انجمن ها > انجمن سياسي > صفحه اول بحث
لطفا در سایت شناسائی شوید!
سياسي (بازدید: 1082)
دوشنبه 30/1/1389 - 14:18 -0 تشکر 196028
نظر رهبر معظم انقلاب در خصوص شعار"فرزند کمتر زندگی بهتر"

ن‌(آقای خرازی) با حضرت‌ آیت‌ الله‌ خامنه‌ای‌ ملاقاتی‌ داشتم‌ و ایشان‌ فرمودند: من‌ حدس‌ می‌زنم‌ كه‌ این‌ یك‌ نقشه‌ خارجی‌ باشد و با این‌ امر موافق‌ نیستم‌. و در ملاقاتی‌ كه‌ با جناب‌ حجّة‌الإسلام‌ و المسلمین‌ آقای‌ رفسنجانی‌ داشتم‌ ایشان‌ را راجع‌ به‌ خطر این‌ امر گوشزد كردم.

مرحوم حضرت آیت‌الله سید «محمدحسین حسینی طهرانی» رحمه الله متوفی ۱۴۱۶ قمری، سال‌ها قبل کتابی با نام "کاهش جمعیت؛ ضربه‌ای سهمگین بر پیکره مسلمین" تالیف كرد و در آن دست‌های پشت پرده دول استعمارگر غربی و بویژه انگلیس را از طرح موضوع کاهش جمعیت بر اساس اسناد و تحقیقاتی مفصل نمایان ساخته و از طرفی مزایای روحی و جسمی بارداری برای زنان و عوارض ناشی از بستن لوله‌ها و عقیم نمودن زنان و مردان را طبق آراء پزشکان مطرح ساخت و لذا شعار "فرزند کمتر زندگی بهتر" را از نظر اسلامی مردود و باطل اعلام نمود و آن را تحفه‌ای از غرب برای کاهش نسل امت مسلمان و بویژه نسل انقلابی ایران می‌دانست.

در ذیل بخش‌هایی از این کتاب ارزشمند با توجه به مباحث مطرح در مطبوعات امروزی، آمده است:


چرا دوَل‌ غرب‌، تا این‌ حدّ برای‌ جلوگیری‌ از رشد جمعیّت‌ ما دلسوزی‌ می‌نمایند؟ می‌توان‌ گفت‌ كه‌ اصولاً مطرح‌ شدن‌ مسأله‌ كنترل‌ جمعیّت‌ از سوی‌ غربیان‌ و استكبار سیاسی‌ و اقتصادی‌ دنیا، و آمد و رفت‌ عناصر فاسد آنها به‌ كشور ما پیرامون‌ این‌ مسأله‌ و اختصاص‌ بودجه‌ كلان‌ برای‌ تأمین‌ نیازمندیهای‌ كنترل‌ جمعیّتی‌ كشور توسّط‌ سازمان‌ ملل‌ و ... گویای‌ وجود یك‌سری‌ انگیزه‌های‌ سیاسی‌ و اقتصادی‌ دنیای‌ غرب‌ از طرح‌ این‌ مسأله‌ است‌.


به‌ عبارت‌ بهتر بصِرف‌ آنكه‌ ثروتمندان‌ دنیا و استكبار اقتصادی‌ تا این‌ حدّ به‌ ملّت‌ و مردم‌ كشورهای‌ جهان‌ سوّم‌ و بخصوص‌ كشور انقلابی‌ ما علاقه‌ نشان‌ می‌دهند كه‌ برای‌ انجام‌ كنترل‌ جمعیّت‌ و مطالعات‌ مورد نیاز آن‌ در كشور، پول‌ و امكانات‌ در اختیار ما قرار خواهند داد، خود شكّ و تردید ما را برانگیزاند كه‌ عاطفه‌ مستكبران‌ اقتصادی‌ چرا بجای‌ آنكه‌ در سرمایه‌گذاری‌ و رشد تكنولوژی‌ كشور ما لبریز شود، در مسأله‌ كنترل‌ جمعیّت‌ كشور منعطف‌ شده ‌است‌؟


