انجمن ها > انجمن سياسي > صفحه اول بحث
لطفا در سایت شناسائی شوید!
سياسي (بازدید: 366)
پنج شنبه 16/2/1389 - 17:10 -0 تشکر 198966
نطق نادران درباره عدالتخواهی در دولت دهم

الیاس نادران نماینده مردم تهران و عضو كمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی كه امروز سه‌شنبه به عنوان اولین ناطق میان دستور در صحن علنی مجلس سخن می‌گفت، ضمن گرامیداشت هفته معلم و شهید مطهری اظهار داشت: از ریاست جمهوری تشكر می‌كنم كه در عرصه بین‌المللی با شجاعت، مقاومت، پایداری، عقلانیت، صلح‌طلبی و عدالت‌خواهی حرف ملت ایران را به گوش جهانیان رساند.
به گزارش الف از فارس، وی افزود: سال گذشته كشور از گردنه‌ای عبور كرد كه جنگ همه جانبه فرهنگی، اجتماعی و رسانه‌ای غرب و تلاش‌های جریانات انحرافی داخلی و خارجی با استفاده از تمامیت ظرفیت‌های اجتماعی برای مواجهه با اصل مترقی ولایت فقیه به اوج خود رسیده بود و مردم با حركت‌های خود‌جوش عاشورایی در 9 دی و 22 بهمن قائله فتنه را ختم كردند و متأسفانه بسیاری از سران سهو و تردید یا سطحی‌نگر یا بی‌بصیرت در این صحنه از قافله مردم انقلاب و در آزمون ولایت‌مداری جا مانده‌اند.
به گفته نادران بی‌شك این فتنه كه همزاد با انقلاب اسلامی رشد كرده و در دوره پس از جنگ دوران بلوغ خود را طی كرده بود، بسیار به برنامه‌ریزی‌های شیطانی در زور‌آزمایی با جریان اصیل انقلاب اسلامی و اتحاد همه عناصر انحرافی از سلطنت‌طلب و منافق گرفته تا ملی‌مذهبی و حجتیه، دلخوش كرده بود و اصلاحات ملقمه‌ای شد كه وجه ممیزه آن تضعیف ستون خیمه انقلاب بود.


این عضو كمیسیون اقتصادی مجلس در بخش دیگری از سخنان خود یادآور شد: یكی از سردمداران این جریان گفته بود كه ما 3 سطح تعامل تعریف كردیم، حذف اصل ولایت فقیه از ساختار سیاسی حكومت، تغییر مصداق یا محدود كردن اختیارات و با فلانی به سطح سوم به توافق رسیدیم.
وی ادامه داد: این زاویه گرفتن عده‌ای را به نقطه‌ای رسانده است كه باید دردمندانه گریست. بد نیست همه سردمداران جریانات سیاسی و بعضاً رده یك در خلوت خود بار دیگر مواضع خود در آن ایام را بازخوانی كرده و ببینند كه مواضع آنها و گفت یا سكوت آنها در مواجهه حق و باطل آب به آسیاب كه می‌ریختند و به هر شكل ممكن جبران مافات كنند.


نماینده مردم تهران در خانه ملت اضافه كرد: عده‌ای با ملاقات‌های خود قصد بازسازی چهره و احیای بعضی از افراد را دارند و می‌خواهند سران فتنه را تطهیر نمایند و حضور آنها را در جامعه عادی كنند؛ همه باید بدانند كه آغوش رأفت اسلامی به روی همه باز است، حتی منافقان فریب‌خورده، ولی این شرط زمانی محقق خواهد شد كه از گذشته خود توبه كنند، مواضع اشتباه خود را اصلاح نمایند و از مواضع غلط خود كه به رأی مردم تمكین نكردند و جمهوریت نظام را مخدوش كردند، استغفار كنند تا بتوانند در صفوف متحد ملت قرار بگیرند و برای خود جایگاهی پیدا كنند.

