• مشکی
 • سفید
 • سبز
 • آبی
 • قرمز
 • نارنجی
 • بنفش
 • طلایی
سينما و تلویزیون (بازدید: 826)
پنج شنبه 13/3/1389 - 17:14 -0 تشکر 203860
مجید مجیدی پیش‌تولید محمد(ص) را دو ماه دیگر آغاز می‌‌كند

پیش‌تولید فیلم سینمایی محمد(ص) به كارگردانی «مجید مجیدی» تا دو ماه دیگر آغاز می‌شود و ابتدای سال آینده فیلمبرداری این فیلم آغاز خواهد شد.
فیلم سینمایی محمد(ص) كه لقب عظیم‌ترین فیلم جهان اسلام را به خود اختصاص داده، قرار است در آینده‌ای نه چندان دور با موضوع به تصویر كشیدن كودكی پیامبر به كارگردانی «مجید مجیدی» ساخته و حداقل به سه زبان فارسی، انگلیسی و عربی پخش شود.
بر اساس این گزارش، «مجید مجیدی» در خصوص پروانه ساخت این فیلم گفت: ما هیچ‌گونه مشكلی با آنچه در قانون تعریف شده، نخواهیم داشت و به آن عمل خواهیم كرد.
وی در ادامه سخنان خود اظهار داشت: قطعا ما نمی‌توانیم متكی به امكانات محدود دولتی سینمای ایران كه هیچ تناسبی هم با نیازهای این فیلم ندارد، باشیم. البته از همه استعدادها و قدرت هنری نیروی انسانی سینمای ایران استفاده خواهیم كرد و تلاش می‌كنیم از طریق این كار، امكانات زیادی به بخش خصوصی سینمای ایران و خانواده‌اش تزریق كنیم.
وی در رابطه با زمان تولید فیلم، بیان داشت: پیش‌تولید ما حدود دو ماه دیگر آغاز می‌شود. مطالعات تولید فیلم تمام شده و تقریبا تركیب نهایی عوامل هم تا یك ماه دیگر مشخص می‌شود. همچنین ویرایش سوم فیلمنامه در حال اتمام است اما تا زمانی كه فیلم مقابل دوربین برود، تكمیل آن ادامه خواهد یافت و محدودیتی در این باره نداریم.
كارگردان «آواز گنجشك‌ها» در ادامه با بیان این كه پیش‌تولید و ساخت‌ و سازها یك سال به طول می‌انجامد، تصریح كرد: پیش‌بینی ما این است كه ابتدای سال آینده فیلمبرداری را شروع كنیم. بین 5 تا 6 ماه برآورد فیلمبرداری و 4 تا 6 ماه هم برای بعد از فیلمبرداری برنامه‌ریزی كرده‌ایم. پیش‌بینی و برنامه‌ریزی ما این است كه مجموعا تا دو سال آینده فیلم آماده نمایش باشد.
وی در رابطه با عوامل فیلم افزود: مدیر هنری و مدیر فیلمبرداری این فیلم خارجی هستند و از مدیران فیلمبرداری داخلی هم به صورت تركیبی استفاده می‌شود.
مجیدی ادامه داد: در این فیلم از بازیگران سینمای غرب، جهان اسلام و سینمای داخلی بهره گرفته می‌شود همچنین چند بازیگر سرشناس جهان عرب هم در این فیلم حضور دارند. از بازیگران غرب، یك یا دو نظر مد نظر است و از بازیگرانی از كشور هند و تركیه نیز استفاده می‌شود.
همچنین چهره‌های جدید و توانای شهرستانی و به ویژه بازیگران تئاتر سهرستان‌ها هم مورد توجه ما هستند.
به گزارش فارس، این صحبت‌ها در گفت‌وگوی مشروح جدیدترین شماره مجله همشهری ماه با این كارگردان منتشر شده است.

برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.