• مشکی
 • سفید
 • سبز
 • آبی
 • قرمز
 • نارنجی
 • بنفش
 • طلایی
انجمن ها > انجمن خانواده > صفحه اول بحث
لطفا در سایت شناسائی شوید!
خانواده (بازدید: 5019)
چهارشنبه 11/1/1389 - 10:46 -0 تشکر 192204
طلاق مد روز

http://img.tebyan.net/Big/1389/01/9413437193179248381087012114224024011618596.jpg

در ابتدا لازم می بینم که بابت تبریک دوستان تشکر کنم. خوشحالم که قرار است با شما "دوستان و همراهان" عزیز در خصوص بحث های مربوط به خانواده و روان شناسی در ارتباط باشم. در اینجا ما می خواهیم بحث های به روز در جامعه را مطرح کنیم و با شنیدن نظرات شما به نتایج مثبت و قابل قبولی برسیم. ما می خواهیم با جمع آوری نظرات شما دوستان مقاله ای را در این زمینه ارائه دهیم که در واقع می تواند کار مشترکی باشد بین کاربران و تبیان که امیدواریم به این هدف دست یابیم. اما بحثی که می خواهم برای شما مطرح کنم تیتری بود که چند وقت پیش در روزنامه نظرم را به خودش جلب کرد. با این عنوان که "آمار طلاق توافقی در ایران بالا رفته است". حال می خواهیم با کمک شما دوستان عزیز این مشکل را از چند جهت بررسی کنیم: - چرا قبح طلاق در چند سال اخیر در جامعه ما ریخته است؟ - چه عللی باعث می شود که زوجین در عرض 48 ساعت تصمیم به کات کردن زندگی می افتند؟ - چرا طلاق توافقی در ایران مد شده؟ - آیا طلاق می تواند با تغییر فرهنگ در  ارتباط باشد؟ - طلاق چه تاثیراتی روی خانم ها می گذارد؟ - سهم کودکان در طلاق چه می شود؟ - آیا می توان تدبیری اندیشید که جلوی روند صعودی این قضیه را گرفت و چگونه؟ - و ....

پنج شنبه 12/1/1389 - 18:3 - 0 تشکر 192376

به نام خدا

سلام

ورود مدیر محترم رو به انجمن خوش آمد میگم ...بحث خیلی خوبی رو مطرح کردید ان شا الله با همکاری کاربرای بتونید یک مقاله خوب تهیه کنید .

چرا قبح طلاق در چند سال اخیر در جامعه ما ریخته است؟

1. نبود حیا

2. نداشتن تقوا

3. نبودن عقل

4. وجود سختیهای

5. زیبا جلوه دادن طلاق

 

 وبلاگ من ....وبلاگ پيامبران رحمت

 

امام صادق(ع) فرمود:به دنبال مونسى بودم كه در پناه آن, آرامش پيدا كنم, آن را در قرائت قرآن يافتم.

پنج شنبه 12/1/1389 - 21:22 - 0 تشکر 192401

سلام/طلاق بدترین حلاله ولی خب بعضی وقتیها دیگه واقعا نمیشه ادامه داد....دونفر به این نتیجه میرسن که ازدواجشون اشتباه بود و دیگه نمیتونن باهم بسازن....اون موقع هست که جدایی وسط میاد اما تو طلاق هم مهم اینه که بدون فحش و دعوا از هم جدا بشن مثل دوتا آدم متمدن ....همون ((سراحا جمیلا )) که خدا تو قرآن فرموده:به طرز شایسته ای آنها را رها کنید

 

 

يه سري به خدا بزنيم

خيلي زود

بي بهانه...

جمعه 13/1/1389 - 3:43 - 0 تشکر 192446


به هر حال طلاق شکست و یا نابودی نیست ............................... به نظر من وقتی دیگه هیچ راهی نباشه طلاق یک راه حله که حتی می تونه به نفع طرفین باشه................

اي آقاي ما برس به داد ما

جمعه 13/1/1389 - 8:19 - 0 تشکر 192464

به نام خدا

سلام

اینم یک لینک مرتبط با بحث با مدیریت گویای خاموش عزیز که منتظر حضور خوبش تو انجمن هستیم

http://www.tebyan.net/index.aspx?pid=17257&threadID=163202&forumID=459

 

 وبلاگ من ....وبلاگ پيامبران رحمت

 

امام صادق(ع) فرمود:به دنبال مونسى بودم كه در پناه آن, آرامش پيدا كنم, آن را در قرائت قرآن يافتم.

