انجمن ها > انجمن سياسي > صفحه اول بحث
لطفا در سایت شناسائی شوید!
سياسي (بازدید: 506)
دوشنبه 30/1/1389 - 18:38 -0 تشکر 196102
حسین شریعتمداری فاش كرد

روزنامه کیهان نوشت:


دادگاه رسیدگی به شكایات شیرین عبادی علیه روزنامه كیهان صبح روز یكشنبه 29/1/89- دیروز- در دادگاه كیفری 76 به ریاست قاضی مدیر خراسانی و با حضور اعضای هیئت منصفه، برگزار شد.


در ابتدای این جلسه صالح نیكبخت بی آن كه در پرونده سمتی داشته باشد و به روالی غیرعادی با عنوان وكیل «انجمن دفاع از زندانیان سیاسی» پشت تریبون رفت و نزدیك به یك ساعت به فحاشی و ناسزاگویی های بعضا ركیك علیه مدیر مسئول كیهان پرداخت كه با تذكرات پی درپی رئیس دادگاه و اعضای هیئت منصفه روبرو شد. رئیس دادگاه بارها از وی خواست به طرح شكایت خود بپردازد و از فحاشی علیه مدیر مسئول كیهان خودداری كند كه شریعتمداری با اجازه از رئیس دادگاه گفت؛ ملاحظه می فرمائید كه ایشان به شدت از عصبانیت می لرزند. من برای سلامتی ایشان نگرانم ضمن آن كه در ناسزاهای آقای صالح نیكبخت به بنده هیچ فحش جدیدی كه قبلا از سوی رادیوهای بیگانه و گروه های ضد انقلاب علیه بنده مطرح نشده باشد وجود ندارد و من به ناسزا شنیدن از اینگونه افراد و جریانات عادت دارم!


بعد از سخنان صالح نیكبخت كه می كوشید اسناد مربوط به حمایت خود از تروریست ها و مخصوصا گروهك عبدالمالك ریگی- كه در جلسه قبلی دادگاه از سوی حسین شریعتمداری با ذكر مأخذ ارائه شده بود- را انكار كند. رئیس دادگاه از مدیر مسئول كیهان خواست به دفاعیات خود در مقابل شكایت های عدیده شیرین عبادی بپردازد.


شریعتمداری در آغاز سخن با اشاره به اظهارات صالح نیكبخت گفت، اجازه می دهید فقط به چند جمله ای كه ایشان درباره پرونده گفت پاسخ دهم، ضمن آن كه ابدا به فحاشی های وی نمی پردازم.


رئیس دادگاه از شریعتمداری خواست كه به شكایات شیرین عبادی بپردازد و پاسخگویی به اظهارات صالح نیكبخت را به جلسه بعدی موكول كرد. مدیر مسئول كیهان گفت پس اجازه بدهید بگویم كه برخلاف اظهارات آقای صالح نیكبخت، كه هرگونه ارتباط انجمن دفاع از زندانیان سیاسی با بیگانگان را نفی می كند، یكی از اعضای این انجمن بنام «علی-الف» به جرم ارتباط با افسر سازمان «سیا» در دوبی تحت تعقیب قرار گرفته و یكی دیگر از اعضای اصلی همین انجمن در مركزی كه الیزابت چنی، دختر دیك چنی معاون وقت جرج بوش در دوبی دایر كرده بود آموزش دیده است و اسناد دریافت كمك های مالی آقایان از كشورهای بیگانه هم در دست می باشد.


شریعتمداری در ادامه به دفاعیات خود درباره شكایات شیرین عبادی پرداخت و اسناد تكان دهنده ای از همكاری شیرین عبادی با صهیونیست ها و علت اصلی اعطای جایزه صلح نوبل به وی ارائه كرد.


وقتی مدیر مسئول كیهان، اسناد یاد شده را به ترتیب و با ذكر مأخذ ارائه می كرد، چند تن از وكلای مدافع شیرین عبادی و برخی شاكیان دیگر در اقدامی كه تأمل برانگیز به نظر می رسید سعی در پیشگیری از ارائه این اسناد داشتند. ابتدا یكی از وكلای شیرین عبادی بدون كسب اجازه از دادگاه- كه روال جاری دادگاه است- گفت؛ چرا شریعتمداری متن این اسناد را ارائه نمی دهد كه مدیر مسئول كیهان در پاسخ گفت؛ بنده كه همه این اسناد را برای ارائه به دادگاه آورده ام. وكیل نامبرده گفت مثلا به دریافت 15هزار دلار اشاره كرده اید، سندش را بدهید كه شریعتمداری اعتراف شیرین عبادی به دریافت 15هزار یورو از فرانسه را به نقل از خود وی در مصاحبه با یك نشریه فرانسوی قرائت كرد و خطاب به وكیل شیرین عبادی گفت؛ ضمنا قیمت را پائین نیاورید 15هزار یورو بوده است نه دلار، ضمن آن كه این مبالغ برای ایشان بسیار ناچیز است و بنده اسناد فراوان دیگر نیز در همین جلسه ارائه خواهم كرد.


