انجمن ها > انجمن ادب و هنر > صفحه اول بحث
لطفا در سایت شناسائی شوید!
ادب و هنر (بازدید: 579)
چهارشنبه 12/12/1388 - 19:46 -0 تشکر 187684
نمونه ای از پیمان های رسول

نمونه ای از پیمان فردی:روزی یك نفرعرب بادیه نشین,درحالی كه سوسماری را درآستین پنهان كرده بود نزد پیامبر (ص)آمد وبا صدای بلندگفت زمانی به توایمان می آورم كه این سوسمار ایمان بیاورد .و همان دم سوسمار را به زمین انداخت.پیامبر (ص) صدا زد ای سوسمار ! و سوسمار با زبان رسا به طوری كه همه شنیدند گفت :لبیك وسَعدَیك (بله قربان,امر به فرمائید) پیامبر(ص)فرمد چه كسی را می پرستی ؟ گفت:آن كسی كه عرش وآسمان,رحمت اودربهشت وعذاب اودر دوزخ است. حضرت فرمود من كیستم ؟جـــواب داد شما رسول پروردگار جهانیان وخاتـم پیامبران هستی.مرد بادیه نشین آنچنان تحت تاثیر قرارگــرفت كه رو به پیامبر كرد وشهادتین را گفت وبا ایمان به قبیله یخود باز گشت و هزار نفر از قبیله ی خود را مسلمان كرد 1نمونه ای دیگر: رسول خدا (ص)اگر عهدی می بست خود را ملزم به رعایت آن می كرد.به طوری كه نقل می كنند  روزى در كناركوهى نشسته بودند، آفتاب سوزان حجازبررخسارمباركشان مى‏تابیدوحضرت برنمى‏خاست،زیراآن بزرگوار درآن‏جا باكسى وعده فرموده و در انتظار او بود.یاران آن حضرت عرض كردند كه خوب است در سایه بنشینید.فرمود: من در این‏جا وعده كـرده‏ام. این روش، بزرگ‏ترین دستورواداشتن مسلمانان به پاى بندى به عهد است، زیرا اگر پیامبر چند قدمى از آفتاب دور شده و به سایه مى‏رفت‏شاید خلف وعده نمى‏شد،ولى مقصوداین بود كه این جزئیات راهم كه حریم وفاى به عهد است بایــدمد نظر داشت ، زیرا اگر از این جزئیات چشم پوشى شود، كم‏كم سرایت‏به اصل وفا به عهد خواهد كرد. اگرچه ما مسلمانان گاه در اثر بـى اعتنایى و سهل انگارى در امور جزئى اصول ایمان را نیز از دست داده‏ایم. 1ـ معماهای زندگانی چهارده معصوم(ع) ص53

چهارشنبه 12/12/1388 - 21:34 - 0 تشکر 187705

به به. واقعا لذت بردم. باز هم ارائه بدین از این مطالب. ممنون.

هرگز اين چهار چيز را در زندگيت نشكن

.......................اعتماد ، قول ، رابطه و قلب ؛

.....................................يرا اينها وقتي مي شكنند صدا ندارند ، اما درد بسياري دارند ...

...چارلز ديكنز ...
برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.
 • وبگردی