تجارت و بازرگاني (بازدید: 682)
سه شنبه 1/4/1389 - 0:12 -0 تشکر 206604
شگفتی های کسب و کارهای اینترنتی

 

شگفتی های كسب و كار اینترنتی؛دختر 17 ساله و درآمد ماهانه بیش از 70 هزار دلار از طریق اینترنت

شاید باور كردن این مطلب برای بسیاری از افراد، غیر ممكن باشد كه چگونه یك دختر 17 ساله چنین درآمدی كسب كرده است؛ اما هنگامی كه اینترنت به عنوان ابزاری برای كسب درآمد به كار رود، قواعد كسب و كار، آنهم از نوع سنتی كاملاً به هم می ریزد.
یكی از اعجازهای اینترنت همین نكته است. چرا كه در فضای اینترنت بازاری به وسعت كره زمین و مشتریانی به عدد بیش از نهصد میلیون نفر وجود دارد و كافیست حتی درصد بسیار كوچكی از این افراد از خدمات شما استفاده كنند؛ در اینصورت اتفاقی كه رخ خواهد داد همان است كه برای "اشلی" دختر 17 ساله ای كه حتی تحصیلات دبیرستان را به پایان نرسانده است، اتفاق افتاده است!
در كمتر از 2 سال كه "اشلی" سایتش را با عنوان whateverlife به اینجا رسانده است، دبیرستان را ترك كرد، درآمد ماهانه او به بیش از 70 هزار دلار رسید، یك خانه گرانقیمت و اتومبیلی به ارزش 100 هزار دلار خرید، به هنرپیشگانی مانند "لیلی آلن" و ... كمك كرد تا مشهور شوند و بارها درخواستهای خرید شركت خود را رد كرد! چرا كه به گفته خودش شركت نوپای او هم اینك 1.5 میلیون دلار ارزش دارد. حال ببینیم این درآمد از كجا و چگونه حاصل شده است.
در سال 2004 یعنی زمانی كه او تنها 14 سال داشت سایت خود را به عنوان راهی برای نمایش كارهای طراحی خود ایجاد كرد. سرمایه گذاری او تنها 8 دلار بود كه از مادرش برای رجیستر كردن یك نام دامین گرفته بود! با وجود اینكه به گفته خودش در یادگیری و استفاده از زبان HTML بسیار كندفهم بود، سایتش را خودش ایجاد كرد اما بجز تعداد محدودی از دوستانش، شخص دیگری، علاقه ای به كارهایی كه بر روی سایت قرار داده بود نشان نداد و نتوانست بازدیدكننده دیگری به سایتش بیاورد! تا اینكه راه جالب دیگری

 

را برای حل این مشكل پیدا كرد! آن زمان "اشلی" در سایت MySpace عضو بود و تازه با customize كردن صفحه پروفایل خود در آن سایت آشنا شده بود و برای پروفایل خود طرح مناسبی ایجاد كرد. در آن هنگام همكلاسی های او كه در آن سایت عضو بودند از وی خواستند تا برای پروفایل آنها نیز طرحی ایجاد كند. "اشلی" از سایت خود استفاده كرد و طرحهایی كه برای قالب پروفایل در سایت MySpace به كار می رفت را بر روی سایت خود قرار داد و از دوستانش خواست كه از روی سایت طرحهای مورد علاقه خود را انتخاب كرده و در سایت MySpace استفاده كنند. او كم كم طرحهای بیشتری را ایجاد كرد روزانه چندین طرح مختلف بر روی سایتش قرار می داد.
در سال 2005 ترافیك سایت او به حدی افزایش یافت كه مجبور بود برای سایتش یك سرور اختصاصی اجاره كند. اما هزینه اجاره ماهانه سرور اختصاصی (Dedicated Server) بیش از پول اندكی بود كه او به دست می آورد.
بنابراین به فكر كسب درآمد بیشتری افتاد و به این نتیجه رسید كه از آگهی های گوگل یا سیستم 1Google AdSense در سایت خود استفاده نماید.
Jen Carey كه هم سن و سال "اشلی" و یكی از نزدیك ترین دوستان او است می گوید: «اشلی می خواست ببیند چقدر می تواند از این راه كسب درآمد كند. به نظر او 50 دلار یك نتیجه بسیار رضایتبخش بود.» اما اولین چك كه از گوگل به دست او رسید كاملاً غیر منتظره بود؛ 2790 دلار!!
مادر اشلی می گوید آن مقدار بیشتر از حقوق ماهیانه من بود!
این نتیجه او را چنان به هیجان آورده بود كه اولین كاری كه اشلی كرد این بود كه با بهترین دوستش به فروشگاه نزدیك خانه
__________________________________
1
این سیستم كسب درآمد در همین شماره از ماهنامه الكترونیكی كارآفرینی شرح داده شده است.

