کتاب و کتابخوانی (بازدید: 1332)
پنج شنبه 5/1/1389 - 17:43 -0 تشکر 191587
تاکسی نوشت ها

تاکسی نوشت ها

نویسنده : ناصر غیاثی

انتشارات : کاروان

100 صفحه

تاکسی نوشت ها مجموعه داستانی از ناصر غیاثی است. ناصر غیاثی از ایرانی های مقیم آلمان هست و ساکن شهر هایدلبرگ می باشد. ناصر غیاثی متولد 1336 خمام از استان گیلان است. وی تاکنون دو مجموعه داستان منتشر کرده و تعدادی کتاب هم از زبان آلمانی به فارسی ترجمه کرده است.

تاکسی نوشت ها را هم میتوان مجموعه داستان به شمار آورد و هم به خاطر پیوسته بودن داستان هایش -اتفاقاتی که میان یک راننده تاکسی و مسافرانش می افتد- یک داستان کلی نامید.(مثل یک رمان) ناصر غیاثی در مقاله ای می نویسد: اگر توانسته باشم در داستان های این کتاب، ضمن سرگرم کردن و برانگیختن حس کنجکاوی خواننده و بعد ارضای آن، برخی از ویژگی فرهنگی آلمانی ها و ایرانی های مقیم آلمان و همزیستی یا تقابل آن را نشان بدهم، به مقصودم از نوشتن تاکسی نوشت ها دست یافته ام.

جمله ای از کتاب:

"نمی شود یکی را دوست داشت، با این وجود اما رفت یک مدتی گم و گور شد؟ نمی شود یکی را دوست داشت و شب و روز با هم نبود؟ نمی شود یکی را دوست داشت و مایملک او نبود؟"

 

برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.
 • وبگردی