• مشکی
 • سفید
 • سبز
 • آبی
 • قرمز
 • نارنجی
 • بنفش
 • طلایی
انجمن ها > انجمن اجتماعي > صفحه اول بحث
لطفا در سایت شناسائی شوید!
اجتماعي (بازدید: 2300)
جمعه 13/1/1389 - 4:30 -0 تشکر 192449
دارا و ندار؟

 

 

پول داشته باشیم بهتره یا نداشته باشیم؟

شاید فکر کنیم که اگر پولدار باشیم بهترین شادی ها رو هم خواهیم داشت.

نظرتون چیه ؟

شما چی فکر می کنید؟

 

 

 

 

اي آقاي ما برس به داد ما

جمعه 13/1/1389 - 12:32 - 0 تشکر 192479

فقط من همین سخن رو بگم :به هر خانه ای از یک در فقر وارد می شود و از در دیگر فحشا خارج می شود .

هرگز اين چهار چيز را در زندگيت نشكن

.......................اعتماد ، قول ، رابطه و قلب ؛

.....................................يرا اينها وقتي مي شكنند صدا ندارند ، اما درد بسياري دارند ...

...چارلز ديكنز ...
جمعه 13/1/1389 - 14:22 - 0 تشکر 192525

soroosh_dehkadeh_it گفته است :
[quote=soroosh_dehkadeh_it;341704;192479]فقط من همین سخن رو بگم :به هر خانه ای از یک در فقر وارد می شود و از در دیگر فحشا خارج می شود .

سروش عزیز منظورت اینه که هر کی پولدار و دارا نیست فاسده؟

البته منم اینو قبول دارم که فقر ممکنه باعث فحشا بشه

ولی ثروت و تمول هم رابطه ی مستقیمی با فساد و فحشا داره

خیلی ها هستند که وقتی پولدار میشن به لجن کشیده میشن.

من تو این بحث بیشتر نظرم این بود که ریشه های روانی رو از دیدگاه اجتماعی بررسی کنیم.

منتظر شرکت همه عزیزان تو بحث هست...........................

اي آقاي ما برس به داد ما

جمعه 13/1/1389 - 14:24 - 0 تشکر 192526


این آما رو بخونید:

تحقیقات اخیر دانشمندان دانشگاه بریستون آمریكا حاكی است، پول شادی نمی‌آورد. محققان با ابداع ابزاری برای ارزیابی كیفیت زندگی روزمره اشخاص دریافتند، كسانی كه كمتر از ۲۰ هزار دلار به دست می‌آورند نبست به كسانی كه درآمد سالانه آنها ۱۰۰ هزار دلار است، تنها در ۱۲ درصد زمان خود بدخلق هستند.

به گفته این دانشمندان، مردانی كه درآمد سالانه آنها بیش از ۱۰۰ هزار دلار است، ۱۹.۹ درصد از وقت خود را در فراغت به سر می‌برند در حالی كه مردانی كه كمتر از ۲۰ هزار دلار درآمد دارند ۳۴.۷ درصد از وقت خود را در این وضعیت به سر می‌برند. در زنان هم، ‌چنین نتایجی دیده شده است. زنانی كه درآمد سالانه آنها بیشتر از ۱۰۰ هزار دلار است، ۱۹.۶ درصد و زنانی كه درآمدشان در یك سال كمتر از ۲۰ هزار دلار است، ۳۳.۵ درصد در فراغت (آرامش) به سر می‌برند. به گفته دانشمندان، درآمد نقش كمی در زندگی اشخاص شاد بازی می‌كند.

