انجمن ها > انجمن دانش آموزی > صفحه اول بحث
لطفا در سایت شناسائی شوید!
دانش آموزی (بازدید: 1101)
جمعه 30/11/1388 - 17:23 -0 تشکر 183939
معما

 بسم الله الرحمن الرحیم      سه نفر به مغازه ی لوازم خانگی  رفتند ، مغازه دارآنجا نبود  شاگرد مغازه دار قیمت تلویزیون را ٣٠٠هزار تومان گفت .آن ٣ نفر هر كدام ١٠٠ هزار تومان پرداختند وتلویزیون را خرید ند.پس از اینكه از مغازه رفتند.مغازه دار آمد ووقتی قیمت فروش را از شاگرد ش پرسید او گفت تلویزیون را ٣٠٠ هزار تو مان فروخته است. مغازه دار فهمید كه ٥٠ هزار تومان گرانتر فروخته است. ٥٠ هزار تومان را به شاگردش داد تا به آن ٣ نفرپس بدهد شاگرد مغازه دار٢٠هزار تومان از پول را در جیب خود گذا شت و نفری ١٠هزار تومان به آن ٣ نفر پس داد .     با این حساب هر یك از این ٣ نفر ،٩٠هزار تومان پرداخته اند.یعنی:                                    هزار ٢٧٠ = ٩٠×٣                                                          و ٢٠ هزار تومان هم  شاگرد مغازه برداشته است . یعنی:  هزار ٢٩٠ = ٢٠ + ٢٧٠                                        پس ١٠ هزار تومان دیگر چه می شود؟ 

دوشنبه 17/12/1388 - 7:34 - 0 تشکر 188821

اینجوری که شما دست عزیز حساب کردی که نباید درست در بیاد. ببین یه سری پول برای یه کالا داده شده و یه خورده اش برگشت داده شده. اصلا تصور کن یه پولی رو وسط گذاشتند بعد یه مقداریش رو برداشتند: پولی که گذاشتن سه تا 100 تومان بوده تموم! و پولی که بر داشتند 50 تومن بوده که 20 تومنش تو جیب شاگرده است و 30 تومنش هم سه تا دو تومنه که به صاحبان اصلی رسیده. حالا هیچ پولی گم نشده!!!!! اما در مورد حساب کتاب شما! شما چیزی که حساب کردی درست نیست چون شما حساب کردی پولی رو که سه نفر بابات یه جنس دادن و پولی رو که شاگرده از اضافی پولا برداشته که اصلا همچین جمعی اصلا معلوم نیست چیه؟؟؟!!!!!

تنت به ناز طبيبان نيازمند مباد

it is god who cures 

مدير انجمن بهداشت و سلامت

دوشنبه 17/12/1388 - 8:33 - 0 تشکر 188829

سلا م این جوری که شما حسا ب کردی درست نیست چون اصلا پول اضافی باقی نمی ماند

دوشنبه 17/12/1388 - 18:21 - 0 تشکر 188939

به نام خدا - سلام.
دوست عزیز اگه به روش زیر حساب کنیم درست در می آید .
در اول هر سه نفر 100 هزار تومن می دن که می شه 300 هزار تومن .
بعد مغازه دار 50 تومن تخفیف می ده که درواقعه می شه 250 هزار تومن .
بعد اون پنجاه تومنو شاگرد 20 تومنشو بر می داره و نفری 10 هزار تمون که می شه 30 هزار تومنو به اون سه نفر پس می ده .
حال داریم :
250+30+20=300 که به عدد اول رسیدیم .
پس باید از کل کم کنیم نه از جز که پول تک تک اون سه نفره .

 برای امام زمان صلوات فرستادی ؟      

خدایا شکرت که هر چه دادی بهترین بود . 


 

برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.
 • وبگردی