آیا اهداف‌ و انگیزه‌های‌ پشت‌ پرده‌ای‌ از سوی‌ استكبار اقتصادی‌ دنیا نمی‌تواند وجود داشته‌ باشد؟ آیا اگر بنا بشود كه‌ این‌ كمك‌های‌ پولی‌ و امكاناتی‌، به‌ جای‌ آنكه‌ صرف‌ تحقیقات‌ پیرامون‌ كنترل‌ جمعیّت‌ شود، در مورد بررسی‌ توزیع‌ عادلانۀ غذائی‌ و انتقال‌ و رشد تكنولوژی‌ علمی‌ و ... صرف‌ شود، آیا باز این‌ واردات‌، امكانات‌ و پول‌های‌ هدیّه‌ای‌ از خارج‌ كشور ادامه‌ پیدا می‌كند یا خیر؟


آیا وقتی‌ می‌بینیم‌ كه‌ كندی‌ رئیس‌ جمهور سابق‌ آمریكا در حالی كه‌ میلیون‌ها تن‌ بمب‌ بر سر میلیون‌ها ویتنامی‌ میریخت‌، بدنبال‌ كمك‌ كردن‌ كشورهای‌ عقب‌ مانده‌ برای‌ تحقیق‌ و برنامه‌ریزی‌ در مورد كنترل‌ جمعیّت‌ و رشد اقتصادی‌ بر می‌آید، این‌ ابهام‌ در ذهن‌ خطور نمیكند كه‌ كشورهای‌ ثروتمند دنیا برای‌ غارت‌ كشورهای‌ جهان‌ سوّمی‌ و جلوگیری‌ از رشد و توسعه‌ اقتصادی‌، این‌ سیاست‌ها و كمك‌ها را ارائه‌ می‌دهند؟!


آیا وقتی‌ خانم‌ دكتر نفیس‌ صدیق‌ آمریكائی‌ ـ پاكستانی‌ در ایران‌ می‌گوید: «... همه‌ معتقدند كه‌ برای‌ جلوگیری‌ از رشد نامعقول‌ جمعیّت‌ ایران‌ باید كاری‌ كرد ... ما به‌ ایران‌ آمده‌ایم‌ تا در تنظیم‌ یك‌ برنامه‌ جمعیّتی‌ به‌ ایران‌ كمك‌ كنیم‌. ضمن‌ آنكه‌ این‌ برنامه‌ كوتاه‌ مدّتِ ۲ ساله‌ای‌، ۲ میلیون‌ دلار هزینه‌ خواهد داشت‌.» در حالیكه‌ رئیس‌ جمهور وقت آمریكا «بوش‌» طرح‌ برنامه‌ كنترل‌ جمعیّت‌ آمریكا را ردّ می‌كند، چرا جای‌ این‌ سؤال‌ و این‌ فكر پدید نیاید كه‌ سفیر سازمان‌ بین‌ الملل‌ برای‌ چه‌ اهدافی‌ راهی‌ كشور ما شده‌است‌ ؟!اگر گفته‌ شود كه‌: بهترین‌ دلیل‌ خیرخواهی‌ كشورهای‌ غربی‌ برای‌ كشور ما در اینست‌ كه‌ خودشان‌ برنامه‌ كنترل‌ جمعیّت‌ را اجراء كرده‌اند و بخاطر همین‌ نیز از رشد اقتصادی‌ برخوردار شده‌اند، باید در مقابل‌ گفت‌ كه‌: اوّلاً آنها هرگز برنامه‌ای‌ مدوّن‌ برای‌ كنترل‌ جمعیّت‌ نداشته‌ و ندارند؛ بلكه‌ با ایجاد ارزشهای‌ مادّی‌ اجتماعی‌ جدید از قبیل‌ رفاه‌طلبی‌، فردیّت‌ خواهی‌، اشتغال‌ زنان‌، آزادشدن‌ به‌ تمام‌ معنی‌ روابط‌ نامشروع‌ جنسی‌، قوانین‌ مربوط‌ به‌ كمك‌ به‌ فرزندان‌ نامشروع‌ و ترجیح‌ آنها بر فرزندان‌ مشروع‌ و... دیگر نیازی‌ به‌ برنامه‌ كنترل‌ جمعیّت‌ نبود تا مردم‌ آن‌ كشورها در چارچوبه‌ سیاست‌ گذاریهای‌ كنترل‌ جمعیّت‌ قرار گیرند. بنابراین‌ شعار «كنترل‌ جمعیّت‌ از راه‌ آزادی‌ سقط‌ جنین‌» تنها تلاش‌ ظاهری‌ برای‌ سرپوش‌ گذاردن‌ بر فساد روابط‌ جنسی‌ نامشروع‌ جامعه‌ اروپائی‌ و آمریكائی‌ است‌.


