وبلاگ نویسان (بازدید: 4971)
يکشنبه 30/3/1389 - 13:52 -0 تشکر 206380
سایت بلاگفا فیلتر شد

سلام دوستان

هم اکنون من قصد ورود به صفحه اصلی بلاگفا را داشتم که با صفحه فیلترینگ مواجه شدم

 احتمالا این فیلتر به علت شکایت اخیری است که از مدیر بلاگفا به علت درج مطالبی در یکی از وبلاگهای این سایت قرار داشته ، است.

چندی پیش به علت شکایت از مدیر بلاگفا "علیرضا شیرازی" وی به کلانتری برده شد که تا الان با قرار وثیقه آزاد بود.

امیدواریم که این فیلترینگ به زودی رفع گردد... 

 سایت بلاگفا فیلتر شد

يکشنبه 30/3/1389 - 17:7 - 0 تشکر 206400

سلام

بلاگفا بعد از گوگل و یاهو پر بازدید ترین سایت ایرانه

الان چن میلیون نفر نمیتونن وارد بخش مدیریت وبلاگشون بشن

من وبلاگمو میخوااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااام

 

 

يه سري به خدا بزنيم

خيلي زود

بي بهانه...

يکشنبه 30/3/1389 - 17:29 - 0 تشکر 206403

سایت بلاگفا كه اخیرا در اقدامی مشكوك برخی از وبلاگهای ارزشی را مسدود كرده بود ، ظهر امروز به دلیل برخی از مسائل فیلتر شد .
"صراط"- دقایقی پیش سایت بلاگفا به دلیل تخلفات متعدد در حوزه سایبر فیلتر شد.
سایت بلاگفا كه اخیرا در اقدامی مشكوك برخی از وبلاگهای ارزشی را مسدود كرده بود ، ظهر امروز به دلیل برخی از مسائل فیلتر شد .
به گزارش صراط نیوز در روزهای گذشته موجی وبلاگی علیه اقدامات مسئولین بلاگفا راه افتاده بود .
بنا بر این گزارش در حال حاضر صفحه اصلی بلاگفا از دسترس كاربران خارج شده اما وبلاگهای زیرمجموعه این سرویس همچنان در حال فعالیت هستند .
هم اكنون در صورت مراجعه به آدرس بلاگفا صفحه فیلترینگ نمایش داده می شود .
گفتنی است چندی پیش مدیر بلاگفا به دلیل برخی مسائل بازداشت شده بود .


برگرفته از :
صراط نیوز

يکشنبه 30/3/1389 - 17:55 - 0 تشکر 206414

هههههههههه
قط بهتره بخندیم...

کاش یکمی از اون بودجه هم صرف سرعت اینترنت میکردند

پروردگارا آنگونه زنده ام بدار که نشکند دلی از زنده بودنم و آنگونه بمیران که به وجد نیاید کسی از نبودنم

يکشنبه 30/3/1389 - 18:23 - 0 تشکر 206417

بابا بلاگفا رو ولش كن!!
كلوب دات كام چرا فیلترررررررر شده؟؟؟؟؟؟!!!!

هرگز اين چهار چيز را در زندگيت نشكن

.......................اعتماد ، قول ، رابطه و قلب ؛

.....................................يرا اينها وقتي مي شكنند صدا ندارند ، اما درد بسياري دارند ...

...چارلز ديكنز ...
يکشنبه 30/3/1389 - 18:28 - 0 تشکر 206419

من همین الان اومدم برم بلاگفا،که قضیه رو فهمیدم.صبح اینطوری نبودها!

مطالب وبلاگهای شخصی که نباید به مدیریت مربوط باشه! این مطلب درکش خیلی آسونه ها!

قابل توجه فیلترکننده ها!

امضا ندارم ... !
يکشنبه 30/3/1389 - 18:33 - 0 تشکر 206420

بازهم سلام

پرشین بلاگ

و

کلوب

هم فیلتر شده اند!!!

چــــــرا !!!!

امضا ندارم ... !
يکشنبه 30/3/1389 - 23:40 - 0 تشکر 206442

واقعا که بعضی کاراشون دیگه آخرشه!!! کاراشون میگم چون اصلا از این تیپ افراد اصلا اصلا خوشم نمیاد. خدا به زمین گرم بنشوندشون.

تنت به ناز طبيبان نيازمند مباد

it is god who cures 

مدير انجمن بهداشت و سلامت

دوشنبه 31/3/1389 - 0:10 - 0 تشکر 206456

مژده!

