ارتباطات و فن آوری اطلاعات (بازدید: 366)
يکشنبه 2/12/1388 - 18:33 -0 تشکر 184783
استان جدید التاسیس البرز با نمونه IT شکل می گیرد


نجار اعلام کرد : استان جدید التاسیس البرز با نمونه IT شکل می گیرد وزیر کشور ضمن تاکید بر اجرای نظام تحرک در وزارت کشور گفت: تلاش می کنیم تا استان جدید التاسیس البرز را با نمونه IT شکل دهیم تا الگویی از یک استان چابک و با کیفیت در کشور باشد. به گزارش خبرنگار مهر، مصطفی محمد نجار وزیر کشور در نشست مدیران کل دفاتر فناوری اطلاعات استانداران سراسر کشور ضمن تبریک ایام دهه فجر و تسلیت به مناسبت اربعین حسینی به طرح تحرک در وزارت کشور اشاره و اظهار داشت: باید یک حرکت راهبردی را به منظور خدمات رسانی و اطلاع رسانی در وزارت کشور صورت دهیم ، زیرا نحوه اطلاع رسانی بسیار مهم است به گونه ای که می تواند مدیریت فکری و فرهنگی جامعه را انجام دهد.
وی افزود: باید به مقوله تحقق دولت الکترونیک دست یابیم و هیچ شکی در این خصوص وجود ندارد. ورود به این عرصه نباید صرفا "شکلی" باشد بلکه باید دارای محتوا نیز باشد.
نجار ادامه داد: در تحقق دولت الکترونیک نباید به کارهای مردم کار دیگری اضافه کرد و از کامپیتور فقط به عنوان ماشین حساب یا دستگاه تایپ استفاده شود، زیرا ما در صددیم با فناوری IT سرعت را بالا ببریم و هزینه ها را کاهش دهیم. لذا نباید باعث سردرگمی مردم در ادارات شویم.
وزیر کشور با تاکید بر اینکه نقش وزارت کشور در این میان موثرتر است، تصریح کرد: اساسا با توجه به این ضرورت باید یک حوزه راهبردی در این عرصه وجود داشته باشد و بر اساس یک سند راهبردی عمل شود.
وی افزود: باید ابتدا معماری صحیحی دراین خصوص انجام شود و یک سازمان چابک سریع و با کیفیت شکل بگیرد. لذا برای انجام این اقدامات تشکیل یک اتاق فکر لازم است و در این خصوص باید از ظرفیت استانها هم استفاده شود.
نجار با بیان اینکه باید همه استانها به طور هدفمند در این مقوله گام بردارند، گفت: نظام تحرک به معنای تحول و حرکت راهبردی وزارت کشور است.
وزیر کشور خطاب به مدیران کل دفاتر فناوری اطلاعات استانداری های سراسر کشور گفت: امیدواریم شما بتوانید تحرک را در استانها ایجاد کنید زیرا این اقدام یک فکر بومی است.
وی همچنین گفت: برای تحقق این امر در حال حاضر 12 حوزه، 30 هدف کلان، 160 شاخص و نزدیک به 700 برنامه اجرایی را در نظر گرفته ایم.
نجار ادامه داد: هنگامی که دانشمندان ما می توانند باعث حضور ما در فضا شوند بنابراین این جوانان باهوش قادر خواهند بود یک سیستم عامل را نیز طراحی کنند، لذا ما باید به این گونه فناوری ها دست یابیم.
وی همچنین گفت: باید کاری کرد مردم به سراغ سایت های بیگانه که با غرض کار می کنند نروند.
نجار کارت ملی هوشمند را کلید ورود به دولت الکترونیک خواند و تصریح کرد: این کارت به گونه ای طراحی می شود که افراد می توانند در شبانه روز از این خدمات استفاده کنند.
وزیر کشور اضافه کرد: تا آخر امسال 10 هزار نفر در استان قم کارت ملی هوشمند دریافت می کنند و تا پایان سال نیز همه مردم قم موفق به دریافت این کارت خواهند شد.
نجار همچنین گفت: امیدواریم در استان جدید التاسیس البرز که با نمونه IT شکل خواهد گرفت الگویی از یک استان چابک و با کیفیت را راه اندازی کنیم.
وی ضمن ابراز امیدواری از جهش جدید در حوزه IT گفت: اگر مسئول ارشد یک استان به این خدمات اعتقاد پیدا کند دیگر مشکل بودجه و سایر مسائل نیز حل خواهد شد.

هرگز اين چهار چيز را در زندگيت نشكن

.......................اعتماد ، قول ، رابطه و قلب ؛

.....................................يرا اينها وقتي مي شكنند صدا ندارند ، اما درد بسياري دارند ...

...چارلز ديكنز ...
برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.
 • وبگردی