انجمن ها > انجمن قرآن و عترت > صفحه اول بحث
لطفا در سایت شناسائی شوید!
قرآن و عترت (بازدید: 3436)
دوشنبه 17/3/1389 - 14:52 -0 تشکر 204384
خبرگزاری قرآنی

 

به نام خدا

سلام

در این مبحث به کمک شما کاربران عزیز بخصوص sara_8 گرامی اخبار قرآنی را به اطلاع شما قرآن دوستان برسانیم .

باما همراه باشید

 

 

 وبلاگ من ....وبلاگ پيامبران رحمت

 

امام صادق(ع) فرمود:به دنبال مونسى بودم كه در پناه آن, آرامش پيدا كنم, آن را در قرائت قرآن يافتم.

سه شنبه 15/5/1387 - 16:9 - 0 تشکر 50695

اخبار قرآنی (دکتر فولادوند، مترجم قرآن درگذشت)

دکتر فولادوند
، مترجم قرآن درگذشت

دکتر محمدمهدی فولادوند مترجم قرآن،

نهج‌البلاغه و صحیفه سجادیه امروز صبح در سن 88 سالگی درگذشت.


به گزارش خبرگزاری مهر، دکتر فولادوند که در چند سال اخیر با بیماری دست و پنجه نرم می‌کرد علاوه بر حوزه ترجمه آثار دینی در ترجمه آثار غربی به زبان پارسی هم کارنامه درخشانی از خود بر جای گذاشته است.

او کتاب معروف «مادام بواری» اثر گوستاو فلوبر را به پارسی ترجمه کرده است و همچنین مؤلف کتابهایی چون «زن در اندیشه خدا»، «خدا را دیدم»، «گل‌هایی از قرآن» است. در کنار تألیف بیش از سی کتاب او همچنین عضو انجمن شعرای فرانسه بود.
دکتر فولادوند متولد 1299 در اراک بود.

دوشنبه 18/6/1387 - 7:23 - 0 تشکر 56167

تولید شد : 
اولین نسخه نرم‌افزار قرآنی نابینایان  


همزمان با آغاز ماه مبارک رمضان اولین نسخه نرم‌افزار قرآنی ویژه نابینایان به همت محققان مرکز تحقیقات کامپیوتری علوم اسلامی تولید شد.


متن قرآن کریم و انواع جست‌وجوهای کلمه، ریشه و عبارت، قسمت‌های مختلف این نرم‌افزار را تشکیل می‌دهد.

کارشناس پروژه نرم‌افزار قرآنی نابینایان گفت: هدف از تولید این نرم‌افزار کمک به جامعه نابینایان ایران اسلامی جهت بهره‌گیری معنوی بیشتر از قرآن کریم در ماه فضلیت و رحمت است.  

سید «مهدی هاشمی» افزود: این نرم‌افزار با متن کاملاً گویا و فقط به زبان فارسی تنظیم شده است.

وی ادامه داد: ارائه تمام منوها و موقعیت‌های برنامه و اصطلاحات آن به صورت گویا این امکان را به فرد نابینا داده است که از لحظه به لحظه موقعیت خود در نرم‌افزار با اطلاع باشد.

هاشمی با بیان اینکه این نرم‌افزار به صورت مبتدی تولید شده است، اظهار کرد: متن قرآن کریم و انواع جست‌وجوهای کلمه، ریشه و عبارت، قسمت‌های مختلف این نرم‌افزار را تشکیل می‌دهد.  

وی نحوه استفاده و قرائت متن قرآن را در این نرم‌افزار کاملاً اختیاری عنوان و تصریح کرد: در این نرم‌افزار علاوه بر اینکه کلیه دستورات فرمانی با استفاده از کلیدهای میانبر امکان‌پذیر است، کاربر می‌تواند در سه وضعیت قرائت، قرائت و ترجمه و ترجمه تنها، نوع استفاده خود را از نرم‌افزار مشخص کند. 

