انجمن ها > انجمن خراسان > صفحه اول بحث
لطفا در سایت شناسائی شوید!
خراسان (بازدید: 885)
دوشنبه 3/12/1388 - 20:6 -0 تشکر 185273
شهر بیرجند، شهر پیشرو در حوزه الکترونیک

ایران صدا: شهر الکترونیک زیرساخت و بنای اصلی مورد نیاز یک شهروند برای تبدیل شدن به شهروند الکترونیک است.

شهر ایده ال شهری است که رفاه و آسایش شهروندان در آن مهیا باشد. شهر الکترونیک به عنوان شهری که این معیارها در آن دیده می شود به این سمت حرکت می کند و آرمان شهر شهروندان می باشد، با عنایت به این موضوع که در ایجاد این شهر باید اعتماد عمومی جلب گردد.

شهر الکترونیک زیرساخت و بنای اصلی مورد نیاز یک شهروند برای تبدیل شدن به شهروند الکترونیک است. شهری که در آن دسترسی به اطلاعات در کوتاه ترین زمان ممکن وجود داشته باشد.
در ساخت شهر الکترونیک علاوه بر اعتماد عمومی، ‌مدیریت واحد نقش اساسی دارد.

شهر بیرجند به عنوان شهر پیشتاز، در شهریور 1387 نسبت به راه اندازی کارت الکترونیک شهروندی اقدام نموده است، که در گام اول در ناوگان اتوبوسرانی مورد استفاده قرار گرفته و تمامی اتوبوسهای ناوگان حمل و نقل عمومی را پوشش داده و عملا بلیط کاغذی را به صورت 100 درصد از بین برده است که مرحله دوم، استفاده از این کارت در سیستم ناوگان تاکسیرانی بیرجند است که در حال انجام می باشد.

راه اندازی شبکه Wireless در راستای مدیریت واحد شهری، ایجاد فضای اینترنتی پارکها و ارائه خدمات اینترنتی رایگان، راه اندازی اتاق بحران شهرداری بیرجند و مجهز نمودن شهر به دوربینهای شهری در راستای کاهش ترافیک و شناسایی گره های ترافیکی و معضلات شهری از جمله اقداماتی در جهت توسعه شهر الکترونیک می باشد .

منبع: iranseda.com

سه شنبه 4/12/1388 - 18:27 - 0 تشکر 185498

پیشرو بودن شهر بیرجند رو نمیدونم، اما چند ماه پیش (6-7) ماه پیش مشهد اولین شهر الكترونیكی ایران معرفی شد. موفق باشید.

هرگز اين چهار چيز را در زندگيت نشكن

.......................اعتماد ، قول ، رابطه و قلب ؛

.....................................يرا اينها وقتي مي شكنند صدا ندارند ، اما درد بسياري دارند ...

...چارلز ديكنز ...
برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.