پاسخ به شبهات (بازدید: 3097)
پنج شنبه 12/1/1389 - 9:8 -0 تشکر 192308
سنگسار چیست و چرا در اسلام تشریع شده است؟

باسمه تعالی

سنگسار یا رجم مجازاتی است که در شریعت اسلامی برای جرم زنای محصنه (یعنی انجام زنا توسط کسیکه دارای همسر است) وضع شده است. البته این امر منوط به اثبات آن است و حال آنکه شرایط آن با پیچ و خم هایی مواجه است که اثبات آن را بسیار مشکل می کند. 

اثبات این مجازات یا با چهار شاهد عادل است آنهم با شرایط دشواری که به قول بعضی از علما اثبات آن را در این دنیا غیرممکن می سازد و یا اگر خود فرد چهار مرتبه و در چهار مجلس اقرار و اعتراف به گناه خود کند مجازات ثابت می شود اما بعد از اثبات چنانچه در حین اجرای مجازات، فرد از معرکه فرار کند رها می شود  و دنبال نمی شود و چنانچه بعد از اقرار خود انکار کند باز هم مجازات سنگسار ساقط می شود و در صورتیکه توبه کند نیز امام مخیر است که مجازات را اجرا نکند و اینها همه به این دلیل است که اسلام عزیز دین رئوفی است و تنها در صدد اصلاح جامعه و مسلمین خاطی است ووضع چنین مجزات های سختی نیز تنها به این منظور است والا در صورتیکه امکان اصلاح فرد به وسایل دیگری می بود قطعا اسلام به آن راه متوسل می شد و راضی به چنین مجازات سهمگینی نمی شد.

ببینید عزیزان خانه ای را در نظر بگیرید که رئیس آن خانه در صدد برقراری عدالت و آسایش تمام افراد خانواده است اگر چنانچه در این راه این رئیس خانه اقداماتی را انجام دهد قطعا عقل سلیم او را توبیخ نمی کند به طور مثال اگر فرزند او کار خطایی را انجام دهد و علیرغم تذکرهای پیاپی به او باز هم خطا کند و با این خطا سایر افراد خانواده را با خطر جدی مواجه سازد اگر رئیس خانه برای اصلاح امور خانواده او را مجازات کند به نفع کل جامعه و به نفع خود اوست و این مجازات بسته به نوع خطایی که انجام داده است متفاوت می شود. حال در جامعه اسلامی چنانچه فردی علیرغم اینکه می تواند نیاز جنسی خود را از طریق حلال ارضا نماید متوسل به راه حرام شود و با این عمل خود جامعه را به فساد بکشد ناگزیر باید با او به مقابله برخاست و مجازات متناسب را اعمال نمود.

 

سه شنبه 12/5/1389 - 19:41 - 0 تشکر 217774

با سلام
خیلی مطلب خوبی بود
اینگونه فكر نمیكردم كه امر سنگسار رو دین عزیز اسلام تا جایی كه تونسته توی حاشیه قرار بده برای اجراش

موفق باشید.

هرگز اين چهار چيز را در زندگيت نشكن

.......................اعتماد ، قول ، رابطه و قلب ؛

.....................................يرا اينها وقتي مي شكنند صدا ندارند ، اما درد بسياري دارند ...

...چارلز ديكنز ...
برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.
 • وبگردی