تجارت و بازرگاني (بازدید: 560)
چهارشنبه 5/3/1389 - 18:25 -0 تشکر 202420
قانون تجارت الكترونیكی چگونه كاربردی می‌شود؟

عضو كمیسیون تجارت الكترونیك:
باید از ابزار تجارت الكترونیكی در زنجیره‌ی تامین صنایع استفاده كرد
عضو كمیسیون تجارت الكترونیك شورای عالی فن‌آوری اطلاعات تاكید كرد: استفاده از فن‌آوری‌های نوین مثل سیستم شناسایی با استفاده از فركانس و امواج رادیویی صادرات و واردات می‌تواند برای كشور مهم و ضروری محسوب شود.
دكتر علی صنایعی در گفت‌وگو با خبرنگار فن‌آوری اطلاعات خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، اظهار كرد: برای زنجیره تامین صنایع كوچك، متوسط و بزرگ باید از ابزارهای تجارت الكترونیك استفاده كنیم زیرا با استفاده از این ابزار كه در حال حاضر در صنایع مختلف كلیه كشورهای اتحادیه اروپا استفاده می‌شود بسیار موفق خواهیم بود.
او تصریح كرد: تجارت الكترونیك یك شمشیر دو لبه است كه متاسفانه اگر از آن استفاده مطلوب نكنیم از دو لبه آن ضربه خواهیم خورد و با توجه به اینكه تكنولوژی در حال پیشرفت است و از طرفی ابزار مورد نیاز را نیز در اختیار داریم، باید بین سازمان‌های مختلف هماهنگی ایجاد كرده و در این زمینه قانون تجارت الكترونیكی را در اسرع وقت كاربردی كنیم.
وی افزود: هم‌چنین كشورهای چین، آسیای جنوب شرقی، تركیه و امارات نیز به تازگی در این زمینه و درواقع استفاده از فن‌آوری‌های نوین در صادرات و واردات و زنجیره تامین وارد شدند كه كشورمان نیز در شرف ورود است.
رئیس دانشگاه مجازی اصفهان در ادامه با بیان این كه در حال حاضر بسیاری از مباحث مثل امضای الكترونیكی و یا بورس الكترونیكی حل شده و كارهایی در این زمینه انجام شده، تصریح كرد: كارهایی در این زمینه انجام شده اما هنوز این موضوعات اجرایی نشده و مدیریت صحیحی بر آن‌ها و تسریع در این روند صورت نمی‌گیرد.
او تصریح كرد: باید گفت كه بورس به‌عنوان پشتوانه صنعت محسوب می‌شود و از نظر قدرت دادن به سیستم از نظر مالی و اقتصادی بسیار قابل توجه محسوب می‌شود، بنابراین باید در این زمینه همكاری و حمایت سازمان‌های مرتبط مثل وزارت بازرگانی، سازمان توسعه تجارت و بخش خصوصی وجود داشته باشد.
این استاد دانشگاه هم‌چنین از برگزاری پنجمین كنفرانس بین‌المللی تجارت الكترونیكی با هماهنگی دفتر یونسكو در پاریس خبر داد و گفت: این كنفرانس در روزهای 24 و 25 شهریورماه سال جاری برگزار می‌شود كه تا به حال دو بار در تهران، یك بار در اصفهان، چهارمین آن در مالزی و پنجمین آن در پاریس برگزار خواهد شد.
رئیس دانشگاه مجازی اصفهان با بیان این‌كه رویكرد این كنفرانس به كشورهای در حال توسعه و تمركز آن بر صادرات است یادآور شد: هم‌چنین در این كنفرانس كارگاه‌هایی به سه زبان فارسی، انگلیسی و فرانسه برگزار می‌كنیم و اساتیدی از كشورهای كره، استرالیا، انگلستان و به طور كلی از 20 كشور در آن‌جا حضور خواهند داشت.

هرگز اين چهار چيز را در زندگيت نشكن

.......................اعتماد ، قول ، رابطه و قلب ؛

.....................................يرا اينها وقتي مي شكنند صدا ندارند ، اما درد بسياري دارند ...

...چارلز ديكنز ...
برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.
 • وبگردی