انجمن ها > انجمن سياسي > صفحه اول بحث
لطفا در سایت شناسائی شوید!
سياسي (بازدید: 370)
دوشنبه 3/12/1388 - 22:35 -0 تشکر 185319
پاسخ مهرداد بذرپاش به جوابیه علی مطهری

در پی انتقادات مهرداد بذرپاش، معاون رئیس‌جمهور و رئیس سازمان ملی جوانان از علی مطهری، این نماینده مجلس جوابیه‌ای را به برخی سایت‌های خبری ارسال کرد که بذرپاش به این جوابیه پاسخ داده است.

متن پاسخ بذرپاش به این شرح است:

انتقادات اینجانب از جناب آقای علی مطهری در گفت‌وگو با خبرگزاری فارس (مورخ 29 دی) گویا موجب ناراحتی این برادر ارزشی شده است. هر چند بنای آن را نداشتم که به جوابیه ایشان که نکته درخوری در آن نیافتم، پاسخ دهم، اما با دیدن مصاحبه‌های مکرر ایشان و تکرار ادعا و توهین‌ها به آرای 25 میلیونی، لازم دیدم چند نکته را متذکر شوم.

1- آقای علی مطهری در جوابیه خود مدعی شده‌اند اکثریت رأی‌دهندگان به رئیس‌جمهور معتقدند اینکه ایشان در مناظره‌های انتخاباتی نامی از فرزندان برخی چهره‌های سرشناس آورده‌اند، در ایجاد حوادث بعد از انتخابات دخیل و مقصرند! و بلافاصله برای این ادعا اینگونه استنباط کرده‌اند که اکثریت مردم به خاطر «خطر طرف مقابل» به احمدی‌نژاد رای داده‌اند! علی‌رغم اینکه آقای علی مطهری به واسطه حضور در لیست جبهه متحد اصولگرایی -طیف حامیان دولت- اینک عبای وکالت مردم تهران را به دوش دارند اما به نظر می‌رسد کمترین اطلاعی از نظر «رای‌دهندگان به رئیس‌جمهور منتخب» درباره مناظره‌ها و نیز ریشه فتنه پس از انتخابات ندارند. جدای از این، ایشان نگفته‌اند چگونه از نظر 25 میلیون رای‌دهنده مطلع شده‌اند که به زعم ایشان معتقدند آقای احمدی‌نژاد از عوامل فتنه پس از انتخابات است؟!

البته این ادعا که سخنان احمدی‌نژاد زمینه‌‌ساز فتنه بوده، پس از آن از سوی اصلاح‌طلبان مطرح شد که تشت رسوایی «ادعای تقلب» شان از بام افتاد، لاجرم به سراغ ادعاهای مضحک دیگری برای فرار از معرکه خود ساخته رفتند؛ که اکنون ساده‌لوحانه از سوی عده‌ای تکرار می‌شود.

در ادامه حتی اگر این بخش از گفته آقای علی مطهری را بپذیریم که اکثریت مردم به خاطر «خطر طرف مقابل» به احمدی‌نژاد رای ‌دادند، از این مساله چگونه می‌توان نتیجه گرفت که این رای دهندگان معتقدند حرف‌های احمدی‌نژاد در مناظره باعث فتنه‌های پس از انتخابات شد؟!

ضمن اینکه آقای علی مطهری خواسته یا ناخواسته اذعان کرده‌اند مردم «خطر طرف مقابل»- کاندیداهای دوم خرداد – را احساس کرده و به دکتر احمدی‌نژاد رای داده‌اند، ایشان لطف فرموده درباره این خطر توضیح بیشتری بدهند؛ چه‌بسا شفاف‌سازی درباره خطر این افراد برای انقلاب و نظام بسیاری شائبه‌ها را مرتفع سازد! اگرچه معتقدم اظهارات ایشان درباره حوادث پس از انتخابات، دانسته یا ندانسته موجب تقویت همین خطر شده است.

