انجمن ها > انجمن سياسي > صفحه اول بحث
لطفا در سایت شناسائی شوید!
سياسي (بازدید: 1441)
شنبه 10/11/1388 - 18:50 -0 تشکر 179154
دهه همبستگی

 

بسم الله الرحمن الرحیم


در آستانه دهه ی فجر انقلاب اسلامی قرار داریم . اگر حسن نیتی وجود داشته باشد می توان با همدلی و همكاری این دهه را به فرصتی برای پایان دادن به اختلافاتی كه اولین سال از چهارمین دهه ی انقلاب و نظام جمهوری اسلامی را به كام دوستان انقلاب تلخ كرده و دشمنان را به شادی و تكاپو واداشته تبدیل كرد.
روزهای دهه ی فجر كه یادآور پرشكوه ترین روزهای تاریخ انقلاب اسلامی ایران به اوج رسیدن نهضت اسلامی مردم سقوط رژیم 2500 ساله ستم شاهی و پیروزی ملت ایران بر قدرت های استعماری و استكباری در یوم الله 22 بهمن 1357 است پر است از خاطراتی كه همه آنها مظهر همبستگی ملت و برادری و وحدت كلمه هستند و راز پیروزی این انقلاب را نیز فقط در همین وحدت و همبستگی می توان یافت . از همان روز 22 بهمن امام خمینی در مورد اختلاف و تفرقه به عنوان ابزاری كه دشمن به آن امید دارد هشدار دادند و راه حفظ انقلاب و تحقق آرمان های آنرا وحدت كلمه دانستند. امام بارها بر این نكته تاكید كردند كه تا وقتی ما متحد هستیم این انقلاب و نظام جمهوری اسلامی برآمده از آن را بهیچوجه قدرت های خارجی نمی توانند شكست بدهند و اگر شكستی پیش بیاید مربوط به زمانی خواهد بود كه ما خودمان در داخل با هم اختلاف داشته باشیم . این هشدار بسیار مهمی است كه برگرفته از قرآن كریم است و تجربه تاریخی نیز آنرا به اثبات رسانده است . آنچه در دوران قاجار و پهلوی بر سر نهضت مشروطیت و نهضت ملی آمد دقیقا همین واقعیت را نشان می دهد و این جمله طلائی امام خمینی ریشه و علت العلل همه شكست ها را در همه انقلاب ها به درستی و روشنی بیان می كند :
« اگر از اختلاف ماها آنهم اختلافی كه من شك ندارم بر سر دنیاست نه برای خدا اگر این اختلافات موجب اختلاف بین مردم بشود و موجب این بشود كه شكست بخورد جمهوری اسلامی و تا قرن ها نتواند سرش را بلند كند (آیا) این جرمی است كه خدا می بخشد بر ما ! باید توجه كنیم ما نباید به خودمان مغرور بشویم و حسن ظن به خودمان داشته باشیم كه این ماییم كه چه هستیم و دیگران نیستند. باید به دیگران حسن ظن داشته باشیم و اعمالشان را حمل بر صحت بكنیم و نسبت به خودمان سوظن داشته باشیم » (صحیفه امام جلد 18 صفحه 17 ) .
برای درمان بیماری آزاغ دهنده ای كه امروز جامعه ما از آن رنج می برد باید از این توصیه امام خمینی به عنوان یك نسخه شفابخش استفاده كنیم . بپذیریم كه غرور و حسن ظن به خود و بدبینی نسبت به طرف مقابل عامل اختلاف ها و دعواهاست . راه علاج نیز دور شدن از این خصلت های زشت و روی آوردن به حسن ظن نسبت به دیگران و بازنگری اعمال و رفتار خود است .
این بیان امام خمینی فقط متوجه داخل است و بهیچوجه شامل دشمنان خارجی نمی شود. در مورد قدرت های خارجی به ویژه آمریكا و انگلیس و صهیونیسم بین الملل كه امروز اضلاع یك مثلث شوم را برای براندازی نظام جمهوری اسلامی تشكیل داده اند روش امام در گفتار و عمل همواره سوظن و برخورد هوشیارانه بود. این یك نگاه واقع بینانه است كه می تواند نیروهای داخلی را در یك دایره حداكثری جذب كند و به همبستگی برساند و توطئه های دشمنان خارجی را نیز خنثی نماید.
امروز ما به اعمال این سیاست بیش از هر زمان دیگری نیاز داریم . بر طبل جنگ كوبیدن و این و آن را به نفاق و ضدیت با ولایت فقیه و وابستگی به قدرت های خارجی نسبت دادن نه تنها هیچ گرهی از مسائل پیچیده كنونی باز نخواهد كرد بلكه هر روز گره هائی بر آنچه موجود است خواهد افزود. اصحاب قلم و سخن و كسانی كه امكانات و قدرت و نفوذی در اختیار دارند باید به این نكته توجه كنند كه هر كلمه كه از آنها صادر می شود می تواند در باز شدن یك گره و یا ایجاد گرهی دیگر تاثیر بگذارد. این هنر نیست كه هر روز یك جماعت را بر مخالفان بیافزائیم هنر اینست كه هر روز و هر لحظه بر علاقمندان به انقلاب و نظام جمهوری اسلامی اضافه كنیم . این سخن بیش از همه متوجه علمای دین است كه قبل از دیگران و بیش از دیگران مخاطب آیات و روایات و مخاطب توصیه ها و هشدارهای امام خمینی هستند و در مرحله بعد همه اصحاب فكر و قلم و سخن و فعالان سیاسی مخاطبان این سخن هستند و هیچیك از آنها نباید خود را خارج از دایره شمول این مبحث بدانند.
بازخوانی خاطرات روزهای دهه فجر انقلاب اسلامی در سال 1357 برای نسل امروز و حتی برای كسانی كه خودشان آن روزها در صحنه بودند و از آفرینندگان آن خاطرات محسوب می شوند بسیار اثرگذار و عبرت آموز خواهد بود. رسانه ها به ویژه رسانه ملی در این خدمت بسیار مهم می توانند سهم بزرگی داشته باشند. واقعیت اینست كه مردم از اینهمه طرد كردن و انگ زدن و متهم ساختن توسط رسانه ها و عناصر افراطی خسته شده اند. جامعه ما امروز تشنه محبت خوشبینی و تشویق به همدلی و همبستگی است . اجازه بدهید جوانان و نوجوانان جامعه ما با شنیدن فداكاری ها و دیدن صحنه های همدلی به این نتیجه برسند كه می توان به همدیگر خوشبین بود و با همبستگی و همكاری می توان همه مشكلات را حل كرد و آرمان های انقلاب و اهداف نظام جمهوری اسلامی را محقق ساخت .
اگر رسانه های ما فعالان سیاسی ما مسئولان ما صاحبنظران و نویسندگان و سخنوران ما از همه اقشار برای زنده كردن خاطرات خوش روزهای انقلاب تلاش كنند تمام ایام دهه ی فجر تا یوم الله 22 بهمن امسال به روزهای وحدت و همبستگی تبدیل خواهند شد و دشمنان ملت ایران از طمعی كه به این روزها و روز 22 بهمن دارند ناامید و ناكام خواهند گردید و چنین باد

