگذشت آیت الله مشكینی چه اندازه حساس بودیم و حتماً نقش اینجانب و دوستان حزب اعتماد ملی در مشاركت گسترده در انتخابات خبرگان و سپس حمایت از ریاست جنابعالی را از یاد نبرده اید، گرچه من هرگز به قصد سهم خواهی كاری نمی كنم و آن روز باور و اعتقادم را معیار حمایت از شما برای ریاست مجلس خبرگان قرار دادم، اما قصدم از یادآوری این نكته، تأكید بر ضرورت وحدت اصلاحات است... امیدوارم به دوستان خود تذكر بدهید كه از ادامه این حركت تخریبی- كه جز به سود حریف نیست- خودداری كنند و بدانید كه به رغم برخی داعیه ها اكنون همه این رفتارها منتسب به حضرتعالی است و گرچه سهم برخی نهادهای عمومی- مانند دانشگاه آزاد اسلامی- را نمی توان در ترویج نامزد مورد نظر شما نادیده گرفت اما حق شهروندی شما در دفاع از نامزد خاص ملازمتی با خروج از دایره عدل و انصاف ندارد».

به گزارش کیهان شایان ذكر است آقای هاشمی در مصاحبه اخیر خود همچنین درباره بازنشستگی و كناره گیری سیاسی گفته بود: «مایلم این گونه شود ولی می ترسم عوارض بد سیاسی داشته باشد.»

هر چند كه بازنشستگی و كناره گیری سیاسی در جمهوری اسلامی معنا ندارد اما از سوی دیگر میل به كناره گیری سیاسی نیز با رویكرد كاملاً سیاسی آقای هاشمی در حوادث یك سال اخیر مطابقت ندارد.

شکر لله شیعه ای نامی شدیم
اهل جمهوری اسلامی شدیم
از خمینی درس عشق آموختیم
در تنور جنگ و جبهه سوختیم
بیعتـی کـردیم بـا سیـد علی
راه حـق در قول و فعلش منـجلی

 
جمعه 4/4/1389 - 15:23 - 0 تشکر 207260

یعنی شما دارید ادعا ی کنید که این خبر حاوی دورغ است؟
لطفا برای ادعای خود دلیل بیاورید

 

 


بني الاسلام علي الکلمتين,کلمة التوحيد و توحيد الکلمة

دوشنبه 7/4/1389 - 16:12 - 0 تشکر 207820

سم رب المهدی
من با این که نباید گفت مرگ بر آمریکا مخالفم.البته راجعبه این که در این نامه دروغ هست یا نه شاید بعدا نظرم رو بگم.اما به نظر من اصلا هیچ اشکالی نداره آدم آرزوی مرگ یه نظام زور و قتل و غارت (نظامی که آمریکا سردستشه)رو بکنه وبه اون نظام بگه مرگ بر تو.اگر مشکلی داشت قطعا نایب بزرگوار امام زمان عجل الله تعالی فرجه الشریف نمی ترسیدند مردم رو ارشاد کنند.
اللهم عجل لولیک الفرج

لبيک يا خامنه اي 

در کشور عشق مقتدا خامنه ايست          فرماندهي معظم کل قوا خامنه ايست

ديروز اگر يوسف عزيز مصر بود   امروز عزيز دل ما خامنه ايست

 

جمعه 18/4/1389 - 10:24 - 0 تشکر 210522

سلام
درود بر یار دیروز -امروز-وفردای امام امت خمینی كبیر ومقام عظمای ولایت حضرت آیت الله خامنه ای رهبر عزیز انقلاب

اللهم عجل فی فرج مولانا صاحب الزمان

جانم فدای رهبر

لبیک یا خامنه ای

جمعه 18/4/1389 - 12:48 - 0 تشکر 210536

می خواستند نتش زدایی کنند که با این شعار مخالف بودند...

فکر این بوده که اگر به شیطان بزرگ لعنت نفرسیم او دیگر برای ما حیله و نیرنگ و فتنه نمی اورد...

فکر این بود که اگر کمی با شیطان بزرگ مدارا کنیم از علم و دانش و تکنولوژی اش چیزی به ما خیرات می کند...

جمعه 1/5/1389 - 14:17 - 0 تشکر 213646

هر كی با رهبری باشه ما هم قبولش داریم و الا تره هم براش خورد نمیكنیم حالا میخواد شهرام باشه یا بهرام

برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.
 • وبگردی