2- آقای علی مطهری در ادامه بنابر رویه مطلوب خود- که تحلیل موضوعات براساس توهم مقصر بودن دکتر احمدی‌نژاد در ایجاد فتنه پس از انتخابات است- از «ظلم» سخن گفته و مخالفان فتنه‌گران علیه انقلاب را به جفاکاران به شهید مطهری تفسیر کرده‌اند! اما به عقیده حقیر جفای به شهید مطهری آن است که رکن رکین نظام یعنی ولایت فقیه 8 ماه مورد اهانت فتنه‌گران قرار گیرد و فرزند شهید مطهری به دلایل نامعلوم چشم بر این اقدامات پوشیده و ناصواب علیه رئیس‌جمهوری موضع می‌گیرد. جفا به اندیشه شهید مطهری آن است که در روز قدس علیه فلسطین مظلوم و روز 13 آبان در حمایت از استعمار و استکبار موضع‌گیری شود و فرزند این شهید بزرگوار کلامی در نقش سران فتنه در این موضع‌گیری‌ها سخن نگوید. جفا به شهید مطهری آن است که اظهارات عجیب فرزندش موجب سرور و پایکوبی «سکولارها»، «لیبرال‌ها» و «توده‌ای‌ها» شود؛ همان‌هایی که دانشجویان بسیجی را به خاطر مطالعه آثار و پذیرش ادله شهید مطهری مورد هجوم و تمسخر قرار داده و می‌دهند! جفای به شهید مطهری آن است که اظهارات و موضع‌گیری‌های علی مطهری درباره توطئه علیه جمهوری اسلامی باعث شود صهیونیست‌ها هرچند به خطا در تحلیل این اظهارات بگویند که «فرزند [شهید] مطهری طرفدار جنبش سبز است!»

3- ایشان در ادامه جوابیه خود در اظهارنظری عجیب اقدام به توجیه سکوت خواص کرده و مدعی شده دلیل سکوت این دسته از خواص، هراس از واکنش‌ها و انتقادات است! آیا ایشان سخنگوی این دسته از خواص است؟ آنگونه که اظهار داشته‌اند این دسته از خواص به واسطه هراس از انتقاد، از بیان حقایق و وقایع پرهیز می‌کنند! اگر این ادعا حمل بر صحت شود، باید گفت این جماعت به هیچ‌وجه شایسته برخورداری از لقب «خواص» نیستند و بهترین عنوان برای آنها «عناصر ترسو و مشرک» است چراکه بارزترین خصوصیت خواص، بیان حق در هر شرایطی است.

4- بدون شک پاک‌ترین و منصفانه‌ترین موضع‌گیری درباره حوادث پس از انتخابات، «اجرای عدالت» است و این مهم میسر نمی‌شود جز با تمسک به قانون. آنانکه بی‌بهره از انصافند در پی ممانعت از اجرای قانون درباره همه عوامل مقصر در ایجاد فتنه پس از انتخابات هستند. آیا اینک راهکار اصلی این افراد برای جلوگیری از اجرای قانون یا همان عدالت، تحقق تلخندهای «لویی‌جرگه» یا «حکمیت» نیست؟ به جد بر این باورم، تمرکز رسانه‌ای بر اظهارات پر انتقاد آقای مطهری یک تاکتیک فرعی از سوی ساختارشکنان برای انحراف از پیگیری مطالبه حداکثری افکار عمومی در مجازات این دسته است.

و اما در آخر توصیه برادرانه‌ام به آقای علی مطهری این است که ندانسته به دنبال القای مقبولیت مردمی کاذب برای برخی افراد نباشند چراکه به واسطه همین القائات است که برخی توهمات شکل می‌گیرد و همین توهمات است که تصمیمات و رفتارهای محیرالعقول را نمودار می‌سازد

شکر لله شیعه ای نامی شدیم
اهل جمهوری اسلامی شدیم
از خمینی درس عشق آموختیم
در تنور جنگ و جبهه سوختیم
بیعتـی کـردیم بـا سیـد علی
راه حـق در قول و فعلش منـجلی

 
سه شنبه 4/12/1388 - 15:47 - 0 تشکر 185461

بازهم مطهری با این نظراتش!خواصی که از ترسشون انتقاد نمیکنن(که البته دروغه) به درد مملکت نمیخورن

چه خوشبخت است كسي كه با افتخار بگويد من يك تورك هستم

ne mutlu turkum diyene

چهارشنبه 5/12/1388 - 13:17 - 0 تشکر 185646

آقای مطهری در بین خواص بهترین موضع رو گرفتن

سياوش بيدکاني

راوي بيداد و داد موسيقي و مردمان ايران زمين

خنياگر مرغ سحر ، باربد زمان

جناب استاد محمدرضا شجريان

شنبه 8/12/1388 - 14:16 - 0 تشکر 186545

حیف اون انهایی که شهید شدن تا ما راحت زندگی کنیم و حیف ششهید مطهری که چنین پسری براش بمونه .

دشمن کیست؟ هر کس که با حاکمیت نظام مستقل مردمی دینی مخالف است، دشمن است .(امام خامنه اي 19/10/79)
             http://dokhtarenaslesevomi.persianblog.ir/
برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.
 • وبگردی