اي آقاي ما برس به داد ما

جمعه 13/1/1389 - 16:48 - 0 تشکر 192542

با سلام
یه جایی خوندم كه اگر دلتون می‌خواد به زیارت خونه خدا برید، دعا كنید كه خدایا زیارت خانه‌ات را نصیبم كن، نه این‌كه دعا كنید خدایا یه پولی برسون، تا ما هم بیایم حج.
چون ممكنه خدا پول برسونه ولی توفیق زیارت نداشته باشیم- خیلی‌ها هستن كه پول دارن ولی كمك به دیگران رو فراموش كردن- شاید اونا هم یه روزی دعا كرده بودن كه خدایا اگر به من پولی بدی، من هم به فقیرا كمك می‌كنم ولی حالا فراموش كردن و دنبال حرص و طمعشون هستن.
باید ظرفیت پول رو داشته باشیم- اون‌وقته كه با دین‌داری‌مون، پول به درد می‌خوره و ما رو به خدا نزدیك‌تر می‌كنه
ببخشید زیاد حرف زدم
یا علی

 
سیب‌سرخ‌60- غریبی‌آشنا       وبلاگم: ماه تابان من 

شنبه 14/1/1389 - 13:18 - 0 تشکر 192682

سلام
پول قطعا میتونه برامون اسایش به همراه داشته باشه ولی ارامش بیشتر از اینکه به پولدار بودن برگرده مربوط به خودمونه.باید ببینیم تو زندگی دنبال چی هستیم اگه اسایش که کوتاهترین راهش پوله ولی خب کی میتونه بگه نیازی به ارامش نداره؟ از طرفی الان نقش پول تو زندگی ها خیلی پررنگه و دیگه کسی نمیتونه بگه (علم از ثروت بهتره) یا اینکه (اگه عشق باشه ما رو یه تکه کارتون با هم زندگی میکنیم) و امثال اینا
به نظر من پول چیز خوبیه به شرطی که پول صرف خوب زندگی کردن بشه و نه خوب زندگی کردن فدای پول
جایی خوندم که مردم سه دسته هستن
نوکر پول-دوست پول-ارباب پول
جواب سوال شما بر میگرده به اینکه ما جز کدوم دسته باشیم.
شاد باشید

خوبي کن و خوش باش به آرامش وجدان ... بگذار بگويند فلاني بد دنياست

شنبه 14/1/1389 - 17:45 - 0 تشکر 192759

یکی رو می شناختم خیلی خاکی بود. یه پاش رو رو اعتقادش فدا کرده بود...هیچ وقت پول دار نبود...خوشبخت بود حتی وقتی پرکشید هم لبخند رو لبش بود...فقر و غنا جنبه می خواد...

شنبه 14/1/1389 - 18:11 - 0 تشکر 192766

آره منم اون سه تایی كه گفتین و شنیدم‌" نوکر پول-دوست پول-ارباب پول"
اما منظور از ارباب پول چیه؟ یعنی چطور خصوصیاتی منطبق با اینی كه گفتین هست؟!

موفق باشید.

هرگز اين چهار چيز را در زندگيت نشكن

.......................اعتماد ، قول ، رابطه و قلب ؛

.....................................يرا اينها وقتي مي شكنند صدا ندارند ، اما درد بسياري دارند ...

...چارلز ديكنز ...
دوشنبه 16/1/1389 - 14:51 - 0 تشکر 193026

soroosh_dehkadeh_it گفته است :
[quote=soroosh_dehkadeh_it;341704;192766]آره منم اون سه تایی كه گفتین و شنیدم‌" نوکر پول-دوست پول-ارباب پول"
اما منظور از ارباب پول چیه؟ یعنی چطور خصوصیاتی منطبق با اینی كه گفتین هست؟!

موفق باشید.

به نظر من به کسانی میشه گفت ارباب پول که از پولشون برای راحتتر زندگی کردن استفاده میکنن اونا مثل یه ارباب دستور میدن وپول مثل یه نوکر انجام میده درست مقابل نوکران پول که حاضران جونشونو بدن ولی کسی به ارباب عزیزشون دست درازی نکنه. نوکران پول همه زندگیشونو صرف صیانت از پولشون میکنن در عوض اربابان پول از پول برای محافظت خودشون استفاده میکنن

نوکران پول برای پولدار شدن دست به هر کاری میزنن ولی اربابان پول از پولشون برای انجام هر کاری استفاده میکنن.