ثانیاً بحران‌ جمعیّتی‌ كشورهای‌ پیشرفته‌ بدلیل‌ كاهش‌ میزان‌ رشد جمعیّت‌ در حدّ منفی‌، كار را به‌ آنجا رسانیده‌است‌ كه‌ تلاش‌ همه‌ جانبه‌ و وسیعی‌ برای‌ ازدیاد نسل‌ در اروپا شروع‌ شود، چنانچه‌ كاهش‌ قیمت‌ بلیط‌ قطارها و كمك‌های‌ نقدی‌ برای‌ خانوارهای‌ بیش‌ از 2 فرزند در فرانسه‌ بهترین‌ مؤیّد آن‌ است‌. در هر صورت‌ آیا جای‌ این‌ شكّ و تردید وجود ندارد كه‌ باید اهداف‌ و انگیزه‌های‌ سیاسی‌ به‌ دنبال‌ این‌ مسأله‌ وجود داشته‌ باشد ؟


خداوند گنجایش‌ زمین‌ برای‌ زندگان‌ و مردگان‌ را تضمین‌ فرموده‌ است‌ می‌گویند: زمین‌ گنجایش‌ این‌ همه‌ افراد را ندارد. اگر سیل‌ نوزاد رو به‌ جلو برود زمین‌ از نوزاد پر می‌شود. اُفٍّ لَكُمْ وَ لأوْهامِكُمُ الْخالِیَة‌، وَ ءَآرآئِكُمُ الْبالِیَة‌، وَ أهْوآئِكُمُ الْكاسِدَة‌! خداوند در قرآن‌، گنجایش‌ زمین‌ را برای‌ زندگان‌، و دفن‌ مردگان‌، تضمین‌ فرموده‌ است‌. شما دلتان‌ برای‌ خدا میسوزد، و میخواهید زمینش‌ سنگین‌ نشود؛ مشابهت‌ قانون‌ سقط‌ جنین‌ در كشورهای‌ كفر با عمل‌ اعراب‌ دوران‌ جاهلیّت‌ از آنچه‌ گفته‌ شد بدست‌ می‌آید كه‌: تا چه‌ حدّ كشورهای‌ كفر در ضَلالت‌ و منهاج‌ پست‌ و زندگی‌ نكبت‌ بار و ذلّت‌زا فرو رفته‌اند؛ كه‌ حكم‌ إسقاط‌ جنین‌ را در محاكم‌ و قوانین‌ خود مشروع‌ نموده‌اند و علناً حكم‌ به‌ امضا آدم‌كشی‌ می‌نمایند، و طفل‌ معصوم‌ یعنی‌ ثمره‌ حیات‌ و زندگانی‌ و بهترین‌ میوه‌ هستی‌ خود را در برابر چشمان‌ خود اعدام‌ میكنند و معذلك‌ خود را متمدّن‌ و كشورهای‌ پیشرفته‌؛ بلكه‌ لوادار تمدّن‌ می‌خوانند.


