انجمن ها > انجمن قرآن و عترت > صفحه اول بحث
لطفا در سایت شناسائی شوید!
قرآن و عترت (بازدید: 666)
سه شنبه 17/1/1389 - 9:21 -0 تشکر 193184
روایات وارده در تفسیر ایه ولایت

به نام خدا

سلام

 

 

و از حضرت ابوجعفر علیهالسلام وارد است که: جماعتی از یهود اسلام آوردند که از آنها عبدالله بن سلام و اسید و ثعلبة و بن یامین و سلام و ابنصور یا بودند و گفتند: ای رسول خدا! موسی وصی خودش را یوشع بن نون قرار داد، وصی تو کیست؟! و والی امر ولایت بعد از تو کیست؟! در پاسخ گفتار آنها این آیه نازل شد.

حضرت رسولالله صلی الله علیه و آله و سلم گفتند: برخیزید! برخاستند و به سوی مسجد آمدند و در این حال سائلی از مسجد خارج میشد، رسول خدا گفتند: ای سائل آیا کسی به تو چیزی بخشیده است؟!

گفت: آری! این انگشتری را!

حضرت فرمود: چه کسی به تو بخشیده است؟! گفت: آن مردی که مشغول نماز خواندن است!

حضرت فرمود: در چه حالتی به تو بخشید؟! گفت: در حالت رکوع!

فکبر النبی و کبر اهل المسجد، فقال صلی الله علیه و آله و سلم: علی بن ابیطالب ولیکم بعدی! فقالوا: رضینا بالله ربا و بالاسلام دینا و بمحمد نبیا و بعلی ولیا فانزل الله تعالی: و من یتول الله و رسوله و الذین آمنوا فان حزب الله هم الغالبون. [

«در اینحال رسول خدا الله اکبر گفتند، و اهل مسجد الله اکبر گفتند و رسول خدا فرمود: بعد از من علی بن ابیطالب ولی شماست! آنان گفتند: ما راضی هستیم که خداوند پروردگار ما باشد، و اسلام، دین ما باشد، و محمد پیامبر ما باشد، و علی ولی ما باشد، و خداوند این آیه را فرستاد:

و کسانی که ولایت خدا و رسول خدا و آنان را که ایمان آوردهاند بپذیرند، پس حقا حزب خدا غلبه کنندگانند».

 

 وبلاگ من ....وبلاگ پيامبران رحمت

 

امام صادق(ع) فرمود:به دنبال مونسى بودم كه در پناه آن, آرامش پيدا كنم, آن را در قرائت قرآن يافتم.

برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.
 • وبگردی