انجمن ها > انجمن روانشناسي > صفحه اول بحث
لطفا در سایت شناسائی شوید!
روانشناسي (بازدید: 949)
شنبه 8/3/1389 - 11:45 -0 تشکر 202725
علم متافیزیک

متافیزیک نام مجموعه‌ای از مسائل عقلی و نظری است که بخشی از فلسفه به اصطلاح عام را تشکیل می‌دهد. چنانکه امروزه گاهی واژه فلسفه نیز به آن اختصاص داده می‌شود و گاهی متافیزیک یکی از اصطلاحات جدید فلسفه است.

در این بحث در مورد مباحث زیر مطالبی میگذارم :

هیپنوتیزم

تله پاتی

قدرت تلقین و ...

اگه شما هم مطلبی در این مورد دارید بزارید و نظر خودتونو در مورد این علم بگید.

شكسپير ميگه: خيانت تنها اين نيست كه شب را با ديگري بگذراني ...

 خيانت ميتواند دروغ دوست داشتن باشد !

شنبه 8/3/1389 - 19:28 - 0 تشکر 202780

به نام خدا

سلام

راستش من قبلاً خیلی کتاب در این موارد میخوندم

به نظرم این علوم حقیقت دارند

در مورد هیپنوتیزم شنیدم که از راه تلقین و البته تمایل هیپنوتیزم شونده میشه اونو خواب کرد و مثلاً خاطرات گذشته‌ی اون رو زنده کرد.

یا در جراحی ها میشه به جای مسکن یا بیهوشی از هیپنوتیزم استفاده کرد

برا قفل هایی كه بستست یه كلید مونده تو مشتمبه جنون رسیده كارم بس كه فرصت ها رو كشتم
بازی نور و صدا نیست زندگی یه سرنوشته           یكی پیدا یكی پنهون مثل آدم و فرشته
جانشین  انجمن خانواده‌ی تبیان
يکشنبه 9/3/1389 - 14:37 - 0 تشکر 202894

با سلام
منم هم شنیدم هم دیدم
منم تا حدی اعتقاد به این امر دارم
و تا حدی هم طبیعی و عادی هست
چون طرف داره تحت یه شرایطی فرمانش و واسه چند لحظه از دست میده و در اختیار فضایی دیگه قرار میگیره

موفق باشید.

هرگز اين چهار چيز را در زندگيت نشكن

.......................اعتماد ، قول ، رابطه و قلب ؛

.....................................يرا اينها وقتي مي شكنند صدا ندارند ، اما درد بسياري دارند ...