در حالیكه‌ این‌ اعمالشان‌أبداً با أعراب‌ دوران‌ جاهلیّت‌ تفاوتی‌ ندارد. آنها بچّه‌های‌ خود را می‌كشتند و زنده‌ بگور مینمودند، و اینان‌ بصورت‌ دیگر همان‌ كار را میكنند. غایة‌الامر بر اعمال‌ آنان‌ لعنت‌ و نفرین‌ می‌فرستند، و بر اعمال‌ خودشان‌ مرحبا و آفرین‌. تَـبًّا لَهُمْ وَ لِما عَمِلَتْ لَهُم‌ أیْدیهِمْ وَ لُعِنوا بِما فَعَلوا وَ بِما قالوا.


از اینجا نیز دستگیر میشود كه‌: این‌ نوع‌ تمدّن‌ و این‌ كلمه‌ «تمدّن‌» غیر از بربریّت‌ و وحشی‌گری‌ و جاهلیّت‌ چیزی‌ نیست‌. منتهی‌ در كتابهای‌ لغتِ آنها كلمه‌ تمدّن‌ و مدنیّت‌ و مدینه‌ جای‌ خود را عوض‌ كرده‌اند؛ و مزوّرانه‌ و مكّارانه‌ بر روی‌ اعمال‌ منكر و زشت‌ خود، لعاب‌ زده‌ و با زرق‌ و برق‌ عوام‌ فریبانه‌ای‌ هَمَجیّت‌ خود را بر عالم‌ تحمیل‌ كرده‌اند.


در جائی‌ كه‌ مانند انگلستان‌ عمل‌ لِواط‌ (آمیزش‌ مرد با همجنس‌ خود) را مشروع‌ كنند و در محاكم‌ إجازه‌ دهند و قانونیّت‌ آنرا از مجلس‌ أعیان‌ و مجلس‌ لُردها گذرانده‌ و به‌ تصویب‌ برسانند، دیگر از أمثال‌ قانونی‌ نمودن‌ سقط‌ جنین‌ و ماشابَهَه‌ نباید استبعاد كرد. اینها همه‌ اُموری‌ است‌ مشابه‌ با هم‌ بر اساس‌ برنامه‌ حیوانیّت‌، بلكه‌ أضلّ و خرابتر و تاریكتر. زیرا عمل‌ لواط‌ و یا سقط‌ جنین‌ عمدی‌ ابداً در حیوانات‌ دیده‌ نشده‌ است‌. و از اینجا عبارت‌ شریفه‌ قرآن‌: بَلْ هُمْ أَضَلُّ [25] و یا أَعْمَی‌ٰ وَ أَضَلُّ سَبِیلا [26] خوب‌ معنای‌ خود را روشن‌ می‌كند.


مرحوم علامه طهرانی در قسمتی دیگر از این کتاب در خصوص نظر حضرت آیه الله خامنه ای در خصوص کاهش جمعیت، می‌نویسند: جناب‌ مستطاب‌ حجّةالإسلام‌ آقای‌ حاج‌ شیخ‌ حسین‌ كرمی‌، فاضل‌ ارجمند و مقیم‌ بلده‌ طیّبه‌ قم، برای‌ حقیر نگاشته‌اند: بسم‌ الله‌ الرّحمن‌ الرّحیم، در تاریخ‌ ۲۵ محرّم‌ ۱۴۱۵، اینجانب‌ طیّ تماسّ شفاهی‌ كه‌ با جناب‌ حجّة‌ الإسلام‌ آقای‌ خرّازی‌ مسؤول‌ حزب‌ الله‌ ، فرزند آیة‌ الله‌ خرّازی، جهت‌ دریافت‌ مقالاتشان‌ راجع‌ به‌ كنترل‌ جمعیّت‌ داشتم‌ فرمودند: «این‌ مقالات‌ را به‌ حزب‌ الله‌ واگذار كرده‌ام‌ و دیگر در دست‌ من‌ نیست‌. این‌ مقالات‌ بسیار خوب‌ بود و با تحقیقات‌ و آماری‌ دقیق‌ نوشته‌ شد. و من‌ معتقد هستم‌ كه‌ این‌ طرح، یك‌ نقشه‌ استعماری‌ و توطئه‌ ابرقدرتها می‌باشد، و بی‌رابطه‌ با آن‌ جلسه‌ای‌ كه‌ در اسرائیل‌ جهت‌ كنترل‌ جمعیّت‌ كشورهای‌ اسلامی‌ تشكیل‌ شد، نمی‌باشد. مخصوصاً این‌ طرح‌ زمانی‌ در ایران‌ به‌ اجراء در آمد كه‌ چهارماه‌ بعد از آن‌ نقشه‌ای‌ بود كه‌ در اسرائیل، كنفرانس‌ آن‌ تشكیل‌ گردید.»


