انجمن ها > انجمن کامپیوتر > صفحه اول بحث
لطفا در سایت شناسائی شوید!
کامپیوتر (بازدید: 306)
پنج شنبه 20/3/1389 - 17:21 -0 تشکر 204891
تاسیس رشته علوم اینترنت در انگلستان

انگلستان برای تاسیس موسسه‌ای برای مطالعه در مورد اینترنت بودجه تعیین خواهد کرد و دسترسی تمام مردمش را به اینترنت پرسرعت فراهم خواهد نمود.

آیا مطالعه خود اینترنت، ‌می‌تواند یک علم محسوب شود؟ آقای تیم برنرزلی،‌ روی صفحات شبکه جهانی اینترنت تحقیق می‌کند و مدتی است که بحثی در این زمینه به راه انداخته است. به نظر می‌رسد موفق هم بوده است!

به گزارش نیوساینتیست، نخست وزیر انگلستان، گوردون براون در راستای برنامه‌های تبلیغاتی خود برای انتخاباتی که طی چند ماه آینده در پیش رو دارد،‌ وعده داده که 30 میلیون پوند برای تاسیس یک موسسه علوم اینترنتی اختصاص خواهد داد. این موسسه قرار است با دو دانشگاه پیشروی انگلستان در امور پژوهشی،‌ سوتامپتون و آکسفورد،‌ همکاری داشته باشد.

برنرزلی در این باره می‌گوید:‌ «اینترنت در حدود 1011 عدد سایت دارد. این رقم مشابه تعداد نورون‌های عصبی موجود در مغز ماست. مغز خیلی پیچیده است و ما از آن سر در نمی‌آوریم، با این حال به آن اعتماد می‌کنیم. اینترنت هم خیلی پیچیده است و با وجود این که ساخته خود ماست،‌ اما ما اطلاعات واقعی و دقیقی در مورد ثبات سیستم‌هایی که از دل آن بیرون می‌آیند نداریم.»

برنرز لی و همکارش شادبولت که دانشمند علوم رایانه‌ای است،‌ دفتری به نام "اعتماد به علم اینترنت" زده‌اند که در موسسه فناوری ماساچوست (ام.آی.تی)‌ و دانشگاه سوتامپتون شعبه دارد.

شادبولت در مورد وعده نخست وزیر می‌گوید:‌ «به نظر قطعی می‌رسد. کار این موسسه پژوهش و توسعه خواهد بود و مانند پلی بین پژوهش و تجارت عمل خواهد کرد.»

براون تصریح کرده که مالیات ماهانه 50 پنسی (معادل 74 سنت آمریکا) خطوط تلفن ثابت،‌ تا سال 2017/ 1396 صرف گسترش اینترنت پهن‌باند 100 مگابیتی در سراسر انگلستان خواهد شد. بدین ترتیب،‌ حتی 21 درصد جمعیت انگلستان که تا به حال به اینترنت وصل نشده‌اند هم، ‌به این شبکه متصل خواهند شد و حتی ممکن است رایانه هم دریافت کنند.

به اعتقاد براون، این کار تاثیر بسزایی در اقتصاد کشورش دارد. وی،‌ اتصال به اینترنت پهن‌باند را معادل آینده برق در زندگی امروز خوانده است.

برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.
 • وبگردی