...چارلز ديكنز ...
يکشنبه 9/3/1389 - 16:5 - 0 تشکر 202907

زایمان به روش هیپنوتیزم

به گزارش ایسنا: آیدا حسنلو، دقایقی قبل از انجام عمل با روحیه‌ای شاد و لبخندی بر لب گفت: «به متخصص هیپنوتیزم اطمینان كامل دارم و خوشحالم از این كه شیرینی مادر شدن را با پیشگامی در روشی تازه تجربه می‌كنم !»
این مادر 26 ساله ساعاتی پیش (ظهر جمعه) در شرایطی نوزاد دختر خود را در بیمارستان عیوض زاده تهران به دنیا آورد كه بدون هیچ گونه داروی بیهوشی و به كمك علم هیپنوتیزم در خواب هوشیاری رفته بود تا نخستین عمل زایمان بدون بیهوشی و در عین حال بی درد را تجربه کند.
دكتر رویا خدایی، جراح و متخصص زنان، زایمان و نازایی و جراح این عمل پیش از ورود به اتاق عمل در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا، اظهار كرد: بیمار پس از 4 ماه گذراندن دوره‌های مدیتیشن و هیپنوتیزم آمادگی لازم برای انجام عمل بدون بیهوشی و با هیپنوتیزم را پیدا كرد اما به دلیل شرایط نوزاد در ماه آخر دوران بارداری مقرر شد تا عمل به صورت سزارین انجام شود.
وی درباره اهمیت استفاده از این روش گفت: شاید بعدها بتوان از این عمل به جای بیهوشی برای بیمارانی كه در معرض خطر بوده و ریسك پذیری زیادی دارند، استفاده شود اما جراحی مساله‌ای اجتناب ناپذیر است و امیدواریم با انجام این عمل دریچه‌ای جدید به علم تجربی باز شود.
دكتر خدایی افزود: عمل سزارین عوارض خود را دارد اما با این روش، عوارض بیهوشی كاملا حذف می‌شود البته در حین عمل علائم حیاتی بیمار تحت مانیتورینگ كامل بوده و متخصص بیهوشی برای مواقع اضطراری در اتاق عمل حضور دارد.
وی خاطر نشان كرد: زایمان بدون درد به روش مدیتیشن و آموزش تنفس‌های خاص از سال‌ها پیش انجام می شده است تا درد قابل تحمل‌تر و انقباضات رحمی مؤثرتر باشد اما این عمل اولین زایمان بدون بیهوشی به روش هیپنوتیزم است. حسین الماسیان، متخصصن هیپنوتیزم و هیپنوتراپی و عضو تیم جراحی در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا با طرح این ادعا که عمل سزارین بدون بیهوشی، بی حسی و بدون استفاده از هیچ نوع دارویی در شرایط عادی و هوشیاری عملی بی‌سابقه است كه برای اولین بار انجام می شود، اظهار داشت: من تجربه ای 50 ساله در هیپنوتراپی دارم و قبل از این در اسفند ماه سال 1369 در بیمارستان پارس تهران چنین عملی صورت گرفت كه به دلیل ریسك بالا به اطلاع عموم نرسید اما تاكنون هیچ گونه استنادی برای مشابهت انجام این عمل در دنیا وجود ندارد و امروز برای دومین بار عمل سزارین بدون بیهوشی انجام می‌گیرد.
وی خاطر نشان كرد: بیمار در چهار ماه گذشته، هفته‌ای سه روز و به مدت یك ساعت تمرینات خاصی را برای آمادگی عمل انجام می‌داد.
دقایقی پس از تولد «ساقی»
دكتر رفیع، فوق تخصص زنان و زایمان و نازایی نیز که در جریان این عمل حضور داشت در گفت‌وگو با ایسنا، اظهار كرد: در طول انجام عمل، بیمار كوچكترین بیهوشی نگرفت اما هنگام جاسازی مجدد رحم داخل شكم مقداری درد به خاطر تغییر وضعیت تخت احساس شد و شلوغی اتاق عمل، حركت افراد و اصوات ایجاد شده از تمركز بیمار كاست.
وی با اشاره به موفقیت بیش از 80 درصد این عمل گفت: در موقعیتی مناسب‌تر و با تعداد افراد كمتر و آمادگی بیشتر تیم جراحی می‌توان به خوبی این عمل را انجام داد اما زایمان طبیعی راحتتر انجام می‌شد.
دکتر رفیع خاطر نشان كرد: این عمل یك ساعت به طول انجامید در حالی که عمل جراحی با بیهوشی و جراح مجرب ظرف نیم ساعت انجام می‌شود و تیم انجام هیپنوتیزم نیز برای نیم ساعت آمادگی داشتند اما خوشبختانه تا مراحل نهایی این كار را انجام دادند و تنها در دقایق انتهای عمل و جاسازی دوباره رحم برای تحمل درد كمتر، داروی خواب آور به وی تزریق شد.
الماسیان گفت: تخت عمل نامناسب بود و به وسیله افراد دائم بالا و پایین می‌شد و آرامش و تمركز بیمار را كم می‌كرد ولی عمل با موفقیت انجام شد و به هیچ وجه تا آخر عمل بیمار در بیهوشی نبود و لحظاتی به خاطر وضعیت نامناسب تخت، احساس درد می‌كرد.
وی تاكید كرد: در هیپنوتیزم، بیهوشی وجود ندارد و بیمار در هوشیاری و خواب مصنوعی است اما احساس درد نمی‌كند.
دكتر خدایی نیز پس از انجام این عمل گفت: دستكاری داخل شكم بسیار دردناك است اما بیمار با توان فوق‌العاده، تحمل و هوشیاری توانست حتی با تیم جراحی نیز ارتباط داشته باشد.
وی افزود: سزارین 45 دقیقه به طول انجامید و بیمار در دقایق پایانی داروی خواب آور به عنوان آرام كننده دریافت كرد اما دردها بسیار ملایمتر از آنچه بود كه بدون هیپنوتیزم صورت می‌گرفت و احساس دردها نیز كاملا طبیعی بود.
وی در خصوص علت انجام عمل به صورت سزارین، گفت: درشتی جنین و شرایط معاینه لگن استخوانی بیمار مانع از آن می‌شد تا زایمان به صورت طبیعی انجام شود و با پیشرفت بارداری شرایط برای انجام زایمان سخت شد و به اجبار سزارین برای بیمار انجام شد.
این متخصص زنان، زایمان و نازایی اظهار كرد: انجام این عمل تجربه خوبی بود و وقتی بیمار به روش بیهوشی به خواب می‌رود، عضلات بدن كاملا ریلكس هستند و مانعی برای فعالیت تیم جراحی ایجاد نمی‌شود اما در بیهوشی با هیپنوتیزم در شرایط عضلات به حالت انقباض در می‌آیند و گاه كار عمل را سخت‌تر و نه غیر ممكن می‌كند.
وی در خصوص مشكلی كه برای تخت عمل جراحی پیش آمد، گفت: تخت در ابتدا به حالت نیمه نشسته بود تا هیپنوتیزم به راحتی انجام شود اما بعد سیستم‌های الكترونیكی تخت دچار مشكل شد و نتوانستیم تخت را دوباره به حالت اولیه در آوریم و چون لگن در گودترین قسمت قرار می‌گرفت، عمل با مشكل مواجه شد و در نهایت نوزاد با 3 كیلو و 950 گرم وزن، 51 سانتیمتر قد و 38 سانتیمتر دور سر در ساعت 11:40 صبح امروز (جمعه 25 خرداد ماه 86) در بیمارستان به دنیا آمد.