وی افزود: قابلیت دیگری که در این نرم‌افزار برای استفاده بهتر نابینایان به کار برده شده این است که کاربر می‌تواند به پنج شیوه متن قرآن را مورد مطالعه قرار دهد. 

هاشمی در پایان ادامه داد: کاربر با وارد کردن شماره سوره، نام سوره، جزء،حزب یا صفحه قرآن که براساس رسم الخط عثمان طه است به موقعیت دلخواه خود برای قرائت قرآن مجید دست پیدا می‌کند.

وی با اشاره به اینکه متن و قرائت قرآن در این نرم‌افزار تنها با یک صوت و لحن است، خاطرنشان کرد: کلیه متون ترجمه‌ای این نرم‌افزار به دلیل text بودن قابلیت کپی‌برداری دارد.

 

باید بروم در خلوت سرخ

تا بتوانم  ترانه ی آگاهی بخوانم

و خدا است تنها پناهم

خلوت، تولد حقیقتم خواهد شد

 

دوشنبه 18/6/1387 - 7:24 - 0 تشکر 56168

اجرای نمایش قرآنی

 «وسوسه‌های شیطانی»  

در نمایشگاه بین‌المللی قرآن

نمایش قرآنی «وسوسه‌های شیطانی» ویژه نوجوانان هر شب در شانزدهمین نمایشگاه بین‌المللی قرآن اجرا می‌شود.

«مرتضی زیوری» کارگردان و طراح نمایش قرآنی «وسوسه‌های شیطانی» با اعلام این خبر گفت: این نمایش با هدف آشنایی نوجوانان با وسوسه‌های شیطانی و شیوه‌های ورود شیطان به نفس انسان در شش موضوع سستی، تنبلی و شکم، زبان، حسادت، هوا و هوس، غرور و توبه اجرا می‌شود.

وی در ادامه افزود: این نمایش قرآنی با هنرمندی تعدادی از دانشجویان تئاتر هر شب در دو سانس 35 دقیقه‌ای به نمایش گذاشته می‌شود.

زیوری در پایان گفت: این نمایش در سالن بخش نوجوانان نمایشگاه بین‌المللی قرآن کریم در دو ساعت 20:30 و 22 اجرا می‌شود.

یادآوری می‌شود نمایشگاه بین‌المللی قرآن کریم تا 26 رمضان دایر است و این نمایش نیز تا آخرین شب نمایش داده می‌شود.

 

باید بروم در خلوت سرخ

تا بتوانم  ترانه ی آگاهی بخوانم

و خدا است تنها پناهم

خلوت، تولد حقیقتم خواهد شد

 

دوشنبه 18/6/1387 - 7:25 - 0 تشکر 56169

اخبار قرآنی ( تعیین سطح قرآنی در  نمایشگاه قرآن )

فعالیت های نوین

در شانزدهمین نمایشگاه بین المللی قرآن

13830818_jomhori_islami_13_quran_2_1.jpg quran_15_aks_01.jpg n00009956-r-s-004.jpg

معاون آموزشی مؤسسه مهد قرآن و مدیر بخش آموزش شانزدهمین نمایشگاه بین المللی قرآن کریم درباره فعالیت های این بخش گفت: بخش آموزش اولین سالی است که به صورت مستقل فعالیت می کند و در سال های گذشته به در حد برگزاری نشست هایی به آن اکتفا می شد.محمود کریمی،  هدف از ایجاد بخش آموزش را ارایه روش های آموزشی قرآن در رشته های مختلف توسط مؤسسات و مراکز قرآنی دانست و اظهار داشت: روش های آموزش قرآن در قالب یازده غرفه جداگانه در رشته هایی چون حفظ، مفاهیم و تفسیر از سوی کارشناسان ارایه می شود.