و همچنین‌ آقای‌ خرّازی‌ فرمودند: «من‌ با حضرت‌ آیت‌ الله‌ خامنه‌ای‌ ملاقاتی‌ داشتم‌ و ایشان‌ فرمودند: من‌ حدس‌ می‌زنم‌ كه‌ این‌ یك‌ نقشه‌ خارجی‌ باشد و با این‌ امر موافق‌ نیستم‌. و در ملاقاتی‌ كه‌ با جناب‌ حجّة‌الإسلام‌ و المسلمین‌ آقای‌ رفسنجانی‌ داشتم‌ ایشان‌ را راجع‌ به‌ خطر این‌ امر گوشزد كردم‌؛ ایشان‌ گفتند: این‌ یك‌ نظری‌ است‌. و دیگر گفتاری‌ نداشتند.» حاج‌ شیخ‌ حسین‌ كرمی‌ ـ ۲۸ محرّم‌ الحرام‌ ۱۴۱۵


سخن آخر: مشكل زیادی‌ جمعیّت‌ نیست‌، بلكه‌ عدم‌ توزیع‌ صحیح‌ و استفاده‌ از امكانات‌ است‌.

شکر لله شیعه ای نامی شدیم
اهل جمهوری اسلامی شدیم
از خمینی درس عشق آموختیم
در تنور جنگ و جبهه سوختیم
بیعتـی کـردیم بـا سیـد علی
راه حـق در قول و فعلش منـجلی

 
دوشنبه 30/1/1389 - 18:25 - 0 تشکر 196096

با سلام
خجالت نمی‌كشن كه برنامه برا خودشون ندارن، ولی میان و برا ما برنامه‌ریزی می‌كنن
واقعا عجب دسیسه‌هایی دارن این دشمنان شیعه
یا علی

 
سیب‌سرخ‌60- غریبی‌آشنا       وبلاگم: ماه تابان من 

چهارشنبه 1/2/1389 - 12:4 - 0 تشکر 196554

سلام دیگه نتونستم تحمل کن خیلی خیلی دلم برای تبیان و عضو های باحالش تنگ شده بود لحظه نه ثانیه شماری میکنم کنکور تموم شه دوباره بیام تبیان گفتم بیام یه سلامی کنم خسته نباشید بگم به مدیر انجمن سیاسی که میدونم چقدر انجمن سختیه و کارش زیاده و البته به اعضای خوبه انجمن سیاسی اقای احمدی نژاد هم همین نظرو داشت موفق و موید باشید

دشمن کیست؟ هر کس که با حاکمیت نظام مستقل مردمی دینی مخالف است، دشمن است .(امام خامنه اي 19/10/79)
             http://dokhtarenaslesevomi.persianblog.ir/
چهارشنبه 1/2/1389 - 16:24 - 0 تشکر 196595

عرض ادب و احترام دارم خدمت خواهرم خانم 1maryam و ممنونم از اینکه حواستون به ما هست و از ابراز لطف دلگرم کننده‌ای که نسبت به بنده داشتین امیدوارم که موفق باشین هم در کنکور هم در زندگی

همیشه دلیل شادی کسی باش نه قسمتی از شادی او
و همیشه قسمتی از غم کسی باش نه دلیل غم او
چهارشنبه 1/2/1389 - 17:34 - 0 تشکر 196623

اصلاح تحریف رسانه ای در مورد فتوای کنترل موالیدحکم حساب شده ای با تمام موازین شرعی و عرفی در «چند سال قبل» درباره «کنترل موالید» صادر شده که متأسفانه اخیراً با تحریف در بعضی از جرائد نشر یافته است.حکم حساب شده ای با تمام موازین شرعی و عرفی در «چند سال قبل» درباره «کنترل موالید» از طرف حضرت آیت الله العظمی مکارم شیرازی (مدّظلّه العالی) صادر شده که متأسفانه اخیراً با تحریف در بعضی از جرائد نشر یافته است.

