• مشکی
 • سفید
 • سبز
 • آبی
 • قرمز
 • نارنجی
 • بنفش
 • طلایی
انجمن ها > انجمن کامپیوتر > صفحه اول بحث
لطفا در سایت شناسائی شوید!
کامپیوتر (بازدید: 28022)
يکشنبه 9/3/1389 - 22:52 -0 تشکر 202957
ترفندهاى كامپیوترى

این تاپیك محلى براى نوشتن ترفندهاى كامپیوترى است از دوستان خواهشمندیم هر كس ترفندى دارند آنرا ثبت كنید كه مورد دید كاربران قرار گیرد. با تشكر.

جمعه 7/3/1389 - 20:57 - 0 تشکر 202661

اگر غیر از جست و جو و حداکثر ای میل زدن کاری با سایت گوگل نداشته اید، فرصتهای زیادی را از دست داده اید

google docs مدیریت تحت وب 

میتوانید با دوستانتان روی یک فایل office در محیط وب کار کنید و نوع دسترسیهای هر کدام از آنها به این فایل را به طور دقیق تعیین کنید. مثلا اگر دری به تخته خورد رئیس یک اداره شدید میتوانید وظایف کارمندانتان را در صفحه مشترک google docs با آنها بنویسید تا هرکس بداند برای هر روز باید چه کار کند و آخر هر روز هم بنویسد که نتیجه چه شده است. این طوری دیگر کسی نمیتواند رئیس را دور بزند. در این سیستم همزمان 50 نفر میتوانند روی یک پرونده کار کنند.

google earth تلسکوپ مجازی

این برنامه تصاویر ماهواره ای را که توسط شرکتهای مختلف از سراسر زمین گرفته شده نشان میدهد. در نسخه 5 آن میتوانید به گذشته سفر کرده و از بناهای قدیمی هم بازدید کنید. مشاهده تغییرات زمین مثل گسترش شهرها، آب شدن یخچالهای قطبی، فزسایش ساحلها و ... از دیگر امکانات گوگل ارث است. علاوه بر این میتوانید جاهایی را که سرک کشیده اید ضبط کرده، روی آن صداگذاری کنید و به دیگران نشان دهید. البته نسخه های فروشی گوگل ارث هم هستند که با آن میشود حتی جزئیات حیاط خانه مرم را هم دید.

google scholar پاتوق دانشجویی

این ابزار در دجه اول برای دانشجویان و محققان مفید است. میتوانید مطالب تخصصی و دانشجویی را جست و جو کنید. scholar نه تنها مطالب آن لاین رایگان بلکه تمامی موضوعات دارای حق اشتراک و مقالات چاپی را هم به عنوان نتیجه جست و جو ارائه میکند. google scholar به صورت کاتالوگ بزرگی از مطالب آکادمیک است. این امکان گوگل جایی برای جست و جو از ناشران دانشگاهی، انجمنهای حرفه ای و دانشگاه ها است.

google reader دستیار خوشه چین

اگر از وب گردی خسته شده اید گوگل ریدر راست کار شماست؛ یک فید خوان تحت وب که به صورت آن لاین و آف لاین قابلیت خواندن و انتقال آخرین اطلاعات را دارد. وقتی صفحه google reader را باز کنید جایی به اسم add subscribe دارد که میتوانی آدرس فید یا RSS سایتهای مورد علاقه را یکی یکی وارد کرده و add کنید. از همان زمان هر لحظه که آن وبلاگ یا سایت به روز شود لینک آن مطلب به صورت دسته بندی شده روی گوگل ریدر شما می آید.

google knol جمعه بازار مقاله

اگر فکر کردید این گوگل به فاز و نول برق مربوط است اشتباه کرده اید. نول منبعی است از مقالات علمی معتبر دنیا و کمک میکند دانش احتمالی مان را با بقیه به اشتراک بگذاریم. نویسندگان نول ها میتوانند حتی روی مقاله هایشان قیمت بگذارند و آن را بفروشند. به کارگیری آسان و کنترل مقالات توسط نویسنده از ویژگی های این امکان گوگل است، یعنی مثل بقیه امکانات فقط یک حساب کاربری و نام لازم است. حذف، اضافه و حذف مقالات هم در هر زمان توسط نویسنده امکانپذیر است.

