انجمن ها > انجمن سياسي > صفحه اول بحث
لطفا در سایت شناسائی شوید!
سياسي (بازدید: 644)
دوشنبه 13/2/1389 - 13:16 -0 تشکر 198470
این 300 میلیارد تومان ناقابل!

سومین جلسه رسیدگی به اتهامات مطبوعاتی حسین شریعتمداری امروزصبح به ریاست قاضی سیامك مدیر خراسانی و با حضور هیئت منصفه دادگاه مطبوعات در شعبه 76 دادگاه كیفری استان تهران برگزار شد.
در ابتدای این جلسه مدیر خراسانی از حسین شریعتمداری خواست تا با حضور در جایگاه، ادامه دفاعیات خود را در خصوص اتهامات وارده ارائه كند.
حسین شریعتمداری با حضور در جایگاه و در ادامه دفاعیات جلسه گذشته دادگاه گفت: از شكایت‌های مطرح شده در پرونده، 3 شاكی دیگر باقی مانده كه شامل شكایات آقایان سیدمرتضی هاشمی، محمدرضا رحیمی و اعلمی است.
اما غیر این موارد، آقای صالح نیكبخت به عنوان وكیل انجمن دفاع ار حقوق زندانیان در جلسه گذشته حاضر شد و شكایت جدیدی را مطرح كرد و 51 دقیقه از وقت دادگاه را در اختیار گرفت و علیه من و بیرون از حوزه پرونده، مطالبی را مطرح كرد كه بنده نیز باید از حق قانونی خود برابر پاسخگویی به این موارد استفاده كنم.

