دانش و فن آوری (بازدید: 498)
سه شنبه 31/1/1389 - 14:42 -0 تشکر 196371
پروژه فالکون در ایران تکمیل شد

  معاونت نگهداری و مدیریت شبکه ارتباطات زیرساخت با تکمیل دانستن پروژه فالکون در ایران گفت: در شرایط فعلی ایران نیازی به افزایش نقطه اتصال بین‌الملل ازطریق پروژه فالکون ندارد.احمد پورنگ‌نیا  با بیان اینکه شبکه فالکون با عبور از دریای عمان و اتصال به کابل فلگ، بخشی از شبکه‌های کابلی جهان محسوب می‌شود، اظهار داشت: این شبکه حدود 12هزار کیلومتر طول داشته، از 13 کشور و 19 نقطه اتصال بین‌المللی عبور می‌کند. وی ادامه داد: فالکون از سمت شرق به هند و از سمت غرب به مصر متصل می‌شود.
وی ازبرقراری ارتباط ایران با تمامی کشورهای حوزه خلیج فارس از طریق فالکون خبر داد و گفت: ارتباط ایران ازطریق خلیج فارس به دریای سرخ سپس دریای مدیترانه و ازآن مسیر به سایر کشورهای اروپایی و امریکایی برقرار شده است. پورنگ‌نیا سودان، مصر، کشورهای مدیترانه و حتی آمریکا را از جمله کشورهایی برشمرد که از طریق فالکون ارتباط مخابراتی ایران با آن برقرار شده است.
وی با اشاره به اینکه فالکون یک پروژه تمام شده است، گفت: پروژه فالکون ارتباط مخابراتی بیشتر کشور‌ها را تنها از طریق یک نقطه اتصال بین‌الملل فراهم کرده ولی در این پروژه ایران از طریق دو نقطه اتصال بین‌الملل چابهار و بندرعباس، به طور مستقیم به شبکه‌های جهان متصل شده است.
پورنگ‌نیا در باره افزایش لینک‌های ارتباطی این پروژه گفت: ما هیچ مشکلی برای افزایش لینک‌های ارتباطی نداریم و در صورت نیاز وبه مرورزمان به تعداد STM1ها افزوده می‌شود. با اجرای پروژه فالکون انحصار تامین ظرفیت اینترنت کشور از کابل جاسک - فجیره در امارات خارج شد. در این پروژه ایران از طریق دو نقطه اتصال بین‌الملل چابهار و بندرعباس، به طور مستقیم به شبکه‌های جهان متصل شد. فالکون نخستین پروژه کابل زیردریایی در حوزه خلیج فارس است. براساس این پروژه شرکت فلگ طی دو سال 40  STM1 لینکبه کشورمان واگذار می‌کند. 

زندگی چیدن سیبی است باید چید و رفت / زندگی تکرار پاییز است باید دید و رفت

زندگی رودی است جاری که هرکه آمد شادمان / کوزه ای پر کرد و رفت . . .

پورتال بندری های خونگرم

برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.
 • وبگردی