انجمن ها > انجمن دانشجویی > صفحه اول بحث
لطفا در سایت شناسائی شوید!
دانشجویی (بازدید: 64462)
جمعه 21/12/1388 - 2:15 -0 تشکر 189448
اخبار دانشگاهی-دانشجویی

به نام خدا - سلام .

این تایپیک مختصص خبر های مربوط به تمام دانشگاه های ایران ،کنکورهای مختلف در رشته های مختلف و خبر های مختصص دانشجویان محترم می باشد .

از طرفی چون تعداد دانشگاه های ایران دولتی ، پیام نور ، غیر انتفاعی ، علمی کاربردی و آزاد و همین طور رشته های موجود اعم از علوم پایه ، علوم انسانی ، فنی مهندسی و پزشکی و مقاطع موجود اعم آزاد کاردانی ، کارشناسی ، کارشناسی ارشد ، دکترا و دکترای تخصصی  زیادند از تمام دانشجویان خواهش می کنم که خبر های مربوطه خود را در این تایپک به ثبت برسانند.

این تایپک جهت اتحاد دانشجویان دانشگاههای مختلف با هر نامی و عنوانی و رشته های مختلف ایجاد شده و امیدوارم با حضور و ثبت خبر های مختلف توسط دانشجویان پر بار شود .

فقط یه چیزی ، عنوان ومنبع خبرهاتون یادتون نره. 

 برای امام زمان صلوات فرستادی ؟      

خدایا شکرت که هر چه دادی بهترین بود . 


 

سه شنبه 3/2/1387 - 8:20 - 0 تشکر 37672

 » خبرگزاری انجمن دانشجویی «

به نام خدا

سلام

از این به بعد اخبار فرهنگی ، علمی ، مذهبی و ... دانشگاه ها رو در این تاپیك قرار میدیم . 

شما می تونید همه جور اخبار از دانشگاه خودتون یا اخبار فراگیر ( پیام نور نه ! ) كه مربوط به همه میشه رو در این تاپیك قرار بدین .

با هر بروز رسانی تیتر تاپیک عوض میشه

پس با ما همراه باشین

-:- می خواهم آب شوم در گستره افق ، آنجا كه دریا به آخر می رسد و آسمان آغاز می گردد -:-  
سه شنبه 3/2/1387 - 8:22 - 0 تشکر 37674

آغاز توزیع " بن كتاب الكترونیك" در بین دانشجویان كلیه مقاطع تحصیلی

مدیر فرهنگی و فوق برنامه دانشگاه فردوسی از توزیع " بن كتاب الكترونیك" در بین دانشجویان كلیه مقاطع با 50 درصد تخفیف خبر داد.

دکتر سیدحسن سیدموسوی در گفت و گو با خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) - منطقه خراسان، با اعلام این خبر گفت: بر اساس تفاهمنامه منعقده با وزارت ارشاد و با هدف ترویج فرهنگ كتابخوانی در بین دانشجویان، بن الكترونیكی كتاب با 50 درصد تخفیف در بین دانشجویان كلیه مقاطع كارشناسی، كارشناسی ارشد و دكترا دانشگاه‌های دولتی توزیع خواهد شد.

وی گفت: دانشجویان متقاضی باید جهت ثبت‌نام به مسوول ثبت‌نام دانشكده خود مراجعه کنند و حداقل مبلغ20 هزار تومان و حداكثر 50 هزار تومان جهت ثبت نام پرداخت نمایند که در غیر این صورت كارت مذكور هیچ گونه شارژی نخواهد داشت.

وی یادآور شد: در صورت پرداخت مبالغ فوق كارت مذكور معادل مبلغ پرداختی از سوی دانشجو از سوی وزارت ارشاد نیز شارژ خواهد شد که مدت اعتبار كارت دو سال بوده و دركلیه مراكز فروش كتاب تحت پوشش وزارت ارشاد قابل استفاده است.

بنا به گفته این مسوول كلیه دانشجویان حتی دانشجویان سال آخر و در شرف فارغ التحصیلی نیز می‌توانند از این كارت استفاده نمایند.

مدیر فرهنگی و فوق برنامه دانشگاه فردوسی با اشاره به نمایشگاه بین المللی كتاب تهران که در اردیبهشت سال جاری برگزار می‌شود، گفت: جهت خرید کتاب از این نمایشگاه در صورت پرداخت 20 هزار تومان اولیه امكان پذیرخواهد بود كه معادل 20 هزار تومان دیگر نیز از سوی ارشاد شارژ شده و جمعاً 40 هزار تومان موجودی در كارت خواهد بود که در صورت پرداخت به موقع مبالغ فوق کارت الکترونیکی قبل از نمایشگاه کتاب تهران در اختیار دانشجویان قرار خواهد گرفت.