google trends آنالیزور جست و جو ها

اگر از آن دست آدمهایی هستید که مدام در حال کل انداختن و رکورد زدن هستند، این امکان گوگل راست کار شماست. به عنوان مثال ((گوگل تند)) به شما نشان میدهد که موضوعات جست و جو های مختلف در چه کشوری بیشتر از بقیه جاها بوده. ضمن اینکه میشود نتیجه را درباره یک کشور و حتی زمان خاصی مختصر کرد. مثلا بیشترین جست و جو کنندگان کلمه love به ترتیب در کشورهای فیلیپین، سنگاپور، استرالیا، آمریکا و کانادا هستند. بعد از جست و جو در گوگل ترند، یک نمودار ظاهر میشود که آمار تعداد نمایش عبارت مورد نظر شما در سرویس خبری گوگل را در اختیارتان میگذارد.

google desktop جست و جو گر خانگی

این برنامه به در کسانی میخورد که خودشان خبر ندارند توی کامپیوترشان چه خبر است و برای پیدا کردن یک فایل فکسنی باید یکی دو ساعت وقت بگذارند. در واقع گوگل دسکتاپ جست و جوگر هارد سیستم است. به عنوان مثال اگر اسم یک برنامه در start باشد تنها با وارد کردن حرف اول آن در گوگل دسکتاپ میتوان آن را پیدا و اجرا کرد. گوگل دسکتاپ جایگزینی برای کنترل پنل هم هست. مثلا با وارد کردن نام mouse یا network در گول دسکتاپ بدون نیاز به استفاده از کنترل پنل میشود تنظیمات mouse و network را انجام داد.

google translate مترجم کنتراتی!

هرچند که این امکان به خاطر دست و پا شکسته بودنش گوگل را زیر سوال برده ولی بعضی جاها واقعا کار راه انداز است. با مترجم گوگل به فکر ترجمه متن انگلیسی به فارسی نباشید چون فقط کلمه ها را ترجمه میکند و خودتان باید مثل بچه های دوم ابتدایی با کلمه های به دست آمده جمله معناداری بسازید. علاوه بر این گوگل ترنسلیت قابلیت ترجمه سایت هم دارد. مثلا اگر میخواهید سایتی به زبان دیگر را بخوانید  و برایتان مثل جان دادن به عزرائیل سخت است، سایت را در گوگل ترنسلیت وارد میکنید تا کل یوم سایت برایتان ترجمه شود. ولی این هم باز نیاز به مهارتهای دوم ابتدایی دارد. اگر وبلاگ دارید هم میتوانید به راحتی آدرس وبلاگتان را وارد کنید و نسخه ترجمه شده وبلاگتان را با همان فرمت و گرافیک ببینید.

نوار ابزار گوگل(google toolbar)

برنامه ای که یک نوار ابزار به مرورگر کاربران اینترنت اضافه میکند و شامل امکاناتی برای جست و جو در اینترنت است.

گوگل نقشه ها (google maps)

این امکان گوگل دو قسمت دارد: فهرستهای نقشه که نقشه های موجود را دسته بندی میکند و نقشه های من که کاربران خودشان نقشه ها را طراحی و به اشتراک میگذارند.

گوگل گفت و گو (google talk)

این نرم افزار برای ردوبدل کردن پیام و فایل بین کاربران و چیزی شبیه yahoo messenger است. از امکانات آن میتوان به مکالمه صوتی با کیفیتع و سرعت بالا، امکان پیغام گذاری آف لاین و آگاهی از آخرین ای میل های دریافت شده اشاره کرد.

گروههای گوگلی (google groops)

گروههای گوگلی یک فضای مجازی یرای شماست تا بتوانید با دوستانتان ارتباط تنگاتنگی داشته داشته باشید. مثلا می توانید با بچه های مدرسه یک گروه به نام مدرسه تان راه بیندازید و هر روز درباره اخبار مدرسه در آن گفت و گو کنید.

