انجمن ها > انجمن سياسي > صفحه اول بحث
لطفا در سایت شناسائی شوید!
سياسي (بازدید: 4961)
يکشنبه 19/2/1389 - 1:32 -0 تشکر 199296
آیت الله مصباح:آماده باشید، فتنه در راه است

سرویس دفاع مقدس و انقلاب اسلامی:رئیس مؤسسه آموزشی و پژوهشی امام خمینی(ره) در دیدار با دانشجویان بسیجی دانشگاه آزاد تهران جنوب با بیان اینکه ما در آینده فتنه خواهیم داشت و فتنه ها هر روز پیچیده تر می شود چون شیطان تجربه اش بیشتر می شود، گفت: ما باید خود را آماده کنیم تا در دام فتنه جویان گرفتار نشویم.

به گزارش فرهنگ نیوز به نقل از شبکه خبر دانشجو، آیت الله مصباح یزدی پنجشنبه در دیدار با دانشجویان بسیجی دانشگاه آزاد تهران جنوب اظهار داشت: در زمانی که چندین نفر با حضرت علی(ع) بیعت کردند چند روز بعد حساب خود را جدا کردند و خود را با همسر پیغمبر (ص)همسو کردند و علی یک سو و همسر پیغمبر با دو – سه نفر دیگر سو ی دیگر، حالا اگر ما بودیم کدام سمت می رفتیم طرف علی یا طرف دیگر؟ انشا ا... شما جزو کسانی بودید که دست از دامان علی بر نمی داشتید.

وی ادامه داد: فتنه یعنی زمانی که جو آلوده می شود که علی در کنار سه شخصیت که همسر پیغمبر هم در کنار  آنها است قرار می گیرد، حالا آدم در مقابل این ها چه کار می کند؟ فتنه یعنی برسر دوراهی گیر کردن یعنی اینکه نمی فهمی حق کدام است و باطل کدام است.

رئیس مؤسسه آموزشی و پژوهشی امام خمینی(ره) خاطرنشان کرد: همین اتفاق برای یکی از اصحاب علی در جنگ جمل اتفاق افتاد؛ یکی از اصحاب خدمت امام علی رسید و گفت شما خدمت زیادی به اسلام کردید ولی طرف های شما کسانی هستند که نماد خوبی هستند و همسر پیغمبر هم جزو آنها است من از کجا بفهمم کدام خوب است و حضرت به ایشان فرمود: «تو سخت در اشتباهی که حق و باطل را با اشخاص می شناسی؛ این درست نیست و معیار باید در دست ما باشد.»

وی با تاکید بر اینکه باید بینش خود را نسبت به آفرینش و حق افزایش دهیم و یک حکومت اسلامی را بهتر بشناسیم، تصریح کرد: این حرف نادرست است که بعضی ها می گویند کاری به دیگران نداریم که حرف چه کسی را گوش می دهد یا به چه کسی رای می دهد.

آیت الله مصباح یزدی با بیان اینکه ما نمی توانیم خودمان را در جامعه ایزوله کنیم چون نه عملا شدنی است و نه خداوند این طور می خواهد،گفت: خداوند از ما می خواهد که اهتمام به کار مسلمانان داشته باشیم اگر کسی را پیدا کردیم که اسلام را خیلی خوب شناخته و برای شناخت اسلام زحمت کشیده، اگر همچین کسی پیدا شد چه نعمتی بهتر از این است.

رئیس مؤسسه آموزشی و پژوهشی امام خمینی(ره) ادامه داد: کسی که کارنامه خودش و زن و فرزندش پاک و بدون نقص است،  فردی که در تجربه 30-40 ساله اش در هر مسئله سیاسی اقدام کرده، راه درست را رفته و کسی که در طول 30 سال نگذاشت فرزندانش در کوچکترین مسائل سیاسی و اقتصادی دخالت کنند، و خدا چنین نعمتی را به من و شما مفت مرحمت کرده است.