مدیر بخش آموزش شانزدهمین نمایشگاه بین المللی قرآن کریم استعدادیابی و مشاوره را یکی از برنامه های این بخش از نمایشگاه خواند و بیان کرد: افرادی که بخواهند بدانند در هر رشته قرآنی در چه سطحی قرار دارند، می توانند با مراجعه به کارشناسان، حدود و سطح خود را مشخص کنند و بدانند که در کدام رشته قرآنی استعداد دارند.

وی افزود: در بخش آموزش نمایشگاه شانزدهم، بخش های جداگانه ای برای تصحیح قرائت نماز خواهران و برادران در نظر گرفته شده است. هر شب نیز در قالب کلاس هایی، روش های آموزشی به طور زنده ارایه می شود.

کریمی از برگزاری پانزده نشست تخصصی در بخش آموزش خبر داد و گفت: نشست های تخصصی بخش آموزش شانزدهمین نمایشگاه بین المللی قرآن کریم، هر دو روز یک بار از ساعت 17 و 30 دقیقه تا 19 برگزار می شود.

وی بررسی نقش رسم الخط قرآن در آموزش قرآن، بررسی نقش استماع و استفاده از ابزارهای صوتی در آموزش قرآن، بررسی ضرورت آموزش همزمان تلاوت و روخوانی با ترجمه و مفاهیم، روش های موجود آموزش مفاهیم در کشور، بررسی نقش رسانه ملی در ترویج فعالیت های آموزشی قرآن در کشور، نقد و بررسی نحوه عملکرد مرکز توسعه و ترویج فعالیت های قرآنی در بخش آموزش قرآن در کشور و نقد و بررسی نحوه عملکرد سازمان دارالقرآن در حیطه آموزش های قرآنی در کشور را از جمله نشست های تخصصی بخش آموزش شانزدهمین نمایشگاه قرآن برشمرد.

معاون آموزشی مؤسسه مهد قرآن، بررسی جایگاه نخبگان و قهرمان پروری و الگوسازی در آموزش های قرآن، بررسی آموزش قرآن در مقطع پیش دبستان (ضرورت ها و شیوه ها)، بررسی نقش خانواده در آموزش قرآن، بررسی عملکرد آموزش و پرورش در حوزه آموزش قرآن، بررسی مصادیق نوآوری و شکوفایی قرآنی و نقش نرم افزارها و وسایل کمک آموزشی، بررسی شیوه های آموزش قرآن در برخی از کشورهای اسلامی و نقش و تأثیر مسابقات در آموزش های قرآن را از دیگر موضوعات نشست های این بخش دانست.

وی اظهار داشت: در طول برگزاری نمایشگاه، مسابقاتی قرآنی از سوی این بخش برگزار می شود و به برندگان جوایز نفیسی اهدا می شود. همچنین افرادی که در بحث های آموزش قرآن ایده جدیدی دارند، می توانند آن را به صورت مکتوب ارایه کنند و در پایان به ایده های برتر نیز جوایزی اهدا می شود.

گفتنی است، شانزدهمین نمایشگاه بین المللی قرآن کریم، از هشتم شهریور تا ششم مهر، همه روزه از ساعت 15 تا 24 آماده بازدید علاقه مندان به ساحت قرآن کریم است.

 

باید بروم در خلوت سرخ

تا بتوانم  ترانه ی آگاهی بخوانم

و خدا است تنها پناهم

خلوت، تولد حقیقتم خواهد شد

 

پنج شنبه 28/6/1387 - 17:54 - 0 تشکر 58725

تست گزارشگری در رادیو قرآنرادیو قرآن به بهانه بر پایی شانزدهمین نمایشگاه بین المللی قرآن کریم به منظور تأمین گزارشگر ماهر و متخصص در کنار استودیو پخش زنده رادیو قرآن اقدام به بر پایی تست گزارشگری نموده است.