دکتر سیدموسوی، مهلت مراجعه جهت ثبت نام را تا 4 اردیبهشت ماه اعلام کرد.

-:- می خواهم آب شوم در گستره افق ، آنجا كه دریا به آخر می رسد و آسمان آغاز می گردد -:-  
چهارشنبه 4/2/1387 - 7:26 - 0 تشکر 37782

با حضور بیش از یك‌هزار دانشجو؛
اردوهای فرهنگی تفریحی در دانشگاه علامه طباطبایی برگزار می‌شود

اردوهای فرهنگی - تفریحی دانشگاه علامه طباطبایی با حضور هزارو 129 دانشجو از چهارم اردیبهشت تا دهم خرداد ماه توسط مدیریت امور فرهنگی دانشگاه برگزار می‌شود.

به گزارش سرویس صنفی‌ فرهنگی خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، ابراهیمی نعیمی سرپرست مدیریت امور فرهنگی دانشگاه علامه طباطبایی، با اعلام این خبر هدف از برگزاری این اردوها را ایجاد روحیه نشاط و شادابی در محیط‌های دانشجویی، آشنایی با میراث تاریخی و فرهنگی كشور، برقراری ارتباط صمیمانه و تعامل‌های مثبت فرهنگی بین دانشجویان، كسب تجربه و ... بیان كرد.

وی با بیان اینكه اردوهای فرهنگی و تفریحی دانشجویان به مقصد شهرهای اصفهان، شیراز، مشهد، تبریز، همدان، مازندران و مناطق جنگی غرب كشور برگزارمی‌شود، اظهار كرد: در این اردوها كارشناسان فرهنگی - مذهبی، مشاوره و تربیت بدنی حضور دارند و همچنین برنامه‌های متنوعی از جمله مسابقات ورزشی، روان شناختی و دینی اجرا و بسته‌های ویژه فرهنگی متناسب با اردو ارائه می‌شود.

نعیمی در خاتمه از برگزاری اردوهای گلگشت یك روزه در سطح خانه‌های دانشجویی دانشگاه در آینده نزدیك خبر داد.

-:- می خواهم آب شوم در گستره افق ، آنجا كه دریا به آخر می رسد و آسمان آغاز می گردد -:-  
پنج شنبه 5/2/1387 - 8:39 - 0 تشکر 37935

به نام خدا

سلام

برای جلوگیری از تعدد مباحث انجمن ، تاپیك مورد تغییر و تحولاتی قرار گرفت . ( منتظر نظرات و پیشنهادات شما دانشجویان عزیز هستیم )

طراحی نرم افزار SMS انتخاب واحد دانشگاهها توسط محققان ایرانی

مشاور دفتر فناوری اطلاعات دانشکده صنایع دانشگاه علم و صنعت از طراحی نرم افزار SMS انتخاب واحد دانشگاهها جهت کاهش تردد دانشجویان در زمانهای انتخاب واحد درسی از سوی محققان ایرانی خبر داد.

علی اکبر رسولی در گفتگو با خبرنگار مهر، گفت: ما در حال حاظر مشغول طراحی نرم افزار SMS هستیم که بوسیله این نرم افزار امکان انتخاب واحد دانشگاهها برای دانشچویان به کمک پیام کوتاه فراهم می شود.

وی اضافه کرد: این نرم افزار به صورت اینتراکتیو و دو سویه کار خواهد کرد و به غیر از دانشگاهها برای ارسال عناوین ارگانها قابل استفاده خواهد بود، همچنین که این نرم افزار به شکل گروهی طراحی شده است.

مشاور دفتر فناوری اطلاعات دانشکده صنایع دانشگاه علم و صنعت با اشاره به مراحل ساخت و تولید نرم افزار SMS گفت: در حال حاضر تولید این نرم افزار شده که مراحل اولیه خود را طی می کند و از اواخر خردادماه جاری هم به صورت عمده به بازار عرضه خواهد شد.

رسولی به دیگر برنامه های در دست اجرای دفتر فناوری اطلاعات دانشکده صنایع دانشگاه علم و صنعت اشاره کرد و گفت: ما در سال گذشته محصول جدیدی به نام  نرم افزار " 4 M " که به معنای 4 معاونت دانشگاهها است تولید کردیم.

