• مشکی
 • سفید
 • سبز
 • آبی
 • قرمز
 • نارنجی
 • بنفش
 • طلایی
انجمن ها > انجمن خانواده > صفحه اول بحث
لطفا در سایت شناسائی شوید!
خانواده (بازدید: 1754)
دوشنبه 23/1/1389 - 15:59 -0 تشکر 194293
چرا ازدواج ها یخچالی می شن؟

http://img.tebyan.net/Big/1389/01/19977110469431611949722322084251411111.jpg
 

از پست قبلی که براتون گذاشتم تا حالا چندین روز گذشته و جا داره که از استقبال و نظرات خوب شما دوستان تشکر کنم ولی به نظرم می آد که هنوز مطلب قبلی یعنی "طلاق توافقی مد روز" باز هم جا برای نظر دادن و ارزیابی مسائل ریزتر و بهتر داشته باشه. اگه همین طوری با تعامل هم جلو بریم همه خودمون می شیم یک مشاور و کارشناس که می تونه مشکلات را در زندگی بررسی کنه و براش راهکار ارائه کند. اما موردی که ما می خواهیم این بار با هم بررسی کنیم یه موضوع راجع به "زندگی و ازدواج" است. اما این بار موضوع را به یه صورت دیگه با هم بررسی می کنیم: فکر کنید که الان ازدواج کرده اید (آرزو برای مجردین) و بعد از گذشت یک سال شیرینی زندگی را که تا چند وقت پیش داشتید الان ندارید همه ی قسمت های زندگی تکراری شده حتی نگاه ها، شوخی ها، خنده ها و ... کم کم دعواها شروع شده و حتی بیشتر هم شده (وای خدای من) اگر جلوی مشکل را نگیرید ممکن است کار به جاهای باریک و خدای ناکرده زبانم لال به ط ل ا ق بکشد (خدا اون روز رو نیاره) شما باید برای این مشکل تدبیری بیندیشید و این یکنواختی را از بین ببرید و بتوانید رنگ و بوی زندگی را عوض کنید. با این توضیحات شما چه راهکارهایی ارائه می دهید تا این مشکل را با ساده ترین روش و در کمترین زمان حل و تحویلی دوباره به زندگی تان بدهید. منتظر دیدگاه های شما عزیزان جهت ارائه یک مطلب دیگر هستیم. برای ارائه این مقاله حداقل به 30 راهکار مفید نیازمندیم (البته هر چه بیشتر بهتر). پیشنهاد نام مقاله نیز بر عهده شما همراهان و دوستان.

دوشنبه 23/1/1389 - 16:52 - 0 تشکر 194301

سلام

برای اینکه زندگی یخچالی نشه باید عشق هر لحظه زنده بشه
و نه تنها خاموش بشه ... هر لحظه بیشتر نیز بشه

یکی از دلایل که میتوان گفت ... دختران در دوران نامزدی همه احساس خود را عرض چند روز نشان می دهند... و شاید تکرار آنها در زندگی چند ساله باعث سردی شود

یکی از دلایلی که روانشناسان تاکید بر کم بودن نامزدی دارند... همین است ... چون این موضوع خود باعث جا زدن پسرها در دوران عقد نیز میشود...

در کل :

همه ما باید بیاموزیم چگونه و چه وقت احساس خود را به درستی بروز دهیم و عشق را تازه نگه داریم
و دیگر اینکه بروز دادن احساس را خدشه ای بر غرور ندانیم و به احساس و عشق یکدیگر احترام بگذاریم


خدا همه مارا در تمام مراحل زندگی یاری کند.... انشاالله

وَأُفَوِّضُ أَمْرِي إِلَى اللَّهِ

 
سه شنبه 24/1/1389 - 12:5 - 0 تشکر 194471

به نظر من در ازدواج همیشه باید به همسر به عنوان دوست نگاه شود. همون نگاهی که در دوران قبل از ازدواج به او نگاه می کردیم با هم صمیمی و مهربان باشیم.

سه شنبه 24/1/1389 - 22:32 - 0 تشکر 194687

به نام خدا

سلام

من فکر می‌کنم علت سر شدن(یخچالی شدن)زندگی یادگیری غلط زندگی والدینمون هست

وقتی تو زندگی والدین تنها مسئولیتها و انجام وظایف رو می‌بینیم و در عوض دیدن محبتهای عاشقانه گوش زد کردن وظایف رو که پدر و مادرهامون به هم می‌کنن رو می‌بینیم

همین رو یاد می‌گیریم و از ازدواج همین برداشت رو داریم. فکر می‌کنیم ازدواج یعنی مسئولیت محض بدون هیچ لذتی

و لذت همون اوایل زندگی و دوران نامزدی هست و بعد تموم میشه

باید دیدمون رو عوض کنیم و همون طور که خودتون گفتین بدونیم تنها میتونیم بلکه به نظر من حالا حقمون هست و بهمون واجبه که نگاهمون به هم مثل نگاهمون قبل از ازدواج باشه.

برا قفل هایی كه بستست یه كلید مونده تو مشتمبه جنون رسیده كارم بس كه فرصت ها رو كشتم
بازی نور و صدا نیست زندگی یه سرنوشته           یكی پیدا یكی پنهون مثل آدم و فرشته
جانشین  انجمن خانواده‌ی تبیان
جمعه 27/1/1389 - 18:0 - 0 تشکر 195365

من می گم جایی که عشق هست شکستی وجود ندارد. ناموفق بودن همان شکست نیست. چه بسا یأس ما فرصت بیشتری برای یادگیری و رشد فراهم می کند. ما در زندگی باید راه ها بسیاری را رفته و بینش های مان را تغییر دهیم.