اللهم عجل فی فرج مولانا صاحب الزمان

جانم فدای رهبر

لبیک یا خامنه ای

شنبه 10/11/1388 - 19:44 - 0 تشکر 179163

انشا ء الله دهه عدالت و مساوات در برابر قانون

چه خوشبخت است كسي كه با افتخار بگويد من يك تورك هستم

ne mutlu turkum diyene

شنبه 10/11/1388 - 20:47 - 0 تشکر 179189

با سلام خدمت شما دوست خوبم

با کلیت مطلب شما موافقم.

اما وحدت به چه منظور؟

گویند لب ببند چو بینی خطا زما  /  راهی ست نا ثواب که تکلیف می کنند

بله همانگونه که آقا کروبی گفت مردم ایران در برابر دشمن با هم متحد می شوند . اما در درون نظام عده ای مطالبات به حقی دارند مطالباتی بر اساس قانون دارند باید آنها را دید . باید به آنها عمل شود بنا به گفته ی آقای امینی در نماز جمعه ی امروز قم مردم عدالت می خواهند نه وعده ی عدالت

مردم در عین تکثر وحدت دارند گروهی انحصار می خواهند تک صدایی می خواهند و وحدت را اینگونه تعبیر می کنند.

بنی الاسلام علی الکلمتین,کلمة التوحید و توحید الکلمة

 

 


بني الاسلام علي الکلمتين,کلمة التوحيد و توحيد الکلمة

يکشنبه 11/11/1388 - 1:24 - 0 تشکر 179272

ولی آقا سیامك توجه داشته باش كه اگه وحدت از بین بره قصه مون میشه شبیه همون قصه پدری كه به بچه هاش گفت تركه های چوبی رو جدا جدا بشكنند و بعد سعی كنند چندتاشون رو با هم بشكنند . درون نظام هم اگر حرف حقی باشه باید از مسیر قانونی بره جلو . نمیشه كه با هرج و مرج طلب حق كرد كه . تا وقتی كه آقا سید علی خامنه ای هست همه باید اونو فصل الخطاب قرار بدن و از كوبیدن همدیگه خودداری كنن . كاش همه چی درست بشه و دوباره روزهای خوب انقلاب اسلامی مون برگرده .

برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.
 • وبگردی