 

خود رفت و بدون داشتن كارت اعتباری یا حساب بانكی، 600 دلار خرج كرد و برای خود 8 جفت جین و مقدار زیادی لباس با ماركهای معتبر خرید. اشلی می گوید تا قبل از آن روز از مادرم می پرسیدم آیا من می توانم 10 دلار داشته باشم و او در پاسخ می گفت نه، باید چند هفته ای صبر كنی. از آن روز به بعد هر گز چنین سوالی را از مادرم نكردم!  
چند ماه بعد از دریافت اولین چك خود از گوگل و شش ماه قبل از روز تولد 16 سالگی اش دبیرستان را ترك كرد. او می گوید به جای اینكه مجبور باشم جبر، انگلیسی، فرانسه و سایر درسهای سال دوم دبیرستان را بخوانم در منزل می مانم و كاری متفاوت انجام می دهم. همه اطرافیان اشلی از این تصمیم او سخت بهت زده شده بودند و او را منع می كردند. اما او می خواست از این فرصت نهایت استفاده را ببرد .
كار متفاوت اشلی سایت Whateverlife بود. هم اكنون زندگی و كسب و كار اشلی در یك خانه 2 طبقه كه دارای چهار اتاق است كه سال گذشته آن را به مبلغ 250 هزار دلار خریداری كرده بود، متمركز شده است. او هم اینك با مادر و خواهر 8 ساله اش در این خانه بزرگ زندگی می كند. قبل از این پدر اشلی در خط مونتاژ كارخانه جنرال موتورز كار می كرد كه بر اثر سكته قلبی در سن 42 سالگی درگذشته بود.

در مارس 2006 یكی از شركای تجاری سایت MySpace پیشنهاد خرید سایت اشلی را به قیمت بیش از  1.5 میلیون دلار به او ارائه كرد اما تقاضای آنها را رد كرد. سه ماه بعد مجدداً مدیران این شركت با اشلی تماس گرفتند و  پیشنهاد جدیدی را مطرح كردند: 700 هزار دلار پول نقد، یك خودروی گرانقیمت و شوی اینترنتی شخصی او با بودجه تبلیغاتی 2 میلیون دلار!!
اشلی این بار نیز تقاضای آنها را رد كرد و در پاسخ به آنها گفت: من این سایت را از هیچ ایجاد كردم و میخواهم ببینم تا كی می‌توانم آن را نگه دارم. اگر بخواهم شوی اینترنتی داشته باشم برای خودم انجام خواهم داد زیرا من شنونده زیادی دارم!

سایت اشلی هم اینك سه ساله است و پس از از این مدت، هم اینك هفت میلیون بیننده (Unique visitores) در ماه دارد و هر ماه 60 میلیون بار صفحات سایت او بازدید می شود. درآمد ماهیانه او هم اینك بیش از 70 هزار دلار است كه روز به روز افزایش می یابد. بیشترین درآمد او نیز از سیستم  تبلیغاتی سایت گوگل به نام Google AdSense و سیستم مشابهی به نام Value Click می باشد.

امیدوارم ما هم سایت های پر بازدید که می توانند درآمد داشته باشند بزنیم . به امید مقالات بعدی منتظر من باشید .

سه شنبه 1/4/1389 - 15:11 - 0 تشکر 206717

ممنون از مبحث ارائه شده

 

برای پناهدگی به خدا نیاز به هیچ ویزایی نیست. 

مدیر انجمن تجارت و بازرگانی

نوشته های بنده:

                  

 

برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.
 • وبگردی