در طول دفاعیات مدیر مسئول كیهان وكلای مدافع عبادی، باقی  بارها سخنان وی را قطع كردند كه شریعتمداری با خونسردی گفت؛ اگر قصد دارید از ارائه اسناد جلوگیری كنید، مطمئن باشید كه آنها را ارائه خواهم كرد و اگر قصد دارید عرایض بنده را قطع كنید، من از هر جا كه قطع كرده اید شروع می كنم. 


بعد از چند دقیقه دیگر، وقتی مدیر مسئول كیهان اسناد همكاری آشكار شیرین عبادی با مراكز صهیونیستی را ارائه می كرد یكی از وكلای وی با قطع سخنان مدیر مسئول كیهان گفت؛ این مطالب قبلا در كیهان چاپ شده است كه شریعتمداری در پاسخ گفت؛ اگر در كیهان چاپ نشده بود كه شكایت نمی كردید. من به همه اظهارات شما با سكوت كامل گوش كردم. چرا شما از سخنان من به اضطراب افتاده اید؟ باید مردم بدانند خانم شیرین عبادی كه صهیونیست ها و آمریكایی ها او را «بانوی صلح ایران»! می نامند، چه كاره است؟


خلاصه ای از دفاعیات


یكی از موارد شكایت عبادی از كیهان مربوط به مقاله ای تحت عنوان «اراذل و اوباش چه كسانی هستند؟!»- به تاریخ 2/6/87- بود كه عبادی پس از آن مدعی شده بود هیچگاه از سركوب انقلاب مردم ایران در سال 56 و 57 حمایت نكرده و جان نثار شاه نبوده است.


در این زمینه شریعتمداری نسخه ای از روزنامه رستاخیز- ارگان حزب «شاه ساخته» رستاخیز- به تاریخ سوم بهمن ماه سال 1356 را به دادگاه ارائه كرد كه اهانت شیرین عبادی به شهدای قیام 19دی 56 و اعلام جان نثاری وی برای شاه در آن درج شده بود.


یكی دیگر از بندهای مورد شكایت عبادی، افشای حمایت وی از «همجنس گرایی» بود. شریعتمداری در دفاعیات خود به ماجرای اعطای جایزه به اصطلاح صلح نوبل به عبادی در سال 2003 اشاره كرد. در این سال عبادی و پاپ بر سر تصاحب این جایزه رقابت داشتند اما به اعتراف سخنگوی سوئدی هیئت انتخاب كننده برندگان جایزه صلح نوبل، مزیت عبادی نسبت به پاپ این بوده كه وی برخلاف پاپ، همجنس گرایی را به رسمیت می شناسد و از روابط نامشروع و پیش از ازدواج زنان حمایت می كند.


مدیرمسئول كیهان در این زمینه اسناد دیگری از جمله مصاحبه عبادی با سی ان ان در سال 2003 و گفت وگوی وی با روزنامه ایندیپندنت را مورد اشاره قرار داد كه در هر دوی آنها خود وی آشكارا به حمایتش از همجنس گرایی اعتراف می كند. نكته جالب دیگر در این میان توجیه عبادی بود كه همجنس گرایی را مسئله ای ژنتیك می داند و معتقد است كسی را برای یك اقدام ژنتیكی نمی توان مجازات كرد! شریعتمداری با اشاره به این استدلال سخیف، در دفاعیه خود اعلام كرد؛ كاش این نظریه علمی! و مشعشع در زمان قوم لوط ارائه می شد تا آن قوم فلك زده به خاطر اعمال زشت و شنیع خود دچار عذاب الهی نمی شدند! از دیگر موارد شكایت عبادی علیه كیهان مسئله حمایت وی از حزب صهیونیستی بهائیت بود.


شریعتمداری در این باره دادگاه را به بیانیه رسمی كمیته صلح نوبل درباره جایزه عبادی ارجاع داد كه متن كامل آن در سایت مؤسسه نوبل موجود است. در این بیانیه به صراحت یكی از دلایل برنده شدن عبادی، حمایت آشكار و خاص وی از بهائیان عنوان شده است.