وی ادامه داد: همانطور که می دانید دانشگاهها شامل 4 معاونت آموزشی، معاونت دانشجویی، معاونت پژوهشی و معاونت اداری و مالی و یک دبیر خانه است، که نرم افزار " 4 M " به منظور برقراری اتوماسیون اداری بین این بخشها طراحی و ساخته شده است.

رییس هیئت مدیره شرکت پژوهش افزار "فردا" قبلیتهای نرم افزار " 4 M " را بسیار بالا دانست و گفت: نرم افزار " M4 " این قابلیت را دارد که در تمامی سازمانها از جمله وزارت علوم تا دانشگاههای کوچک در تمامی شهرهای کشور را تحت پوشش خود قرار دهد، طراحی و ساخت این نرم افزار کاملا داخلی و توسط محققان کشور ایرانی انجام گرفته است.

وی افزود: آنالیز " 4 M " از اواخر سال 84 شروع شده و امیدواریم از اواخر اردیبهشت سال جاری تولید انبوه آن آغاز شود ، همچنین ما بعد از ساخت این محصول به دنبال دریافت مدرک ISO 9000 جهانی برای طراحی نرم افزارهای مکانیزه دانشگاهها هستیم.

مشاور دفتر فناوری اطلاعات دانشکده صنایع دانشگاه علم و صنعت با اشاره به دیگر محصولات این دفتر در دانشگاهها اظهار داشت: تاکنون بالغ بر 20 دانشگاه به نرم افزار "نمادپافکو" ( نرم افزار اتوماسیون اداری ) مجهز شده اند که این عمل یکی از اقدامات مهم در زمینه توسعه فناوری اطلاعات و پیشروی دانشگاههای کشور همزمان با دانش روز جهان است.

وی در ادامه به تولید نرم افزار دبیر خانه در این سازمان اشاره کرد و گفت: از سال گذشته سرمایه گذاری بر روی طراحی ساخت تولید نرم افزار دبیرخانه آغاز شد که در آبان ماه جاری هم نسخه اولیه آن ارایه می شود.

رسولی افزود: نرم افزار دبیر خانه جهت مکانیزم، مدیریت گردش کارها و نامه های داخلی سازمانها در دبیرخانه های تمامی ارگانها طراحی شده است.

وی خاطر نشان کرد: این نرم افزار قابلیتهای پارامتریک و PAPER LESS دارد همچنین تحت محیط وب بوده و از آخرین تکنولوژیهای روز دنیا بهره برده است و با نرم افزار " 4 M " نیز کاملا هماهنگ است .

مشاور دفتر فناوری اطلاعات دانشکده صنایع دانشگاه علم و صنعت تأکید کرد: به کمک این نرم افزارها و بهره برداری صحیح از آنها محیط دانشگاههای داخل مانند دیگر دانشگاههای پیشرفته دنیا کاملا مکانیزم و مبتنی بر فناوریهای روز دنیا خواهد شد.

وی گفت: در سال 86 قراردادی با دانشگاه جامع علمی – کاربردی در زمینه مکانیزه کردن سیستمهای اداری و آموزشی تمامی واحدهای این دانشگاه در کل کشور داشتیم که اقدامات اجرایی آن آغاز شده و در سال جدید نیز ادامه خواهد یافت.

-:- می خواهم آب شوم در گستره افق ، آنجا كه دریا به آخر می رسد و آسمان آغاز می گردد -:-  
پنج شنبه 5/2/1387 - 8:43 - 0 تشکر 37936

برگزاری بزرگترین نمایشگاه عکس دانشجویی کشور

بزرگترین نمایشگاه عکس دانشجویی کشور با نمایش آثار 56 دانشجوی رشته عکاسی در تهران گشایش یافت.

به گزارش گروه فرهنگی «شبکه خبر دانشجو»، در این نمایشگاه که با عنوان تلاش و تجربه برگزار شده، 560 عکس در موضوع های مختلف از دانشجویان دانشگاه جامع علمی کاربردی واحد 4 در خانه عکاسان حوزه هنری سازمان تبلیغات اسلامی به نمایش گذاشته شده است.

رئیس دانشگاه جامع علمی کاربردی واحد 4 در حاشیه مراسم افتتاح این نمایشگاه به خبرنگار ما گفت: آثار ارائه شده دارای کیفیت مطلوبیست و رعایت بحث های تکنیکی، کمپوزیسیون، ترکیب بندی و فرم ها در این آثار به خوبی مشاهده می شود.