وی افزود: حال در باره این مرد چه دارند بگویند، در دوره ای که همه سیاستمداران با ایشان مخالفت بودند همه فهمیدند که ایشان درست می گفتند، غیر از این است که بایت این نعمت باید سجده شکر به جا آورد آن وقت کسانی آگاهانه یا ناآگاهانه این نعمت خدا را فراموش می کنند.

آیت الله مصباح یزدی خاطرنشان کرد: مگر در زمان امیرالمومنین مشکلی در جامعه وجود نداشت زمان علی این جور شد حالا شما توقع دارید در جامعه ای که 70 میلیون جمعیت دارد در هیچ قسمتی خطایی نشود! این ها باید به حساب رهبر گذاشته شود؟!

رئیس مؤسسه آموزشی و پژوهشی امام خمینی(ره) با تاکید بر اینکه رهبری نه تنها نماد حقیقت در ایران بلکه نماد حقیقت در عالم است، خاطرنشان کرد: با داشتن چنین رهبری اگر خطا کنیم از وی زاویه می گیریم، پس برای جلوگیری از فتنه راه موثر برای همه این است که به نورافشان عظیم نگاه کنیم و ببینیم به کدام طرف می تابد.

وی تاکید کرد: باید از گذشته ها عبرت بگیریم و نقاط ضعف را دیده و تکرار نکنیم و این از شرایط بصیرت است.

منبعhttp://www.farhangnews.ir/site/Default.aspx?tabid=2&CId=24&NewsId=17006

يکشنبه 19/2/1389 - 11:13 - 0 تشکر 199319

سلام
آیت الله مصباح شخصیت بی نظیری است

يکشنبه 19/2/1389 - 12:27 - 0 تشکر 199329

امیدوارم این دفعه هم قبول بشیم و رد نشیم

دوشنبه 20/2/1389 - 0:20 - 0 تشکر 199461

آیت الله مصباح یزدی پنجشنبه در دیدار با دانشجویان بسیجی دانشگاه آزاد تهران جنوب اظهار داشت: در زمانی که چندین نفر با حضرت علی(ع) بیعت کردند چند روز بعد حساب خود را جدا کردند و خود را با همسر پیغمبر (ص)همسو کردند و علی یک سو و همسر پیغمبر با دو – سه نفر دیگر سو ی دیگر،حالا اگر ما بودیم کدام سمت می رفتیم طرف علی یا طرف دیگر؟ انشا ا... شما جزو کسانی بودید که دست از دامان علی بر نمی داشتید.

________________________________________________
نمی دونم کی میخواد این "تشبیهات مع الفارق "تموم بشه!

تورو خدا اینقدر خودتون رو به امام علی(ع)تشبیه نکنید

نکنید این کارارو،گناه داره

استاد شهریار گفته:


"به جز از علی که گوید به پسر که قاتل من
چو اسیر توست اکنون به اسیر کن مدارا؟"

شما اگر تونستید همین یه کار رو انجام بدید!

 

ما هرگز بلندای قامت خود را نمی دانیم
مگر ما را فرا خوانند که برخیزیم و قد برافرازیم
و آنگاه ،اگر به طرح وجود خویش وفادار مانده باشیم
قامت ما از آسمان ها خواهد گذشت

        

دوشنبه 20/2/1389 - 10:26 - 0 تشکر 199490

شما کارشناس مسایل دینی نیستید که بخواهید راجع به اظهارات ایت ا.. مصباح در مورد تشبیه به مولا علی (ع) نظر بدبد و مرز گناه رو با قسم مشخص کنید!
راجع به ایت ا... مصباح  یزدی همین بس که امام خامنه ای راجع به ایشون فرمودند که ایشان به خوبی جای شهید مطهری را پر کرده اند.