شكسپير ميگه: خيانت تنها اين نيست كه شب را با ديگري بگذراني ...

 خيانت ميتواند دروغ دوست داشتن باشد !

يکشنبه 9/3/1389 - 16:11 - 0 تشکر 202909

آموزش هیپنوتیزم


تعلق و وابستگی به جسمانیت وعادت کردن به آن ، دلیل بسیاری از مشکلات روحی یا حتی از دست دادن لذتهای بی نهایتی است که خداوند امکان تجربه آن را به بشر داده است ...لذا اولین مرحله و گام در رسیدن به عالم آرامش و در واقع رسیدن به او ، رها شدن از جسم و قطع تعلقات است .
مقاله زیر آموزش ساده ترین نوع خود هیپنوتیزم به عنوان Relaxation ، مقدمه ای برای کنترل ذهن ، راز اصلی تمرکز قوا و حذف تنشهای غیر ضروری و زیانبار بدن است .


مراحل یازده گانه:

1 - شروع خواب مصنوعی: مکانی ساکت و دنج پیدا کنید ، آرام روی صندلی ای راحت بنشینید و یا در جایی نرم دراز بکشید (گذاشتن موسیقی ای آرام یا صدای طبیعت می تواند کیفیت کار را بهتر کند). سپس چشمها را بسته و از 10 تا 1 به صورت معکوس بشمارید به طوریکه شماره ها یک در میان با دم و بازدم تنظیم شوند ، مثلا با شماره 10 ،نفسی عمیق بکشید و 15 ثانیه نگهدارید سپس با شماره 9 بیرون دهید و همینطور الی آخر. . . در ضمن تصور کنید لحظه به لحظه و با هر شماره بدن شما سنگینتر می شود.

2 - رها سازی پاها: ابتدا پای راست خود را از انگشتانش تا کمر(یا تا زانو)در ذهن مجسم کنید . آن را احساس کنید و در ذهن خود تصور کنید که تمام اجزای آن مثل خمیر شل ، گرم و سنگین شود ؛ سنگین سنگین ،این کلمه را 5 بار تکرار کنید ؛ وارد جزئیات شوید و سعی کنید به ترتیب عمل کنید یعنی به خود القا کنید که پای راستتان تا کمر از نوک انگشتان ، پاشنه پا ، کف پا، ساق پا، ران و... همه و همه شل ، سنگین و گرم شده اند بعد همینطور پای چپ(برای اینکار می توانید در ذهن خود 5 بار به پاهایتان دستور بدهید که آرام سنگین و گرم شو و بگویید لحظه به لحظه پاهایم گرمتر و سنگینتر و شل تر می شوند . احساس سه کلمهً گرم ، سنگین و شل را مدام در ذهن خود تکرار کنید .)

