ارتباطات و فن آوری اطلاعات (بازدید: 337)
سه شنبه 4/3/1389 - 23:53 -0 تشکر 202253
آغاز فعالیت دومین اپراتور وایمکس در كشور

شرکت مشارکتی مخابرات استان اصفهان به‌عنوان دومین اپراتور ارایه‌کننده وایمکس همزمان با افتتاح 326 طرح مخابراتی استان اصفهان با حضور مدیر عامل شرکت مخابرات ایران فعالیت خود را برای ارایه سرویس اینترنت پرسرعت بی‌سیم (وایمکس) آغاز کرد.

به گزارش خبرنگار ارتباطات خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، این شرکت در حالی فعالیت خود را آغاز کرد که استان اصفهان با بیش از 39 هزار مشترک اینترنت در میان شهرهای برتر ایران جهت ارایه خدمات فن‌آوری اطلاعات قرار گرفته است.

استان اصفهان دارای 150 شرکت دارای پروانه‌های ISDP و ISP است که به جامعه فن‌آوری اطلاعات استان خدمات دیتا ارایه می‌کنند.

در حال حاضر و در فاز اول اجرای طرح وایمکس اسپادان و پس از 22 ماه تلاش برای نصب تجهیزات و فراهم کردن زیر ساخت‌ها، بیش از 80 درصد شهر اصفهان در پوشش شبکه قرار گرفته است.

به گفته مدیر عامل شرکت مشارکتی مخابرات استان اصفهان، در اجرای شبکه وایمکس و برای ارتباط ایستگاه‌های مرکزی از فیبر نوری شرکت مخابرات استان اصفهان استفاده شده و قرار است خدمات دیتا، شبکه‌های مجازی، صوت و تصویر، بر اساس گواهینامه سطح کیفیت (SLA) با 99 درصد کیفیت ارایه شود.

شرکت مشارکتی مخابرات استان اصفهان با شراکت یک شرکت از کشور مالزی در سال 1378 و به‌عنوان دومین اپراتور ایران و نخستین اپراتور خصوصی کشور فعالیت خود را در شهر اصفهان آغاز و در سال 87 نیز به‌عنوان یکی از اپراتور های ارائه‌کننده وایمکس انتخاب شد.

اما مدیر عامل شرکت مخابرات ایران در این مراسم با اشاره به جایگاه ایران میان دیگر کشورها در حوزه فن‌آوری اطلاعات گفت: در حال حاضر ایران در پایین‌ترین جایگاه فن‌آوری اطلاعات میان دیگر کشورها قرار گرفته اما خصوصی‌سازی مخابرات در سال 89 نقطه عطفی برای توسعه فن‌آوری اطلاعات ایران خواهد بود.

صابر فیضی در مراسم افتتاح وایمکس اسپادان اظهار كرد: شرکت مخابرات ایران در برنامه چهارم توسعه بیش از 120 درصد رشد داشته است به‌طوریکه در سرویس‌های عمومی جهانی کم‌تر از 6 ماه و در سرویس‌های اختصاصی جهانی کمتر از 18 ماه از کشورهای جهان عقب‌تریم.

وی یکی از دلایل اصلی پایین بودن جایگاه ایران میان دیگر کشورهای جهان را نبود محتوای مناسب در داخل کشور دانست و تصریح کرد: تمامی زیرساخت‌های مخابراتی کشور فراهم شده اما رشد و توسعه فن‌آوری به‌صورت همزمان انجام نشده است.

مدیر عامل شرکت مخابرات ایران ادامه داد: بر اساس تکالیف دولتی تمامی زیرساخت‌های کشور تکمیل شده اما هنوز روندی برای ارتقاء محتوا و روش استفاده از این زیرساخت‌ها وجود ندارد.

وی یکی از دلایل اصلی کاهش سرعت اینترنت در کشور را مبادله اطلاعات با سایت‌های خارج از مرزها دانست و افزود: با توجه به اینکه بستر زیرساخت‌ها فراهم شده است می‌توان با فراهم‌سازی مناسب محتوا در داخل کشور ترافیک استفاده از شبکه اینترنت را نیز کاهش داد.

فیضی با تاکید بر اینکه باید شعار امسال ITU را کاملا در کشور اجرایی کنیم گفت: با توجه به اجرای طرح هدفمند کردن یارانه‌ها اگر از بستر مخابراتی بوجود آمده برای این طرح استفاده شود، بسیاری از هزینه‌ها کاهش خواهد یافت.

وی با اشاره به خصوصی‌سازی مخابرات در سال گذشته اظهار كرد: امروز همه باید خصوصی‌سازی مخابرات را بپذیرند و برای ارتقای آن تلاش کنند.

مدیر عامل شرکت مخابرات ایران همچنین خطاب به همکاران مخابراتی خود در استان اصفهان نیز تصریح کرد: همه جای دنیا اینگونه است که اگر فردی بخواهد همه فعالیت را در انحصار خود نگه دارد، روزی این انحصار شکسته خواهد شد.

هرگز اين چهار چيز را در زندگيت نشكن

.......................اعتماد ، قول ، رابطه و قلب ؛

.....................................يرا اينها وقتي مي شكنند صدا ندارند ، اما درد بسياري دارند ...

...چارلز ديكنز ...
برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.
 • وبگردی