انجمن ها > انجمن خانواده > صفحه اول بحث
لطفا در سایت شناسائی شوید!
خانواده (بازدید: 760)
شنبه 24/11/1388 - 14:50 -0 تشکر 182194
چقدر نامزدی خوبه ! ؟

با سلام

 چقدر نامزدی خوبه !؟
یکی از مسائل مهم ازدواج، دوران عقد و نامزدی است
روز های خوش نامزدی
حفظ قلب

دورانی که چه بسا از شیرین ترین و به یاد ماندنی ترین روزهای تمام عمر هر زوجی محسوب می شود. ولی به راستی این دوران برای چه کاری پیش بینی شده است؟ وقت چه کاری است؟ چه کارهایی را باید در این دوران انجام داد و چه کارهایی را نه ؟!...
با شما هستیم و منتظر نظرات خوب شما
خودم هم مطالبی رواز یك مقاله بیان می‌كنم

یا علی

 
سیب‌سرخ‌60- غریبی‌آشنا       وبلاگم: ماه تابان من 

شنبه 24/11/1388 - 23:11 - 0 تشکر 182307

ما که تجربه نداریم...چی بگم؟؟؟!!!

يکشنبه 25/11/1388 - 7:26 - 0 تشکر 182343

سلام

من بی تجربه ام !

یه سوال دارم......

چرا میگن دوران خوش نامزدی ؟......مگه بعد از ازدواج ناخوش میشه؟

 

 

يه سري به خدا بزنيم

خيلي زود

بي بهانه...

يکشنبه 25/11/1388 - 7:34 - 0 تشکر 182347

با سلام فكر كنم دوران خوشش به خاطر اینه كه هنوز مسؤولیتی ندارن و فقط با هم هستن دیگه بعدش كار و بحث و ... داره دیگه !!!!!!!!!! یا علی

 
سیب‌سرخ‌60- غریبی‌آشنا       وبلاگم: ماه تابان من 

يکشنبه 25/11/1388 - 12:50 - 0 تشکر 182384

خوبه چون: 1-اول آشناییه و مودت تو این مدت ایجاد میشه 2-مدتش کمه والا اگه زیاد باشه خسته کننده میشه و دیگه لذتی نداره 3-تکالیف کمه ولی حق ها زیاده

دوشنبه 26/11/1388 - 20:31 - 0 تشکر 182724

برای شناخت بهتر یکدیگر

دوشنبه 26/11/1388 - 22:20 - 0 تشکر 182750

با سلام

 ملاقات و گفتگو و دیدار زوجین در این دوران نه تنها به آرامش روحی و ایجاد فضای مناسب برای شناخت بیشتر کمک می کند ، بلکه مجال بیشتری را برای نزدیکی خانواده های دو طرف نیز فراهم می سازد. بنابراین رعایت برخی نکات در ملاقات ها می تواند به مفید بودن آن کمک کند.


- دیدارها

زوجین باید قبل از هر چیز، جهت قرار ملاقات ها با هم به توافق برسند. البته لازم است که خانواده ها را در جریان توافق خود قرار دهند. چرا که خانواده عروس باید از زمان حضور دامادشان مطلع باشند تا آمادگی لازم جهت پذیرایی را داشته باشند و آقای داماد با عدم هماهنگی برنامه ها و احیاناً نامناسب بودن اوضاع ظاهری عروس خانم روبرو نمیشود. پس اعلام تلفنی قبل از به راه افتادن کاری بسیار به جاست.