3 - رها سازی تنه: یک نفس نیمه عمیق و آرام بکشید و همه بدنتان را رها کنید.حالا عضلات شکم ، سینه ، سرسینه ها و پهلوها را رها کنید ؛ تصور کنید تمام قسمتهای بدنتان شل شده اند لذا این قسمتها را ، راحت ، آسوده ، شل ، سنگین و گرم شده باور کنید ، می توانید 5 بار ذهنی بگویید از کمر تا کتفم شل و سنگین شده و لحظه به لحظه گرمتر و شل تر و روانتر می شود .(به تصویر کشیدن اجزاء بدن در ذهن به صورت ماده ای مثل خمیر یا هر ماده ای که در حال وارفتن و روان شدن باشد بسیار کمکتان می کند)

4 - رها سازی دستها: منظور ، قسمت مچ دست تا انگشتان می باشد ؛ پس ابتدا دست راست و سپس چپ خود را رها و شل کنید ،دقیقا مانند مراحل قبل ؛یعنی تصورکنید تمام اجزای دست مورد نظر شل و سنگین شده .بهتر است از نوک انگشتان شروع کنید و 5 بار به خود بگویید دست چپم شل و سنگین شده است ،آرام و رها .

5 - رها سازی کتفها و بازوها: کتفها و بازوهایتان را شل ، سنگین و بدون هیچ انقباضی قرار دهید (همانطور که با اعضای قبلی رفتار کردید) ، می توانید تصور کنید همینطور که بازوهای شما سنگین، شل و گرم می شوند به تدریج مثل خمیری نرم ، روان به سوی پاهایتان در جریان است .

6 - رها سازی سر: حال نوبت عضلات گردن ، فک ، چانه ، صورت ، لبها ، گونه ها ، پیشانی ، گوشها ، ماهیچه های زیر چشم و موها رسیده است .تصور کنید اختیار این قسمتها دست شما نیست و همه شان شل ، گرم ، سنگین و مایع شده اند ؛ رهایشان کنید و در ذهن ببینید صورتتان آرام و آسوده شل شده است .

7 - چسباندن پلکها: اکنون تصور کنید پلکهایتان شدیداً به هم چسبیده اند ، یعنی تصور کنید آنها را با قویترین چسب دنیا به هم چسبانده اند و شما در ذهن خود مجسم کنید که نمی توانید چشمهایتانرا باز کنید آرام آرام عضلات صورت را شل کرده و رهایشان کنید .

8 - پاکسازی آلودگیها: در این مرحله در ذهن و خیال خود تصور کنید هوایی زلال و شفاف (ترجیحا قابل رویت) به درون ریه هایتان می فرستید به طوریکه این هوا علاوه بر ریه ها ، به تمام سلولها و اتمهای اجزای دیگربدن نیز وارد شده و همه عضلات داخلی و ماهیچه ها و مغزتان را پاک پاک پاک ، صاف و زلال و شفاف می کند و به همین دلیل هوای وارد شده سیاه رنگ می شود ؛ پس در بازدم ، آن رنگ سیاه که در واقع بیماریها ، نقطه ضعفها ، ناراحتی ها و مشکلاتتان است بیرون می رود . این تنفس شامل دم پاک و بازدم سیاه رنگ را مرتب تکرار کنید و تصور کنید که با بیرون رفتن تنشها و بیماریها به صورت دود سیاه ، لحظه به لحظه شادابتر و سرحالتر می شوید و رفته رفته رنگ سِاه بازدمها نیز کمتر می شود تا آنجا که هم دم و هم بازدمتان زلال و شفاف و پاک می شوند و در واقع تمام سلولهای بدنتان را پاک و تمیز و جوانتر شده می بینید .