شنبه 28/1/1389 - 16:8 - 0 تشکر 195543

زندگی هر فردی تا قبل از ازدواج به سه قسمت تقسیم می شود: قسمت اول: همان زندگی و ارتباطات عادی و روزمره ما هست که بیشترین حجم و کمترین کیفیت از زندگی ما را شامل می‌شود. و همیشه دچار دگر گونی و تغییر هستند و در مواجهه با افراد، مکان و زمانهای مختلف متغییر است و خیلی قابل اطمینان نیست. قسمت دوم: این قسمت بخش کاملاً اختصاصی زندگی ما هستند که تنها خودمان ، خدایمان (و بعضا فرد سومی) از آن با خبر هستند. قسمت سوم: خط اصلی زندگی انسان را شامل می شود و خصوصیات اصلی و ویژگی اصلی هر فرد در این قسمت جای می گیرد. این بخش بیشتر در ارتباط ما با افراد محرم (پدر ـ مادر ـ برادر و ... ) بروز می کند. این قسمت از زندگی انسان دارای بیشترین کیفیت می باشد و می تواند حتی قسمت اول زندگی ما را تحت تأثیر قرار دهد. به نظر بنده آنچه می تواند در دوام زندگی دو فرد بعد از ازدواج تأثیر غیر قابل انکاری داشته باشد همین شناخت کامل این قسمت سوم و بخشی از قسمت دوم که تأثیری در اینده زندگی دارد، می‌باشد. اگر هر فردی در طول دوره آشنایی قبل از ازدواج بتواند این قسمت سوم زندگی فرد را کامل بشناسد و با شناخت این قسمت نسبت به انتخاب همسر آینده خود اقدام نماید بسیار موفق خواهد بود. اما آنچه امروز باعث یخچالی شدن روابط بین زوجین می شود تصمیم گیری بر اساس قسمت اول زندگی است. قسمتی که خیلی دوام ندارد در حالی که اگر ما بر اساس قسمت سوم تصمیم بگیریم زندگی برایمان هر روز تازگی خواهد داشت و خیلی کم در زندگی دچار چالش خواهیم شد.

شنبه 28/1/1389 - 21:15 - 0 تشکر 195613

با سلام
برای من كه شكر خدا هر روز بیش‌تر می‌شه- چون شناختم بیش‌تر می‌شه
وقت یانتخاب درست باشه، مشكلات این‌جوری كم‌تر پیش میاد
باید یه كمی از خودخواهی‌هامون كم كنیم- مشكل الان جوونامون همینه
یا علی

 
سیب‌سرخ‌60- غریبی‌آشنا       وبلاگم: ماه تابان من 

دوشنبه 30/1/1389 - 14:39 - 0 تشکر 196033

http://retiary.net/idea/idea4/idea_4/nilanjan/nilpix/life.jpg

من احساس می کنم گاهی اوقات طرفین صرفا عوامل مادی و اقتصادی را در زندگی در نظر می گیرند و زمانی که بعد از ازدواج نمی توانند بعد از گذشت مدتی به این آرزوها آن طور که در ذهن شان دارند دست پیدا کنند باعث می شود که روی رًفتارشان تاثیر گذاشته و هر روز نسبت به هم از روز قبل سردتر و بی احساس تر برخورد کنند و این یک عاملی است که باعث میشه زندگی ها یخچالی بشه.

دوشنبه 30/1/1389 - 15:34 - 0 تشکر 196040

bilgisaiar گفته است :
به نام خدا

سلام

[quote=bilgisaiar;5555;196033]

http://retiary.net/idea/idea4/idea_4/nilanjan/nilpix/life.jpg

من احساس می کنم گاهی اوقات طرفین صرفا عوامل مادی و اقتصادی را در زندگی در نظر می گیرند و زمانی که بعد از ازدواج نمی توانند بعد از گذشت مدتی به این آرزوها آن طور که در ذهن شان دارند دست پیدا کنند باعث می شود که روی رًفتارشان تاثیر گذاشته و هر روز نسبت به هم از روز قبل سردتر و بی احساس تر برخورد کنند و این یک عاملی است که باعث میشه زندگی ها یخچالی بشه.

ااما به نظر من صرفاً عوامل اقتصادی  و مادی نمیتونن باعث یخچالی شدن یا گرم شدن زندگی بشن

اگر این طور بود زندگی هایی که در رفاه مادی هستند اما یخچالی و سرد شدن وجو نداشت

در خانواده‌هایی هم که وضع مادی شون خوب نشده زندگی های گرم وجود داره. البته این گرما به خاطر فرهنگی هست که توش بزرگ شدن . و البته یه جای این فرهنگ ایراد داره و اون اینه که محبت رو از زن انتظار دارن و از مرد انتظار ندارن

برا قفل هایی كه بستست یه كلید مونده تو مشتمبه جنون رسیده كارم بس كه فرصت ها رو كشتم
بازی نور و صدا نیست زندگی یه سرنوشته           یكی پیدا یكی پنهون مثل آدم و فرشته
جانشین  انجمن خانواده‌ی تبیان
يکشنبه 5/2/1389 - 11:29 - 0 تشکر 197242

به نظر من بی توجهی طرفین نسبت به هم یکی دیگه از عوامل سرد شدن نسبت به هم است. چون دیگه به هم مثل روز اول نگاه نمی کنن.

برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.