بلاگفا باز شد!!!!

ساعت 11 دقیقه بامداد 31 خرداد

امضا ندارم ... !
دوشنبه 31/3/1389 - 5:25 - 0 تشکر 206466

یادداشت علیرضا شیرازی در وبلاگ خودش بعد از گذاشتن وثیقه:

بازداشت

در دادگاه نیابت - دستبند برای مدتی باز شده بود که پاسخ را بنویسم

تصویر گویاست! حضور ماموران با لباس انتظامی در خانه، صدای بی سیم، خودرو پلیس، بازداشتگاه، دستبند و دادگاه .....

بخشی از توضیحاتی که در مورد دلیل بازداشتم را که دربخش اخبار بلاگفا نوشته ام را در ادامه بخوانید.
 امروز پنچشنبه ۲۳ اردیبهشت ماه توسط ماموران نیروی انتظامی که حکم ورود به مخفیگاه! داشتند بازداشت و سپس به کلانتری منتقل و بعد از مدتی حضور در بازداشتگاه همراه مامور و با دستبد به دادگاه نیابت منتقل شدم. علت بازداشت حکم غیابی دادگاهی در کرمان علیه اینجانب بود . فردی در کرمان (مسئول سابق و چند تن از افراد فعال در فدراسیونهای ورزشی کرمان) علیه محتوای وبلاگی شکایت کرده و دادگاه کرمان صرفاْ به دلیل ادعای شاکی (که مرا نویسنده یا مسئول وبلاگ فوق دانسته است) و بدون هیچگونه کار کارشناسی و تنها به استناد به پرینت مطالب وبلاگ،  اینجانب را به عنوان تنها متهم پرونده مجرم دانسته و حدود یکسال زندان و شلاق برای اینجانب تعیین کرده است و ورود ماموران انتظامی و بازداشت من در منزل نیز جهت اجرای حکم بوده است.
در دادگاه نیابت و در زمان تفهیم اتهام  ضمن توضیح در مورد اتهام، ذکر مشکلات عدیده و مبنایی در رسیدگی به پرونده و رد صلاحیت دادگاه خواستار رسیدگی به این پرونده در یک دادگاه صالح و در یکی از شعب اختصاصی جرائم رایانه ای شدم. در حال حاضر بصورت موقت و با قید وثیقه آزاد شده ام.
لازم به ذکر است که وبلاگ اشاره شده  مدتها قبل حذف شده و فاصله تاریخ اولین پست تا آخرین پست آن فقط ۸ روز بوده است که  بخش نظارت بلاگفا محتوای وبلاگ فوق را مدتها قبل حتی بدون گزارش تخلفی از سوی شاکی حذف کرده است و چه بسا در زمان رسیدگی  به این پرونده در دادگاه فوق  وبلاگ اشاره شده در پرونده مسدود بوده است.دادگاه اشاره شده حتی خواستار حذف یا مسدود سازی وبلاگ نشده و هیچ روندی جهت اثبات جرم یا شناسایی متهم اصلی انجام نداده است و تنها براساس ادعای شاکی حکم را صادر نموده است.


با تو آسان می‌شد از دست سیاهی ها گریخت                 رو به سوی ظلمت شبهای بی فردا گریخت
بی تو ای آزادی ، ای والا کلام                                         گر نباشی در میان باید که از دنیا گریخت

دوشنبه 31/3/1389 - 5:26 - 0 تشکر 206467

جوابیه دادگستری کرمان درباره بلاگفا+توضیحات تابناک
از آنجا که محکوم علیه از دادنامه صادره از دادگاه نخستین توسط وکیل خود درخواست تجدیدنظر نموده لذا رای صادره حضوری بوده و رسیدگی به عنوان واخواهی فاقد مبنای قانونی می‌باشد./تابناک: اولاًبا توجه به این موضوع مشخص نیست که چرا باز هم آن مقام محترم برای اثبات صحت حکم صادره متوسل به قانون جرایم رایانه‌ای شده‌اند و آیا استناد به این قانون در این پرونده مجاز است یا خیر !؟
به دنبال انتشار خبری در تابناک اجتماعی درباره دستگیری و حکم محکومیت شیرازی، مدیر سایت بلاگفا، دادگستری استان کرمان جوابیه ای را ارسال کرده است که به همراه توضحات تابناک در ادامه می آید.