گوگل ویدئو (google video)

این امکان گوگل تقریبا شبیه سایتهای معروف به اشترک گذاری ویدئو است؛ با این تفاوت که امکان دانلود ویدئو ها وجود دارد. کاربران اینترنت میتوانند بدون نیاز به هیچ نرم افزار اضافی به طور مستقیم از پنجره مرورگر خود فیلم ببینند.

بلاگر (blogger)

یکی از محبوب ترین سایتها برای نوشتن وبلاگ است چون این سایت متعلق به گوگل است، وبلاگ شما در صدر موارد جست و جوی گوگل قرار میگیرد.

گوگل آب و هوا (google weather)

از طریق این امکان گوگل به سریع ترین وجه ممکن از قدرت جست و جوی گوگل و همچنین آب و هوای شهرتان(حتی در ایران)با خبر می شوید. درجه رطوبت و وضعیت آفتابی یا ابری بودن هوای هر شهر هم در صفحه آب و هوای گوگل پیداست.  

دوشنبه 10/3/1389 - 10:37 - 0 تشکر 202985

how can we save a folder with out name
first rename, and click alt then write 016 and then enter so enjoy saving folder with out name
hashimi

دوشنبه 10/3/1389 - 11:6 - 0 تشکر 202990

منوى Start را سریع تر كنید
در منوی Start زیر منوها پس از ۴٠٠ میلی ثانیه ظاهر میشود که برای کاربران حرفه ای ممکن است چند ثانیه طول بکشد شما میتوانید این زیر منوها را به سرعت برق ظاهر کنید آن هم با رفتن به سراغ کلید زیر ( البته قبلا از این کار یادم رفت بهتون بگم که باید از منوی Start گزینه run را انتخاب کرده و سپس کلمه regedit را در آن وارد و ok را بزنید و حالا شما در رچیستری ویندوز هستید ) کلید زیر را در رجیستری پیدا کنید :
HKEY_CURRENT_USER\CONTROL PANEL\DESKTOP
در این جا فقره ی MENU SHOW DELAY را پیدا کنید مقدار این متغیر طول تاخیر منو را بر حسب میلی ثانیه از ٠ تا ٩٩٩ نشان میدهد که میتوانید با دادن مقدار ١ به آن سرعت آن را بسیار بسیار سریع کنید تا در نیم سوت زیر منوها ظاهر شوند.

دوشنبه 10/3/1389 - 11:6 - 0 تشکر 202991

از کار انداختن ارتقای MEDIA PLAYER
باید از منوی Start گزینه run را انتخاب کرده و سپس کلمه regedit را در آن وارد و ok را بزنید و حالا شما در رچیستری ویندوز هستید
پخش کننده ی ویندوز اکس پی یعنی همون مدیا پلیر خودمون هر ١ ماه یه بار میخواد خودشو ارتقا بده و شما میتوانید این ارتقا خودکار را از کار بندازید خوب ابتدا کلید زیر را در رجیستری پیدا کنید :
HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\MICROSOFT\MEDIAPLAYER\UPGRADE
اکنون مقدار متغیر ENABLE AUTO UPGRADE را به NO تغییر دهید ( البته ممکن در بعضی سیستمها به طور اتوماتیک NO باشه )