دوشنبه 20/2/1389 - 12:17 - 0 تشکر 199505

سلام

باتمام وجود ایستادگی میکنیم

انشاالله پیروزیم

دشمن کیست؟ هر کس که با حاکمیت نظام مستقل مردمی دینی مخالف است، دشمن است .(امام خامنه اي 19/10/79)
             http://dokhtarenaslesevomi.persianblog.ir/
دوشنبه 20/2/1389 - 13:6 - 0 تشکر 199507

کجای این بیان علامه مصباح می رساند که خودشان رابا حضرت علی علیه السلام مقایسه کرده اند ؟پیام این متنی که شما از این بحث انتخاب کرده اید شناخت حق وباطل است
دوست عزیز هیچکس امیر المومنین نمی شود ولی تاریخ قابل تکرار است شیعیان هم بدون امام ورهبر نیستند اگر امام خمینی رحمت الله علیه را قبول دارید ایشان میفرمایند ولایت ولایت فقیه همان ولایت رسول الله است پس ولی فقیه امیرلمومنین علی علیه السلام نیست اما در جایگاه او هست اگر قبول ندارید یا در شرایط فعلی قصد مشروط کردن آن را دارید اولا بحث کردن با صاحب این تفکررا بی فایده می دانم هرکسی که باشد دومابرای روشن شدن سایرین می گویم ولایتی بودن در دهه شصت یعنی اوج معنویت انقلاب هنر نبود هنر ولایتی بودن درشرایط غبار آلود فتنه است همانطور یار غار پیامبر بودن همسر پیامبر بودن طلحة الخیر بودن زبیر سیف الاسلام بودن و... زمان پیامبردر زمان امامت امیر المومنین به درد کسی نخورد که هیچ، صاحبان این افتخارات عاقبت به خیر هم نشدند طلحه وزبیر عناوین بالارا از پیامبر گرفته بودند ولی این عناوین دلیل نشد حضرت امیر به خاطر آنها چشم بر انحرافات این افراد ببندند ودر برابر زیاده خواهی های آنها باج بدهند دوست عزیز سفارش به مطالعه ی تاریخ برای عبرت گرفتن است نه برای خواندن وسرسری رد شدن همانطور که حضرت امام فرمودند تاریخ معلم انسانهاست وحضرت آیت الله مصباح تنهاآموزه های این معلم را باز گو کرده اند
گمان کنم اگر شما در زمان جنگ بودید وقتی گفته می شد جبهه های ما کربلاست ویا حاج صادق آهنگران می خواند ندای هل من ناصرحسینی لبیک یا خمینی حاج صادق را به خاطر این شعر تکفیر می کردید راستی چرا آنزمان این حرفها زیبا بود ولی اکنون برای حرف نگفته جبهه می گیرید؟

دوشنبه 20/2/1389 - 16:18 - 0 تشکر 199561

با سپاس از توضیحات شما.
امّا اگر قرار از اینگونه حرف و بحث های آقایون،عبرت از تاریخه(و نه خدایی ناکرده تشبیه خود و خودی ها به امامان و یارانشون)خوب توی تاریخ کم نبودن افرادی که خوب بودن و کار خوب کردن و در کنارش یه سری خطاها و لغزش ها و اشتباهات داشتن
چرا اقایون خودشون رو با اونا مقایسه نمی کنن؟!و مدام پای مقایسه که وسط میاد خودشون رو با پیامبر و امامان(علیهم السّلام)قیاس می کنن؟!با کسانی که در داشتن فضائل والای انسانی و بی نظیرترین اخلاق،احدی به پاشون نمی رسه و اگر موشکافانه زندگینامه و سیره ی اون بزرگواران مطالعه بشه می بینیم که حتّی با دشمنان خود هم با گذشت و خوبی و سعه ی صدر برخورد کردن.
عرض کردم،به قول استاد شهریار(که به خاطر همین سروده اش هم خوایب امام علی علیه السّلام رو دید):
"به جز از علی که گوید به پسر که قاتل من/چو اسیر توست اکنون،به اسیر کن مدارا؟!"
مدارای این جماعت رو هم دیده ایم!!!