جوابیه دادگستری کرمان:
مدیر محترم سایت تابناک

باسلام

پیرو درج و انتشار خبری تحت عنوان «جزئیاتی از علت بازداشت و آزادی مدیر بلاگفا» در تاریخ 23 اردیبهشت ماه سال جاری، مقتضی است جوابیه ذیل مطابق قانون جهت تنویر افکار عمومی واطلاع کاربران آن سایت در قسمت اخبار سایت قرار گیرد .

 1-طبق ماده 19 قانون رسیدگی به جرایم رایانه‌ای مصوب 5 خرداد 1388 اشخاص حقوقی دارای مسئولیت کیفری بوده و طبق بند الف وب این ماده شخص حقوقی محسوب وقابل تعقیب کیفری است و طبق تبصره 2 آن ماده، مسئولیت کیفری شخص حقوقی مانع مجازات مرتکب نخواهد بود وشخص حقیقی را می‌توان مسئول شناخت. در حالی که مدیر سایت «بلاگفا» که مسئولیت شخص حقوقی را برعهده دارد و بر آنچه که وبلاگ نویس و ارائه دهندگان وبلاگ انجام می‌دهند.

نظارت مستقیم دارد و به دستور وی وبلاگ‌ها را در سایت تعریف می‌کنند و از محل اقامت و مشخصات وبلاگ نویس به دقت مطلع بوده وحتی در صورتی که هک کننده‌ها وارد سایت شوند ازچشم و اطلاع مدیر سایت پنهان نمی‌مانند لذا عدم اطلاع مدیر سایت از وبلاگ‌های مربوطه حتی در حالتی که هک شده باشند امری بی پایه و نامربوط است و مسئولیت مدیر سایت در قانون جرایم رایانه‌ای تصریح شده است.

2- جرایم ارتکابی از سوی آقای علیرضا شیرازی در اردیبهشت ماه 87 انجام و در تاریخ 11/3/87 از وی شکایت شده است در حالی که قانون جرایم رایانه‌ای مصوب 5 خرداد سال 88 می‌باشد، یعنی جرایم ارتکابی مربوط به قبل از تصویب این قانون می‌باشد.

 3- از آنجا که عمل ارتکابی از سوی آقای علیرضا شیرازی مطابق ماده 697 قانون مجازات اسلامی جرم محسوب و مجازات آن از یک ماه تا یکسال حبس تعیین شده است و این مجازات کمتر از مجازات همان عمل طبق ماده 16 قانون رسیدگی به جرایم رایانه‌ای که از نود ویک روز تا 2 سال حبس تعیین نموده می‌باشد، لذا وفق بند 2 ماده 11 قانون مجازات اسلامی و مفهوم مخالف آن که قانون لاحق مجازات، جرمی را تخفیف نداده باشد قانون سابق اجرا می‌گردد. بنابراین انطباق عمل ارتکابی نمی‌تواند طبق قانون لاحق (قانون جرایم رایانه‌ای) باشد بلکه باید طبق قانون سابق رسیدگی بعمل آمده و موجبی برای اجرای قانون جرایم رایانه‌ای نخواهد داشت.

4- طبق ماده 53 قانون آیین دادرسی دادگاههای عمومی و انقلاب در امور کیفری و ماده 29 قانون جرایم رایانه‌ای ، چنانچه محل وقوع جرم معین نباشد محل کشف آن جرم صالح به رسیدگی است. لذا با توجه به شکایت شاکی که در کرمان انجام پذیرفته و تحقق جرم نیز در کرمان صورت گرفته است، براین اساس قانون مذکور و به لحاظ کشف جرم در کرمان، محاکم دادگستری این شهر را صالح به رسیدگی دانسته است.

5- از آنجا که محکوم علیه از دادنامه صادره از دادگاه نخستین توسط وکیل خود درخواست تجدیدنظر نموده لذا رای صادره حضوری بوده و رسیدگی به عنوان واخواهی فاقد مبنای قانونی می‌باشد.

در نتیجه برخلاف مطالب مندرج در سایت تابناک و به تبع آن سایر مبادی خبری، مدیر سایت و شخص حقوقی هر دو می‌توانند در کنار سایر افراد که مرتکب جرایم رایانه‌ای شوند، تحت تعقیب قرار گیرند و از سوی دیگر رسیدگی دادگاه به موضوع و عمل ارتکابی قبل از تصویب قانون رسیدگی به جرایم رایانه‌ای وفق مقررات سابق و قانون مجازات اسلامی، صحیح و در نهایت رای صادره فاقد اشکال قانونی می‌باشد.

