انجمن ها > انجمن معارف > صفحه اول بحث
لطفا در سایت شناسائی شوید!
معارف (بازدید: 251)
سه شنبه 24/1/1389 - 17:27 -0 تشکر 194593
خداوند مومنان را می کشد!!!

مسلما ما همگی روزی خواهیم مرد اما این مرگ با مرگ رایج و معمول که همگانی می باشد کاملا متفاوت می باشد، این مرگ خاص مومنان است خداوند می فرماید: همه چیز را برای انسان و انسان را برای خودم آفریدم، حال کسانی را که ایمان آوردند خداوند آنها را از هر گونه آلودگی پاک کرده و خاص خود می گرداند گویی جز خدا کسی را ندارند و جز برای رضای او کاری نمی کنند آنها با گسستن زنجیر تعلقات و میراندن هواهای نفسانی و رهایی از چنبره لذات و شهوات و رستن از منیتها و خودخواهیها به موت ارادی یا مرگ اختیاری دست یافته اند در دلهای آنها جز خدا کسی را بدان راه نمی دهند اینان را خداوند برای خود خالص کرده. طبق حدیثی از حضرت علی(ع)  «موتوا قبل ان تموتوا»: بمیرید قبل از آنکه بمیرانندتان.
اینکه می فرماید: «بمیرید»، خطاب به نفس انسان و خود و من اوست نه خطاب به پیکرش.
به قول خواجه:
میان عاشق و معشوق هیچ حائل نیست
تو خود حجاب خودی حافظ از میان برخیز

حال این سوال پیش می آید که خداوند چگونه مومن را از عالم ظاهر به عالم معنا سوق می دهد؟
در جواب این سوال ابتدا حدیثی از امام حسین(ع) که می فرماید: اگر سه چیز نبود انسان در مقابل هیچ چیز سر فرود نمی آورد؛ فقر و تنگدستی، بیماری و مرگ.
خداوند با مصائب انسان را نسبت به دنیا بی رقبت می گرداند و به سوی خود می خواند و بنده اش را برای خود خالص می کند پس هر گاه مصیبتی بر شما وارد شد بجای ناشکری و ناامیدی خدا را شاکر باشید چرا که یار به شما راغب شده و شما را برگزیده.
مصائب در دنیامانند دارو می ماند که طبیب برای ما تجویز کرده
به قول مولانا:
بچه می لرزد از آن نیش حجام
مادر مشفق در آن غم شادکام
نیم جان بستاند و صد جان دهد
آنچه در وهمت نی آید آن دهد

حال اگر در زندگی دچار مشکلاتی شدید بدانید که بی حکمت نیست، در آخر لازم به ذکر است که انسانها به لحاظ هدایت پذیری سه دسته اند:
دسته اول کسانی هستند که با رو آوردن سختیها به خود آمده و سر تعظیم در برابر خدا فرود آورده
دسته دوم کسانی هستند که با وجود شدائد و سختیها باز اعراض و سرکشی می کنند
اما دسته سوم که واقعا تعدادشان کم است، قبل از اینکه شدائد آنها را به سمت خدا سوق دهد آنها خود سر تعظیم نزد خدا فرود می آورند
حال واقعبینانه در خود بنگرید ببینید در کدام دسته قرار دارید؟!!

چهارشنبه 25/1/1389 - 12:45 - 0 تشکر 194752

با سلام
در حدیث قدسی نقل شده که خدوند میفرماید من عاشق هر کسی بشوم اورا خواهم کشت .
بهتر است مطلبی اینجا بیان گردد تا منظور روشن شود که منظور از کشته شدن و در کل تعریف مرگ یعنی قطع تعلق روح از جسم که اگر انسان در این عالم خاکی قادر به این قطع تعلق گردد به مرتبه مرگ اختیاری دست پیدا میکند و مسلم است که عاشق میل رسیدن به معشوق را دارد .
و من الله التوفیق

يا علي گفتيم و عشق آغاز شد

برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.
 • وبگردی