انجمن ها > انجمن کامپیوتر > صفحه اول بحث
لطفا در سایت شناسائی شوید!
کامپیوتر (بازدید: 430)
يکشنبه 26/2/1389 - 19:2 -0 تشکر 200666
استفاده از اینترنت شما را شادتر می‌کنددانشمندان معتقدند اینترنت در شاد کردن انسان ها نقش بسیار زیادی بازی می کند.

زمانی که صحبت از سلامت ذهنی می شود اینترنت چندان خوش نام نیست.تحقیقات زیادی انجام شده است که نشان می دهد دسترسی به اینترنت باعث بروز استرس ، ناامیدی و اعتیاد می شود.اما دانشمندان معتقدند با وجود تمام این بحث ها استفاده از اینترنت باعث شادی شما می شود.

محققان بریتانیایی در تاریخ 12 می گزارشی منتشر کردند که نشان می دهد بین دسترسی به اینترنت و احساس شادی و سلامت عمومی بدن رابطه مستقیمی وجود دارد.

اما میزان این شادی در بعضی از کشورهای جهان بیش تر است.برای مثال تحقیقات نشان می دهد افرادی که دارای درآمد کم تر هستند یا در کشورهای های جهان سوم زندگی می کنند بیش تر از دسترسی به اینترنت سود می برند.هم چنین زنان بیش تر از مردان از ارتباط$ با اینترنت احساس شادی می کنند.

در مجموع این تحقیق نشان می دهد دسترسی به اینترنت باعث می شود که مردم احساس بهتری در مورد زندگی خودشان داشته باشند.

مایکل ویلمات دانشمند علوم اجتماعی که این تحقیقات را انجام داده است در این باره گفت: افرادی که به فن آوری اطلاعات دسترسی دارند از زندگی خود رضایت بیش تری دارند.این بررسی ها نشان می دهد فن آوری به انسان ها احساس آزادی و کنترل می دهد که تاثیر زیادی روی شادی و سلامت آن ها دارد.

البته در مورد این که دسترسی به اینترنت چگونه می تواند باعث شادی انسان ها شود تحقیقات کمی انجام شده است.به همین دلیل یک شرکت انگلیسی اطلاعات جمع آوری شده از 35 هزار نفر را که در تحقیق World Values Survey که در بین سال های 2005 تا 2007 انجام شده بود شرکت داشتند را تحلیل کردند.

در مجموع با در نظر گرفتن فاکتورهایی مانند جنسیت، وزن، درآمد، تحصیلات و مانند آن محققان متوجه شدند استفاده از اینترنت با افزایش حس اعتماد، آزادی و تاثیرگذاری باعث شادتر شدن انسان ها می شود.

این تحقیقات هم چنین نشان داد بین دسترسی به اینترنت و میزان شادی انسان ها ارتباط زیادی به سن ندارد.این بدان معناست که این فقط کودکان نیستند که از اینترنت گردی بهره می برند.

اما محققان انتظار نداشتند که زنان هم به اندازه مردان از استفاده از اینترنت تاثیر بگیرند.چرا که صنعت فن آوری اطلاعات بیشتر یک صنعت مردانه به نظر می رسد.

اگرچه در این تحقیقات اشاره نشده است که چرا زنان بیش تر از مردان از استفاده از اینترنت احساس شادی می کنند اما این موضوع شاید به این دلیل باشد که آن ها در مرکز شبکه اجتماعی خانواده هستند و اینترنت می تواند ابزاری باشد که به آن ها در سازماندهی خانه و خانواده کمک کند.

هرگز اين چهار چيز را در زندگيت نشكن

.......................اعتماد ، قول ، رابطه و قلب ؛

.....................................يرا اينها وقتي مي شكنند صدا ندارند ، اما درد بسياري دارند ...

...چارلز ديكنز ...
دوشنبه 27/2/1389 - 19:51 - 0 تشکر 200816

ا پس برای همینه من همیشه بعد از 3-4 ساعت اینترنت كار كردن شادتر و شیطون تر هستم پس بگو با اینترنت ما اانرژی میگیریم D:

به وبلاگ من سر بزنيد
http://www.bia2allthing.mihanblog.com
درضمن منو با اسم (دختر بابا )ميتونيد تو گوگل پيدا كنيد
برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.
 • وبگردی