صورت اصلی استفتاء و پاسخ آن به ترتیب زیر است:سؤال: تبلیغ و ترویج مردم مسلمان ایران در امر جلوگیرى و کنترل جمعیّت به عنوان یک کار فرهنگى، اقتصادى و اجتماعى جامعه ایرانى در منابر و محافل دینى، شرعاً چه حکمى دارد؟ آیا خلاف شرع است؟پاسخ : در صورتى که اهل خبره و «کارشناسان متدیّن»، مسأله کنترل و محدود ساختن موالید را یک «ضرورت اجتماعى» تشخیص دهند، شرعاً مى توان «به طور موقّت» با آن موافقت کرد و یا در صورت لزوم به طور حساب شده از آن تبلیغ نمود. در ضمن باید توجّه داشت که افزایش نسل به عقیده هیچ کس جزء واجبات نیست و بنابراین محدود ساختن با شرایط بالا، حرام نمى باشد. البته در مناطقی که محدود کردن جمعیت سبب پیشرفت مخالفان و به هم خوردن موازنه باشد کنترل جایز نیست.

در ضمن لازم است در موارد کنترل جمعیّت به جاى افزایش کمّى به سراغ افزایش کیفى رفت، تا مسلمانانى عالم تر و کارآمدتر به جامعه اسلامى تحویل داده شود و عزّت و عظمت مسلمین حفظ شود و نیز باید توجّه داشت که در مواردى که طبق تشخیص اهل خبره متعهّد، کنترل جمعیّت ضرورى است، باید حتماً از وسایل مشروع استفاده کرد، نه از وسایل نامشروعى مانند سقط جنین و امثال آن.

اصلاح تحریف رسانه ای در مورد فتوای کنترل موالیدحکم حساب شده ای با تمام موازین شرعی و عرفی در «چند سال قبل» درباره «کنترل موالید» صادر شده که متأسفانه اخیراً با تحریف در بعضی از جرائد نشر یافته است.حکم حساب شده ای با تمام موازین شرعی و عرفی در «چند سال قبل» درباره «کنترل موالید» از طرف حضرت آیت الله العظمی مکارم شیرازی (مدّظلّه العالی) صادر شده که متأسفانه اخیراً با تحریف در بعضی از جرائد نشر یافته است.

صورت اصلی استفتاء و پاسخ آن به ترتیب زیر است:سؤال: تبلیغ و ترویج مردم مسلمان ایران در امر جلوگیرى و کنترل جمعیّت به عنوان یک کار فرهنگى، اقتصادى و اجتماعى جامعه ایرانى در منابر و محافل دینى، شرعاً چه حکمى دارد؟ آیا خلاف شرع است؟پاسخ : در صورتى که اهل خبره و «کارشناسان متدیّن»، مسأله کنترل و محدود ساختن موالید را یک «ضرورت اجتماعى» تشخیص دهند، شرعاً مى توان «به طور موقّت» با آن موافقت کرد و یا در صورت لزوم به طور حساب شده از آن تبلیغ نمود. در ضمن باید توجّه داشت که افزایش نسل به عقیده هیچ کس جزء واجبات نیست و بنابراین محدود ساختن با شرایط بالا، حرام نمى باشد. البته در مناطقی که محدود کردن جمعیت سبب پیشرفت مخالفان و به هم خوردن موازنه باشد کنترل جایز نیست.