جمعه 13/1/1389 - 14:2 - 0 تشکر 192517

به نام خدا

سلام

چرا قبح طلاق در چند سال اخیر در جامعه ما ریخته است؟

به نظر من تا دو سه دهه پیش فرهنگی افراطی تو جامعه وجود داشت که طلاق رو گناه کبیره میدونست و یک زوج مخصوصاً دختر، باید بدترین زندگی رو تحمل می‌کرد، چون فرهنگش طلاق رو خیلی بد می‌دونست، در حد گناه کبیره. در صورتی که اسلام این اجازه رو داده بود، اگه زندگی غیر قابل تحمل باشه، با اینکه از طلاق نهی نشده، ولی اینجا اجازه داده میشه.

اما نسل‌های بعدی وقتی این فرهنگ افراطی رو می‌بینن، در عوض اصلاح اون، فرهنگی تفریط گونه رو شکل میدن. که متاسفانه هر روز داره بیشتر جا میفته. اونم اینکه با یک تو شنیدن و با یک بالای چشمت ابرو هست و... سریع یگدیگر رو تهدید به طلاق می‌کنن.

چه عللی باعث می شود که زوجین در عرض 48 ساعت تصمیم به کات کردن زندگی می افتند؟

در این مورد فکر میکنم عدم مسئولیت پذیری مهمترین عامل باشه. اینکه از زندگی مشترک برداشتی غیر واقعی و رویا گونه داشتند و وقتی واردش می‌شن، چیزی تا 180 درجه تفاوت از رویا تا واقعیت می‌بینند. چون هر دو طرف هم نمیتونن این مسئولیتهای مهم زندگی رو تحمل کنن، با هم تصمیم می‌گیرن جدا بشن.

آیا طلاق می تواند با تغییر فرهنگ در  ارتباط باشد؟قطعاً همین طور هست، باید فرهنگ تغییر می‌کرد، اما نباید در این تغییر فرهنگ افراط میشد.

طلاق چه تاثیراتی روی خانم ها می گذارد؟در گذشته این تاثیر منفی و خیلی بیشتر از حالا بوده. طوری که میتونیم بگیم، یک خانم در گذشته، با طلاق گرفتن تا آخر عمر بدبختی خودش رو رقم میزده. این هم به خاطر فرهنگ غلط مردم بوده. و به زن مطلقه انگهای غیر واقعی میزدند. الان هم بیشترین تاثیر منفی رو در طلاق خانم‌ها میپذیرن.

برا قفل هایی كه بستست یه كلید مونده تو مشتمبه جنون رسیده كارم بس كه فرصت ها رو كشتم
بازی نور و صدا نیست زندگی یه سرنوشته           یكی پیدا یكی پنهون مثل آدم و فرشته
جانشین  انجمن خانواده‌ی تبیان
شنبه 14/1/1389 - 0:18 - 0 تشکر 192583

با سلام
عامل بیش‌تر طلاق‌ها بی‌حجابی و بی‌عفتی دختران ماست و بی‌دینی ما
اگر نبود این‌همه تنوع، مردان زنان خود را برترین زن می‌دانستند و زنان نیز مردان خود را شاه‌زاده‌ی خوشبختی خود می‌دیدند
همه یه جورایی از دین جدا دارن می‌شن- تشریفات- تنوع طلبی- تجملات- مادّی گرایی و ...
خدا خودش به دادمون برسه
یا علی

 
سیب‌سرخ‌60- غریبی‌آشنا       وبلاگم: ماه تابان من 

شنبه 14/1/1389 - 15:44 - 0 تشکر 192729

سلام. نظرات خوب دوستان را خوندم اما من می خوام خودم هم یه نظری بدم توی این زمینه نمی دونم تا چه اندازه با من موافقید؟ من میگم طلاق توافقی به خاطر اینکه کمترین زمان را می بره و کمتر افراد هزینه روانی و فکری پیدا می کنن باعث می شود که این راه را انتخاب کنن. آیا به نظر شما دوستان اینطور نیست. ؟؟؟؟؟

يکشنبه 15/1/1389 - 16:44 - 0 تشکر 192868

در کنار همه عواملی که دوستان مطرح کردند شاید یه علت کم قبح شدن طلاق در جامعه ما بحثهای روانشناسانه ای است که بسیار رواج پیدا کرده که البته باز این از ضعف ایمان افراده که این حرفا روشون تاثیر میذاره.

مثلا چند سال پیش در کتاب روانشناسی سال سوم دبیرستان خوندم در خانواده ای که مدام مشاجره دارند بچه ها ضربه ای می خورند که از بچه های طلاق بیشتره.

