ارتباطات و فن آوری اطلاعات (بازدید: 187)
دوشنبه 24/3/1389 - 1:25 -0 تشکر 205358
درآمدزائی 20 دلاری هر شهروند خاورمیانه برای شركت‌های مخابراتی

بر اساس تازه‌ترین بررسی ها، هر شهروند در خاورمیانه ماهانه به طور متوسط 20 دلار درآمد برای شركت های مخابراتی ایجاد می كند. به نقل از آی تی پی، پژوهش های Dataxis نشان می دهد كه منطقه خاورمیانه از نظر متوسط درآمد تلفن همراه به وجود آمده از سوی هر مشترك وضعیت مناسبی دارد و به طور متوسط هر نفر در این بخش از جهان ماهانه 20 دلار درآمد برای اپراتورهای همراه به وجود می اورد. خاورمیانه از این لحاظ بعد از آمریكای شمالی و اروپا در رتبه سوم قرار دارد. بر اساس تازه ترین بررسی ها، در میان كشورهای خاورمیانه كویت از این لحاظ در رتبه اول است. مشتركان تلفن همراه در این كشور ماهانه 52 دلار صرف خدمات تلفن همراه می كنند. هر شهروند در كشور امارات متحده عربی هر ماه به طور متوسط 42 دلار درآمد معادل 155 درهم برای شركت های مخابراتی ایجاد می كند و لذا این كشور رتبه دوم را به خود اختصاص داده است. رتبه سوم با 40 دلار متعلق به لبنان، رتبه چهارم با 39 دلار متعلق به قطر و رتبه های بعدی با 35، 27، 25، 22، 18، 16، 13 و 5 دلار به ترتیب متعلق به كشورهای بحرین، عربستان، عمان، فلسطین، سوریه، اردن، عراق و یمن است. نكته جالب آن است كه در میان كشورهای منطقه خاورمیانه تنها سه كشور ایران، عراق و یمن كمتر از متوسط جهانی یعنی 16 دلار در ماه برای اپراتورهای همراه درآمد ایجاد می كنند. تعداد مشتركان تلفن همراه در خاورمیانه در سال 2009 نسبت به سال قبل از آن 23 درصد افزایش یافت و درآمد اپراتورهای این منطقه هم 12 درصد رشد داشت.

برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.
 • وبگردی