انجمن ها > انجمن ادب و هنر > صفحه اول بحث
لطفا در سایت شناسائی شوید!
ادب و هنر (بازدید: 675)
دوشنبه 10/3/1389 - 19:19 -0 تشکر 203149
هنر به عنوان شغل

هنر به عنوان شغل پذیرفته شود

ایرج راد از مسوولان و مدیران دولتی خواست تا هنر را به عنوان یك شغل معرفی كنند.
مدیرعامل خانه تئاتر در گفتگو با ایسنا، با بیان این درخواست افزود: بیمه تأمین اجتماعی برای هنرمندان و مسائلی از این دست نشان می‌دهد هنر به طور ضمنی به‌عنوان یك شغل در جامعه ما پذیرفته شده است، اما متاسفانه جنبه رسمی ندارد.

این هنرمند تئاتر خواستار همراهی كمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی درباره تعریف هنر به عنوان یك شغل شد و گفت: مدت‌ها پیش این مسأله را با كمیسیون فرهنگی و هنری مطرح كردیم، اما هنوز اقدامات عملی در این زمینه انجام نشده است.

از سوی دیگر امیدوارم واژه هنر را هم در كنار عنوان كمیسیون فرهنگی مجلس ببینیم. راد ادامه داد: بارها این بحث را با مسوولان مطرح كرده‌ایم كه هنرمندان هم نیازمند پست سازمانی هستند كه درحال حاضر چنین چیزی وجود ندارد و حتی ما كه استخدام اداره تئاتر بودیم، پس از این‌كه بازنشسته شدیم پست مان به فرد دیگری داده نشد.

منبع جام جم

سه شنبه 11/3/1389 - 12:26 - 0 تشکر 203217

البته اگر یه نگاهی به وضعیت درآمدی هنرمندان بشه می بینیم که اختلاف طبقاتی ناشی از حقوق های متغیر و با اختلاف زیاد در این قشر وجود داره

یادمه چندماه پیش دستمزدهای نجومی بعضی بازیگران شده دست مایه خبرنگاران (که البته فقط مدتی داغ بود!!!) اما از طرف دیگر ....

پاسخ بعدی رو بخونید لطفا

هنگامي که مقدمات نعمتها به شما مي رسد دنباله آن را به واسطه کمي شکر گزاري از خود دور نسازيد .
سه شنبه 11/3/1389 - 12:30 - 0 تشکر 203218

یادمه با یه شاعر جوانی مصاحبه می کردم از ایشون پرسیدم :
- شاعری می تواند شغل باشد؟
خیر، شاید ترانه سرایی بتواند حداقلی از درآمد را تامین کند؛ آن هم ترانه سرایی که جا بیفتد. ولی نه، به قول مرحوم قیصر امین پور: «شاعری که کار نیست، شاعرم که شاعرم!»

این هم لینک مطلب :

http://www.bornanews.ir/vdcjz.ehuuqeiffs.html

هنگامي که مقدمات نعمتها به شما مي رسد دنباله آن را به واسطه کمي شکر گزاري از خود دور نسازيد .
برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.
 • وبگردی