سينما و تلویزیون (بازدید: 398)
جمعه 13/1/1389 - 16:32 -0 تشکر 192541
محمدرضا فروتن: خدا از من نمی پرسد چند تا اسکار گرفته ام!

با سلام

 جهان: محمدرضا فروتن در گفتگویی عنوان کرده که گذشت و ایمان برای او بهتر از برنده شدن و جایزه گرفتن است.
 
او در این گفتگو عنوان کرده که من از کاندیدا شدن در جشنواره ها خیلی خوشحال نمی شوم چون اگر بیفتم و بمیرم خدا از من نمی پرسد که چند تا اسکار گرفتی و یا چند بار کاندیدا شدی؛ می پرسد از فرصتی که به تو دادم چطور استفاده کردی. دوست دارم بیشتر زندگی کنم و از زندگیم بیشتر لذت ببرم. انسان خوبی باشم، در عشق سیر کنم و به کارهای خودم دقیق شوم و از میانسالیم استفاده لازم را ببرم.
 
فروتن که با همشهری جوان مصاحبه کرده درادامه گفته: چه چیزی بالاتر از عشق و چه چیزی بالاتر از گذشت و ایمان است؟ آنقدر اسباب بازیهای دنیا مثل خانه و ماشین و قدرت و ثروت دور و بر آدم ریخته اند که از عشق دور می شود.

اودر بخشهای دیگری ازاین مصاحبه گفته : در سفری که اخیرا به خاطر فیلم هایم به بلوچستان داشته ام در یکی از روستاها از مردم پرسیدم خوشبختید، می گفتند بسیار زیاد. واقعیتش این بود که فقیر بودند و واقعا احتیاج داشتند اما حقیقت چیز دیگری بود، اینکه واقعا خود را خوشبخت می دانستند. اما درون زندگی های شهری، برخی آدمها ماشین لوکس دارند و خانه آنچنانی دارند و ظاهرا خوشبختند اما حقیقت شاید چیز دیگری باشد.

یا علی

 
سیب‌سرخ‌60- غریبی‌آشنا       وبلاگم: ماه تابان من 

برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.
 • وبگردی