در ضمن لازم است در موارد کنترل جمعیّت به جاى افزایش کمّى به سراغ افزایش کیفى رفت، تا مسلمانانى عالم تر و کارآمدتر به جامعه اسلامى تحویل داده شود و عزّت و عظمت مسلمین حفظ شود و نیز باید توجّه داشت که در مواردى که طبق تشخیص اهل خبره متعهّد، کنترل جمعیّت ضرورى است، باید حتماً از وسایل مشروع استفاده کرد، نه از وسایل نامشروعى مانند سقط جنین و امثال آن.

اصلاح تحریف رسانه ای در مورد فتوای کنترل موالیدحکم حساب شده ای با تمام موازین شرعی و عرفی در «چند سال قبل» درباره «کنترل موالید» صادر شده که متأسفانه اخیراً با تحریف در بعضی از جرائد نشر یافته است.حکم حساب شده ای با تمام موازین شرعی و عرفی در «چند سال قبل» درباره «کنترل موالید» از طرف حضرت آیت الله العظمی مکارم شیرازی (مدّظلّه العالی) صادر شده که متأسفانه اخیراً با تحریف در بعضی از جرائد نشر یافته است.

صورت اصلی استفتاء و پاسخ آن به ترتیب زیر است:سؤال: تبلیغ و ترویج مردم مسلمان ایران در امر جلوگیرى و کنترل جمعیّت به عنوان یک کار فرهنگى، اقتصادى و اجتماعى جامعه ایرانى در منابر و محافل دینى، شرعاً چه حکمى دارد؟ آیا خلاف شرع است؟پاسخ : در صورتى که اهل خبره و «کارشناسان متدیّن»، مسأله کنترل و محدود ساختن موالید را یک «ضرورت اجتماعى» تشخیص دهند، شرعاً مى توان «به طور موقّت» با آن موافقت کرد و یا در صورت لزوم به طور حساب شده از آن تبلیغ نمود. در ضمن باید توجّه داشت که افزایش نسل به عقیده هیچ کس جزء واجبات نیست و بنابراین محدود ساختن با شرایط بالا، حرام نمى باشد. البته در مناطقی که محدود کردن جمعیت سبب پیشرفت مخالفان و به هم خوردن موازنه باشد کنترل جایز نیست.

در ضمن لازم است در موارد کنترل جمعیّت به جاى افزایش کمّى به سراغ افزایش کیفى رفت، تا مسلمانانى عالم تر و کارآمدتر به جامعه اسلامى تحویل داده شود و عزّت و عظمت مسلمین حفظ شود و نیز باید توجّه داشت که در مواردى که طبق تشخیص اهل خبره متعهّد، کنترل جمعیّت ضرورى است، باید حتماً از وسایل مشروع استفاده کرد، نه از وسایل نامشروعى مانند سقط جنین و امثال آن.

http://persian.makarem.ir/news/?nid=695

شکر لله شیعه ای نامی شدیم
اهل جمهوری اسلامی شدیم
از خمینی درس عشق آموختیم
در تنور جنگ و جبهه سوختیم
بیعتـی کـردیم بـا سیـد علی
راه حـق در قول و فعلش منـجلی

 
يکشنبه 5/2/1389 - 14:41 - 0 تشکر 197253

من زبعضی وقت ها واقعا با مشاهده بعضی صحبت ها نمیدونم فقط دوست دارم سکوت کنم
یعنی شما میگید کنترل جمعیت هم احتمالا فتنه ی منافقاست
نه؟؟؟
یا شاید آمریکایی ها؟؟؟
شماها تو همین جمعیت موندید از اشتغال و ازدواج و تحصیلات آکادمیک تا تورم و مسائل اقتصادی و روانی داره بیداد میکنه اون وقت تازه میگید کنترل جمعیت دسیسه ی دشمنان شیعه است؟؟؟
خدایا واقعا یه کم ما رو هدایت کن
ما اخرش نفهمیدیم این آمریکایی ها همه جا هستن
لوله ی آب میگیره میگن کار امریکایی هاست

سياوش بيدکاني

راوي بيداد و داد موسيقي و مردمان ايران زمين

خنياگر مرغ سحر ، باربد زمان

جناب استاد محمدرضا شجريان

برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.
 • وبگردی