به نظر میاد دوستان پول از دو دسته دیگه منطقی تر باشن چون مثل دو تا دوست هم اونا واسه پول زحمت میکشن(البته نه در حد نوکران پول) و هم پول براشون خوش خدمتی میکنه(بازم نه در حد اربابان پول)

دوست عزیز! اینها فقط برداشت های شخصی من از این سه تا عبارت بود.امیدوارم اگه شما یا سایر دوستان اطلاعات کامل تری دارید مطرح کنید.

شاد باشید

خوبي کن و خوش باش به آرامش وجدان ... بگذار بگويند فلاني بد دنياست

سه شنبه 17/1/1389 - 4:12 - 0 تشکر 193171

آقای ده نمکی با ساخت این سریال و با صدای بلند فریاد زد چرا باید در جامعه ما که مسئولینش ادعای اسلامیت و عدالت دارند ، اکثریت مردم مخصوصا جوانان لیسانس یا حتی فوق لیسانس یا بیکار باشند و یا بعنوان یک کارمند ماهیانه حقوق کمی بگیرند طوریکه نتوانند ازدواج کنند ولی از طرف دیگر اقلیتی در جامعه مانند بالا شهرنشینها ، فوتبالیستها ، بازاری های گردن کلفت و .......... که اکثرا هم کم سواد هستند دارای درآمدهای باد آورده سالیانه بین 300 تا 700 میلیون تومان باشند ، تازه اینها بجز داشتن خانه های میلیارد تومانی در داخل و خارج کشور، ماشینهای 50 تا 100 میلیون تومانی و انواع واقسام تفریحهای دیگر است ، حالا سوال بزرگ آقای ده نمکی و تمام مردم از مسئولین نظام اینست مگر این پولدارها چه خدمت بزرگی برای این مملکت انجام میدهند که دیگر مردم انجام نمیدهند؟ مثلا یک فوتبالیست چکار میکند که باید از ثروت همین مملکت و مردم بدبخت سالیانه 300 تا 700 میلیون تومان بگیرد؟ آیا یک فوتبالیست بجز ورزش و تفریح که فقط برای بدن خودش لذت و فایده دارد و نه دیگران ،فایده دیگری برای پیشرفت مردم و کشور دارد؟ آیا حتی اگر فوتبال ما به جام جهانی برود درآمد میلیونی فوتبالیستها چند برابر میشود یا مردم بدبخت که آنان را تشویق می کنند؟ پس چرا یک فوتبالیست باید درآمدی داشته باشد که برای خودش و خانواده اش و هفت نسل بعد از خودش رفاه کامل داشته باشد؟ چرا باید جمع کل حقوق یک کارمند که با هزار زحمت درس خوانده و بهترین روزهای جوانیش را به کشور خدمت کرده بعد از 30 سال به زور به 30 میلیون تومان برسد؟ و چرا مسئولی تو این مملکت به این همه دردها پاسخ نمیدهد؟

سه شنبه 17/1/1389 - 12:20 - 0 تشکر 193203

اگر یکی دوتا دانشجوی دانشگاه آزادداشته باشی ،مرغ کیلوئی 3600تومان ،گوشت 14-15هزارتومان برنج 3500تومان وووووو.. تازه می خوان یارانه هارانیز هدفمند کنند.آیاآون وقت هم می گید پول خوب نیست ؟ کادالفقر ان یکون کفرا.قطعا نابهنجاریهای اجتماعی فقر بسیارزیاداست .وکسی منکر آن نمی تواند باشد.جامعه پیشرفته جامعه ای است که مردم دررفاه زندگی کنند واین ازوظایف دولتمران است

برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.