انجمن ها > انجمن قرآن و عترت > صفحه اول بحث
لطفا در سایت شناسائی شوید!
قرآن و عترت (بازدید: 2670)
دوشنبه 31/3/1389 - 15:40 -0 تشکر 206539
رحم خدا(جوان حتما بخوان)


رحم خدا

 

 به نام خدا

سلام

 

در كتاب حیوة الحیوان نوشته شده است كه گوزن عاشق مار است و از خوردن گوشت مار لذت مى برد. گاهى در روزهاى گرم تابستان گوزن آنقدر مى دود تا به مارى برسد.
آنگاه مار را گرفته و از دمش شروع به خوردن مى كند. هوا گرم است . گوزن هم دویده و عرق كرده و عطش پیدا نموده است و گوشت مار هم گرم است در نتیجه گوزن به شدت تشنه مى شود و خودش را به آب مى رساند.
خداوند به طور تكوینى به گوزن ها الهام كرده است كه اگر در این هنگام آب بنوشند سمِّ مار كه در بدن آنهاست رقیق شده و آنها را به كشتن مى دهد. بنابر این با اینكه تشنگى او را به سختى آزار مى دهد. از نوشیدن آب خود دارى مى كند. ولى از روى بیچارگى نعره مى زند داد مى زند بواسطه فشارى كه بخودش مى آورد اشك در چشمانش ظاهر مى شود.
زیر چشمان گوزن ، دو گودى كوچك قرار دارد اشك ها در آنها جمع شده جامد و براق مى شود این اشك ها پادزهر هستند بسیار قیمتى است و علاج هر نوع مارگزیدگى مى باشد.
خداوند دانا و حكیم با الهام تكوینى این درس را به گوزن ها آموخته است تا آن ها جان خود را از مرگ نجات دهند.
به راستى اگر لطف خدا نبود گوزنها چگونه مى فهمیدند كه باید از نوشیدن آب خود دارى كنند؟
جوان : گناه برایش پیش بیاید یكجا فشار نفس و فشار شهوت بعین مثل فشار عطش گوزن است . مى بینید اگر آب بخورد باید بمیرد مؤ من هم مى بیند اگر گناه كرد راه جهنم را باید پیش بگیرد.
اى جوانى كه مى ترسى مى لرزى مى بینى یكجا فشار شهوت یكجا راه جهنم بگو یا اللّه پناه بخدا ببر. اگر اشكت ریخت در آنحال قیمتى مى شود. در آنحال بیچارگى و فشار گناه یكدفعه داد بزنى بحال زار خودت دردت دوا مى شود. دعاى غریق بعد از نماز شب خیلى خوب است . فَیاغُوثاه ثُمَّ وَ اغَوثاه بِكَ یا اللّهَ مِنْ هَوى قد غَلَبَنى و مِن عد و قد استنكب على حاشیه مفاتیح الجنان دعاى حزین - خدایا بدادم برس خدایا سگ نفس بمن حمله مى كند مى خواهد مرا بگناه بكشاند.تفسیر سوره حدید: ص 26 .

 

 وبلاگ من ....وبلاگ پيامبران رحمت

 

امام صادق(ع) فرمود:به دنبال مونسى بودم كه در پناه آن, آرامش پيدا كنم, آن را در قرائت قرآن يافتم.

برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.
 • وبگردی