هادی خالقی نسب ـ مدیر روابط عمومی دادگستری استان کرمان
توضیحات تابناک اجتماعی:
پیرو جوابیه‌ای که از سوی مدیر محترم روابط عمومی داگستری استان کرمان نسبت به درج خبری مبنی بر بازداشت مدیر سرویس‌دهنده وبلاگ – بلاگفا در سایت تابناک منعکس گردیده موارد حائز اهمیتی به چشم می‌خورد که ضروریست در این خصوص به نکاتی اشاره گردد:

سرویس دهنده وبلاگ –ارائه دهنده خدمات میزبانی
همانگونه که مستحضرید سرویس‌دهندگان وبلاگ به جهت میزبانی و در اختیار داشتن انبوهی از اطلاعات کاربران در زمره ارائه‌دهندگان خدمات میزبانی بوده که چارچوب فعالیت و وظایف آنها ذیل مواد 23 و 32 قانون جرایم رایانه‌ای مشخص گردیده است و این مطلب را می رساند که این دسته از افراد در قانون جرایم رایانه‌ای به عنوان اشخاص حقوقی بر شمرده می‌شوند.البته این موضوع نافی مسئولیت این افراد نبوده و همانگونه که در ماده 23 قانون جرایم رایانه‌ای نیز مشخص گردیده مجازاتی من‌باب تخطی از حوزه مسئولیتشان شامل حال ایشان خواهد شد .
ماده23ـ ارائه‌دهندگان خدمات میزبانی موظفند به محض دریافت دستور كارگروه (كمیته) تعیین مصادیق مذكور در مادة فوق یا مقام قضائی رسیدگی‌كننده به پرونده مبنی بر وجود محتوای مجرمانه در سامانه‌های رایانه‌ای خود از ادامة دسترسی به آن ممانعت به عمل آورند. چنانچه عمداً از اجرای دستور كارگروه (كمیته) یا مقام قضائی خودداری كنند، منحل خواهند شد. در غیر این صورت، چنانچه در اثر بی احتیاطی و بی‌مبالاتی زمینة دسترسی به محتـوای مجرمـانه مزبور را فراهم كنند، در مرتبة نخسـت به جزای نقدی از بیست میلیون (20.000.000) ریال تا یكصد میلیون (100.000.000) ریـال و در مرتبـة دوم به یكصـد میلیـون (100.000.000) ریال تـا یك میلیـارد (1.000.000.000) ریال و در مرتبة سوم به یك تا سه سال تعطیلی موقت محكوم خواهندشد.
           تبصره ـ ارائه‌دهندگان خدمات میزبانی موظفند به محض آگاهی از وجود محتوای مجرمانه مراتب را به كارگروه (كمیته) تعیین مصادیق اطلاع دهند.
طبق اعلام کمیته تعیین مصادیق ، محتوای مجرمانه‌ای که ناظر بر فضای عمومی اینترنت بوده بصورت فهرستی ذیل عنوان مصادیق محتوای مجرمانه از سوی آن کمیته احصاء گردیده که طبق ماده 23 قانون جرایم رایانه‌ای ارائه دهندگان خدمات میزبانی موظفند به محض دریافت دستور کارگروه تعیین مصادیق از ادامه دسترسی کاربران به آن محتوا ممانعت به عمل آورند.

لازم به ذکر است که محتوای مجرمانه بر 2 گونه محتوا مترتب می‌باشد :