دکتر آزادآور افزود: به علت تعداد زیاد آثار نقاشی دانشجویان هر سه روز یکبار آثار نمایشگاه تعویض می شود.

وی همچنین گفت: در پایان نمایشگاه با ارزیابی و داوری آثار از دید کارشناسان و بازدیدکنندگان به عکس های برگزیده جوایزی اختصاص می یابد.

نمایشگاه عکس دانشجویی تا 25 اردیبهشت در خانه عکاسان حوزه هنری سازمان تبلیغات اسلامی واقع درتقاطع خیابان های حافظ و سمیه برپاست./

-:- می خواهم آب شوم در گستره افق ، آنجا كه دریا به آخر می رسد و آسمان آغاز می گردد -:-  
پنج شنبه 5/2/1387 - 8:50 - 0 تشکر 37938

جشن فرهنگ در كلیه خوابگاه های دانشجویی برگزار می‌شود

همزمان با هفته خوابگاه ها، جشن فرهنگ در كلیه خوابگاه های دانشجویی دانشگاه های سراسر كشور برگزار می شود.

به گزارش خبرنگار فرهنگی «شبکه خبر دانشجو»، به منظور افزایش اشتیاق، نشاط و پویایی دانشجویان در خوابگاه ها و لزوم توجه و اهمیت ویژه به ارزشمند بودن و مؤثر بودن نقش دانشجویان در ارتقاء كیفی فضای فرهنگی خوابگاه ها، «جشن فرهنگ» همزمان با ایام هفته خوابگاه ها در كلیه خوابگاه های دانشجویی كشور برگزارمی شود .

اجرای برنامه‌هایی همچون تئاتر و نمایش طنز، برگزاری مسابقات فرهنگی مانند كتابخوانی، شعر، سنتی و محلی، ورزشی، كارآفرینی، نقاشی و خوشنویسی، برگزاری اردوهای درون شهری، بخش بروشور و تراكت‌های فرهنگی، تهیه و توزیع نشریات طنز خوابگاهی، برپایی نمایشگاهی از آثار و دستاوردهای دانشجویی، انتخاب دانشجوی برتر خوابگاه و پخت غذاهای محلی دانشجویی از برنامه هایی است كه برای این جشن در نظر گرفته شده است./

-:- می خواهم آب شوم در گستره افق ، آنجا كه دریا به آخر می رسد و آسمان آغاز می گردد -:-  
پنج شنبه 5/2/1387 - 15:38 - 0 تشکر 37965

توزیع بن كارت الكترونیكی كتاب در 34 دانشگاه كشور

اداره كل امور فرهنگی وزارت علوم تعداد 103 هزار و 215 بن كارت الكترونیك كتاب را میان دانشجویان توزیع كرد .

به گزارش سرویس صنفی آموزشی خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، نعمتی كارشناس ارتباطات و همكاری های فرهنگی اداره كل امور فرهنگی ضمن اعلام این خبر گفت : بر طبق قراردادی كه بین معاونت فرهنگی اجتماعی وزارت علوم با معاونت فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی بسته شده است تعداد 500 هزار بن كارت به دانشجویان دانشگاههای دولتی و غیر انتفاعی تحویل داده خواهد شد . هفته پیش تعداد 122 هزار از این بن كارتها به نمایندگان دانشگاهها تحویل داده شد و در طی این هفته نیز 103هزار بن دیگر بین 34 دانشگاه دیگر توزیع می شود.

اسامی دانشگاههایی كه بن كارت خرید كتاب به آنها تحویل داده شده است، به شرح ذیل می باشد : دانشگاههای شهید بهشتی، امور اقتصادی، خواجه نصیر، صنعتی نوشیروانی بابل، آیت اله بروجردی، جندی شاپور، تربیت دبیر كازرون شیراز، پژوهشگاه مواد و انرژی، ادبیات پردیس نمین - محقق، صنعتی همدان، صنعتی شیراز، صنعتی شاهرود، صنعتی اصفهان، صنعتی ارومیه، آب و برق شهید عباسپور، شهید باهنر كرمان، شهركرد، تربیت مدرس قم، قم، فسا، علوم و فنون دریایی خرمشهر، علوم پایه زنجان، علوم انسانی و مطالعات فرهنگی، علم و صنعت فنی اراك، علم و صنعت دماوند، میبد یزد، یزد، ولیعصر رفسنجان، محقق اردبیلی، گیلان، هنر نیشابور، هنر فارسان شهركرد، منابع طبیعی گرگان، گرگان، گلستان.