مدیرمسئول كیهان در ادامه به برخی از اظهارات رسمی عبادی در مجامع و رسانه های خارجی در دفاع از این حزب صهیونیستی اشاره كرد.


و حمایت عبادی از بهائیت را چنان واضح و آشكار خواند كه «بیت العدل»- مركز بهائیان واقع در شهر حیفای فلسطین اشغالی بیانیه ای در دفاع از عبادی صادر كرده و او را به خاطر شجاعتش در دفاع از بهائیت ستود!


مدیرمسئول كیهان در مورد «وطن فروشی» عبادی به مجموعه ای از اظهارات ضدایرانی و ضدمردمی وی در صحنه جهانی اشاره كرد و از دادگاه پرسید به راستی اگر اینها «وطن فروشی» نیست، پس چیست؟


شریعتمداری در این بخش به برخی از سخنان عبادی اشاره كرد كه طی آنها از آمریكا و سایر كشورهای زورگو می خواهد فشار بیشتری به ایران وارد كنند، تحریم ها را شدت ببخشند، دارایی های ایران را بلوكه و روابط سیاسی خود را كاملاً قطع كنند و...


مدیرمسئول كیهان در ادامه افزود، غلظت این اظهارات ضدایرانی تا جایی است كه حتی خارجی ها را به تعجب وا می دارد.


مدیرمسئول كیهان در ادامه دفاعیات خود به سیاست صهیونیستی اعطای جایزه نوبل اشاره كرد و اینكه این جایزه به طور سیستماتیك به افرادی اعطا می شود كه در راستای منافع آمریكایی-صهیونیستی گام بردارند و شیرین عبادی نیز از این قاعده مستثنی نیست.


گفتنی است كه تمامی اسناد ارائه شده از سوی مدیر مسئول كیهان برگرفته از اظهارات خود شیرین عبادی و محافل خارجی همسو و حامی وی بود.

 منبع:http://www.khademnews.com/fulltext_news.php?news_id=3728

متن کامل پاسخ شریعتمداری به شکایت شیرین عبادی:

http://www.kayhannews.ir/890130/10.htm#other1000 

شکر لله شیعه ای نامی شدیم
اهل جمهوری اسلامی شدیم
از خمینی درس عشق آموختیم
در تنور جنگ و جبهه سوختیم
بیعتـی کـردیم بـا سیـد علی
راه حـق در قول و فعلش منـجلی

 
سه شنبه 31/1/1389 - 12:37 - 0 تشکر 196353

بسم الله
خدا امثال حسین جان شریعتمداری رو حفظ کنه که اینجوری خانه عنکبوتی فتنه گران رو ویران میکنند
دستت درد نکنه
مطلب جالبی بود

سه شنبه 31/1/1389 - 17:2 - 0 تشکر 196393

زیبا بود....جالب نه ها......زیبا بود......جایی که حق معلوم میشه خیلی زیباست

پنج شنبه 2/2/1389 - 11:59 - 0 تشکر 196748

دفاعیات نازی بود :))

پنج شنبه 2/2/1389 - 15:45 - 0 تشکر 196771

راستی امشب شبکه ی چهار متن دادگاه حسین شریعتمداری را پخش می کند.حتما ببینید

يکشنبه 5/2/1389 - 15:35 - 0 تشکر 197255

اقدام ابتكاری صداوسیما در پخش گزارش دادگاه، با شوك، عصبانیت و اعتراض محافل ضدانقلاب مواجه شده كه تصور نمی كردند سناریوی تهاجم به نظام در پوشش تهاجم به كیهان با تهاجم سنگین تر و روشنگر مدیر مسئول كیهان مواجه شود.
پخش دادگاه شكایت شیرین عبادی علیه مدیر مسئول كیهان از سوی صداوسیما و دفاعیات مستند و روشنگر حسین شریعتمداری باعث عصبانیت عبادی شد.
این در حالی است كه عبادی در سناریوی تدارك شده از سوی حامیان استكبار و صهیونیستی خود قصد داشت با استخدام چند وكیل ضمن مظلوم نمایی، برای كیهان حاشیه سازی كند اما ظاهرا پخش گزارش همان دادگاه توسط شبكه چهار سیما برای طراحان سناریوی مذكور گران تمام شده است.