 نوع اول -  محتوای مجرمانه ناشی از موارد اعلامی در مصادیق محتوای مجرمانه
نوع دوم -  محتوای مجرمانه موضوع شکایت خصوصی افراد.
در نوع اول با توجه به وسعت گستره جرایم از منظر عمومی همانگونه که اشاره شد بر عهده کمیته تعیین مصادیق بوده تا نسبت به احراز و احصاء مصادیق محتوای مجرمانه اقدامات لازم را به انجام رساند که در این‌باره فهرست مصادیق محتوای مجرمانه از سوی کارگروه  فوق تهیه و طی مواد 21 و 23 قانون جرایم رایانه‌ای به منظور پالایش محتوا به ارائه‌دهندگان خدمات دسترسی و میزبانی اعلام می‌گردد.ارائه دهندگان خدمات میزبانی نیز صرفاً منتظر دریافت دستور از سوی کمیته نبوده و می‌بایست به محض مطلع شدن از محتوای مجرمانه آن را به کمیته گزارش دهند.
در نوع دوم که محتوای مجرمانه موضوع شکایت خصوصی افراد می‌باشد نیز طبق تبصره 2 ماده 21 و نیز ماده 23 قانون جرایم رایانه‌ای پالایش محتوا و ممانعت از ادامه دسترسی به آن  ذیل دستور مقام محترم قضایی صورت می پذیرد.
لازم به توضیح است بابت هریک از انواع محتواهای مجرمانه در صورت تشکیل پرونده قضایی فرآیند شناسایی راه انداز وبلاگ و ایجاد کننده محتوا یک روش کاملاً شفاف و مشخص می‌باشد و این مقوله هیچ ارتباطی به مسئول سرویس دهنده وبلاگ ندارد.حوزه مسئولیتی مدیر سرویس دهنده وبلاگ همانگونه که اشاره گردید علاوه بر حذف محتوای مجرمانه طبق دستور قضایی رسیده ، ارائه اطلاعات کاربری به منظور شناسایی فرد مجرم می‌باشد.این اطلاعات بخشی از اطلاعاتی است که در نهایت منتج به شناسایی مجرم می‌گردد نه همه آن.
بدین جهت است که چون شناسایی مجرم و نیز صحت و یا سقم ادله موجود یک فرآیند کاملاً تخصصی بوده بنابراین قانونگذار محترم لازم دانسته تا به تناسب ضرورت شعبه و یا شعبی از دادسراها ، دادگاههای عمومی و انقلاب ، نظامی و تجدید نظر را به منظور رسیدگی به جرایم رایانه‌ای اختصاص یابد.

بررسی جوابیه
1) در بند 1 جوابیه اشاره به ماده 19 و نیز بخشهای الف و ب آن ماده شده که ماده 19 عنوان می دارد :" در موارد زیر، چنانچه جرائم رایانه‌ای به نام شخص حقوقی و در راستای منافع آن ارتكاب یابد، شخص حقوقی دارای مسؤولیت كیفری خواهدبود:
           الف) هرگاه مدیر شخص حقوقی مرتكب جرم رایانه‌ای شود.
           ب) هرگاه مدیر شخص حقوقی دستور ارتكاب جرم رایانه‌ای را صادر كند و جرمی به وقوع بپیوندد.
            ج) . . . "

لازم به توضیح است در پرونده مطروحه در دادگستری کرمان شکایتی مبنی بر درج محتوای مجرمانه در یکی از وبلاگ‌های سرویس بلاگفا تنظیم گردیده که این مقوله با توجه به شکایت خصوصی ارتباطی به مدیر سرویس دهنده نداشته و در این بین تمامی مسئولیت بر عهده ایجاد کننده وبلاگ می‌باشد و استناد به ماده 19 و اینکه جرم اتفاق افتاده را به نام مدیر سرویس‌دهنده و یا ارتکاب آن را توسط وی و به دستور او منتسب نماییم صحیح نبوده چرا که جرم توسط ثبات وبلاگ اتفاق افتاده است و مسئولیت مدیر سرویس دهنده تنها در زمانی است که مقام قضایی دستوری مبنی بر ارائه اطلاعات کاربری ایجاد کننده وبلاگ به وی صادر می نماید. این موضوع که عنوان گردیده مدیر سرویس دهنده بر هر آنچه در درون وبلاگ‌ها می‌گذرد اشراف و مدیریت داشته و به دستور وی وبلاگ‌ها تعریف می‌شوند نیز صحیح نمی‌باشد چراکه بطور مثال در سرویس بلاگفا در حدود 5/3 میلیون وبلاگ به ثبت رسیده و اشراف بر محتوای یکایک آنها امری ناممکن می‌باشد.
همچنین این ادعا که مدیر سرویس دهنده از محل اقامت و مشخصات وبلاگ‌نویسان به دقت مطلع می‌باشد نیز موضوعی کاملاً اشتباه می‌باشد.اطلاعات کاربری ثبت شده در بانک اطلاعاتی (Database) سرویس‌دهنده صرفاً بخشی از اطلاعاتی است که در نهایت هویت فرد را مشخص می‌نماید چرا که این اطلاعات متشکل از IP و تاریخ و زمان‌های مربوطه می‌باشد و از این نوع اطلاعات نمی‌توان به طور مستقیم به هویت افراد پی‌برد و اقدامات بعدی مانند شناسایی محدوده IP و سرویس‌دهنده خدمات دسترسی است که آخر در شرایط طبیعی منجر به شناسایی فرد می شود .پس ملاحظه می‌گردد که اطلاعات موجود در سرویس دهنده وبلاگ به هیچ عنوان به‌ تنهایی کفایت لازم را برای شناسایی مجرم ندارد و نمی‌توان اینگونه ادعا کرد که مدیر سرویس دهنده از اطلاعات و هویت دقیق کابران مطلع می‌باشد.

