انجمن ها > انجمن معارف > صفحه اول بحث
لطفا در سایت شناسائی شوید!
معارف (بازدید: 1223)
چهارشنبه 28/11/1388 - 9:55 -0 تشکر 183040
معجم موضوعی قرآن و حدیث

انی تارک فیکم الثقلین کتاب الله و عترتی

حتما این جمله رو بارها شنیدید می خوام تو این تاپیک در موضوعات مختلف یک آیه به همراه حدیث بیارم. می بینید که هر حرفی که معصوم (ع) آورده مطابق کلام خداست.

یک دوره ای که جعل حدیث زیاد شده بود، علمای اسلامی با استناد به حدیث پیامبر (ص)، برای تشخیص حدیث صحیح از حدیث جعلی از این روش استفاده می کردند.

 

هنگامي که مقدمات نعمتها به شما مي رسد دنباله آن را به واسطه کمي شکر گزاري از خود دور نسازيد .
چهارشنبه 28/11/1388 - 10:14 - 0 تشکر 183047

امام صادق (ع) از رسول اکرم (ص) نقل می کند که فرمود: من دنیا را در میان بندگانم قرض نهادم هرکس از دنیا چیزی به من قرض دهد به هر یکی ده تا هفتصد برابر اجر می دهم. مشابه این مضمون در آیه 160 انعام آمده است: من جاء بالحسنة فله عشر امثالها

هنگامي که مقدمات نعمتها به شما مي رسد دنباله آن را به واسطه کمي شکر گزاري از خود دور نسازيد .
برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.
 • وبگردی