9 - افزایش کیفیت آرامش: تصور کنید کنار دریا در ساحلی بسیار زیبا یا کنار رودخانه ای جنگلی یا در باغی سرسبز و آرام یا روی تشکی نرم و لطیف یا قایقی راحت در وسط اقیانوسی آرام زیر گرمای مطلوب خورشید ونسیم خنک پرطراوتی(و خلاصه هر مکان و فضای آرامشبخشی که بودن در آنجا را دوست دارید )دراز کشیده اید ؛ احساس کنید که نسیم دریا یا صدای آب شما را آرام و آرامتر می کند ، خورشید به صورت حرارتی مطبوع بر شما می تابد و بدنتان را نوازش و گرم می کند . حالا در ذهن بگویید لحظه به لحظه آرامتر می شوم ، دستهایم ، پاهایم ،کمرم ،سینه ام ،شکمم ،عضلات صورتم همه سنگین و سنگین تر می شوند .دست چپم ، سنگین شده سنگین سنگین ، دست راستم شل و آرام شده سنگین سنگین ، گرم گرم ؛ هر نفسی که می کشم مشکلات ، تنشها ،بیماریها و انقباضها از بدنم حذف میشود و من آرام و راحتم ، پاهایم ، سینه ام و سرم سنگین و گرمند ، من راحتم من آرامم . در اوج نشاط وآرامش ، آسوده و راحت ، رها و آزاد و شاد و امیدوار .(دقت کنید که تکرار این کلمات و تصور کردن دوباره اجزای بدن به صورتی آرام در افزایش کیفت آرامش شما بسیار مهم است).

10 - تلقین خواسته ها: این مرحله ، مرحله تلقین دقیقتر آمال است ؛ هر چه می خواهید و هر آرزوئی که دارید به صورت جمله ای کوتاه در ذهن خود بیان کنید مثلا بگوئید من هر لحظه به لحظه و روز به روز از هر لحاظ بهتر می شوم یا من در درسها یا کارم موفق هستم ،یا من ثروتمندم ،یا من سالمم . حتما این جملات را به زبان حال (نه اینکه از این به بعد می خواهم باشم)و با ساختاری مثبت بیان کنید (ا زکلمات منفی و کلمه نه خودداری کنید) . جملات را چندین بار تکرار کنید و تصور کنید که به هدف خود رسیده اید .دوستان را ببینید که برایتان شادمانی می کنند ، صداها را بشنوید که به شما تبریک می گویند ، افراد و دوستان شما را در بغل کرده می بوسند و موفقیتتان را تبریک میگویند ، احساس بسیار بسیار خوبی دارید .خوش به حالتان.

11 - بیدار شدن از خواب مصنوعی: آرام آرام از 1 تا 10 بشمارید ، با هر شماره تنفس را تندتر کنید کوتاه و سریع ، و به خود بگویید وقتی به 10 رسیدم چشمهایم را باز می کنم ، شاداب و سر حالم ، کاملا با نشاط و سرحال ، خوشحال و پر انرژی . انگشتان پای راست را تکان بدهید ، آنگاه انگشتان پای چپ ،ساق پای راست و ساق پای چپ ؛رانها را به حرکت درآورید ؛ پاها را بالا بیاورید ؛ دستهایتان را تکان دهید ؛ گردنتان و عضلات صورت را منقبض کنید ، تکان بخورید ، شاد و سر حال چشمها را باز کنید و بعد از 30 ثانیه بنشینید با این عمل شما امواج آلفا مغز خود را فعال می کنید .( تذکر مهم اینکه در مرحله 11 حتما با تلقین معکوس ، حالت سنگینی و کرختی بدنتان را حذف کنید مثلا بگویید پای چپم سبک شده ، دمایش عالیست و راحتم ، همچنین حتما تلقین کنید من بعد از بیداری شاد و سرحال و پر انرژی می شوم ، تمام اعضای بدنم در حالت عادی راحتتر و پر انرژی اند.)


نکاتی بیشتر:

_ تقسیم کردن بدن به اجزای بیشتربدین منظور است که عمل تن آرامی به آسانی امکانپذیر شود .زیرا مغز فرمانهای جزئی را سریعتر از فرمانهای کلی به اجرا می گذارد . پس بدن خود را قسمت به قسمت شل کنید تا به مرحله مفید و موثر تن آرامی برسید.

_ مثالها ، ترتیب و جملاتی که در این مراحل آورده شده بود بی شک ثابت نیستند ؛ بخصوص در مراحل 8 ،9 و 10 تا آنجا که می توانید قوه تخیلتان را به کار بگیرد .طبیعتا پس از انجام یکی دو بار می توانید متناسب سیستم روحی ، جسمی و نیازهای خود آنها را تغییر دهید و سعی کنید تمام مراحل را برای خود سفارشی(Customize)کنید .