عبادی پخش دادگاه از سوی سیما را یكسویه و خلاف قوانین توصیف كرد بی آن كه اذعان كند وكلای وی در تهمت پراكنی و شانتاژ حین دادگاه چیزی كم نگذاشته بودند. عبادی در گفت وگو با سایت جرس، بارها با طرح اتهامات و به خیال خود برای ترور شخصیت، از شریعتمداری به عنوان «بازجوی كهنه كار كه سابقه بازجویی از آزادیخواهان را در پرونده خود دارد» و «حقوق بالایی از منابع دولتی دریافت می كند» و «جعل مدرك كرده» یاد نمود. این در حالی است كه حسین شریعتمداری بارها اعلام كرده، از ثواب بازجویی در جمهوری اسلامی بی بهره مانده است. و البته ناگفته نماند عبادی تلاش می كند عناصر ضدانقلاب و جاسوسان و محاربان بازداشت شده را «آزادیخواه» معرفی كند.

عبادی با وجود ابراز علنی جان نثاری برای دربار پهلوی و اوباش خواندن ملت انقلابی، ادعا كرد در آن رژیم پیگیر حقوق بشر و حقوق زندانیان بوده است! كه این هم نوعی فرار به جلو و تلاش برای جعل سابقه مبارزاتی برای خویش در رژیمی است كه به آن- ولو به قیمت نقض حقوق ملت- خدمت می كرده است.

اقدام ابتكاری صداوسیما در پخش گزارش دادگاه، با شوك، عصبانیت و اعتراض محافل ضدانقلاب مواجه شده كه تصور نمی كردند سناریوی تهاجم به نظام در پوشش تهاجم به كیهان با تهاجم سنگین تر و روشنگر مدیر مسئول كیهان مواجه شود. برخی از این طیف ها عبادی را به خاطر ندانم كاری و دادن تریبون تازه به كیهان برای بیان بخشی از ناگفته ها درباره جریان های ضدانقلاب سرزنش می كنند.

گفتنی است در جلسه دادگاه یكی از 4 وكیل مدافع شیرین عبادی با اعتراض به دفاعیات مدیرمسئول كیهان این دفاعیات را فاقد اعتبار دانسته بود و شریعتمداری در پاسخ به وی گفت؛ اسنادی كه من ارائه می كنم برگرفته و به نقل از اظهارات خانم شیرین عبادی است، بنابراین دفاعیات من در حقیقت، گزارش كار موكل شماست كه شما از ابراز آن برای مردم خودداری كرده اید و پرسیده بود؛ یعنی شما موكل خود را هم قبول ندارید كه گزارش كار او را فاقد اعتبار می دانید؟! اگر چنین است، چرا وكالت او را پذیرفته اید؟!

اعتراض شیرین عبادی به پخش یكسویه دفاعیات شریعتمداری از شبكه 4 سیمای جمهوری اسلامی در حالی است كه مدیر مسئول كیهان نه فقط متن شكایت های متعدد شیرین عبادی را در دفاعیات خود آورده بود، بلكه وكلای مدافع ایشان اعتراض داشتند كه دفاعیات كیهان فراتر از موارد شكایت موكل آنهاست، بنابراین پخش دفاعیات شریعتمداری نه فقط همراه با قرائت متن شكوائیه شیرین عبادی بوده است، بلكه وكلای مدافع وی نیز بارها اظهارات مدیر مسئول كیهان را قطع كرده و مطالبی افزون بر موارد شكوائیه را مطرح كرده بودند. ضمن آن كه ممنوعیت پخش جریان دادگاه به خاطر حفظ حقوق متهم است كه قبل از اثبات جرم و قطعی شدن حكم مورد اتهام قرار نگیرد و حال آن كه در دادگاه یاد شده، مدیر مسئول كیهان به عنوان متهم احضار شده بود بنابراین رضایت وی برای پخش كافی بوده است.

شایان ذكر است كه برخی از محافل و گروه های اپوزیسیون در خارج از كشور و جریانات همسو با شیرین عبادی در داخل كشور، اظهار داشته اند تصور ما این بود كه مدیر مسئول كیهان در دادگاه به مخالفت های شیرین عبادی با احكام اسلامی اشاره می كند كه عبادی نیز بارها به آن اشاره كرده بود ولی شریعتمداری به نمونه هایی از تلاش شیرین عبادی برای تحریم ایران و ترغیب آمریكا و اروپا به مقابله با فعالیت هسته ای جمهوری اسلامی اشاره كرد كه از نگاه تمامی ملت، نوعی خیانت و یا به قول شریعتمداری وطن فروشی تلقی می شود و جایی برای دفاع علنی از شیرین عبادی باقی نمی گذارد. كیهان پاشنه آشیل عبادی را نشانه رفت.

منبع کيهان

شکر لله شیعه ای نامی شدیم
اهل جمهوری اسلامی شدیم
از خمینی درس عشق آموختیم
در تنور جنگ و جبهه سوختیم
بیعتـی کـردیم بـا سیـد علی
راه حـق در قول و فعلش منـجلی

 
برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.
 • وبگردی