در این لحظه شریعتمداری از قاضی دادگاه سؤال كرد دفاعیات خود را در خصوص كدام یك از شاكیان باقی مانده آغاز كند، كه قاضی مدیر خراسانی از مدیر مسئول كیهان خواست دفاعیات خود از موضوع شكایت سید مرتضی هاشمی آغاز كند.
مدیر مسئول كیهان در خصوص شكایت سید مرتضی هاشمی اظهار داشت: سید مرتضی هاشمی از گزارشی در كیهان با عنوان «این 300 میلیارد تومان ناقابل» شكایت كرده كه البته شكایت متوجه تنها بخشی از این گزارش است، در این پرونده كه در گزارش كیهان به آن پرداخته شده، پای یك شركت «خصولتی» در میان است. شركت خصولتی یك بدعت نامباركی بود كه از سال‌ها قبل در محافل اقتصادی رایج شده است.
وی افزود: واژه خصولتی از دو واژه «خصوصی» و «دولتی» گرفته شده و این شركت‌ها به شركت‌هایی گفته می‌شود كه با سرمایه‌گذاری دولتی و با مدیریت بخش خصوصی تشكیل می‌شود؛ باید گفت اگر دولت‌های سازندگی و اصلاحات شكل‌دهنده این بدعت نبودند، لااقل شتاب‌دهنده آن بوده‌اند. در این شركت‌ها برخی مدیران دولتی كه به مدیریت این شركت‌ها درمی‌آمدند، از آن سوءاستفاده‌های كلان می‌كردند و اموال آن را به یغما می‌بردند.
مدیرمسئول كیهان در توضیح بیشتر عملكرد این شركت‌ها و موضوع شكایت‌ سید مرتضی هاشمی گفت: ماجرای این پرونده كه در گزارش كیهان به آن پرداخته شد نیز از این دست است، موضوع گزارش در خصوص «موسسه فرهنگ و توسعه ایران» بود كه در سال 69 از سوی وزارت ارشاد با سرمایه دولتی با هویت خصوصی به ثبت رسید، سید مرتضی هاشمی كه از جمله اعضای اصلی این شركت بود؛ او از سال 64 ذیحساب این شركت و تا سال 72 از مشاوران ارشد وزیر ارشاد وقت در مسائل اقتصادی بوده‌ است.
شریعتمداری اظهار داشت: این مؤسسه با استفاده از وابستگی خود و برخورداری از امتیازات خاص، املاك زیادی را به بهانه انجام كارهای فرهنگی در كشور، دریافت كرده، هاشمی از ابتدای حضور در این شركت، دست به تخلفات زیادی می‌‌زند؛ در پی كشف این تخلفات گسترده از سوی وی توسط دستگاه اطلاعات، هاشمی دستگیر و روانه زندان شد، پس از برگزاری دادگاه وی، حكم دادگاه در 2 بخش انشا شد؛
‌در بخش اتمام مالی، دادگاه وی را تبرئه كرد اما در بخش دوم حكم دادگاه، سید مرتضی هاشمی محكوم به استرداد 29 آپارتمان از اموالی كه به نام خود كرده بود و همچنین 2 قطعه زمین در بهترین مناطق تهران شد؛ پس آقای هاشمی تنها در مورد اتمام اول در خصوص فساد مالی به رقم ریالی تبرئه شد و در بخش دوم، محكوم بر برگرداندن اموالی كه به‌صورت غیر‌قانونی تصاحب كرده بود، شد.
شریعتمداری با اشاره به این نكته كه پس از رای دادگاه در خصوص سید مرتضی هاشمی، دستگاه قضایی مالكیت این شركت را به وزارت ارشاد بازگرداند و بعد این شركت با هیئت مدیره جدید به كار خود ادامه داد تا اینكه در دوران وزارت آقای صفار هرندی در وزارت ارشاد، وزیر ارشاد به واسطه گردش كاری كه این شركت در طول چندین سال داشت، اعضای هیئت مدیره سابق را عزل می‌كند و اعضای جدید را معرفی می‌كند كه در این هنگام مشخص می‌شود كه اعضای هیئت مدیره سابق در اقدامی غیر‌قانونی، شركت را به نام خود به ثبت رسانده‌اند و این افراد برای احقاق حق نداشته خود به دیوان عدالت اداری شكایت می‌كنند و دیوان عدالت اداری در اقدامی «غیرقانونی» دستور توقف حكم وزیر ارشاد را صادر می‌كند؛
بنده بر لفظ اقدام غیر‌قانونی دیوان تأكید می‌كنم چرا كه در نامه خود آیت‌الله شاهرودی رئیس قوه قضائیه به این موضوع اشاره شده است.
در ادامه شریعتمداری به قرائت نامه آیت‌الله شاهرودی در خصوص این پرونده پرداخت كه در این نامه رئیس قوه قضائیه به اقدام غیرقانونی دیوان عدالت اداری در خصوص ورود به این موضوع اشاره داشته است.
شریعتمداری در ادامه گفت: در نهایت دیوان عدالت اداری حكم به خارج كردن شركت مذكور از حوزه نظارت وزارت ارشاد داد، متأسفانه با این اقدام، اموال این شركت كه طبق تخمین كیهان، 300 میلیارد تومان بود حیف و میل شد؛ در این هنگام كیهان با مشاهده این حیف و میل 300 میلیارد تومانی، وارد ماجرا شد و طبق وظیفه مطبوعاتی خود در گزارشی، پرده از این سوءاستفاده كلان برداشت.
در این گزارش‌ با اسناد متقن و مستند از آقای سید مرتضی هاشمی آن هم به‌صورت نام اختصاری «م.ه» نام برده و به سابقه او اشاره شده است و آقای هاشمی به جای پشیمانی از كرده خود، از كیهان شكایت كرده است، آیا این مواردی كه به آن اشاره شد، مصداق فساد مالی نیست.
مدیر مسئول كیهان در پایان این بخش از دفاعیات خود در خصوص شكایت سید مرتضی هاشمی اظهار داشت: بنده نه تنها شكایت سید مرتضی هاشمی را قانونی نمی‌دانم بلكه آن را قابل پیگرد قانونی نیز می‌دانم اما از حق شخصی خود برای شكایت از وی گذشت می‌كنم.
در ادامه جلسه دادگاه، قاضی مدیر خراسانی از حسین شریعتمداری درخواست كرد دفاعیات خود را در خصوص شكایت اكبر اعلمی نماینده سابق مجلس ارائه كند.
 

