زن ریحانه آفرینش (بازدید: 548)
سه شنبه 31/1/1389 - 14:52 -0 تشکر 196375
كاهش ‌ساعت ‌کاری زنان

با سلام

مریم مجتهدزاده در نشست خبری پیش از ظهر دوشنبه  در ارتباط با نگرانیهای جامعه زنان از اجرای قانون کاهش ساعت کاری و خانه نشین کردن زنان، تصریح کرد: وظیفه مرکز امور زنان و خانواده این است که شرایط را برای حضور زنان در اجتماع فراهم کند و اینکه گفته می شود هدف از کاهش ساعت کاری زنان خانه نشین کردن آنها صحت ندارد چرا که با توجه به فشار مضاعفی که به زنان با توجه به نقشهای متفاوتشان وارد می شود، باید تسهیلاتی برای آنها پیش بینی شود.

 

وی با بیان این که این مرکز مراجعه های مکرری را از سوی زنان داشته که خواستار تقلیل ساعت کاری بودند، افزود: در ابتدا لایحه کاهش ساعت کاری زنان از 44 به 36 ساعت با اختصاص تمامی حقوق و مزایا تنظیم شد ولی برای اجرا با مشکلاتی مواجه شد، مانند اینکه به دلیل استفاده زنان از سرویس محل کار خود، در صورت کم شدن ساعت کاری روزانه برای رفت و آمد با مشکل مواجه می شدند.
مجتهدزاده استفاده نکردن از مدیریتهای زنان و یا ممنوعیت جذب زنان را از دیگر اشکالات اجرایی طرح دانست و گفت: هر طرح اجرایی ممکن است نواقص و محاسنی داشته باشد. وی اظهار داشت: پس از بررسی مشکلات اولیه طرح، قرار شد کاهش ساعت کار به زنانی تعلق گیرد که کودک کمتر از هفت سال و یا فرزند معلول دارند و یا این که سرپرست خانواده هستند و نحوه کاهش ساعت کار که به صورت روزانه و یا مرخصی هفتگی باشد به اختیار کارفرما گذاشته شد.
وی تاکید کرد: این قانون شامل تمامی زنان چه در بخشهای دولتی و چه خصوصی و همچنین زنان کارگر می شود.

منبع:fardanews.com

یا علی

 
سیب‌سرخ‌60- غریبی‌آشنا       وبلاگم: ماه تابان من 

برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.
 • وبگردی