در بخش دیگر جوابیه موضوع هک سایت مطرح گردیده که دارای نکات مبهم بسیاری است چرا که اولاً در پرونده مذکور موضوع توهین و افترا بوده نه دسترسی غیرمجاز (هک) ثانیاً هک وبلاگ و هک سایت دو مقوله جدا از هم می‌باشند چرا که در تعریف هک اگر آن را تعبیر به دسترسی غیر مجاز کنیم در اینصورت هک وبلاگ ناشی از منشر شدن اطلاعات حفاظت شده دارنده وبلاگ است و در صورتیکه هک سایت دسترسی غیر مجاز به سرویس دهنده اصلی سرویس وبلاگ (بطور مثال سرور blogfa) باشد که این حالت نیز ناشی از مسایل بسیاری است که در این گزارش مجال بررسی دقیق آن نیست.
اما مبحثی که می توان به صراحت به آن اشاره داشت اینست که با توجه به موارد مبهمی که در بند 1 جوابیه فوق الذکر وجود دارد ضرورت بررسی این گونه پرونده‌ها را در دادسرای تخصصی می‌رساند .

2) در بند دوم و سوم اشاره گردیده که با توجه به اینکه جرم در زمان پیش از تصویب قانون جرایم رایانه‌ای اتفاق افتاده پس می‌بایست بنابر قانون لاحق طبق قوانین سابق رسیدگی گردد.

اولاًبا توجه به این موضوع مشخص نیست که چرا باز هم آن مقام محترم برای اثبات صحت حکم صادره متوسل به قانون جرایم رایانه‌ای شده‌اند و آیا استناد به این قانون در این پرونده مجاز است یا خیر !؟

ثانیاً در صورت استفاده از قوانین دیگر به غیر از قانون جرایم رایانه‌ای در بسیاری از حالات موجود در پرونده با خلاء قانون مواجه‌ایم که در نتیجه در صدور حکم با چالش روبرو خواهیم شد. بطور مثال حوزه مسئولیت دارندگان وبلاگ و مدیر سرویس‌دهنده وبلاگ در هیچ کجای قوانین سابق نه وجود داشته و نه مشابه آن نیز به چشم می‌خورد.
ثانیاً با نگاهی به سیر تشکیل پرونده مذکور در هیچ کجای آن نشانی از کار تخصصی مشاهده نمی شود که این خود مهمترین مسأله در اثبات نقص رسیدگی به آن پرونده است.
3) در بند چهارم جوابیه محل وقوع و تحقق جرم را کرمان عنوان نموده در حالی که دلایل این نتیجه مشخص نگردیده و سئوال اینجاست که از چه طریقی به این نتیجه خواهیم رسید که محل وقوع جرم کرمان می‌باشد؟ همانگونه که اشاره گردید این ماحصل تنها در صورت بررسی کارشناسانه و تخصصی مسئله قابل اثبات بوده و در غیر اینصورت هیچ طریق دیگری که بتواند در قالب قانونی و آیین دادرسی و جمع‌آوری ادله الکترونیک بگنجد ، وجود ندارد.

علی‌ای‌حال با توجه به موارد مبهمی که در جوابیه و همچنین در پرونده مذکور وجود دارد این امر ضروری به نظر می‌رسد که حکم صادره از سوی مراجع تعیین شده در قانون لغو و می‌بایست پرونده از ابتدا سیر بررسی مجدد را طی نماید.

همچنین باید به اینکه نیز اشاره داشت که نتایج یک چنین احکامی باعث ناامن شدن فضای اینترنت برای فعالین قانونی این فضا گشته و در این میان عرصه نبرد جنگ نرم که با امنیت ملی کشور و نظام مقدس اسلامیان گره خورده به نفع دشمنان نظام و انقلاب کلید خواهد خورد.

برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.
 • وبگردی