منابع: 

http://www.zamannews.ir/view.aspx?ID=890213039

http://www.newsiran.com/

http://www.kajnews.com/?code=2306

http://www.598.ir/view.aspx?Id=2623

http://www.resalat-news.com/Fa/?code=25075 

شکر لله شیعه ای نامی شدیم
اهل جمهوری اسلامی شدیم
از خمینی درس عشق آموختیم
در تنور جنگ و جبهه سوختیم
بیعتـی کـردیم بـا سیـد علی
راه حـق در قول و فعلش منـجلی

 
سه شنبه 14/2/1389 - 8:27 - 0 تشکر 198594

من فقط تو یه چیزی موندم این همه شکایت از اقای یشریعتمداری میشه و این همه دادگاه ولی حکم خاصی برای ایشون صادر نمیشه...مشکل اینجاست
حالا ما موندیم تو دادگاه ها شک کنیم یا تو نوع شکایت ها...!

سياوش بيدکاني

راوي بيداد و داد موسيقي و مردمان ايران زمين

خنياگر مرغ سحر ، باربد زمان

جناب استاد محمدرضا شجريان

سه شنبه 14/2/1389 - 20:5 - 0 تشکر 198693

تو نوع شکایت ها شک کنید عاقلانه تر است آنهم وقتی شاکی شیرین عبادی باشد

سه شنبه 14/2/1389 - 20:41 - 0 تشکر 198708

آخه دوست عزیز فقط خانم عبادی که نبودند خیلی ها شکایت کردند از شخصیت های هنری و فعالین اجتماعی بگیر تا تشکل های دانشجویی و سیاسی و شخصیت های بدنه ی دولت های قبلی

سياوش بيدکاني

راوي بيداد و داد موسيقي و مردمان ايران زمين

خنياگر مرغ سحر ، باربد زمان

جناب استاد محمدرضا شجريان

سه شنبه 14/2/1389 - 23:46 - 0 تشکر 198726

همیشه دعا می کردم دادگاه آقای شریعتمداری زودی بر پا بشه تا ایشون دوباره دست فتنه گران و وطن فروشان رو رو کنن
جالبه ...
انجمن دفاع از زندانیان خودش جاسوس در اومده
یا همین شیرین شیرینا
چه کارا و حرفایی که نزده بوده
چند شوهری!!!
برای یه زن!!!
خب ایشون که ادعا داره از خودش شروع کنه نه از زنان بدبختی که گوش به حرفاش میدن
یا عماد باقی طرف قاتلای تروریست شده
البته این دادگاه ها از این نظر که جنبه های گوناگون خیانت و خباثت مدعیان اصلاحات رو د رپی داره
نشانه مظلومیت اهل حق هم هستش
چرا باید یه انسان پاک و عاشق ولایت و اسلام به پای میز محاکمه بیادش
اما
رئوس فتنه آزاد باشن و بیانیه بدن و تو مراسمات ختم شرکت کنن؟؟

چهارشنبه 15/2/1389 - 0:34 - 0 تشکر 198734

جناب صدرا نه شما نه هیچ کس دیگه  هیچ سندی برای ادعاهایی که مطرح میکنید ندارید!!!
اینها فقط یک سری حرف های از پیش تعیین شده هستند که کم کم واقعا رنگ و لعاب خود را از دست داده اند...!
افشاگری...آن هم به زبان آقای شریعتمداری...این دیگه آخرشه!!!
البته این مظلومیت واقعا هم وجود داره...!
اصلا الان کلا آقای شریعتمداری مظلوم واقع شدند
تازه روزنامه شون هم که با کمک های مردمی اداره میشه!!!!نمیبینید روز به روز مظلوم تر میشه!!!
واقعا برای این مظلومیت باید خون گریه کرد!!!
اصلا دلم خون میشه وقتی مظلومیت آقای شریعتمداری رو میبینم!!!
اما در مورد شیرین عبادی باید سخنان ایشان از منابع معتبر ذکر شوند نه زبان آقای شریعتمداری که وکیل سرکار خانم عبادی هم به این موضوع اشاره نمودند و ادعاهای ایشون رو کذب دونستند!!!
شما هم سعی کنید در برابر همه ادب رو رعایت کنید حتی اگر دشمن شما باشه و از واژه های سخیف استفاده نکنید...!