دوشنبه 10/3/1389 - 11:7 - 0 تشکر 202992

تغییر دادن گروه بندی نوار تکلیف TASKBAR
وقتی که برنامه ها یا اسناد متعددی را در آن واحد باز میکنید و نوار تکالیف با شکلک های متعدد شلوغ میشه خود ویندوز ایکس پی نوار تکلیف را با گروه بندی پنجره های مفتوح مشابه در یک شکلک واحو خلوت می سازد رجیستری به شما کمک میکند این ترتیب را تغییر دهید ابتدا به کلید زیر بروید :
HKEY_CURRENT_USER\SOFTWARE\MICROSOFT\CURENT VERSION\EXPLORER\ADVANCED
سپس در سمت راست روی یک جای خالی راست کلیک کرده و سپس از منوی NEW گزینه DWORD را انتخاب کنید و اسم آن را TASKBARGROUPSIZE بگذارید .
اگر مقدار ١ به آن بدهید ویندوز پنجره ها را بر حسب اندازه شان گروه بندی میکند یعنی بزرگترها اول قرار میگیرند و ...
اگر مقدار ٢ بهش بدین هر وقت ٢ تا پنجره یا یا بیشتر ار یک نوع برنامه باز شمود آنها را گروه بندی میکند.
و ااگر ٣ بدهید هر وقت ٣ تا یا بیشتر از یک برنامه باز شود آن ها را گروه بندی میکند.

دوشنبه 10/3/1389 - 11:8 - 0 تشکر 202993

برنامه ها را از منوی START بردارید :
منوی START در ویندوز اکس پی این امکان را به شما میدهد که به ۴ یا ۵ برنامه اخیر اجرا شده دسترسی سریع داشته باشید اما اگر بخواهید این برنامه ها منوی START را شلوغ نکنند یا شاید نخواهید کاربر بعدی بداند شما از کدام برنامه ها استفاده کردید چه باید کرد ؟
خوب این کار مشکلی نیست شما میتوانید به ویندوز بگویید بعشی برنامه ها را که شما میخواهید در منوی START نشان ندهد . ابتدا به کلید زیر بروید :
HKEY_CLASSES_ROOT\APPLICATION
اکنون یک کلید جدید بسازید و نام برنامه ای که میخواهید در منوی START ظاهر روی آن بگذارید به آن کلید یک مقدار حروفی به نام NoStartPage بدهید به این ترتیب برنامه ای که شما اسم آن را آورده اید دیگر در فهرست برنامه های اخیر اجرا شده ظاهر نخواهد گردید.

دوشنبه 10/3/1389 - 11:8 - 0 تشکر 202994

بادکنک ها را بترکانید :
می داینم که ویندوز اکس پی خیلی هوای کاربر خود را دارد اما آن همه بادکنک های توضیحی و تذکراتی که از نوار تکلیف بلند میشود شور کار را در آورده است ! برای این که یک سوزن در نوار تکلیف بزارید کهخ دیگر بادکنک ها بالا نیایند و بترکند به کلید زیر بروید :
HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows\/current Version\Explorer\Advanced
اکنون یه متغیر از نوع DWORD بسازید و نام آن را enablebaloontips بگذارید برای ترکاندن بادکنک ها مقدار آن را 0 قرار دهید.

دوشنبه 10/3/1389 - 11:9 - 0 تشکر 202995

همان منوی start قدیمی :
اگر از منوی start ویندوز خوشتان نمی آید و همان منوی قدیمی را دوست دارید ابتدا یک متغیر DWORD بسازید و اسم آن را NOSimpleStartMenu بگذارید و سپس مقدار آن را ١ قرار دهید با این کار منوی start همان شکل قدیمی خود را پیدا میکند .

دوشنبه 10/3/1389 - 11:9 - 0 تشکر 202996

فهرست برنامه های اخیرا اجرا شده را از بین ببرید :
اگر شما نمی خواهید کسی بداند شما اخیرا از چه برنامه هایی استفاده کرده اید کل فهرستهای اخیرا اجرا شده را از منوی start قطع کنید یک متغیر از جنس DWORD بسازید و نام آن را NoStartMenuMFUprogramslist قرار دهید و مقدار آن را ٠ قرار دهید با این کار فهرست تمام برنامه ها پاک خواهد شد.

دوشنبه 10/3/1389 - 11:9 - 0 تشکر 202997

ارتقای ویندوز را از کار بندازید :
اگر بخواهید کاربران را از ارتقای ویندوز منع کنید یک متغیر از نوع DWORD بسازید و نام آن راNoWindowsUpdate گذاشته و مقدار آن را ١ قرار دهید توجه داشته باشید که این کار ویندوز را به طور کامل از ارتقای خودکار محروم میسازد.

برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.