در حالی که اسلام می گه اگر طرفین دعواشون شد، یک داور از خانواده مرد و یک داور از خانواده زن که هر دو بی طرف هستند، پادرمیونی کنند و مشکل رو به شکل معقول و منطقی حل کنند (این صریح در قرآن آمده) طلاق هم اگرچه در اسلام حلاله اما منفورترین حلال نزد خداست یعنی راه حل آخر، اونجایی که دیگه طرفین زبون همدیگر رو نمی فهمند، دیگه جونشون به لب رسیده، دیگه اصلا هیچ جوری راه نداره، نه اینکه تا تقی به توقی خورد برن دادگاه خانواده و ...

نه افراط نه تفریط. به قول جناب "sibsorkh60" ما هرچی می کشیم از دست این بی ایمانیه. کسی ایمان نداره از هیچ اتفاق بدی در امان نیست.

طلاق عسل نیست، زهریه که به رنگ عسله. ولی متاسفانه خیلی ها گول خوردند خیلی از طلاق ها به دلایل غیرمحکمه پسنده. یادمه یه جایی می خوندم با چند زوج مصاحبه کرده بودند در مورد علت جدایی شون انقدر این دلایل خنده دار بود که بیشتر شبیه یه طنز نود شبی بود تا مصاحبه.

این سریال های تلویزیونی هم شاید بی تاثیر نباشند وقتی مبحث "bilgisaiar" گرامی رو می خوندم در بالای صفحه که پرسیده بودند چرا طلاق توافقی در ایران مد شده؟ ناخودآگاه یاد سریال چاردیواری که در عید پخش می شد افتادم. آخه این ازدواج توافقی نادر و مریم و طلاق توافقی شون چی بود؟ (با عرض معذرت از همه اصحاب عاقل و فهیم رسانه)

هنگامي که مقدمات نعمتها به شما مي رسد دنباله آن را به واسطه کمي شکر گزاري از خود دور نسازيد .
دوشنبه 16/1/1389 - 8:36 - 0 تشکر 192978

مجدداً سلام

http://img.tebyan.net/Big/1388/12/164122343124173621977931140235463125205.jpg

یه مطلب دیگه می خواستم اضافه کنم و آن مطلب اینه که ما در قانون چیزی به نام "طلاق توافقی" نداریم. در واقع طلاق توافقی یک ابتکار از طرف خانم هایی است که در برخورد با نواقص قانون مردسالار آن را به وجود آورده‌اند. حالا شما دوستان چه مطلب دیگه ای به این بحث اضافه می کنید که بتونیم راجع به این قضیه بیشتر بحث کنیم. منتظر دیدگاه ها و نظرات شما همراهان عزیز هستم.

دوشنبه 16/1/1389 - 10:42 - 0 تشکر 192982

bilgisaiar گفته است :
[quote=bilgisaiar;5555;192204]

http://img.tebyan.net/Big/1389/01/9413437193179248381087012114224024011618596.jpg

در ابتدا لازم می بینم که بابت تبریک دوستان تشکر کنم. خوشحالم که قرار است با شما "دوستان و همراهان" عزیز در خصوص بحث های مربوط به خانواده و روان شناسی در ارتباط باشم. در اینجا ما می خواهیم بحث های به روز در جامعه را مطرح کنیم و با شنیدن نظرات شما به نتایج مثبت و قابل قبولی برسیم. ما می خواهیم با جمع آوری نظرات شما دوستان مقاله ای را در این زمینه ارائه دهیم که در واقع می تواند کار مشترکی باشد بین کاربران و تبیان که امیدواریم به این هدف دست یابیم. اما بحثی که می خواهم برای شما مطرح کنم تیتری بود که چند وقت پیش در روزنامه نظرم را به خودش جلب کرد. با این عنوان که "آمار طلاق توافقی در ایران بالا رفته است". حال می خواهیم با کمک شما دوستان عزیز این مشکل را از چند جهت بررسی کنیم: - چرا قبح طلاق در چند سال اخیر در جامعه ما ریخته است؟ - چه عللی باعث می شود که زوجین در عرض 48 ساعت تصمیم به کات کردن زندگی می افتند؟ - چرا طلاق توافقی در ایران مد شده؟ - آیا طلاق می تواند با تغییر فرهنگ در ارتباط باشد؟ - طلاق چه تاثیراتی روی خانم ها می گذارد؟ - سهم کودکان در طلاق چه می شود؟ - آیا می توان تدبیری اندیشید که جلوی روند صعودی این قضیه را گرفت و چگونه؟ - و ....

بنظر من طلاق چیز بدی نیست ،بلكه چیز خوبی هم است ،چون آدم چیزهای نوعی را تجربه میكنه. ( آدم موافق)

برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.