علاقه مندان به شرکت در این تست می بایست ضمن دارا بودن بیانی خوب همچنین درباره قرآن و علوم قرآنی اطلاعات کافی داشته باشند. ثبت نام و تست گزارشگری بصورت همزمان بوده و هر روز از ساعت 16تا18 در محل برپایی نمایشگاه،غرفه رادیو قرآن خواهد بود.همچنین به اطلاع بازدید کنندگان از نمایشگاه می رساند در کنار غرفه تست گزارشگری روابط عمومی رادیو قرآن ضمن معرفی برنامه های رادیو قرآن و نمایش برخی از فعالیتهای رادیو قرآن(از جمله آیه های زندگی) به سؤالات و انتقادات مراجعه کنندگان درباره رادیو قرآن پاسخ می دهد. این برنامه تا پایان نمایشگاه قرآن ادامه دارد.

 

باید بروم در خلوت سرخ

تا بتوانم  ترانه ی آگاهی بخوانم

و خدا است تنها پناهم

خلوت، تولد حقیقتم خواهد شد

 

جمعه 29/6/1387 - 1:50 - 0 تشکر 58826

سلام

درباره قرآن قرن 21 اطلاعات می خواستم.

http://rahpoyvesal.blogfa.com
جمعه 29/6/1387 - 12:2 - 0 تشکر 58886

اگه یك فضای قرآنی باشه عالیه

جمعه 29/6/1387 - 12:26 - 0 تشکر 58897

*به نام مهربان پروردگارم*

سلام

آقای صالحی گرامی این تاپیک قرآن قرن 21 که جناب mjtrhz زحمتشو کشیدن...

http://tebyan.net/index.aspx?pid=17257&threadID=16239&forumID=455

جناب moffline خوشحال میشیم اگر نظرات و پیشنهادهاتون برای ایجاد یک فضای قرانی رو بدونیم.

موید باشید

جانشین انجمن قرآن و عترت

anjoman.qoran@tebyan.org

بگذار سرنوشت هر راهي که ميخواهد برود،راه ه من جداست
بگذار اين ابرها تا ميتوانند ببارند.... چتر من خداست
 

----------------------------------------------------------------
مسئول انجمن خانواده و صندلي داغ
 
سه شنبه 2/7/1387 - 2:44 - 0 تشکر 59835

دوستان لطف کنید از بیان موارد غیر مرتبط با تاپیک خودداری کنند و سوالاتشون رو در تاپیک درگوشی های قرآن و عترت مطرح کنند متشکرم

چهارشنبه 3/7/1387 - 6:14 - 0 تشکر 60141

به مناسبت هفته دفاع مقدس سومین همایش «قرآن و دفاع مقدس» سوم مهر برگزار می‌شود به گزارش خبرگزاری فارس به نقل از سایت نوید شاهد، در این همایش خاطرات انس با قرآن در هشت سال دفاع مقدس بازگو می‌شود و از ایثارگران و نیروهای مسلح قاری و حافظ قرآن كریم تقدیر و تجلیل به عمل می‌آید. بنابراین گزارش، همایش «قرآن و دفاع مقدس» ساعت 15:30 روز چهارشنبه سوم مهر در تالار شیخ صدوق حرم حضرت عبدالعظیم (ع) برگزار می‌شود. بر اساس این گزارش، این همایش به همت مركز هماهنگی توسعه و ترویج فعالیت‌های قرآنی، جمعیت قرآنی استان تهران، فرهنگسرای قرآن، سازمان دارالقرآن كریم، بنیاد شهید و امور ایثارگران، سازمان امور فرهنگی هنری شهرداری تهران، صدا و سیما، ارتش جمهوری اسلامی ایران، نیروی انتظامی جمهوری اسلامی ایران، سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس، دارالقرآن بسیج، آستان مقدس حضرت عبدالعظیم(ع) و معاونت فرهنگی سازمان اوقاف و امورخیریه برپا شده است. نخستین و دومین همایش «قرآن و دفاع مقدس» در هفته دفاع مقدس سال‌های 1385 و 1386 برگزار شده است. منبع : خبرگزاری فارس

برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.
 • وبگردی