اللهم ‌ارزقنا توفیق‌الشهادة فی سبیلك تحت لواء ولیك

همراه شما در انجمن سیاسی anjoman.siasi@tebyan.org

و انجمن ورزش و تندرستی anjoman.varzesh@tebyan.org

پنج شنبه 5/2/1387 - 15:45 - 0 تشکر 37967

ویژه برنامه‌های هفته خوابگاه‌ها اعلام شد

رییس كمیته برگزاری هفته خوابگاههای دانشجویی وزارت علوم با اشاره به برگزاری هفته خوابگاه‌ها طی روزهای 20 تا 26 اردیبهشت ماه در كلیه دانشگاهها، از برگزاری جشن فرهنگ در خوابگاه‌ها، راه اندازی «بازارچه‌های دانشجویی» در محوطه خوابگاه‌ها، تشكیل شورای «خیرین و اوقاف دانشگاه» در وزارت علوم، دعوت از نمایندگان مجلس شورای اسلامی جهت بازدید از خوابگاه‌های دانشجویی، افتتاح پروژه‌های جدید خوابگاهی، تقدیر از سرپرستان خوابگاهی موفق، بررسی راهكارهای استفاده از مشاركت دانشجویان در اداره خوابگاه‌ها، تبیین مقررات سكونت در خوابگاه، ‌ افتتاح مراكز مشاوره و كارآفرینی دانشجویی،‌ ایجاد مركز ارائه «ایده‌های برتر» در خوابگاه‌ها، ‌حضور پزشكان در خوابگاه‌ها و ویزیت دانشجویان به صورت رایگان و انتخاب اتاق و دانشجوی نمونه خوابگاه به عنوان مهمترین برنامه‌های این هفته نام برد.

حسین خراشادی در گفت‌و‌گو با خبرنگار صنفی آموزشی خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، اظهار كرد: ترویج فرهنگ زندگی جمعی در خوابگاه، افزایش مشاركت دانشجویان در اداره خوابگاه‌های دانشجویی، حفظ و ارتقا سطح بهداشت و نگهداری خوابگاه، تشویق و تقدیر مدیریت برتر خوابگاهی و آشنایی مسئولین دانشگاه با مسائل و مشكلات دانشجویان از اهداف درون دانشگاهی و تامین مسكن دانشجویی با جلب اهتمام ملی، ترویج خوابگاه سازی به عنوان ارزش اسلامی و جلب همكاری نهادهای عمومی در اداره خوابگاه‌ها از اهداف برون دانشگاهی در این هفته می‌باشند.

وی با اشاره به نام‌گذاری روزهای هفته خوابگاه‌ها، تصریح كرد: جمعه 20 اردیبهشت با عنوان «خوابگاه سازی، ارزش اسلامی»، روز شنبه 21 اردیبهشت با عنوان «خوابگاه و فرهنگ»،‌ یكشنبه 22 اردیبهشت با عنوان «خوابگاه و مشاركتهای مردمی»،‌ دوشنبه 23 اردیبهشت با عنوان «خوابگاه و شهر»، سه‌شنبه 24 اردیبهشت با عنوان «خوابگاه و مدیریت بهتر»، چهارشنبه 25 اردیبهشت «خوابگاه، ورزش و نشاط» و روز پنجشنبه 26 اردیبهشت با عنوان «خوابگاه، مشاوره، بهداشت فردی و روانی، فرهنگ زندگی» نامگذاری شده است.

رییس كمیته برگزاری هفته خوابگاههای دانشجویی وزارت علوم با اشاره به برنامه‌های اجرایی این هفته خاطرنشان كرد: در روز اول یعنی «خوابگاه سازی، ارزش اسلامی» طرح موضوع لزوم مشاركت عمومی در تامین مسكن دانشجویی و ساخت خوابگاه در خطبه‌های نماز جمعه شهرهای مختلف كشور به منظور ترویج خوابگاه سازی به عنوان ارزش اسلامی انجام می‌گیرد.