یا علی

 
سیب‌سرخ‌60- غریبی‌آشنا       وبلاگم: ماه تابان من 

دوشنبه 26/11/1388 - 23:32 - 0 تشکر 182772

بسم الله الرحمن الرحیم 

دوران نامزدی قشنگیش به اینه که عسل رو از پشت شیشه بخوری. تشنه تشنه شوی حتی تشنه تر از قبل ازدواج. حتما همه چیز پر است از تازگی. بکر بکر، جدید جدید، یک برزخ عاشقانه. همسرت هست و نیست. تازه داری می شناسی سلایقشو، و تکمیلی عقایدش رو. دوران داغی مطلق. یک انرژی خارق العاده که خالق عشق گذاشته تو قلب مخلوقات؛ برای چی؟ برای اینکه این پتانسیل بتونه چند سال زندگی رو تو رودی از شیر و عسل و آب و شراب طهور جاری و ساری کنه. معلومه که موفق کسیه که از این تازگی نهایت استفاده رو ببره، محکم کنه روابط رو. اتفاقاً به نظرم با توجه به انسان های دور و برمان، بیشتر اختلافات مال این دورانه هر چه هم بعدش اتفاق می افته ساقه های تنه نامزدی است. راستی می دونی که چرا روابط قبل از عقد بین دو جنس حرومه و اخه و بده؟! چون از این تازگیه الکی استفاده میشه! این نعمتی است که دو متفاوت از هر لحاظ را، می خواد تو پاکی به هم وصل کنه. نمی خواد تو آتشی از چوب باشه می خواد تو آتشی از دل باشه. نامردیه به همدیگه، چون مسئولیتی نداره. چون دار ه بدلی از دوست داشتن رو تجربه میکنه. چون داره خودش و خودشون رو گول میزنه. چون وصل نمی کنه داره هرز می کنه این اتصال رو.

کی گفته مسئولیت نداشتن دردوران نامزدی اونو شیرین می کنه؟ بنده ذره ای اعتقاد ندارم. حبیب از خداشه که برای محبوبش کاری کنه، چه برسه که بهش بگه فلان کار رو برام بکن!! دیگه سر و پا نمی شناسه . اتفاقاً اگه تلخی هایی هست تو این دوران، مال بی مسئولیتیشه . تمام هم وغم حبیب اینه که بهش بگن: صاحب دل فلانی شده، صاحب فلانی اینه، این شوهرشه یا این زنشه، بپرسید از خودتان یا دیگر زوج ها؛ اولین درخواست زن یا شوهر برایتان چقدر مقدسه؟ ما که لذت می بریم از یاد درخواست کردن طرف مقابل!!

خوب تازه قصه شروع میشه! حتما می دونی که هر چی کهنه ترش قیمتی تره البته اگه اصل باشه، اگه روش کار شده باشه، برای خلقتش وقت گذاشته شده باشه. بی معرفتیه که وقتی از تازگی ازدواج گذشت تو دیگه اونجوری له له بزنی!! باید عطشت برای زندگی بیشتر بشه باید محبتت رو بیشتر و بیشتر و بیشتر و باز هم بیشتر کنی باین بندازیش تو یه مداری که دیگه نخوای دلیل بیاری که به این علت بیشتر دوستش داشته باشم نه خیر ! باید دلت بطلبه که بیشتر دوستش داشته باشی. اینا رو باید تو نامزدی تمرین کرد....

عشق فقط خداست  

پنج شنبه 29/11/1388 - 6:20 - 0 تشکر 183338

با سلام ممنون از نظرات خوب sanrez - وضع ظاهری رسیدگی به وضع ظاهری داماد برای دیدار عروس خانم لازم است. پس آقایان اصلاح موهای سر، مرتب و تمیز بودن لباس و استفاده از عطر مورد علاقه عروس خانم را فراموش نکنند. عروس خانم هم بهتر است لباسی را بپوشد که به قول معروف بیشتر به او می آید و با آن از جذابیت بیشتری برخوردار می شود. یا علی

 
سیب‌سرخ‌60- غریبی‌آشنا       وبلاگم: ماه تابان من 

پنج شنبه 29/11/1388 - 15:25 - 0 تشکر 183538

سلام وقت به خیر می دانی حرفهای آخریتون خیلی خوبه ولی اینا چندمین فاکتور مهمه؟ اولویت چیزای دیگه نیست؟ بعدش هم بعضم خدمتتون که اینا مشخص کننده زمان نامزدی است آیا؟

شنبه 1/12/1388 - 21:44 - 0 تشکر 184445

با سلام

-  هدیه مناسب

خرید هدیه مناسب یا گل، برای عروس خانم سبب خشنودی او شده و این علقه را محکم تر می کند. ولی اگر در شرایط خاصی قادر به تهیه آن نیستیم ، حتماً به عروس خانم بگوییم «دلم می خواست هدیه ای برای شما تهیه کنم ولی فرصت مناسبی برای انتخاب آن پیدا نکردم. اما به محض شناخت سلیقه شما این کار را انجام خواهم داد.»

به خاطر داشته باشید: همسری که زودتر از دیگری، از علایق و سلیقه های همسرش مطلع می شود، موفق تر است. راستی یادم رفت بگویم: حتماً روی بسته بندی کادو را با جمله « دوستت دارم » زینت دهید! (این را که خودتان می دانستید، این طور نیست؟!)

یا علی

 
سیب‌سرخ‌60- غریبی‌آشنا       وبلاگم: ماه تابان من 

برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.
 • وبگردی