انجمن ها > انجمن معارف > صفحه اول بحث
لطفا در سایت شناسائی شوید!
معارف (بازدید: 418)
سه شنبه 4/10/1386 - 19:16 -0 تشکر 20620
راه علی(ع)

مغيره به نزد امير‌المؤمنين رفت و عرض کرد: من عقيده‌ام اين است که شما فعلاً در زمينه معاويه حرفي نزنيد و او را تثبيت کنيد، مانند افراد ديگر و پس از آنکه اوضاع برقرار شد، يک دفعه او را برداريد. حضرت (ع) فرمودند:« من چنين کاري نمي‌کنم، براي اينکه اگر من بخواهم معاويه را و او براي مدت موقتي هم نصب کنم، معنايش اين است که من معاويه را حتي در اين مدت موقت،‌ صالح مي‌دانم و حال آنکه من او را صالح ندانم و دروغ هم در اين زمينه به مردم نمي‌گويم و بر مردم تحميل هم نمي‌کنم. مغيره وقتي ديد حرفش بي‌اثر است، گفت:«حق با شماست ...» و رفت. انعطاف ناپذير بودن علي به خاطر آن بود که علي ادامه دهنده راه و روش انبياء است.

منبع : کتاب سيره نبوي استاد شهید مطهری

مجتبي

هرچه از دوست رسد نيکوست

برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.
 • وبگردی