وی افزود: برگزاری مسابقات مختلف فرهنگی از جمله خاطره نویسی و اهدا جوایز به دانشجویان خوابگاهی برتر، معرفی خانه‌های فرهنگ، اجرای برنامه‌های هنری در خوابگاه‌ها، اهدای گلدان به هر یك از اتاقهای خوابگاه، تجلیل از جانبازان و ایثارگران خوابگاهی، نصب تصاویر شهدای دانشجو و تهیه شعارهای در تجلیل از این عزیزان و نصب آن در محیط خوابگاه‌های دانشجویی، افتتاح خانه‌های فرهنگ، برگزاری جشن فرهنگ در خوابگاه‌ها و اجرای برنامه‌هایی از قبیل مسابقات حضوری، اجرای تئاتر و نمایش و برنامه‌های ورزشی، پخت غذاهای محلی و سنتی، راه اندازی «بازارچه‌های دانشجویی» در محوطه خوابگاه‌ها و عرضه تولیدات دانشجویی با هدف اشتغالزایی، تهیه و توزیع نشریات طنز دانشجویی در خوابگاه، نصب تابلو، پوستر و تراكت رنگی با درج مضامین دینی، مذهبی، فرهنگی در خوابگاه‌ها و ایجاد محلی در خوابگاه‌ها برای ارائه محصولات سخت‌افزاری و نرم افزاری فرهنگی و یا فروش آثار مكتوب از برنامه‌های روز دوم هفته خوابگاها یعنی «خوابگاه و فرهنگ» می‌باشند.

وی با اشاره به روز سوم، «خوابگاه و مشاركت مردمی» تصریح كرد: برگزاری مراسم تقدیر از خیرینی كه به نحوی در توسعه فضاهای خوابگاهی مشاركت داشته‌اند، تشكیل شورای خیرین و اوقاف دانشگاه، دعوت از مردم جهت مشاركت در امر خوابگاه سازی و ایجاد خوابگاه خودگردان و خوابگاه غیر دولتی و بهره گیری از سنت حسنه وقف در زمینه خوابگاه سازی و دعوت از خانواده‌های دانشجویان برای بازدید از خوابگاه و آشنایی با محیط مسكونی فرزندان از برنامه‌های این روز است.

به گفته وی، در روز «خوابگاه و شهر» نیز دعوت از نمایندگان مجلس شورای اسلامی جهت بازدید از خوابگاه‌های دانشجویی، دعوت از اعضای شورای شهر و مسئولین شهرستان برای بازدید از خوابگاه‌های دانشجویی و افتتاحیه پروژه‌های جدید خوابگاهی، تقدیر از مسئولین نهاد شهری كه در زمینه رفع مشكلات خوابگاه‌های دانشجویی مساعدت نموده‌اند، بازدید دانشجویان از نقاط دیدنی شهر و برگزاری اردوهای درون شهری و دیدار از ابنیه تاریخی به ویژه برای دانشجویان دختر انجام خواهد شد.

خراشادی با اشاره به برنامه‌های روز پنجم هفته خوابگاهها اظهار كرد: تقدیر از سرپرستان خوابگاهی موفق، برپایی كارگاه آموزشی برای سرپرستان خوابگاهی در موضوعات بهداشت فیزیكی و نگهداری خوابگاه‌ها، برگزاری نشست مسئولین دانشگاه و جلسه پرسش و پاسخ در خوابگاه، دعوت از معاونین دانشگاه و روسای دانشكده‌ها و گروه‌های آموزشی برای بازدید از خوابگاه و آشنایی با مسایل زندگی دانشجویان در خوابگاه، توصیه به اقامت مدیران دانشگاه در یكی از شبهای هفته در خوابگاه‌ها، بررسی راهكارهای استفاده از مشاركت دانشجویان در اداره خوابگاه‌ها، ارایه گزارش اقدامات انجام شده در خصوص خوابگاه طی یكسال گذشته توسط مسئولین دانشگاه به دانشجویان، ارایه گزارش عملكرد شورای صنفی به دانشجویان خوابگاهی، نظر خواهی از دانشجویان در خصوص شیوه مدیریت بهینه خوابگاه و ارایه جمع‌بندی نظرات به مسئولین دانشگاهی و وزارتی و بررسی مقایسه‌ای وضعیت موجود خوابگاه‌های دانشجویی با استانداردهای تعریف شده از برنامه‌های روز «خوابگاه و مدیریت بهتر» می‌باشد.

وی ادامه داد: در روز «خوابگاه، ورزش و نشاط» نیز برگزاری مسابقات ورزشی، افتتاح پروژه‌های ورزشی نظیر سالن ورزشی اتاق سلامت و تندرستی، تشویق و ترغیب دانشجویان به ورزش و تهیه و توزیع جزوات و بروشورهایی با موضوعات مرتبط با سلامتی و ترویج فرهنگ ورزش‌های همگانی از برنامه‌های طراحی شده می‌باشد.