 

ما هرگز بلندای قامت خود را نمی دانیم
مگر ما را فرا خوانند که برخیزیم و قد برافرازیم
و آنگاه ،اگر به طرح وجود خویش وفادار مانده باشیم
قامت ما از آسمان ها خواهد گذشت

        

دوشنبه 20/2/1389 - 17:12 - 0 تشکر 199575

مگه اقایون معترض کارهایی که شما از اون طرفی ها انتظار دارید رو انجام دادن؟ ایا اقایون مردود شده خودشون با اونایی که تو تاریخ اشباه کردن مقایسه کردن؟
البته که امام خامنه ای با برخورد با این اعتراض عجیب سران به اصطلاح معترض خیلی صبر داشتن ما شاهدش هم بودیم.این جماعتی می فرمایید هموطن شما هستن.
رهبرم با این جریان خیلی مدارا کردن! همون طور امام روح ا... با خیلی ها مدارا کردن
به هر حال....
یا حق

دوشنبه 20/2/1389 - 19:58 - 0 تشکر 199602

من قبلا هم گفتم که به هیچ عنوان ولایت علی با ولایت فقیه قابل مقایسه نیست. تنها اختیارات شبیه است.کی میتونه اثبات کنه که چرا علی (ع) زمانی که مالک اشتر در یک قدمی سر به نیست کردن معاویه بود دستور به عدم قتل اون میده؟ با کدام عقل بشری میتوان اثبات کرد؟ مطمئنا با عقل ناقص غیر معصوم به هیچ عنوان سازگار نیست.چون اگه دستور به قتلش میداد باز هم ما با استفاده از ایات و روایات براحتی دلایلی قاطع هم میتونستیم بیاریم. پس به هیچ عنوان حکومت صالحان غیر معصوم با حکومت معصومین قابل مقایسه نیست.

چه خوشبخت است كسي كه با افتخار بگويد من يك تورك هستم

ne mutlu turkum diyene

دوشنبه 20/2/1389 - 20:2 - 0 تشکر 199607

گمان کنم پاسخ تمام این حرفهای شما را قبلا داده ام بحث بر سر مقایسه نیست بحث عبرت گیری از تاریخ است. وتاریخ برخورد امیر المومنیین علیه السلام با خوارج واصحاب جمل را ثبت کرده همانهایی که درموردشان فرمودند چشم فتنه را در آوردم.

آدمهایی بودند وهستند که خیلی خوب بودند کلی است مصداق بیاورید ببینیم آیا با شرایط کنونی تطبیق دارد یا خیر؟

 ما به این دلیل از حکومت حضرت رسول وامیرالمومنیین مثال ذکر می کنیم چون تنها نمونه های حکومت اسلامی در طول تاریخ هستند نمونه ی دیگری هم نداریم نه از معصوم ونه غیر معصوم (ولی فقیه ).

 عقل حکم می کند این شرایط استثانایی را که به مدد خون هزاران شهید ایجاد شده است را پاس بداریم وبا تمام وجود دربرابر انحرافات آن بایستیم نه اینکه با نظرات ناشیانه اصل ماجرا را زیر سوال ببریم متاسفانه چیزهایی ذهن شما را آنچنان در گیر کرده که اصلا حرف بنده را نمی فهمید فقط وفقط حرفهای موید ذهنیات خودتان را می فهمید اگر خلاف ذهنیاتتان بود به دنبال بهانه ایی هستید تا کل مطلب را زیر سوال ببرید متاسفانه بحث کردن در چنین شرایطی فایده ندارد
اما نکته پایانی اگر ما ظرفیت حضور وعلی علیه السلام ووفزندان او را داشتیم نیازی به ولی فقیه نبود نیرو هایی که در اختیار تنها نظام اسلامی شیعه است همین ماموران نیروی انتظامی و...است نه قدیس هستند نه معصوم انسانهایی عادی خطا کار عین بنده وشما. نیرویی که در سنگر اغشاشات خیابانی ایمانش وتقوایش برایش فرقان باشد کم داریم جنابعالی وسایرین هم چون از بالا به ماجرا نگاه می کنید اینگونه نظر می دهیدنمیدانم ونمیدانید اگر خودتان درصحنه بودید چه عکس العملی نشان میدادید به جای این ندبه سرایی ها به فکر تربیت نیروهای با تقوایی باشید که من بعد حوادث سال88 پیش نیاید

برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.
 • وبگردی