_ با توجه به تکنیکهای NAC (علم تداعی عصبی شرطی ) در ابتدای مرحله 11 که شروع به برگشت به حالت عادی می کنید در ذهن خود تصور کنید مثلا دست چپتان را مشت کرده اید . بعدها در مواقع ضروری ، هر وقت و هر جا ، در جمع ، ماشین و محیطی شلوغ یا پرتنش که شما این کار یعنی مشت کردن دست چپتان را انجام دهید و چشمهایتان را ببندید ، بلافاصله احساس آرامش می کنید و امواج آلفا ، مغز شما را شاد می کنند.

_ در ضمن ذکر این نکته نیز لازم است که منظور از گفتن فلان جمله در مراحل مذکور آن نیست که آنها را به زبان بیاورید بلکه باید طوری بیان و احساس شود که کل وجود شما جملات مورد نظر را فریاد کند.

_ می توانید جملات مورد نظر را با تنظیم زمانبندی مناسب ،همراه موسیقی ای ملایم بر روی یک نوار کاست ذخیره کرده و از آن در حین انجام دادن مراحل استفاده کنید .

_ مسلما رفتن به حالت Relaxation و اعمال مشابه برای عوض کردن اجتماع یا آدمهای اطرافتان نیست بلکه روشی است تا شما را با روحتان آشتی دهد و قدرتهای نامتناهی ای که خداوند متعال در اختیارتان قرار داده را به کنترل شما درآورد تا بوسیله آنها بتوانید در برابر محیط ، موقعیتها ، فرصتها و افراد پیرامونتان بهترین تصمیم و عکس العمل را به کا بندید ...

شكسپير ميگه: خيانت تنها اين نيست كه شب را با ديگري بگذراني ...

 خيانت ميتواند دروغ دوست داشتن باشد !

يکشنبه 9/3/1389 - 16:47 - 0 تشکر 202915

موضوع مورد علاقه من هم هست و می خوام بیشتر بدونم اما یه جایی می خوندم هیپنوتیزم کار حساسیه و باید کسی که متخصص این کاره انجام بده چون اگر هیپنوتیزم شونده بعد از مدت زمان مشخصی از آن حالت خارج نشه ممکنه دچار مرگ بشه ولی علم جالبیه و من هم بهش اعتقاد دارم در واقع فکر می کنم یه جور تلقین قدرتمنده که حافظه نهان و طولانی مدت فرد رو به کار می اندازه و این بستگی به باور ذهنی هیپنوتیزم شونده نسبت به این عمل و هیپنوتیزم کننده داره
البته از نظر شرعی برخی علما گفتند حرامه و برخی گفتند اگر جنبه درمانی داشته باشه و به کسی آسیب نزنه اشکالی نداره

خب در اسلام هرچیزی که عقل رو زایل کنه حرامه اگر هیپنوتیزم هم این طور تعریف بشه که فرد دیگه اختیاری از خودش نداره و ممکنه در آن حالت هر عملی رو انجام بده قطعا حرامه و ممنوع هم عقلا هم شرعا

هنگامي که مقدمات نعمتها به شما مي رسد دنباله آن را به واسطه کمي شکر گزاري از خود دور نسازيد .
يکشنبه 9/3/1389 - 22:2 - 0 تشکر 202951

درسته هیپنوتیزم کار خیلی حساس و مشکلیه چون باید تمرکز و قدرت تلقین قوی داشته باشی.

شكسپير ميگه: خيانت تنها اين نيست كه شب را با ديگري بگذراني ...

 خيانت ميتواند دروغ دوست داشتن باشد !

يکشنبه 9/3/1389 - 23:5 - 0 تشکر 202959

به نام خدا
سلام

راستش من هم در مورد خطرناک بودن این عمل شنیده بودم. البته هنوز باور نکردم.
شنیده بوده یکی عمل خود هیپنوتیزمی انجام داده و بعد نتونسته به حالت طبیعی برگرده و مرده. اما فکر می‌کنم اگر این واقعیت داشته اون در واقع روحش رو از بدن جدا کرده بوده که با هیپنوتیرم فرق داره.
اگر شرع اشکالش به این عمل زایل شدن عقل و اختیار باشه، باید بگم تا اونجایی که من شنیدم. هیپنوتیزم عقل رو که زایل نمی‌کنه هیچ، بلکه در واقع در این حالت سطح هوشیاری فرد از حالت طبیعی بسیار بالاتر هم میره. و به محرکات بیرونی بسیار حساس تر می‌شه. و اینکه رفتن به حالت هیپنوتیزم، همکاری و اراده‌ی هیپنوتیزم شونده رو لازم داره و اگر کسی نخواد هیپنوتیزم بشه، فرد هیپنوتوزور نمیتونه کاری از پیش ببره. در طول این حالت نیز چون هوشیاری بالاتر میره، پس اراده هم همچنان وجود داره.