رییس كمیته برگزاری هفته خوابگاههای دانشجویی وزارت علوم با اشاره به برنامه‌های روز هفتم یعنی «خوابگاه، مشاوره،‌ بهداشت فردی روانی، فرهنگ زندگی جمعی و كارآفرینی»، ‌خاطرنشان كرد: بهسازی و نظافت محیط خوابگاه‌های دانشجویی، تهیه و توزیع جزوات و بروشورهایی با موضوعات توصیه‌هایی درباره نگهداری از امكانات خوابگاهی، تبیین مقررات سكونت در خوابگاه‌، آموزش بهداشت فردی و اجتماعی در خوابگاه، اجرای برنامه‌های آموزشی پیرامون نحوه امدادرسانی با كمك جمعیت هلال احمر، برگزاری سخنرانی‌ها و كارگاه‌های آموزشی مختلف توسط مراكز مشاوره دانشجویی با موضوعات مهارت‌های زندگی به ویژه مهارت‌های ارتباطی و بین شخصی، شیوه‌های همزیستی در خوابگاه، برگزاری سخنرانی‌ها و كارگاه‌های آموزشی پیرامون كارآفرینی و تعاون‌های دانشجویی، تهیه و توزیع كتابچه جزوات و بروشورهایی با موضوعات ترویج فرهنگ زندگی جمعی در خوابگاه، همزیستی، مهارتهای ارتباطی و مخاطرات مصرف مواد مخدر و كارآفرینی، برگزاری مسابقات مختلف كتاب خوانی در موضوعات مشاوره و كارآفرینی، برپایی نمایشگاه ارایه اقدامات و گزارشات عملكرد مراكز كارآفرینی و مشاوره دانشجویی و توزیع بسته‌های آموزشی، افتتاح مراكز مشاوره و كارآفرینی دانشجویی، برپایی نمایشگاه از آثار فرهنگی، هنری و نمایشگاه عرضه تولیدات دانشجویان ساكن در خوابگاه‌ها برخی از برنامه‌های این هفته است.

خراشادی در خاتمه گفت: معرفی تعاونی‌های دانشجویی موفق، توسعه و احیای فضای سبز خوابگاه‌ها با مشاركت دانشجویان، ایجاد مركز ارائه «ایده‌های برتر» در خوابگاه‌ها به منظور بهسازی و اداره بهتر خوابگاه‌ها توسط دانشجویان و تقدیر از طرح‌ها و ایده‌های برگزیده، حضور پزشكان در خوابگاه‌ها و ویزیت دانشجویان به صورت رایگان، انتخاب اتاق و دانشجوی نمونه خوابگاه به صورت نمادین بر اساس نظر سنجی از دانشجویان ومسئولین خوابگاه‌ها از دیگر برنامه‌های این هفته می‌باشند.

اللهم ‌ارزقنا توفیق‌الشهادة فی سبیلك تحت لواء ولیك

همراه شما در انجمن سیاسی anjoman.siasi@tebyan.org

و انجمن ورزش و تندرستی anjoman.varzesh@tebyan.org

پنج شنبه 5/2/1387 - 15:50 - 0 تشکر 37968

ضوابط ناظر بر شوراهای صنفی دانشگاه‌های كشور تایید شد

ضوابط ناظر بر شوراهای صنفی دانشگاه‌های كشور روز گذشته در جلسه هیات مركزی نظارت بر شوراهای صنفی تایید شد و بر اساس آن «هیات نظارت بر شوراهای صنفی» در كلیه دانشگاه‌ها تشكیل می‌شوند.

دكتر حسن مسلمی نائینی مدیر كل امور دانشجویان داخل وزارت علوم، تحقیقات و فناوری در گفت‌وگو با خبرنگار صنفی آموزشی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) با بیان این مطلب، اظهار كرد: ضوابط ناظر بر شوراهای صنفی دانشگاه‌های كشور ، مشمول دانشگاه‌های وزارتین علوم و بهداشت و دانشگاه آزاد اسلامی می‌شود.