* تنها محور وحدت این ملت و همه جریانات سیاسی ولایت فقیه و قانون اساسی است

ناداران تأكید كرد: تنها محور وحدت این ملت و همه جریانات سیاسی اصل مترقی ولایت فقیه و قانون اساسی است و بدون تمكین نسبت به این مسئله بازگشت به عرصه سیاسی غیرممكن است.
به گفته وی آرایش سیاسی كشور در پی تحولات سال‌های اخیر تغییر كرده است و علیرغم این حوادث، بركاتی در ایجاد انسجام اسلامی و وحدت صفوف مردم و تعمیق بصیرت آنان در مواجهه با ترفند‌های رسانه‌ای، فرهنگی و اجتماعی دشمن داشت؛ برای جلوگیری از حاكمیت دوباره جریانات انحرافی و موج‌سواری فرصت‌طلبان جا دارد دلسوزان امت و عقلای كشور برای مدیریت سیاسی كشور در شرایط جدید چاره‌ای بیاندیشند تا خط اسلام ناب در جبهه مبارزه با استكبار كه امید مسلمانان و محرومان جهان است، پرقدرت‌تر از گذشته تحت مدیریت عالیه ولایت فقیه، راه امام خمینی (ره) كه همان خط انبیاء الهی است را ادامه بدهند.
نادران در ادامه با تأكید بر اینكه اصولگرایی یك جریان سیاسی نیست كه تعلق به عده‌ای خاص داشته باشد، تصریح كرد: اصولگرایی احیای ارزش‌های اسلامی و گفتمان انقلاب اسلامی است و ویژگی‌های آن در خصوصیاتی چون ساده‌زیستی، پاكدستی، عدالت‌خواهی، رسیدگی به محرومان، اخلاص و ولایت‌مداری خلاصه می‌شود و در انحصار هیچ كس نیست. بنابراین چه بسا افرادی كه در اردوگاه اصولگرایان جاخوش كردند و هیچ نسبتی با اصولگرایی ندارند و چه بسا افرادی كه براساس خط‌كشی‌های مرسوم و مرز‌بندی‌های سنتی جزء اصولگرایان محسوب نمی‌شوند، ولی رفتار اصولگرایانه دارند.
این عضو كمیسیون اقتصادی مجلس در بخش دیگری از سخنانش عنوان كرد: امیدوارم در آرایش سیاسی جدید، مجموعه نیروهای ارزشی و ایثارگر و ولایت‌مدار و دلسوز انقلاب اسلامی در مدار حق دور هم جمع شده و به عنوان سربازان ولایت در مواجهه با دشمنان مردم و برای برداشتن موانع اساسی رشد، توسعه و عدالت و اعتلای فرهنگی ایران اسلامی دست در دست هم ایران اسلامی را بسازند.
نادران با اشاره به 10 اردیبهشت‌ماه كه سالروز فرمان 8 ماده‌ای رهبر انقلاب در مبارزه با مفاسد اقتصادی است، یادآور شد: در دهم اردیبهشت امسال وارد دهمین سال فرمان حكمیانه و مدبرانه 8 ماده‌ای رهبر انقلاب در مبارزه با مفاسد اقتصادی شدیم؛ جا دارد هر یك از قوا و نهادهای كشور آسیب‌شناسی جدی و ریشه‌ای در مبارزه با مفاسد اقتصادی داشته باشند.
وی افزود: به نظر می‌رسد در این مبارزه نفس‌گیر، مفسدان سازمان‌یافته‌تر و با نفوذ در سیاست، مسیر مبارزه را ناهموار می‌كنند. مسئولان كشور باید بدانند كه در معرض آزمون راستی‌آزمایی عدالت‌خواهی و مبارزه با مفسدان اقتصادی دانه درشت قرار دارند.

* قوه‌قضائیه بدون ملاحظه حق و عدل را به ویژه در مورد قدرتمندان وابسته به سیاست‌مداران اعمال كند

نادران اضافه كرد: كالبد ‌شكافی این نكته كه چرا علیرغم تلاش‌های صورت گرفته به عنوان مثال در زمینه معوقات بانكی این دغدغه از ابتدای تشكیل ستاد مبارزه با مفاسد اقتصادی در دولت دهم افزایش یافته است، می‌تواند نقاط آسیب در این مبارزه را روشن كند. البته بنده از تلاش‌های بانك مركزی كه در این چند سال اطلاعات حساب‌های بانكی را یك پارچه نموده و امكان افشای اطلاعات مشتریان را فراهم كرده است و نیز تلاش برخی از مدیران بانك‌ها در پس‌گیری معوقات و حقوق ملت تشكر می‌كنم هر چند نباید مسئله به ضعیف‌كشی منجر شود.
وی گفت: همچنین از تصمیم خوب دولت در تعیین آستانه معاملات نفت در راستای اجرای قانون مبارزه با جرم پول‌شویی تشكر می‌كنم و امیدوارم هر چه زودتر این قانون و آیین‌نامه عملیاتی شود و اتهام پول‌شویی را از نظام اقتصادی كشور بزدایند.
نادران متذكر شد: متأسفانه برخی از صاحب‌منصبان و قدرتمندان سیاسی از بررسی پرونده‌های منسوبین به خود ممانعت به عمل می‌آورند و مقاومت می‌كنند و برای نشدنی كردن كار قضایی رسیدگی به این پرونده‌ها را در قالب شرایطی موكول به رسیدگی به ده‌ها پرونده‌ دیگر می‌كنند.
این عضو كمیسیون اقتصادی مجلس در خاتمه تأكید كرد: از ریاست قوه قضائیه تقاضا می‌كنم بدون ملاحظه حق و عدل را به ویژه در مورد قدرتمندان وابسته به سیاست‌مداران اعمال كند.

شکر لله شیعه ای نامی شدیم
اهل جمهوری اسلامی شدیم
از خمینی درس عشق آموختیم
در تنور جنگ و جبهه سوختیم
بیعتـی کـردیم بـا سیـد علی
راه حـق در قول و فعلش منـجلی

 
برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.
 • وبگردی