اما نوعی دیگه از خواب مصنوعی رو میشه ایجاد کرد که احتمالاً از نظر اسلامی اون نوع ایراد داره. و اون مانیه تیزم هست. مانیه تیزم یا مغناطیس حیوانی(انسانی). نیرویی هست که در همه‌ی افراد کما بیش وجود داره و کسی که این نیرو رو در خودش تقویت کنه، میتونه توسط این نیرو، افرادی که اراده‌‌ای ضعیف تر از خودش رو دارن، رو به خواب مغناطیسی ببره. تو این خواب، حتی اگر فرد نخواد به خواب مغناطیسی بره، اراده‌ی قوی خواب کننده، بر اون مسلط میشه و در نهایت به خواب میره.
خود من در یک جلسه مانیه تیزم شرکت داشتم. تا اونجایی که بررسی کردم عملشون شیادانه و دروغ نبود و این کار رو واقعاً انجام دادند. فرد خواب کننده در پشت سر خواب شونده قرار گرفت و با اعمال نیروی مغناطیسی مانیه تیزم توسط دست به بدن فرد مقابل اونو بلافاصله بیهوش کرد. اون فرد دستش رو در فاصله‌ی پنج سانتی متری فرد خواب شونده چند بار حرکت داد و ناگهان دیدم فرد مقابل بیهوش شد. و روی زمین افتاد
اون عمق خواب این فرد رو هم بیشتر و بیشتر کرد، طوری که در یک مرحله از خواب بدن فرد کاملاً خشک شد و فرد مورد نظر رو روی دو صندلی گذاشتند و روی بدنش نشستن. بدون اینکه خواب شونده خم بشه.
در این حالت از خواب یا مرحله‌ی قبل تر از خشک شدن بدن. فرد نمیتونه عکس العمل بدنی به درد نشون بده، با این که به شدت به محرکات درد حساس شده ولی اصلاً نمیتونه عکس العملی از خودش نشون بده
دکتری که تو اون جلسه بود و مثل ما براش این عمل جالب بود اومد و امتحان کرد و ضربه‌ای محکم به ران پای خواب شده زد و با کمال تعجب هیچ عکس العملی از خواب شده ندید

جالبترین جاش برای من این بود که یکی دیگه از حضار از این صحنه‌ها داشت فیلمبرداری میکرد که در لحظه‌ای به فرد مانیه تیزم کننده، زیادی نزدیک شد. و ناگهان امواج مغناطیسی روی فیلمبردار تاثیر گذاشت و تعادلش رو از دست داد.

من تقریباً به صحت مانیه تیزم هم اعتقاد پیدا کردم، چون قبل از اون جلسه کتاب‌هایی در این مورد خونده بودم. اما باز هم ممکنه تمام چیزهایی که تو اون جلسه دیدم فقط نمایش بوده و فریبکاری.
البته اونا از بین حضار داوطلب میخواستن و چون من از اینکه شاید اراده‌ی خود رو از دست بدم، ترسیدم داوطلب بشم. شاید اگه این کار رو کرده بودم، الان با قطعیت بیشتری میتونستم در این مورد نظر بدم

ببخشید زیاد شد

برا قفل هایی كه بستست یه كلید مونده تو مشتمبه جنون رسیده كارم بس كه فرصت ها رو كشتم
بازی نور و صدا نیست زندگی یه سرنوشته           یكی پیدا یكی پنهون مثل آدم و فرشته
جانشین  انجمن خانواده‌ی تبیان
چهارشنبه 19/3/1389 - 13:46 - 0 تشکر 204746

سلام. من فلسفه میخونم.(به عبارتی متافیزیک)خوب خواب مصنوعی از لحاظ علمی اثبات شده .ولی متافیزیک کاربردهای وسیع تری هم دارد.شما نباید قدرت تلقین را دست کم بگیرید این روش از زمان باستان هم مورد توجه کاهنان و بزرگان اقوامی چون بابل .مصر حتی ایران بوده ...ودرزندگی بسیار کار ساز است...مطالعه درباره فلسفه ذهن میتونه در این باره کمکتون کنه...موفق باشید...

برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.
 • وبگردی