وی با بیان اینكه ضوابط ناظر بر شوراهای صنفی دانشگاه‌ها پس از بررسی در شورای عالی انقلاب فرهنگی مورد تایید شورای مركزی نظارت بر شوراهای صنفی وزارت علوم نیز قرار گرفت، تصریح كرد: ضوابط ناظر بر شوراهای صنفی پس از بررسی و اعمال تغییرات در شورای مركزی نظارت بر شوراهای صنفی، برای تصویب نهایی به شورای عالی انقلاب فرهنگی ارسال می‌شود.

دكتر مسلمی افزود: بر اساس این ضوابط از این پس در كلیه دانشگاه‌ها هیات‌های نظارت بر شوراهای صنفی مستقل برای بررسی مسائل و مشكلات دانشجویی، با تركیب معاون دانشجویی، نماینده نهاد مقام معظم رهبری، معاون پشتیبانی و اداری مالی، مدیر كل امور دانشجویی دانشگاه و دو نفر از دانشجویان تشكیل می‌شود.

وی با اشاره به هیات مركزی نظارت بر شوراهای صنفی وزارت علوم، گفت: پیشنهاد شده كه نمایندگانی از معاونت پشتیبانی و امور مالی و صندوق رفاه وزارت علوم نیز در این شورا عضویت داشته باشند.

وی افزود: بر اساس این سند بالادستی، وزارتخانه‌های علوم، بهداشت و آزاد اسلامی باید برای خود و متناسب با شرایط آیین نامه اجرایی تدوین كنند.

مدیر كل امور دانشجویان داخل در خاتمه با اشاره به سایر مباحث مطرح شده در این جلسه، تصریح كرد: قرار بر این است تا كلیه دانشگاه‌ها بر اساس تعداد دانشجو، فضای دانشگاهی، بودجه‌های رفاهی و عملكرد شوراهای صنفی مورد بررسی قرار بگیرند تا بر اساس این اطلاعات بودجه مربوط به شوراهای صنفی تدوین و تخصیص یابد.

اللهم ‌ارزقنا توفیق‌الشهادة فی سبیلك تحت لواء ولیك

همراه شما در انجمن سیاسی anjoman.siasi@tebyan.org

و انجمن ورزش و تندرستی anjoman.varzesh@tebyan.org

جمعه 6/2/1387 - 8:20 - 0 تشکر 38065

مشکل در اجرای طرح حذف کنکور / تعیین ظرفیت دانشگاهها در سال 87

وزیر علوم، تحقیقات و فناوری با اشاره به مشکلات اجرای طرح حذف کنکور گفت: بر اساس قانون حذف کنکور، آزمون سراسری ورود به دانشگاهها باید تا سال 1390 حذف شود اما اجرای این قانون وابسته به تلاش آموزش و پرورش است.

به گزارش خبرنگار مهر، دکتر محمد مهدی زاهدی امروز در دور دوم سفرهای استانی در همدان افزود: اجرای قانون حذف کنکور وابسته به تلاش وزارت آموزش و پرورش برای برگزاری آزمونهای هماهنگ در دوره دبیرستان و پیش دانشگاهی است.

وزیر علوم افزود: با توجه به اینکه در قانون حذف کنکور، سوابق تحصیلی داوطلبان مورد بررسی قرار می گیرد وزارت آموزش و پرورش باید هرچه سریعتر نسبت به برگزاری آزمون های هماهنگ اقدام کند اما تاکنون این امر صورت نگرفته است.

وی اضافه کرد: با توجه به آمادگی وزارت علوم برای اجرای قانون حذف کنکور امیدواریم وزارت آموزش و پرورش نیز هرچهه سریعتر به برگزاری آزمون های هماهنگ اقدام کند.

وزیر علوم در مورد ظرفیت دانشگاهها در سال چاری نیز گفت: برای سال تحصیلی 88 - 87 یک میلیون و 400 هزار نفر ظرفیت در دانشگاهها ایجاد شده است که در این افزایش ظرفیت به کیفیت دانشگاههای دولتی به هیچ عنوان خدشه وارد نشده است به طوریکه تنها 5 درصد به ظرفیت دانشگاههای دولتی اضافه شده است.

زاهدی تأکید کرد: بیشترین رشد ظرفیت دانشگاهی مربوطه به دانشگاههای پیام نور، علمی کاربردی، غیر انتفاعی و آزاد است. 

( منتظر انتقادات و پیشنهادات و همچنین نظراتتون در مورد اخبار هستیم )

-:- می خواهم آب شوم در گستره افق ، آنجا كه دریا به آخر می رسد و آسمان آغاز می گردد -:-  
برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.
 • وبگردی