سياوش بيدکاني

راوي بيداد و داد موسيقي و مردمان ايران زمين

خنياگر مرغ سحر ، باربد زمان

جناب استاد محمدرضا شجريان

چهارشنبه 15/2/1389 - 12:40 - 0 تشکر 198762

مهم نیست که کی بوده کی نبوده مهم این است که همشون یک هدف دارند

چهارشنبه 15/2/1389 - 15:50 - 0 تشکر 198793

شما ببینید چه ادمهایی از اقای شریعتمداری تا به حال شکایت کردند بعد حرف بزنید و بگید همشون خائنن؟؟؟


چقدر تهمت خیانت راحت شده

تهمت خیانت به ادمهایی که عاشق ایرانند

با تمام وجود

یک شخصیتی که به سن 70 سالگی رسیده و در این مدت ذره ای از عشق به وطن و مردمش کاسته نشده از سوی شما خائن معرفی میشود به همین سادگی

دلم واقعا میگیره وقتی میبینم یه نفر به ادمهایی میگه خائن که عمرشون رو برای مردم و کشورشون گذاشتند!!!
هه!!!

سياوش بيدکاني

راوي بيداد و داد موسيقي و مردمان ايران زمين

خنياگر مرغ سحر ، باربد زمان

جناب استاد محمدرضا شجريان

پنج شنبه 16/2/1389 - 15:12 - 0 تشکر 198948

یک ضرب ال مثلی هست با عنوان گاو نه من شیر ده نمی دانم شنیده اید یانه ؟گاوی که دریکبار شیر دوشی نُه مَن شیر میدهد ولی با یک لگد ظرف شیر رابر می گرداند وچیزی از هنرش باقی نمی ماند در انقلاب ما از نمونه هایی که با این ضرب المثل تطبیق پیدا کنند کم نیستند
آخه این چه وطن دوستانی هستند که دشمان اسلام وایران یعنی رییس جمهور آمریکا برای شان بیانیه حمایت از اعمال وافکارشان را صادر می کند رسانه های صهیو نیستی افکار وعقایدشان را پوشش می دهند در دشمنی اسراییل با ایران که شکی نیست خیلی قبیح است وقتی حرف انقلابی های دیروز با رادیو اسراییل یکی میشود بعض اوقات هم از صهیونیستها هم جلوتر می روند

پنج شنبه 16/2/1389 - 22:10 - 0 تشکر 199005

عاشق ایران؟!
مثلا کیا؟!
این همه سندی که کیهان تا الان ارایه داده واسه بقیه هم ارایه میده....صبر کنید...زمان داور خوبیه...
مثلا فتنه
ضرب المثل شما رو تو دفتر خاطراتم می نویسم خیلی جالب بود یعنی معرکه بود.
یا حق

پنج شنبه 16/2/1389 - 22:45 - 0 تشکر 199014

جناب nasimesahri این حرف شما برمیگرده به همون موضوعی که عرض کردم
مفهوم رسانه اصولا در ایران وجود نداره و مردم ما از این قضیه محرومند که یک خبرگزاری آزاد صددرصد مردمی و ملی داشته باشند که اگر وجود داشت وقتی که تو هر شهری از فرودگاه بلند میشیم شاهد صحنه ی جدال انواع و اقسام ... در سقف منازل و آپارتمان ها نبودیم

امروز در جهان به عنوان یک شبکه ی مرتبط هیچ کس فرد دیگری رو به خاطر مصاحبه با یک خبرگزاری معتبر که میلیون ها بیننده در سرتاسر جهان داره محاکمه نمیکنه جز شما و همفکرانتان
این امریکایی و اسراییلی هم که دیگه هیچچی
هم امریکایی هستند مگر اینکه خلافش ثابت بشه...نه؟؟؟
در ضمن ریختن شیر و پشت پا زدن به سوابق هم مطئن باشید فقط وفقط در ذهن شماهاست
یک هنرمند مردمی همیشه مردمی باقی میماند حتی اگر از طرف حاکمیت محکوم به خیانت شود
مردم ایران باهوشتر از این حرفها هستند
یک هنرمند بسیار بسیار تفاوت دارد با یک سیاست مدار
پاسخ بالایی واقعا هم شرح حال مملکت ماست
در این کشور همه امریکایی و اسراییل یهستند مگر اینکه خلافش ثابتش ود

سياوش بيدکاني

راوي بيداد و داد موسيقي و مردمان ايران زمين

خنياگر مرغ سحر ، باربد زمان

جناب استاد محمدرضا شجريان

برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.
 • وبگردی